מהו פציאליס?

פציאליס הינו פגיעה בעצב הפנים במכונה FACIAL.

עצב הפנים – אנטומיה

עצב הפציאל (FACIAL) הינו עצב המיועד לעצבוב הפנים וההבעה ( מימיקה). לעצב יש גם השפעה על ההיבט התחושתי בכל הקשור לחוש הטעם. עצם הפציאל, מקורו בגזע המוח ועובר דרך האונה הטמפורלית ( אזור האוזן) ומשם ממשיך במהלכו אל אזור המכונה הזיז המסטואידי הממוקם מתחת לאוזן  ( זיז דמוי פטמה על עצם הרקה שפונה למטה וקדימה מאחורי תעלת האוזן ומהווה נקודת חיבור של שרירי הצוואר) ובכך מעצבב את שרירי הפנים.

כאמור, עצב הפנים הינו עצב מוטורי המעצבב את שריר ההבעה של הפנים. עצב הפנים הינו 1 מ- 12 העצבים הקרניאלים היוצאים מהמוח ומגזע המוח תוך מתן יכולת הבעה ועצבוב יעדים שונים המצויים רובן בראש ומאופיינים על ידי היבטים מוטוריים, סנסורים ומעורבים.

עצב הפנים הינו העצב השביעי וברובו משמש כעצב תנועתי (מוטורי) אך בחלקו גם תחושתי.

לעצב הפנים קיימים שלושה סעיפים המגיעים לאזור המצח, אזור הלחי ואזור הפה. העצב יוצא מהגולגולת משטח שאחורי האוזן ומשם מתפצל לנתיביו השונים ( מסלול העצב הינו יעד חשוב לטיפולי מגע, שימון ודיקור).

פציאליס נוצר מסיבות וגורמים שונים ומגוונים ביניהם דלקתיים וויראליים אם כי קיימים גורמים נוספים אשר יפורטו בהמשך.

הפציאליס גורם לשיתוק זמני או כרוני וזאת ממקור של נזק או סוג של טראומה לעצבי הפנים. שיתוק הפנים פוגע בצד אחד של הפנים וגורם לעיוות פנים בדרגות חומרה שונות ולתסמינים נוספים.

הפציאליס מוגדר כסוג של הפרעה תפקודית אך גם פגיעה אסתטית תוך פגיעה בתפקוד העצב, הווה אומר פגיעה ביכולת ההולכה של העצב. במהלך הפגיעה תופיע צניחה של זווית הפה, דבר היוצר עקמומיות בחיוך, קשיים בכיווץ השפתיים, מגבלה בשתייה, קשיים בהגיית צלילים מסוימים בדומה ל”שששששש” או “חחחחחחח” או “איאיאיאיאי” וזאת בגלל המגבלה להורדת השפה התחתונה, קושי בסגירת העין וכן צניחה של הגבה בצד מסוים תוך השטחה של המצח.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

פציאליס – תסמינים לבדיקה ( נא לענות על השאלות הבאות: בV או X)

 1. האם קיימת מגבלה בסגירת העין?  ____
 2. האם קיימת מגבלה ביכולת לקרוץ?  ____
 3. האם קיימת מגבלה ביכולת לשרוק?  ____
 4. האם קיימת מגבלה ביכולת לחייך?  ____
 5. האם קיימת מגבלה ביכולת לכווץ האף (שפן)?  ____
 6. האם קיימת מגבלה בהרמת גבה?  ____
 7. האם קיימת סימטריות בקמטי ההבעה בשני צידי הפנים?  ____
 8. כאבים באזור האוזן והלסת?  ____
 9. האם יש יובש בעיניים?  ____
 10. האם יש פגיעה בחוש הטעם?  ____
 11. האם יש מצבי נימול והתכווצות בפנים?  ____
 12. האם קיים ריור יתר?  ____
 13. האם קיים יובש בפה?  ____
 14. האם קיים דיבור לקוי?  ____
 15. האם יש מגבלת אכילה?  ____
 16. האם יש צלצול באוזניים?  ____
 17. האם יש כאבי ראש?  ____
 18. האם יש סחרחורות?  ____

פציאליס הינה בעיה שמקורה בגורמים, תנאים וסיבות. לעיתים הגורמים גלויים וברורים אך לעיתים נסתרים. הפציאליס ,שהינו פגיעה בעצבי הפנים נגרם מגורמים, תנאים וסיבות הבנה נכונה תיצור את הבסיס הטוב ביותר לטיפול.

הגורמים לפציאליס

 • גורמים ויראלים – פגיעה ויראלית בעצב הפנים.
 • דלקת בעצב הפנים.
 • טראומה.
 • לחצי דם.
 • שפעת.
 • בעיות באוזן תיכונה.
 • תסמונת עייפות הכרונית
 • התקררות.
 • דלקת קרום המח.
 • הרפס.
 • הצטברות רעלים.
 • מתחים.
 • אי איזון כללי.
 • תזונה לקויה.
 • חסרים תזונתיים.
 • דלקת אוזניים.
 • סכרת.

הגורמים חייבים להוות את היעד החשוב מכל דרך מארג רפואי טבעי לטיפול בפציאליס.

הטיפול הרפואי הרגיל

נכון לשנים האחרונות לא קיים טיפול ממוקד לפציאליס מלבד מתן תרופות בדומה לזובירקס ( ZOVIRX) לטיפול בהיבט הויראלי וקורטיקוסטרואדים בדומה לפרדינזון לשם הסרת ההיבט הדלקתי  דרך דיכוי מערכת החיסון וחשיפת הגוף לבעיות רבות.

הרפואה הקונבנציונלית אינה יכולה להעניק פיתרון לבעיה. ההנחיה הינה המתנה ותקווה לטוב.

הטיפול הרפואי הרגיל נעזר בכלים אשר אין הם מהווים כלים ייעודיים, חשוב לדעת יש לרפואה הטבעית נתיבי טיפול תוך הקפדה על סינרגיה טיפולית. פציאליס אינה גזרת גורל – ניתן לטפל ולרפא!

אולי יעניין אותך לקרוא גם על שיקום לאחר שבץ מוחי

הטיפול הטבעי בפציאליס

חשוב לא ליצור חיפוש אחר אפיקי ריפוי יחידניים בדומה לדיקור או לחלופין עיסוי וכדומה.

הטיפול בפציאליס חייב להיות רב מערכתי המטפל בכל הגורמים והתנאים ובשיטות משלימות. הטיפול חייב להכיל בין יעדיו גם איזון פנימי שהרי המתח הינו מרכיב חשוב המעכב את הריפוי מבעיה כואבת זו. חובה ליצור טיפול טבעי פנים מעמיק המשלב דיקור פנים קלאסי אך גם מערבי ולפיכך יש ליצור גירוי עמוק של אזורי הפנים וזה כולל גם את מסלול העצב שמקורו במוח.

הדיקור חייב להיות מלווה בשמנים ייחודים בדומה להיפריקום אורגני ועוד, תוך הקפדה על פרוטוקול טיפול עמוק ומקיף לטיפולי פנים בעיסוי רקמות עמוק, החדרת שמנים ייחודים, טיפול במזו-רולר, בכוסות רוח לפנים, בגואשה, בנקודות לחיצה, באקונפוסורה.

רק לאחר תהליך טיפול מעמיק הן באזור הראש, הן במסלול עצב הפנים אך גם בגוף כולו, נתמקד בהחדרת מחטים בעלות ציפוי של סיליקון בלבד ומחטי זהב ( כ90-120 מחטים). במהלך השכיבה כאשר המחטים ממוקמים בפנים יש להישאר כ-30 דקות בליווי חימום מנורת מוקסה. הטיפול כולל מגע רפואי בכל ערוצי האנרגיה בגוף וכן רפלקסולוגיה. חשוב לדעת שהטיפול חייב לגלות גישה עמוקה ומקיפה  ורב מערכתית. יש ליצור אפיק טיפול פנימי וטבעי להזנה, חיזוק וריפויי מערכת העצבים שהרי היא זו המהווה את יעדי הטיפול. טיפול טבעי בפציאליס, בהיותו מקיף, מהווה בסיס לריפוי של הבעיה. וודאי שפרוטוקול  הטיפול הינו אישי ומותאם לכל אחד.

YNSA הטיפול המוביל בפציאליס הרפואה היפנית והרפואה הטבעית 

שיטת דיקור וריפוי ייחודית ברפואה הטבעית והרפואה הסינית המעניקה מענה לבעיות אקוטיות וכרוניות תוך יעילות רבה ושינוי דרמטי. שיטת הדיקור היפני YNSA פותחה על ידי רופא יפני בשם ימאוטו , לפני כ 40 שנה. השיטה ביססה את עצמה ברפואה הטבעית החל משנת 1972. הרפואה היפנית בשיטת YNSA מהווה נתיב טיפול ייחודי למיגור, הקלה, ריפוי ומניעה של בעיות ותסמינים רבים.

YNSA  – דרך עבודת השיטה

שיטת YNSA נעשית דרך הבחנת צוואר ובטן ודיקור בנקודות ראש ואזורים נוספים. ההבחנה נעשית גם דרך פגישת אבחון מקיפה. אזורי האבחון מהווים ייצוג של אברי הפנים, אברי הגוף, המוח ומערכת העצבים. הדיקור נעשה באופן שיטתי, פשוט ובהתאם לבעיה ולאזור האבחון.

YNSA הינה שיטת טיפול וריפוי רבת עוצמה אשר הוכיחה את עצמה בטיפול בבעיות אורטופדיות קשות וסוגים רבים של בעיות נוירולוגיות. התוצאה מהירה ודרמטית ומייצגת שיטה חכמה הנמצאת בפיתוח מתמיד.

דרך הטיפול ב” צוף צמחים” הינה דרך ייחודית והיחידה בישראל המשלבת בטיפול גם, תזונה קלינית טבעית, צמחי מרפא, טיפולי מגע, תוספי מזון , הנחיות קיומיות, דיקור רב מערכתי ועוד.

מבנה הטיפול מוגש בדפי הסבר מדורגים המותאמים לכל שלב ולכל בעיה וגיל.

במהלך הטיפולים נקפיד לשלב בכל טיפול וכן בין הטיפולים, וזאת כהשלמה בלבד ולא אלטרנטיבה, את שיטת YNSA.

חשוב לא ללכת שולל ולראות בשיטה זו אמצעי המספיק לקבלת אפקט.

בסיום הטיפול תינתן ערכת טיפול עצמית לבית ובכל יום יש לעסות את הפנים בשמנים מיוחדים, פיזיותרפיה דרך הבעות פנים, מזו-רולר ועוד. הטיפול השלם כולל תוספי מזון, חיזוק מערכת החיסון, חיזוק דרמטי למערכת העצבים, תזונה מיטבית, פעילות גופנית, שיטות הרפיה, איזון פנימי עמוק ועוד.

לסיכום

ניתן, חשוב, הכרחי ודרמטי לטפל בפציאליס בכל רמה של חומרה.

חשוב לא להתייאש ולא לראות זאת כגזרת גורל.

פרוטוקול הטיפול של צוף צמחים הינו החשוב מכל וזאת תוך התאמה של צמחי מרפא אפקטיביים מהמעבדה שלנו.

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן