רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית?
לשיחת ייעוץ טלפוני - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

כאבי גרון Pharyngitis

כאב גרון הינו כאב בדרגות חומרה שונות ומורגש בחלקו האחורי של בית הבליעה תוך תחושות כאב בעת בליעת אוכל אך גם ללא כל קשר לפעולת האכילה. כאמור, לעיתים הכאב כל-כך חמור עד כי היכולת לצריכת מזון ואף שתייה הופכת למוגבלת.

כאב גרון – אטיולוגיה (סיבות)

כאבי ומחושי גרון הינם תולדה של זיהום הגורם לדלקות הלוע והשקדים. לעיתים נגרמת היווצרות מורסה או דלקת באפיגלוטיס.

דלקת הלוע והשקדים הינה סיבה שכיחה. לציין שלעיתים רחוקות הדלקת נובעת מנוכחות של חיידקים ובדרך כלל אפיוניהם ויראליים. ההדבקה בווירוסים של מערכת הנשימה ידועה.

להלן רשימת הווירוסים הפוטנציאלים:

  • Rhinovirus
  • Respiratory
  • Coronavirus
  • Adenovirus
  • Influlenza

לעיתים מתקיימת הדבקה ב EBV שהינו הגורם למונונוקלאוזיס. לכן חשוב לדעת את ההיסטוריה של המטופל דרך תשאול מקיף ונכון בדרך הטבעית.

הגורם החיידקי לדלקת בלוע ובשקדים 

לציין שוב, הדבקה חיידקית אינה שכיחה. הגורם החיידקי השכיח הינו Streptococcus (GABHS) אך הוא אחראי לכ- 5-10% בלבד מהמקרים במבוגרים ובוגרים וכ – 3-7% בילדים. הסטרפטוקוקוס גורם לעיתים לדאגה רבה, לעיתים מוגזמת מאד, וזאת משום האפשרות להחמרה והשלכה של כוחו בדומה לקדחת ראומטית, גלומרולונפריטיס וסוגים של מורסות.

קיימים לעיתים חיידקים קשים יותר אך נדירים ביותר בדומה לדיפיטריה, קלמידיה ועוד.

המורסה כגורם לכאב גרון 

היווצרות מורסה בלוע באזור השקדים ובאותם אזוריים אחוריים של הלוע לא שכיחה אך בהתפרדותה עלול ליצור כאב גרון חזק מאד הנובע מחיידק (סטרפטוקוקוס).

אפיגלוטיטיס כגורם

אפיגלוטיטיס הינה דלקת חריפה של הרקמה מול מיתרי הקול כתוצאה ממצב חיידקי והגדלה חריפה של השקדים והאדנואידים. חשוב לציין שדלקת זו הינה נדירה הודות לחיסון רחב טווח הניתן בילדות.

חשוב לדעת שהדרך הטבעית בצוף צמחים מהווה אמצעי לסיוע ללא החלשה של מערכת החיסון.

ממצאים ופירושם – כאבי גרון

  • אפיגלוטיטס וסופרגלוטיטיס – מהווים בעיה נדירה אך קשה הגורמות לחסימת דרכי הנשימה ובכך יש ליצור את ההבדל בין הופעתו לבין דלקת השקדים והבליעה. קיימים סימנים בדומה לכאב גרון קשה ביותר, קשיים בבליעה הזלת ריר וכן סימנים של רעילות.
  • מורסה בלוע – עמעום קולי, נפיחות מקומית חזקה.
  • דלקת בשקדים ובלוע – זיהום דרכי הנשימה, נזלת, העדר שיעול, בלוטות לימפה מוגדלות, חום, סימנים של בעיה חיידקית.

חשוב לזהות הידבקות EBV (מוננוקלאוזיס) בעיית הגדלת בלוטת לימפה צווארית אחורית הגדלת כבד וטחול, מצבי עייפות קשים, תחושה קשה במהלך כ- 4-5 ימים.

חשוב לציין, ברוב רובם של כאבי הגרון מתגלה דלקת שקדים ולוע ממקור ויראלי. על אף שקיים קושי בהבנה בין ההיבט הוויראלי והחיידקי, הסבירות לדלקת חיידקית נמוכה מאד. בכל הקשור למורסה. התופעה אכן נדירה אך חשוב לשים את ליבנו לכך.

הדרך הטבעית המסייעת

הטיפול הטבעי מלווה במתן פורמולות ממיצוי צמחים טבעיים אורגניים, חליטה, הנחיה לתוספי תזונה, חיזוק חיסוני, הגברת כוחו של הגוף להתמודדות, סיוע בתסמינים דרך הקלה דרמטית ועוד. חשוב להעניק לגוף את ההיבט הטבעי.

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן