הטיפול הטבעי בקדחת F.M.F

FAMILIAL MEDITERRANEAN FEVER 

קדחת ים תיכונית

F.M.F  מכונה קדחת ים תיכונית ומוגדרת כמחלה תורשתית שהינה סוג של לקות תורשתית המוגדרת גם כפגם גנטי אשר מועבר מההורים לצאצאים. הדלקת הים תיכונית מכונה גם מחלה גנטית ורצסיבית. המחלה מכונה ים תיכונית שכן שכיחותה הינה באנשים ממוצא ארצות הים התיכון בדומה, ליהודים ממוצא צפון אפריקאי ואגן הים התיכון. אך גם ערבים, תורכים וארמנים. המחלה מכונה גם כמחלת חום כרונית ומחזורית. המחלה מבטאת את עצמה בתסמינים שונים.

תסמיני F.M.F

 1. מפרק בודד חם ונפוח
 2. חום – לציין שחום קיים ברוב רובם של החולים ואף כי מוביל לפרכוסים
 3. כאבי בטן:
  – קלים
  – קשים
  – בעלי דרגת חומרה קשה מאוד
 4. כאבי ראש בעת עליית חום
 5. כאבים בחזה הנובעים מהיבט דלקתי
 6. פצעים בפה
 7. צריבות גרימת תפליט
 8. צריבות באזור החזה אובדן נפח החזה
 9. כאבי מפרקים לרוב במפרק אחד
 10. בעיות עור בדומה לפריחה ברגליים אך גם בראש
 11. חולשה ועייפות בעת ההתקף
 12. כאבי שרירים אשר גוברים בעת ולאחר פעילות
 13. דלקת בשק האשכים
 14. דלקת ברירית חלל הבטן
 15. עמילואידוזיס שהינו שקיעה של חלבון מסוג עמילואיד A אשר עולה במצבי דלקת ובכך שוקע במערכות גוף שונות עד כדי סכנת חיים
 16. דלקות באזורים הבאים:
  – דלקות סטריליות ללא חיידקים
  – פריטוניטוס דלקת ברום הבטן
  – פלוריטיס דלקת ברום הריאה
  – פריקרידוטיס דלקת קרום הלב
  – ארטריטיס דלקת מפרקים
 17. התקפי חום בלבד
 18. כאבי רגליים במאמץ
 19. הצטלקות והידבקות באזורי ההתקף

F.M.F הינה מחלה דלקתית וסטרילית ללא מזהמים ידועים בדומה לחיידקים ווירוסים, פרזיטים, פטריות וכדומה. המחלה מתפתחת מהתקפה כתגובה לא מבוקרת ולא פורפוציונאלית של מערכת החיסון למצבי גריה באזורי ההתקף. התגובה הלא מבוקרת של מערכת החיסון גורמת להעצמת תאי דם לבנים ובכך הם, התאים, מפרישים מתווכי דלקת ואנזימים.

תהליך דלקתי זה גורם לתסמינים השונים, כאבים קשים, דלקת מפושטת ומקומות, תחושת חולי קשה עליית חום ועוד. ההצטברות המפושטת של הדלקת מבטאת את עצמה ברקמה קרומית המרפדת את אברי הגוף השונים ובכך יוצרת דלקת במערכות גוף שונות ותוך תסמינים רבים.

ניתן להגדיר את F.M.F כמחלה תוקפנית, התקפית ואגרסיבית העלולה לתקוף אך גם להעלם במהלך יום אך גם מספר ימים. יש וההתקפים בתדירות נמוכה ולעיתים קרובות קיימת רימסיה (הפוגה) ארוכה. המחלה תורשתית בעיקרה והאבחנה של F.M.F הינה קלינית בעיקרה שכן אין כיום דיאגנוזה ספציפית למחלה ולכן האבחון הינו קליני.

חשוב לי לציין שבמקרים רבים המחלה לחלוטין אופיינית וזהה בדומה להתקף חוזר בעל דמיון רב וכדומה ובכך תאובחן כמחלה ספציפית. כאמור, אבחון F.M.F מתבסס על תסמינים קליניים אך גם על ובדיקות דם הכוללות שקיעות דם, ספירת דם ופיברונוגן. אין ספק שקולכיצין מהווה כלי טיפולי שהינו שכיח ביותר אך רווי בתופעות לוואי ובעת האחרונה קיימת שכיחות להעדר תגובת רפוי מובהקת ובכך לא בהכרח התרופה הזו תעזור.

הטיפול הטבעי במחלת F.M.F קדחת ים תיכונית

קדחת ים תיכונית (F.M.F) הינה מחלה הנובעת ממספר גורמים תורשתיים אך לחלוטין מהלכה נובע מהתקפים קשים של מערכת החיסון וקשיי הגוף לנהל את מלחמתו בגורמים למחלה ולהתקפיה. הרפואה הטבעית מהווה את הכלי לאיזון מערכת החיסון, טיפול ברימסיה ארוכת טווח, חיזוק הגוף ועמידותו, טיפול במצבי דלקת כרוניים ועוד. נתיבי הרפואה הטבעית רבים והסינרגיה שניצור לטיפול במחלה יהווה בסיס להפוגה רבת שנים. חשוב מאוד להעניק לגוף את הטיפול הטבעי וזאת כדי להימנע מהסתבכויות קשות הנובעות מפגיעה קשה באברי הגוף בכלל ובכליה בפרט.

אחד הסיבוכים השכיחים ל- F.M.F הינו עמילואידוזיס שהינה מחלה הנובעת משקיעת חלבון המכונה עמילואיד ברקמת הגוף ובעיקר בכליה. מצב זה יגרור בעיות כליה חמורות עד השתלה ופגיעה בתפקוד הלב והריאות. גם הטיפול בקולכיצין, כאמור, מלווה בתופעות לוואי בדומה לבחילה, הקאה, כאבי בטן, שלשול, דימום עיכולי, פריחה בעור, ירידה במשקל, כאבי בטן, דיכוי מח העצם, ירידה בכדוריות הדם והטסיות. מצבים של כאבי בטן, הקאות, צרבות קשות, תיאבון ירוד מאוד, מספר רב של הקאות ביום, תחושות גוף קשות, נטילת תרופות רבות, התקפים קשים של כאבי בטן, חוסר יכולת לתפקד בהתקף, הזעות עצירות ועוד כל אלו הינם תסמינים שחשוב להיפטר מהם וכן מהמחלה המכונה F.M.F מעבר למצבך הפונקציונאלי הווה אומר, ללא מחלה כרונית (מלבד F.M.F) עלולה לפרוץ מחלה כרונית קשה ולכן חייבים טיפול טבעי ויפה שעה אחת קודם. הטיפול הטבעי ייצור שינוי חשוב להיפטרות בכל התסמינים ולהפוך את המחלה למחלה בהפוגה.

FMF הינה בין היתר גם מחלה בעלת אפיונים אוטואימוניים

מחלות אוטואימוניות – הסבר

דרכי הטיפול ברפואה הטבעית FMF

הרפואה הטבעית מהווה מענה חשוב למיגור המצבים הכרוניים של המחלה האוטואימונית. הרפואה הטבעית מביטה בשלם תוך גישה תבונית לגורמים והתנאים אשר יצרו את הבעיה.

הרפואה הרגילה בישראל אינה מבקשת לדעת על אורח חיים של החולה. הרופא אינו שותף אודות התזונה והמצבים הנפשיים וכן עברו של החולה. הרופא אינו יכול ליצור חשיבה החורגת מסל התרופות אשר הוא נותן. גם הרופא המומחה או הפרופסור אינו נוטה לראות את הגוף כמערכת שלמה המאופיינת בתלות פנימית והדדית.

חשוב לציין שמסגרות רפואיות המובילות בעולם בדומה להווארד, דיוק, ייל וסטנפורד פתחו מרכזים לרפואה טבעית לטיפול בFMF דרך תזונה, צמחי מרפא, פעילות גופנית, תוספי מזון, שיטות הרפיה, דיקור סיני ומגע.

גישתנו ההוליסטית לטיפול במחלה מהווה את הנתיב לריפוי, הקלה ומניעה.

מטרת הטיפול הטבעי הינה שליטה על תסמיני המחלה, מניעת התקפים, היפטרות מהתרופות, איזון חיסוני ועוד.

חשוב לדעת – FMF ניתנת למיגור, אך גם רימסיה ארוכת שנים אך זה דורש שינוי.

זה חשוב! וזו הדרך היחידה להפוך את המחלה לפסגה אשר בה מתגלים החיים האוטנטיים והבריאים.

ארגון הבריאות העולמי קבע שהרפואה הטבעית מסייעת ומרפאה עשרות מחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות.

צוף צמחים מהווה עבור החולים במחלות אלו נתיב לטיפול הוליסטי רב מערכתי תוך הקפדה של דרך מושכלת  ונתיבי גישה איכותיים בדומה לצמחי מרפא המדהימים בהשפעתם על כל מערכות הגוף, טיפול מגע ודיקור סיני להקלה וריפוי, תוספי מזון, הנחיה לתזונה ספציפית ולא מייסרת, שיטות הרפיה  איזון פנימי ועוד.

לסיכום

הגשתי סקירה קצרה של מהות המחלה האוטואימונית ומחלת FMF תוך דוגמאות מעטות מתוך רבות לסיבות ולדרך הטיפול.

נתיבי הרפואה הטבעית במרפאתנו עושה שימוש סינרגי ומושכל תוך מארג טיפול הכולל תזונה ייחודית ולא מייסרת צמחי מרפא בעלי השפעה דרמטית, תוספי מזון, שיטת הרפיה, דיקור סיני ומגע רפואי ועוד.

הנכם מוזמנים לפגישת ייעוץ ואבחון במרפאתינו – לא התחייבות.

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן