טיפול בדלקת אוזניים

דלקת כרונית באוזן התיכונה  SEROUS OTITIS MEDIA הינה בעיה בריאותית הנפוצה ביותר אצל ילדים בישראל. לציין גם שהדלקת מהווה סיבה למתן מרשמי אנטיביוטיקה לילדים ותינוקות, דבר אשר לעיתים קרובות נעשה באופן לא אחראי וגורם להחלשות המערכת החיסונית והישנות התופעה ואף יוצר בסיס לבעיות נוספות העלולות להתגלות. ילדים רבים מפתחים גודש והצטברות נוזלים באוזן התיכונה, דבר העלול לגרום לבעיות שמיעה  ולבעיות התפתחויות. תופעה זו, מעבר להיותה בסיס לבעיות שמיעה, גורמת לכאבים ואי נוחות משמעותית לתינוק ולילד. לציין שמעבר לאי נוחות הקשה והפוטנציאל לפרוגרסיה בהיקפי הבעיה מעידה התופעה על העדר איזון פנימי בגוף בכלל ובמערכת החיסון בפרט.

דלקת אוזניים – להלן שלושה איפיונים דלקתיים

דלקת אוזניים חיידקית המכונה EXTERNAL OTITIS  דלקת זו יוצרת זיהום בתעלת האוזן. הזיהום תוקף חלק או את כל התעלה. דלקת זו אופיינית לאוזן  החשופה למים ולבעלי תגובה אלרגנית. דלקת זו לוכדת זיהום באזור עור התוף ובכך חושפת את האוזן להצטברות של חיידקים ופטריות. דלקת אוזניים של האוזן התיכונה  OTITIS MEDIA  דלקות אלו שכיחות אצל ילדים ומקורן בזיהום נגיפי או חיידקי. הזיהום תוקף את האוזן התיכונה ויוצר חסימה לכניסת אוויר הנכנס דרך האף לתעלת הניקוז המצויה באוזן התיכונה. מצבים של נזלת והצטננות עלולים לגרום לדלקת באוזן התיכונה וגורמים לבחילות, שילשולים , חום והקאות. יש והדלקת גורמת לקרע בעור התוף והפרשת דם ומוגלה. דלקת כרונית של האוזן התיכונה TITIS  LNTERNA  דלקת זו נוצרת עקב חור בעור התוף. הנובע מחסימת חצוצרת השמע, חדירה של חומרים, שינוי לחץ או עקב דלקת חריפה באוזן התיכונה. הסימפטומים מתגלים בהפרשות מוגלה באוזן, ריח רע , ירידה באיכות השמיעה ועוד. מצב דלקתי זה יוצר הכרח, ולעיתים מהיר ולא אחראי של תהליך המכונה ” כפתורים” שהינו יצירת פתח לניקוז נוזלים דרך התקנת צינורית פלסטיק  קטנה בעובי של מילימטר בעלת שני פתחים משני צידיה. צינורית זו שומרת על מסלול ” נשימה” של האוזן ואיזון הלחץ בחלל האוזן. לציין שתופעה זו המכונה” כפתורים באוזניים” נפוצה מאוד בגילאי שנה וחצי עד 5. תופעות הלוואי הנובעות מתהליך זה רבות שכן יש צורך להחדיר אטמי אוזניים חסינים למים בעת הרחצה שהרי ,למרבה האירוניה,הילד יכול לחלות בדלקת אוזניים חוזרת ונשנית. ובנוסף ,לא כל ילד או תינוק מגיבים באופן חיובי לתהליך בכך שאצל רבים מהם נותר נקב בעור התוף, דבר המצריך התערבות כירורגית בגיל 10 ואצל רבים אף חוזרת התופעה ומצריכה התקנה מחודשת. מתברר  ש”כפתורים” אלו מהווים מטרד ואף סיכון במקרים רבים. לזכור שאורח חיים המלווה בתזונה לא נכונה ,שימוש תכוף במרשמי אנטיביוטיקה ותרופות שונות, גורם להיווצרותן של מחלות רבות. אנו משלבים בתהליך הטיפול הנחיות לתזונה  נכונה וטיפול פנימי כשלב מרפא, מקל ומונע. הרפואה הרגילה,כאמור, רושמת לילדים אלו תרופות אנטיביוטיות ואף ממליצה לערוך ניתוחי כפתורים. קיימים גורמים רבים להיווצרות התופעה בדומה ללגימת נוזלים ושתייה בשכיבה ,מציצת מוצץ, חשיפה לרעלים בדומה לעישון סיגריה, אלרגיות שונות, מערכת חיסון חלשה, תרופות ועוד. הטיפול הרגיל  יוצר מעגל חוזר ונשנה של בעיות אשר אינן פוסקות ואף מתעצמות. לאחר הופעת הדלקת הראשונה ניתנת אנטיביוטיקה הפוגעת גם בחיידקים ידידותיים ומעודדת התפתחות של מצבים פטרייתיים הפרעות עיכוליות וליקויים מטבוליים.   חשוב לדעת שהדלקות בגיל הצעיר, ברובן הינן נגיפיות ולא חיידקיות ולפיכך מתן אנטיביוטיקה  הופך למיותר כאמור,תהליך זה גורם לירידה בחיידקים הידידותיים ופגיעה במערכת החיסון ובכך יורדת יכולת העמידות של הילד אל מול בעיות שונות. מתוך כך מתפתחת דלקת נוספת הגוררת מתן של מרשמי אנטיביוטיקה נוספים. תהליך חוזר ונשנה זה יוצר הידרדרות נוספת והופך את הדלקת לקשה, דבר המצריך התערבות כירורגית ( כפתורים). הרפואה הטבעית ב”צוף צמחים”-קליניקה לרפואה טבעית וצמחי מרפא, נעזרת במספר נתיבי טיפול טבעיים למיגור התופעה אך גם מתן קשת רחבה של אמצעי טיפול בתסמינים נוספים ובשורש הבעיה. ההיבט ההוליסטי של הרפואה הטבעית המהווה את האמצעי היעיל ביותר לריפוי, הקלה ומניעה.  

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים

פיקנוגנול

PYCNOGENOL FRENCH MARITIME PINE מבית היוצר של “צוף צמחים” פיקנוגנול הינו רכיב אנטי אוקסידנטי חזק המופק

קרא עוד »

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן