הטיפול הטבעי בשבץ מוחי

שבץ מוחי הינו מצב הגורם לליקויים במצבי תפקוד במוח הנובעים מהפרעה של אי הספקת דם לרקמת המוח.

השבץ יכול להיווצר ממצב של חוסר בהספקת דם המכונה שבץ איסכמי. האיסכמיה נובעת מחסימה ממקור של הצטברות רובד טרשתי או קרישי דם ותסחיף. האפיון הנוסף של השבץ המוחי נובע מדימום שהינו שבץ אמורגי. האזורים במוח כתוצאה מהשבץ גורמים לפגיעה לעיתים קשה ביכולת התפקוד של המוח וכתוצאה מכך נפגע התפקוד של אברי גוף שונים. בדומה לחוסר תפקוד של הגפיים, נכות מלאה, פגיעה קשה בדיבור, הבנה, איבוד שדה הראיה ועוד. 90% ממקרי השבץ הינם איסכמטיים או יבשים וזאת כאשר זרימת דם לעורקים המזינים את המוח נפגעים. סוג זה נגרם מקריש שנוצר בעורקי המוח עצמו (טרומובזציה) או מתסחיף של הדם, חומרים שונים, שומנים בדם ועוד.

מעט מהמקרים היום הינו דימום תוך מוחי הנובע מלחץ דם גבוה בין היתר. ההשפעה של אירוע מוחי על סוגיו השונים מאופיינת בדרגות חומרה שונים וזאת ביחס למספר נתונים חשובים בדומה לאזור שנפגע במוח, מספר רקמות המוח הפגומות, חוסנו, עמידותו של הגוף, אורח חיים ועוד. לעיתים קיים שבץ מוחי קל ושקט שאכן גורם להשפעה על אזורי המוח אך לא גורם לסיכון או לליקויים קוגנטיבים.

התגלה שלעיתים האדם עובר מספר אירועים מוחיים שקטים עוד לפני האירוע הקשה ואכן דרושה מודעות רבה לכך. וודאי שאם אין החולה שומר על בריאותו באופן קבוע אין הוא יכול להבחין במודעותו לאותו אירוע מוחי שקט. חסימות כלי דם ברקמת המוח קיים מתאם ברור בין כלי הדם אשר מזינים את המוח ואני מתכוון לשני העורקים בדומה לבעיית טרשת חסימתית אשר פוגעת באזורי המוח השונים. הפגיעה כאמור, קובעת את מידת הנזק. חסימה בעורק השמאלי עלולה לגרום לבעיות  שיתוק בצד הימני של הגוף אך גם תפגע ביכולת הדיבור לעומת זאת, חסימה בצד ימין תיצור פגיעה בתנועה בצד שמאל ולא תפגע בדיבור.

זכרו – שבץ מוחי שקט חוזר על עצמו וגורם לנזק מצטבר. לעיתים גורם מגבלות תנועה, בעיות קוגנטיביות, חולשה בגפיים, פגיעה בדיבור, בזיכרון מהווה עצם לשבץ מוחי שקט.

חשוב לדעת 

בכל הקשור להצטברות כולסטרול ויצירת רובד טרשתי. יש לדעת שהטרשת מצטברת גם במוח. מתוך כך, קיימת אשליה בתחושת הרוגע לאחר צנתור עורק כללי שהרי בו בזמן התהליך הטרשתי פוסק. אך לחלוטין קיים התהליך בכל ורידי ועורקי הגוף. קיימת התרחשות בלי צפויה באזורים שונים בגוף ובמוח שלנו וניתוח לבדיקה. ובכך החשוב מכל הינו הטיפול הטבעי המשנה את הסביבה אשר שימשה בסיס להתפתחות הטרשת בגוף ובמוח. 

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

הטיפול בשבץ

הטיפול ברפואה היפנית YNSA, הרפואה סינית והרפואה הטבעית

לציין שאירוע מוחי גם כאשר הוא קל מהווה שינוי קיצוני של חיי החולה. ההשלכות של האירוע המוחי אינו פיזיולוגית ופונקציונאלית בלבד כי אם משפיעות על רוממות הרוח, השקט הנפשי, החרדות ומעצימות בעיות שכבר היו קיימות.

הרפואה הטבעית מהווה השלמה דרמטית. חשוב במצב של שבץ מוחי קטן מהווה מצב זה כתמרור אזהרה אדם חזק לשבץ מוחי גדול. בשבץ קטן קיימת הפסקה קצרה של זרימת הדם לתאי המוח או חוזרת מהר לתפקוד ובכך פחות תאי מוח מתים. הגורמים רבים בדומה לכולסטרול, סוכרת, עישון, לחץ דם גבוהה, לחצים נפשיים, תזונה לקויה ועוד.

חייבת להיות תוכנית לטיפול טבעי המותאמת לך דרך שינויים חשובים לטיפול ממוקד.

שבץ מוחי CVA – הסבר קצר

שבץ מוחי הינו תהליך דינמי ומהיר אשר במהלכו נפגעים מרכזי תפקוד במוח כתוצאה מהפרעה, שיבוש או העדר אספקה של דם אל המוח. השבץ הנגרם מהעדר אספקת דם מכונה שבץ איסכמי ונובע מחסימת כלי דם כתוצאה מקריש דם או תסחיף. השבץ נוצר מדימום ומכונה שבץ המורגי. בכל מקרה יפגע אזור במוח ובכך יפגעו אפיוני תפקודיו. מצב זה עלול לפגוע בתפקידי האיברים אשר נשלטים על ידי האזור הפגוע בדומה לקשיים או אי תנועה מוחלטת של הגפיים, פגיעה בדיבור, אובדן שדה הראיה, נכות מלאה, שיתוק בפנים ועוד.

השבץ הינו מצב חרום אשר עלול ליצור נזקים קשים ואף לגרום למוות. לציין שהשבץ מהווה גורם עקרי למצבי נכות וסיבה שנייה למוות בעולם.

לעיתים עלול להתרחש שבץ המכונה שבץ שקט (SILENT STROKE), תהליך המאופיין בתסמינים חיצוניים שלעיתים החולה אנו מודע לו אל אף שנוצר נזק לרקמת המוח ועליה בסיכון ללקות בשבץ.

הטיפול בשבץ נעשה בבית החולים דרך מתן תרופות הפועלות על המסת קריש הדם אך בשבץ המורגי נעשית לעיתים התערבות נוירו כירורגית וזאת בנוסף לטיפול המיידי. הטיפול המיידי בעת השבץ חשוב מאוד אך פרק הזמן שלאחר השבץ שהינו תהליך שיקום אשר חייב להיות דרך אינטגרציה של הרפואה הרגילה והרפואה הטבעית.

הטיפול הטבעי מהווה דרך שיקומית ומניעתית ופועל במקביל לנתיב הרפואי. הדרך הטבעית תיצור שיקום דרמטי וירידה ברמות לחץ הדם, השומנים בדם, הלחץ הכללי וחזרה לפעילות קיומית.

חשוב לדעת!
שבץ הינו תופעה אשר יש לטפל בה היטב אך גם למנוע את הישנותו הפוטנציאלית.

תסמינים מקדימים המשמשים כתמרורי אזהרה

 1. טשטוש ראיה או איבוד ראיה בעין אחת
 2. נימול או חולשה בגפיים
 3. קשיי דיבור
 4. סחרחורות או נפילה ואיבוד שיווי משקל
 5. כאבי ראש

חשוב לא להמתין ויפה שעה אחת קודם זה מסוכן. הרפואה הרגילה אינה מתחייבת בכבוד לאנשים מבוגרים בכלל ולמגזרים בפרט, אסור להיות שאננים.

גורמי הסיכון לשבץ

 • יתר לחץ דם
 • תורשה
 • סוכרת
 • יתר שומנים בדם
 • עישון וצריכת אלכוהול
 • מחלת לב
 • השמנת יתר
 • שימוש בתרופות (בעיקר מדללי דם)
 • העדר פעילות רפואית
 • מצבי לחץ ואי שקט
 • הצטברות רעלים

תסמיני שבץ

 1. פציאליס – שיתוק בפנים (הרפואה הטבעית מהווה יסוד דרמטי לטיפול במצב זה).
 2. הפרעה בתנועה – שיתוק חד צדדי (המיפלגיה) רפיון שרירים, נוקשות, פגיעה בשיווי המשקל, התכווצות שריר
 3. קשיים בבליעה ובלעיסה
 4. הפרעה תחושתית: עקצוץ, נימול, חום קור
 5. פגיעה בדיבור ובשפה
 6. יתר לחץ דם
 7. תשישות פיזית ומנטאלית
 8. אי שליטה בסוגרים
 9. מצבי חרדה, דיכאון, בלבול, הפרעת שינה, איבוד תיאבון ועוד

השיקום לאחר שבץ מוחי בעזרת הרפואי היפנית YNSA והרפואה הטבעית 

הרפואה הטבעית במרפאתנו מעניקה מענה רפואי, טבעי ומשלים דרך שיטת הריפוי היפנית YNSA, דיקור סיני, טיפול מגע רפואי, טיפולי איורוודה, הנחיות תזונה ייחודית, תכשירים לטיפול פנימי ועוד.

דרך טיפול ייחודית המעניקה מענה רפואי טבעי לשיקום, ריפוי ומניעה לאחר אירוע מוחי.

כאמור, אירוע מוחי (CVA-CEREBRO-VASCULAR- ACCIDENT) הינו תופעה אשר בה נחסמת זרימת הדם לחלקים או לחלק ברקמת המוח ובכך פוגעת במוח מעצם אי הזנתו ויוצרת סוגים של הפרעות בדרך תפקוד המוח. התופעה עלולה להיגרם מתוך יסוד חסימתי של כלי הדם ומכונה “שבץ איסכמי” אך גם בעקבות דימום תוך גולגולתי המכונה” שבץ המורגי” בכל אחד ממקרים אלו נגרם נזק הנובע מאי הספקת החמצן לאזורי המוח הפגועים. בישראל מתרחשים כ 19000 מקרים של אירוע מוחי בשנה. מרפאתנו מתמחה בטיפולים ברפואה סינית, יפנית וטבעית במצבים אלו.

 התופעות העלולות להופיע לאחר הפגיעה זו אשר ניתנות לטיפול במרפאתנו הן:

 • חולשה וקשיי תפקוד בחצי הגוף לרוב יד ורגל בצד אחד, קשיים בהליכה, קשיים בשימוש בגפה העליונה, תחושה של כבדות ונוקשות, כאבים ותחושות של נימול וזרמים.
 • פציאליס – שיתוק חצי פנים ותחושות של זרימה ונימול (קיימים הישגים דרמטיים בנושא זה)
 • אפאזיה (פגיעה ביכולת הדיבור) קשיים בדיבור ויכולת ההקשבה בדרגות שונות בדומה לקושי של ביטוי מילים, קושי בהבעה עצמית ובהבנה ופגיעה בהיבטים המוטורים של הדיבור. תיתכן גם הפרעה בבליעה.
 • פגיעה ביציבה הכללית של הגוף – מצבים של עמימות גופנית וחוסר שיווי משקל.

הטיפול במרפאתנו מורכב ממספר נתיבים אשר הוכיחו ומוכיחים את יעילותם באופן דרמטי. שיטת YNSA והרפואה הטבעית משלבת דיקור רב מערכתי ודיקור קרקפת ופנים באזורים ייחודים תוך אבחון דרך מגע באזורי רפלקס בבטן וזאת תוך שילוב סינרגי וחשוב עם צמחי מרפא ייחודיים, מגע רפואי, תוספי תזונה ועוד. תהליך זה יוצר תוצאות מרשימות תוך שיפור רב בבעיות השונות. השיפור יחול בהיבט רב היקפי ויכלול טיפול בכאב, בעיות נוירולוגיות ומוטוריות. הטיפול ב YNSA והרפואה הטבעית מהווה פריצת דרך בעולם הדיקור והרפואה הטבעית. חשוב מאוד ליצור תמיכה הכרחית ואינטגראלית בשיקום לאחר שבץ מוחי ולגלות התקדמות רבת משמעות ומפתיעה. הטיפול יעיל גם לזמן הקצר שלאחר האירוע אך גם לשיקום אירועים ישנים ומניעה.

מהלך הטיפול הינו: פגישת אבחון רבת היקף ומתן אסטרטגיה טיפולית תוך פגישה שבועית (כפעמיים בשבוע) ונטילת תרופות טבעיות מצמחי מרפא, תוספי תזונה והנחיית תזונה ספציפית. לציין שהשיטה מיושמת בהצלחה כחלק מהפעלת היחידה לרפואה משלימה במחלקת השיקום באיכילוב.

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן