CSR - הטיפול הטבעי השלם לטיפול במחלת הטייסים

CSR הינה מחלת עיניים האופיינית לגברים צעירים ומכנים אותה מחלה בעלת איפיונים אידיופטיים, הווה אומר, ללא סיבות הברורות לרפואת העיניים הקונבנציונלית. במהלך תקופות מחקר רבות התברר שהסיבות, בין היתר, הינן לחץ רב, חרדות, אי שקט, מצבי נפש סוערים ועוד. המחלה מופיע אצל גברים בעיקר בגילאי 20 עד 45 הידועים כבעלי התנהגות היסטרית, דאגנית, חרדתית ולחוצה אך גם מתוך נטילת סטרואידים, יתר לחץ דם, תזונה לא נכונה, העדר פעילות או פעילות לא מיטבית, חסרים, מערכת עיכול לא מאוזנת, מצבי אנמיה, הצטברות רעלים, רדיקלים חופשיים ועוד. וודאי שאין קיום עצמאי ל CSR ומתוך כך, נובעת המחלה מהתהוות של גורמים וסיבות ובכך סינרגיה המכילה את הגורמים שפרטתי.

כיום מתברר שהמחלה אינה שפירה, הווה אומר, ש CSR עלולה לפגוע פגיעה חמורה עד עיוורון בעיניים. יש והיא חולפת לאחר כמה חודשים אך יש ו CSRהופכת לכרונית או חוזרת בהתקפים. הטיפולים, לאחר כמה חודשים הינם בלייזר מקומי על ידי יריית  לייזר הממוקדת למוקדים המתוארים כמוקדי דלף ברשתית, אם כי הטיפול אינו מעניק מענה כי אם ובספק לזמן קצר מאוד.

יש ניסיון להזריק לעין אווסטין אך גם ניסיון זה אינו מעניק מענה אשר לדעת מחקרים רבים, החולים ב CSR יחוו סבל רב ממחלת עיניים כרונית וחשש לסיבוכים קשים בדומה לאטרופיה של הרשתית, היפרדות קשה של הרשתית, בדיקות מסביב לדיסקה, נאו וסקולריזציה הושע, נרואידלית, עיוורון ועוד.

הטיפול הטבעי הינו, עבורך, כיום, התהליך החשוב ביותר אשר ימגר את הבעיה שהרי חשוב לשמור על מניעת הדרדרות. ארז, אצלך התהליך מורכב ובמהלך שנים רבות ולכן חשוב ליצור תהליך משולב שאפרט בהמשך.

 

CSR – CENTRAL SEROUS RETINOPATHY

המחלה ידועה גם כCSCR  CENTRAL SEROUS CHORIO RETINOPATHY. CSR התגלתה לראשונה בשנת 1866 על ידי רופא וחוקר עיניים, אלברט פן גרפה. הוא תאר זאת כדלקת ברשתית במרכז הראיה בעלת אופי כרוני. ההפרעה בעלת אטיולוגיה מרובת גורמים ותנאים. המחלה נובעת ממצבים סיסטמיים הנגרמים בעיקר אך לא רק לגברים צעירים. במהלך המחלה נגרמת היפרדות סרוטית של התשתית הנוירוסנסורית. המחלה מושפעת גם מייצור עצמי של קורטיקוסטרואיד או נטילה חיצונית של התרופות הללו.

הייצור המוגבר נובע מקורטיזול המופרש בעת מצבי לחץ וחרדה קשים. CSR נובע תוך סינרגיה של מספר גורמים ומנגנונים ואורח חיים ומצב נפשי המובילים לליקוי בזרימת הדם ברקמה הדמית (השכבה הכורואידלית) מחקרים רבים גילו אצל חולי CSR אזורים היפופלואורוסדקציה המאופיינים כאזורים שיש בהם חוסר הספקת דם האמורה להגיע דרך הנימים ובכך מצב זה יכול להוביל להתרחבות של ורידים וגודש ברקמה הדמית.

קיים קשר נפשי מובהק למצבי נפש שהרי הפרעת נפש, חרדות, אי שקט ועוד גורמים להתכווצות של כלי דם בעין ובכך נוצרת הצטברות של נוזל תת מקולרי. בעת עבודת יתר של מערכת העצבים הסימפתטית ורצפטורים שונים נוצר כיווץ של כלי הדם. גם מצבים עיכוליים וזיהומיים בהליקובקטר פילורי מאיצים את הבעיה, ב CSR קיימים תסמינים בדומה:

 • כהות שדה הראיה (סקוטומה)
 • עיוות של תמונת הראיה (מטמורפופסיה)
 • הקטנת תמונת הראיה (מיקרופסרר)
 • הפרעה באופן ראיית הצבעים (דיסכרומטופסיה)
 • ראייה מטושטשת
 • קורי עכביש
 • דלקת בעין
 • עכבישים, זבובים ועוד

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

צוף צמחים

קליניקה לטיפול טבעי במחלת עיניים זה עובד וללא ספק

הרפואה הטבעית ב”צוף צמחים” עוזרת למאות מטופלים להשיב אליהם את בריאותם ואכן יש תוצאות מרשימות בתחום הטיפול במחלת עיניים מכל סוג שהוא. ניתן לטיפול גם ב CSR.

 1. הטיפול החיצוני הכולל קומפרסים בעזרת שני צמחי מרפא המיוחדים לעיניים ובשילוב ייחודי המיוצר במפעלנו. בנוסף טיפול דרך חימום העין במשקפי חימום, שימון ועיסוי הפנים, תרגולי עיניים תחת הדרכה ומבנה תרגול, תרגולים לנשימת עיניים, דיקור בבית תחת הנחיה, טיפול בקליניקה ועוד.
 2. טיפול פנימי דרך צמחי מרפא ותוספים המותאמים לבריאות העין. אנו מייצרים את כל מוצרינו תחת אישור משרד הבריאות ולא משווקים בחנויות, פארמים או דרך האינטרנט כי אם מתאימים אותם למטופל.
 3. טיפול בהנחיה קיומית לחיזוק מערכת החיסון, מניעת אלרגיה, תנועה ותזונה. השילוב הזה מהווה את כל מה שצריך בתקופה זו. וודאי שכאשר תגיע לקליניקה לפגישה, לטיפול גם אלמד אותך איך לעסות לך את העיניים והפנים בבית.

בכל הקשור ל CSR חשובה הבנה שכל בעיה בכלל, ובעין בפרט, מקורה בהתהוות התלויה בגורמים סיבות ותנאים. מתוך כך חשובה ההבנה של הדרכים הנכונות להעניק לעין ולקרנית וכן לתאי האפיטל של הקרנית והאנדותל זרימת דם, חמצן, אנטיאוקסידנטים, רכיבי יסוד נכונים וטיפול טבעי, הן הממוקד בעין עצמה הן בסביבתה, הווה אומר, אזור הפנים אך גם התייחסות לגוף השלם.

חשובה גם ההבנה של הטיפול בבית דרך קומפרסים מאוד יעילים, תוספים, צמחי מרפא ייחודיים, מדבקות דיקור דרך הנחיה, טיפול בסביבת העין ועיסוי תחת הדרכה, תנועה ותרגולי נשימה נכונים החשובים לעין ועוד. וודאי שטיפול טבעי ונכון אמור להעניק גם יותר שלווה. מצבי מתח, אי שקט, חרדה, עקה בשילוב עם ההיבט הכרונולוגי מהווים פגיעה קשה באיכות החיים אך גם לחלוטין לא מיטבית עם העיניים שכן לחץ בא לידי ביטוי בפנים, בזרימת הדם וביצירת רדיקלים חופשיים ועוד.

הטיפול הטבעי מהווה, וזאת בעת שהוא נעשה באופן מושכל ומותאם כלי אדיר ממדים אשר יכול להוריד בעשרות אחוזים את התקדמות המחלה גם לשנים רבות קדימה וזאת דרך צמחי מרפא, ויטמינים וטיפול נכון של אנטי אוקסידנטים וכן ויטמינים בשילוב נכון וטבעי בדומה לוויטמין B,C,E לעין, נוגדי חמצון במגוון נכון ועוד.

 

הטיפול הטבעי בבעיות עיניים

לציין שהרפואה הקונבנציונלית, עד כמה שזה נשמע מוזר, אינה יכולה להציע טיפול יעיל למחלות עיניים רבות בכלל ול CSR בפרט אך לרפואה הטבעית קיימים כלים יעילים.

ניצור טיפול ממוקד וחיצוני בעיניים אך גם טיפול פנימי.

נעשה זאת גם בעזרת צמחי מרפא לטיפול חיצוני ופנימי וזאת כדי ליצור את הפעולות הבאות:

 • טיפול ישיר בקרטוקונוס
 • פעולה אנטי דלקתית בעיניים
 • שיפור זרימת הדם לעין ורכיבי רקמותיה
 • חיזוק העיניים
 • הוספת לחות מאוזנת
 • פעילות נוגדת חמצון
 • הרפיית מתחים באזור העין
 • חיזוק הכבד
 • צמחים חיצוניים בטיפולים בקליניקה.
 • טיפול ברטיות וקומפרסים לטיפול חיצוני, חשוב לזרימת דם וחמצן לעין
 • צמחים נוגדי חמצון
 • טיפול בשטיפות העין
 • טיפול במחממי עיניים
 • תרגול לחום העיניים
 • נשימות כתרגול מובנה לעיין
 • חיזוק הגוף ועמידותו
 • צמחי מרפא לעין
 • טיפולי דיקור בקליניקה – הטיפול ממוקד לעיניים ויוצר תהליך חשוב לעיניים אך גם לכל הגוף.

בשבועות האחרונים יצאו מקו הייצור שלנו ומפיתוח ארוך זמן, שלוש פורמולות המיועדות לטיפול בעיניים בשם: אופטי צוף פורטה, אופטי צוף קומפלקס וכן קומפלקס אטד פראי כולל טיפול עיניים בקומפרסים ייחודיים. לציין שכולם מבית היוצר של צוף צמחים ולא משווקים בחנויות ואינטרנט.

לציין שוויטמין A הינו חלק מהנתיבים לטיפול במחלת עיניים אך חשוב לדעת שהגישה הקונבנציונאלית לטיפול אינה מממשת את חזון הטיפול בכך שלא נעזרת בהיבט הרב מערכתי לספיגת ויטמין A ורכיבים חשובים נוספים האמורים לסייע לרקמת הרשתית. ויטמין A הניתן כתוסף יחיד, לחלוטין אינו מממש את התהליך כי אם חלק ממארג טיפול טבעי.

 

הטיפול בבעיות עיניים

קיים טיפול דרך הרפואה הטבעית לכל בעיות העיניים. מוזר שהרפואה הקונבנציונאלית אינה מפנה חולים לטיפוליים טבעיים. חשוב ליצור פרוטוקול מושכל ומותאם לריפויי בעיות עיניים, עצירת הפרוגרסיה ומניעת מחלות.

 

רקמת העין – הרכבים

חשובה התייחסות רפואית טבעית לעין כמכלול וזאת כדי לטפל בבעיות שונות לכל אזור בשטח העין. קיים רכיב טבעי המהווה בסיס לטיפול הכרחי בדומה לאזורים הבאים:

 • הנוזל המימי AQUEOVS FLUID
 • סירקולציה דמית (CHOROID)
 • קרום
 • קרנית CORNEA
 • מטבוליזם של העין והיכולת להקיז נוזלים
 • עדשה (LENS)
 • עצב ראיה
 • תאי קולטי אור – קנים ומדוכים
 • התאים המרכיבים את הרשתית
 • ליבן העין
 • שכבות הדמעות
 • נוזל זגוגי

חלקי העין, כפי שציינתי מבקשים הזנה נכונה ומתן משאבים לגוף להילחם בבעיות השונות שמתעוררות. מגוון של תוספי תזונה, חומצות שומן חיוניות, אנטי אוקסידנטים, מינרלים, צמחי מרפא, דיקור סיני, טיפול חיצוני ועוד, מהווים כלי אדיר לסייע בפתרון מחלות עיניים ולאפשר לגוף להצליח לתקנן.

הטיפול הטבעי בבעיות עיניים

חשוב מאוד לדעת

בכל הקשור לבעיות עיניים, קצב ההידרדרות וחומרת הקליניקה שונה מחולה לחולה. הרפואה הקונבנציונאלית אינה מבינה את פשר ההבדלים אשר לפעמים מובהקים בין חולה לחולה ביחס להידרדרות של בעיות.

הרפואה הטבעית מהווה בסיס להבנה דרמטית של ההבדלים והסיבות לבעיות ואפיוניהן. קיימים גורמים תנאים וסיבות רבים לכל התהוות ובוודאי גם למחלות עיניים תורשתיות. נתונים בדומה לכמות נוגדני החמצון בגוף, מצבי מתח, חסרים, ספיגה לקויה של ויטמין A, מערכת חיסון חלשה, יכולת הומואוסטזית חלשה, העדר זרימה דמית, מתח, תזונה, העדר פעילות גופנית מושכלת להזנה וסירקולציה דמית, רמות קורטיזול גבוהות, ערכים שונים לא מאוזנים בבדיקות מעבדה ועוד מהווים בסיס חשוב הן להבנת תהליך ריפוי או כמובן פגיעה אך וודאי גם כבסיס לטיפול. מתוך כך, אכן קיימת גישה טיפולית, דרמטית והכרחית נוספת לגישה הקלינית הרדוקציוניסטית הרואה בבעיית עין בעיה שיש לה אדם ולא אדם שיש לו בעיה.

אכן ניתן ליצור שינוי לריפוי  ומניעת פרוגרסיה. מהלך מחלת עין לחלוטין מושפעת מאורח חיים. הסביבה הביולוגית, פיזיולוגית, מנטאלית, רגשית, ביוכימית וכדומה מהווה בסיס  להחרפה אך גם לטיפול בבעיה. מתוך כך קיים בסיס מושכל הכרחי מקצועי המהווה אמצעי דרמטי לטיפול במחלה דרך נתיבים רבים שחלקם הינו דיקור סיני, צמחי מרפא מותאמים, תזונה, פעילות נכונה הזנה דמית לתאים ניווניים, הקפדה דרך טיפול והנחיה של היבטים אנטי ספזמוטים באזורי העיניים, ויטמינים לספיגה נכונה של ויטמין A, אנטי אוקסידנטים ועוד.

 

הטיפול בעיניים

הנחיות והסברים

לציין שעל העין מוטלת משימה קשה ועבודה בעלת היקפיים רבים. העין חייבת הזנה נכונה וזאת כחלק מהיכולת התפקודית שלה. חייבת להיות מודעות רבה לעין אך כחלק מהגוף השלם. מתוך כך אני חייבים למלא את הצרכים של הגוף כולו. לציין שקיים ריכוז רב של קרוטונואידים ברשתית ובעדשה, וכן לוטאין, ZCAXANTIN ועוד, חומרים אלו מהווים אמצעי חשוב לסינון גלי אור בעלי אופי קצר המזיקים לעין וגם מעכבים תהליכי ריפוי. תפקידם גם להוות כוח לוחם, אנטי אוקסידנט המגן על התהליך החמצוני. ריכוז גדול של קרוטוני אידים ממוקם ב”מקולה” שהינו הכתם הצהוב והוא קשור לצלילות של העדשה וליכולת להביט בבהירות ראיה. לציין, וזה חשוב, שגוף האדם לא מייצר לוטאין ולכן חייב לקבל רכיב חשוב זה מהתזונה. מתוך כך חשוב לצרוך את המזונות הבאים.

האנתוציאנידינים

מצויים בפירות ובפרחים ומהווים את הבסיס לצבע האדום, סגול, כחול, שחור. חומרים אלו נוגדי חמצון, אנטי דלקתי ומגנים על העין.

צוף צמחים מייצרת את הפורמולה הייחודית לעין ובריאותה

בדומה לאוכמניות, סמבוק, פטל שחור, שכיזנדרה.

נקודה חשובה

הרשתית חייבת לקבל סרקולציה דמית רבה ואכן היא רקמה המקבלת את הספקת הדם רבה, רוויה והעשירה מכל רקמות הגוף. הדם מגיע אל הרשתית דרך עורק המכונה עורק הרשתית המרכזי. הספקה של דם רווי בחמצן וחומרים מזינים מגיעה לאפיטל של רקמת הרשתית ובכן מתקיימת הזנה של הרשתית.

מתוך כך חייבת להיות גם הספקת דם טרייה לאזור אך גם חומרי תזונה המסייעים לעין.

לצורך טיפול, ריפוי ומניעה חייבת להיות התייחסות קלינית ללחות העין ובכך למנוע יובש כרוני

 

הסבר

האור חודר אל העין דרך הקרנית ותפקידה למתן אותו דרך נוזלי העדשה. מתוך כך הנוזל של העדשה סופג פגיעות רבות מנזקים חמצוניים הטמונים באור אך גם מכך שאין סירקולציה דמית לעין והזנה נכונה. החמצון (רדיקל חופשי) גורם להתייבשות נוזל העדשה וליובש. מתוך כך, ובאופן מצטבר, הנוזל מאבד מלחותו ומתייבש, הופך לדביק, מצטמק וגורם לבעיות בדומה לקרע ברשתית. המצב גורם לצריבה, אודם ורגישות למצבי אור. חשוב לשמור על לחות העין דרך תזונה, צמחי מרפא, הזנת דם ועוד. הנוזל המימי של העדשה מורכב מחומצות שומן חיוניות המופרשות מבלוטות הממוקמות בעפעפיים. סוג של נוזל רירי מופרש מהעפעף. לצורך לחות של העין חייבים סוגי חלבונים טובים וחומצות שומן חיוניות. בדומה לקומפלקס B, B.6, ויטמין A, ויטמין C, אטגן, אכל, מים.

הרפואה הטבעית בצוף צמחים מביטה על העיניים כחלק אינטגרלי מהגוף השלם. ליקוי ראייה ובעיות הינם תסמינים בדומה לכל בעיה המתעוררת בגוף. מערכת העצבים המרשתת את העיניים הינה חלק ממארג מערכת העצבים של הגוף כולו. מחזור הדם בעיניים הדרוש להזנתה הינו חלק בלתי נפרד ממחזור הדם של הגוף השלם. המטבוליזם הדרוש לעיניים הינו חל, מחילוף החומרים של הגוף ואכן גם קשור למערכת העיכול ואיזונה. קיימת בגוף חייבת להיות הרמוניה המהווה את הקשר בין ההיבט הפיזיולוגי – ביוכימי – עצבי ובכך כל איבר בגוף ובוודאי איבר כל כך רגיש כמו העין מושפע מאי איזון במערכות הללו.

 

חשוב לעיין בהסבר הבא

בגוף חייב להיות משטח של חיידקים טובים המגיעים למעיים רק דרך ירקות, פירות, קטניות ודגנים. משטח זה של חיידקים חיוביים חשוב למלחמה הבלתי פוסקת במזהמים שונים ובעיות כלל מערכתיות. אוכלי הבשר למיניהם בדומה לשניצלים, עופות, בקר, ביצים, גבינות לא מקבלים את מה שמכונה “מיקרופלורה” ובכך צוברים בגופם רעלים רבים, תוספות של כימיקלים, חומרים מרעלים מסוכנים הקיימים בבשר ובכך חודרים רעלניים אלו אל מחזור הדם ומגיעים דרך הדם אל הרקמות העדינות שבעין ויוצרות שם חמצון ורעילות. חוסר רכיבי מזון ותזונה לקויה וכן פעילות לא נכונה ולחץ והצטברות רעלים במעיים פוגעים קשות במערכות העין וכן בעיות בכבד ובכליות שהינו מהווה בסיס של בעיות עיניים.

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן