CSR – מחלת הטייסים

CSR הינה מחלת עיניים האופיינית לגברים צעירים ומכנים אותה מחלה בעלת אפיונים אידיופתיים, הווה אומר, ללא סיבות ברורות. במהלך תקופות מחקר רבות התברר שהסיבות, בין היתר, הינן לחץ רב, חרדות, אי שקט, מצבי נפש סוערים ועוד. המחלה מופיע אצל גברים בעיקר בגילאי 20 עד 45 הידועים כבעלי התנהגות היסטרית, דאגנית, חרדתית ולחוצה אך גם מתוך נטילת סטרואידים, יתר לחץ דם, תזונה לא נכונה, העדר פעילות או פעילות לא מיטבית, חסרים, מערכת עיכול לא מאוזנת, מצבי אנמיה, הצטברות רעלים, רדיקלים חופשיים ועוד. וודאי שאין קיום עצמאי ל CSR ומתוך כך, נובעת המחלה מהתהוות של גורמים וסיבות ובכך סינרגיה המכילה את הגורמים שפרטתי.

כיום מתברר שהמחלה אינה שפירה, הווה אומר, ש CSR עלולה לפגוע פגיעה חמורה עד עיוורון בעיניים. יש והיא חולפת לאחר כמה חודשים אך יש ו CSR הופכת לכרונית או חוזרת בהתקפים. 

CSR – CENTRAL SEROUS RETINOPATHY

המחלה ידועה גם כ CSCR CENTRAL SEROUS CHORIO RETINOPATHY – CSR אשר התגלתה לראשונה בשנת 1866 על ידי רופא וחוקר עיניים, אלברט פן גרפה. הוא תאר זאת כדלקת ברשתית במרכז הראיה בעלת אופי כרוני. ההפרעה בעלת אטיולוגיה מרובת גורמים ותנאים. המחלה נובעת ממצבים סיסטמיים הנגרמים בעיקר אך לא רק לגברים צעירים. במהלך המחלה נגרמת היפרדות סרוטית של התשתית הנוירוסנסורית. המחלה מושפעת גם מייצור עצמי של קורטיקוסטרואיד.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

הייצור המוגבר נובע מקורטיזול המופרש בעת מצבי לחץ וחרדה קשים. CSR נובע תוך סינרגיה של מספר גורמים ומנגנונים ואורח חיים ומצב נפשי המובילים לליקוי בזרימת הדם ברקמה הדמית (השכבה הכורואידלית). מחקרים רבים גילו אצל חולי CSR אזורים היפופלואורוסדקציה המאופיינים כאזורים שיש בהם חוסר הספקת דם האמורה להגיע דרך הנימים ובכך מצב זה יכול להוביל להתרחבות של ורידים וגודש ברקמה הדמית.

קיים קשר נפשי מובהק למצבי נפש שהרי הפרעת נפש, חרדות, אי שקט ועוד גורמים להתכווצות של כלי דם בעין ובכך נוצרת הצטברות של נוזל תת מקולרי. בעת עבודת יתר של מערכת העצבים הסימפתטית ורצפטורים שונים נוצר כיווץ של כלי הדם. גם מצבים עיכוליים וזיהומיים בהליקובקטר פילורי מאיצים את הבעיה, ב CSR קיימים תסמינים בדומה:

 • כהות שדה הראיה (סקוטומה)
 • עיוות של תמונת הראיה (מטמורפופסיה)
 • הקטנת תמונת הראיה (מיקרופסרר)
 • הפרעה באופן ראיית הצבעים (דיסכרומטופסיה)
 • ראייה מטושטשת
 • קורי עכביש
 • דלקת בעין
 • עכבישים, זבובים ועוד

צוף צמחים

הדרך הטבעית ב”צוף צמחים” מסייעת רבות ואכן יש תוצאות מרשימות בתחום.

 1. הסיוע החיצוני כולל קומפרסים בעזרת מיצוי צמחים טבעיים מיוחדים ומשולבים, חימום העין במשקפי חימום, שימון ועיסוי הפנים, תרגולי עיניים תחת הדרכה ומבנה תרגול, תרגולים לנשימת עיניים, דיקור בבית תחת הנחיה, סיוע בקליניקה ועוד.
 2. סיוע פנימי דרך מיצוי צמחים טבעיים ותוספים המותאמים למטרה. אנו לא משווקים בחנויות או בפארמים כי אם מתאימים אותם באופן אישי.
 3. אנו מעניקים בצוף צמחים, הנחיה קיומית לחיזוק מערכת החיסון, הדרכה לתנועה ותזונה ועוד. השילוב מהווה את כל מה שחשוב בתקופה זו. 

בכל הקשור ל CSR חשובה הבנה שכל בעיה בכלל, ובעין בפרט, מקורה בהתהוות התלויה בגורמים סיבות ותנאים. מתוך כך חשובה ההבנה של הדרכים הנכונות להעניק לעין ולקרנית וכן לתאי האפיטל של הקרנית והאנדותל זרימת דם, חמצן, אנטיאוקסידנטים, רכיבי יסוד נכונים בדרך טבעית, הן ממוקדת בעין עצמה והן בסביבתה, הווה אומר, אזור הפנים אך גם התייחסות לגוף השלם.

הדרך הטבעית מעניקה יותר שלווה ומסייעת מצבי מתח, אי שקט, חרדה ועוד המהווה פגיעה קשה באיכות החיים אך גם לחלוטין לא מיטבית עם העיניים שכן לחץ בא לידי ביטוי גם בפנים, בזרימת הדם, ביצירת רדיקלים חופשיים ועוד.

חשוב מאוד לדעת

בכל הקשור לבעיות עיניים, קצב ההידרדרות וחומרת הקליניקה שונה מחולה לחולה. 

קיימים גורמים תנאים וסיבות רבים לכל התהוות ובוודאי גם למחלות עיניים תורשתיות. נתונים בדומה לכמות נוגדני החמצון בגוף, מצבי מתח, חסרים, ספיגה לקויה של ויטמין A, מערכת חיסון חלשה, יכולת הומואוסטזית חלשה, העדר זרימה דמית, מתח, תזונה, העדר פעילות גופנית מושכלת להזנה וסירקולציה דמית, רמות קורטיזול גבוהות, ערכים שונים לא מאוזנים בבדיקות מעבדה ועוד מהווים בסיס חשוב להבנת תהליך הסיוע. מתוך כך, אכן חשובה גישה רדוקציוניסטית הרואה בבעיית עין בעיה שיש לה אדם ולא אדם שיש לו בעיה.

מהלך מחלת עין לחלוטין מושפעת מאורח חיים, סביבה ביולוגית, פיזיולוגית, מנטאלית, רגשית, ביוכימית וכדומה וכמו כן מהווה בסיס להחרפה אך גם לסיוע. 

הסברים נוספים

העין חייבת הזנה נכונה וזאת כחלק מהיכולת התפקודית שלה. חייבת להיות מודעות רבה לעין אך כחלק מהגוף השלם. מתוך כך אני חייבים למלא את הצרכים של הגוף כולו. לציין שקיים ריכוז רב של קרוטונואידים ברשתית ובעדשה, וכן לוטאין, ZCAXANTIN ועוד, חומרים אלו מהווים אמצעי חשוב לסינון גלי אור בעלי אופי קצר המזיקים לעין וגם מעכבים תהליכי ריפוי. תפקידם גם להוות כוח לוחם, אנטי אוקסידנט המגן על התהליך החמצוני. ריכוז גדול של קרוטוני אידים ממוקם ב”מקולה” שהינו הכתם הצהוב והוא קשור לצלילות של העדשה וליכולת להביט בבהירות ראיה. לציין, וזה חשוב, שגוף האדם לא מייצר לוטאין ולכן חייב לקבל רכיב חשוב זה מהתזונה. מתוך כך חשוב לצרוך את המזונות הבאים.

האנתוציאנידינים

מצויים בפירות ובפרחים ומהווים את הבסיס לצבע האדום, סגול, כחול, שחור. חומרים אלו נוגדי חמצון, אנטי דלקתי ומגנים על העין.

נקודה חשובה

הרשתית חייבת לקבל סירקולציה דמית רבה ואכן היא רקמה המקבלת אספקת דם רבה, רוויה ועשירה מכל רקמות הגוף. הדם מגיע אל הרשתית דרך עורק המכונה עורק הרשתית המרכזי. אספקה של דם רווי בחמצן וחומרים מזינים מגיעה לאפיטל של רקמת הרשתית ובכן מתקיימת הזנה של הרשתית.

מתוך כך חייבת להיות גם אספקת דם טרייה לאזור אך גם חומרי תזונה המסייעים לעין.

חייבת להיות התייחסות קלינית ללחות העין ובכך למנוע יובש כרוני – הסבר

האור חודר אל העין דרך הקרנית ותפקידה למתן אותו דרך נוזלי העדשה. מתוך כך הנוזל של העדשה סופג פגיעות רבות מנזקים חמצוניים הטמונים באור אך גם מכך שאין סירקולציה דמית לעין והזנה נכונה. החמצון (רדיקל חופשי) גורם להתייבשות נוזל העדשה וליובש. מתוך כך, ובאופן מצטבר, הנוזל מאבד מלחותו ומתייבש, הופך לדביק, מצטמק וגורם לבעיות בדומה לקרע ברשתית. המצב גורם לצריבה, אודם ורגישות למצבי אור. חשוב לשמור על לחות העין דרך תזונה, מיצוי צמחים טבעיים, הזנת דם ועוד. הנוזל המימי של העדשה מורכב מחומצות שומן חיוניות המופרשות מבלוטות הממוקמות בעפעפיים. סוג של נוזל רירי מופרש מהעפעף. לצורך לחות של העין חייבים סוגי חלבונים טובים וחומצות שומן חיוניות. בדומה לקומפלקס B, B.6, ויטמין A, ויטמין C, אטגן, אכל, מים.

הדרך הטבעית בצוף צמחים מביטה על העיניים כחלק אינטגרלי מהגוף השלם. ליקוי ראייה ובעיות הינם תסמינים בדומה לכל בעיה המתעוררת בגוף. מערכת העצבים המרשתת את העיניים הינה חלק ממארג מערכת העצבים של הגוף כולו. מחזור הדם בעיניים הדרוש להזנתה הינו חלק בלתי נפרד ממחזור הדם של הגוף השלם. המטבוליזם הדרוש לעיניים הינו חל, מחילוף החומרים של הגוף ואכן גם קשור למערכת העיכול ואיזונה. בגוף חייבת להיות הרמוניה המהווה את הקשר בין ההיבט הפיזיולוגי – ביוכימי – עצבי ובכך כל איבר בגוף ובוודאי איבר כל כך רגיש כמו העין מושפע מאי איזון במערכות הללו.

בגוף חייב להיות משטח של חיידקים טובים המגיעים למעיים דרך ירקות, פירות, קטניות ודגנים. משטח זה של חיידקים חיוביים חשוב למלחמה הבלתי פוסקת במזהמים שונים ובעיות כלל מערכתיות. אוכלי הבשר למיניהם בדומה לשניצלים, עופות, בקר, ביצים, גבינות לא מקבלים את מה שמכונה “מיקרופלורה” ובכך צוברים בגופם רעלים רבים, תוספות של כימיקלים, חומרים מרעלים מסוכנים הקיימים בבשר ובכך חודרים רעלניים אלו אל מחזור הדם ומגיעים דרך הדם אל הרקמות העדינות שבעין ויוצרות שם חמצון ורעילות. חוסר רכיבי מזון ותזונה לקויה וכן פעילות לא נכונה ולחץ והצטברות רעלים במעיים פוגעים קשות במערכות העין וכן בעיות בכבד ובכליות שהינו מהווה בסיס של בעיות עיניים.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית?
לשיחת ייעוץ טלפוני - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן