הנטינגטון – דרך טבעית תומכת ומסייעת

מהי מחלת הנטינגטון

מחלת הנטינגטון הינה מחלה קשה הגורמת לתהליך של אטרופיה (ניוון) בתאי המוח. המחלה תורשתית מאוד, פרוגרסיבית ומלווה בתסמינים רבים וקשים המקדימים את התפרצותה ומלווים אותה במהלכה. המחלה מהווה יסוד, בן יתר התסמינים הרבים, למצבים קשים של דמנציה ואי איזון קוגניטיבי. המחלה תוקפת כ 4-7 אנשים מתוך 100000. שמה של המחלה ניתן על שמו של רופא אמריקאי – גורג’ הנטינגטון אשר תיאר אותה על כל שלביה. תסמונת הנטינגטון פוגעת בגרעיני הבסיס של המוח בהיבט הניווני.

גרעיני הבסיס  BASAL GANGLIA

גרעיני הבסיס הינם סוג של קבוצת גנגלונים או צברים של גופי תאי עצב במוח הגדול. גרעיני הבסיס הינם חלק אינטגראלי ממערכת המכונה אקסטרה פירמידלית וזאת בנוסף למוח הקטן וקבוצת גרעינים בגזע המוח. בין יתר תפקודיה, המערכת האקסטרה פירמדלית אחראית על הקואורדינציה של התנועה שהרי השפעתה נובעת מהמערכת הפירמידלית הבנויה מסיבי עצבים אשר יורדים מקליפת המוח אל תעלת השדרה ודרכה לשרירי הגוף.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

הסבר פעילות גרעיני הבסיס

גרעיני הבסיס מהווים מוקד השפעה בקליפת המוח בחלק האחורי של האונה המצחית. לציין שאזור זה כולל חלקים מוטוריים של מבנה המוח. אזורים אלו מהווים בסיס יוזם של תנועה ושולחים מידע אל גרעני הבסיס ואל המוח הקטן.

בגרעיני הבסיס מתקבלות החלטות ביחס לתנועה, לאיכותה, למהירותה, מיקומה וכדומה. גם המידע התחושתי בדומה לראיה ושמיעה קשור לפקודה המוטורית לביצוע תנועות. במהלך תנועה מוטורית קיים פיקוח של גרעיני הבסיס והמוח הקטן השולט על פעילות השרירים תוך פיקוח והנחיה לביצוע תנועה מדויקת ורלוונטית. פעילותם של גרעיני הבסיס נובעות ממצבים מעורבים של פונקציות תנועתיות וזאת כדי ליצור אפשרות של ריכוז תוך ביצוע פעולה מוטורית יזומה. לדוגמא: כאשר אתה הולך אתה יוזם פעילות מוטורית ולפיכך מעכב באופן בלתי מודע פעילות לא רלוונטית בדומה לנפנוף ידיים וכדומה בהנטינגטון משתבשת פעילות גרעיני הבסיס ולפיכך התנועה הקואורדינטיבית היזומה הופכת להיות חלק מתנועות רבות נטולות שליטה ולא רלוונטיות.

לציין דבר חשוב: גרעיני הבסיס מכילים שלושה מוליכים עצביים חשובים – דופמין, אציטילכולין וגאבא, דבר היוצר כשל בעבודתם של מוליכים אלו והיותם אחראים על תפקודים רבים אחרים בגוף. תסמונת הנטינגטון הינה מחלה אשר בה נפגעים תאים המפרישים אצטיל כולין וגאבא בגרעיני הבסיס ומתבטאת בתנועה לא רצונית, אובדן זיכרון, שטיון ותסמינים רבים הנובעים מכך.

הנטינגטון – ההיבט הגנטי

תסמונת הנטיגטון מתפרצת ומועברת בתורשה דומיננטית. התגלה שמספיק אלל ALLELE של מבנה פגום של גן על מנת שהמחלה תפרוץ. הפגם התורשתי יוצר גן לקוי הממוקם על כרומוזום ומקודד לסוג חלבון המכונה הנטינגטין. המצב הלקוי גורם להצטברות של החלבון (הנטינגטין) הגורם לפגיעה קשה בתא. נכון להיום לא קיימת הבנה מדעית ברורה של התהליך אך התגלה בברור סוג של נזק ישיר בתא. המחלה מוגדרת כתהליך הפוגע קשה בגרעיני הבסיס במוח בצורה של אטרופיה (ניוון).

אבחנת המחלה

תחילה נציין שההבחנה הינה דרך היבטים תורשתיים, היסטוריים, סימפטומים אופייניים, בדיקת MRI של המוח וכמובן בדיקה גנטית אשר יכולה להתגלות כחיובית בכל הקשור לחזרות רבות של הגן הרלוונטי.

ההיבט הכרונולוגי 

תסמונת הנטינגטון הינה תופעה אגרסיבית ופרוגרסיבית וללא תהליך של טיפול ומניעה עלולה לפרוץ מגיל 35 וזאת בהופעת תסמינים מקדימים בדומה לשינויים מנטאליים הגורמים לאי שקט פנימי, חרדות, דכדוך, עצבנות, מצבי תעוקה, דיכאון, העדר סבלנות, נדודי שינה ועוד.

התסמונת פרוגרסיבית וללא הפסקות אך אין ספק שאורח חיים בריא וממוקד מקל על מהלכה ואף מעכב ומאט את התפרצותה. תהליך המחלה הינו בין 15-20 שנה ובמהלך התקדמותה יוחרפו התסמינים בדומה לתנועה לא רצונית המתחילה באזורי שרירי הפנים, אצבעות הידיים ועוברות לגוף כולו וזאת בליווי שיטיון, בעיות קשות מאוד בתהליכי הזכירה, קשיים בדיבור, דיכאון עמוק, יציבה קשה וכן ריתוק למיטה וכשלים נוספים עד לקריסה מלאה של מערכות הגוף. השינויים בתסמונת הנטינגטון מבטאים את עצמם בהיבטים המוטורים, הנפשיים והקוגניטיביים.

הדרך הטבעית בתסמונת הנטינגטון

חשוב לציין שהטיפול הקונבנציונאלי הינו סימפטומטי וחשוב מאוד כדי להקל על התסמינים התפקודיים הנובעים מהמחלה. הדרך הטבעית הינה חשובה לשיפור אורח החיים, להאטה של התסמינים, לדחייה משמעותית של מהלכיה הפרוגרסיביים ואולי לעיכוב רב שנים. הדרך הטבעית תתמקד באורח חיים, תזונה נכונה, חיזוק חיסוני ותעניק דגש חשוב עד מאוד לטיפול ב OXIDATIVE STRESS  שהינו עקה חמצונית. התפרצות הרדיקלים החופשיים גורמת להחרפה, זרז, והאצת הפרוגרסיביות של המחלה וקצב התפתחותה. הרדיקליים החופשיים פוגעים בשרשרת הגנטית (DNA)  ובכך מזרזים את המחלה.

נתיבי הדרך הטבעית בתסמונת הנטינגטון

הדרך הטבעית מגוונת ובן היתר עושה שימוש בנוגדני החמצון (אנטי אוקסידנטים) דרך לקיחה ישירה, תזונה, דיקור סיני ומגע שהינו רב חשיבות ומשמעות והנחיות קיומיות.

 חשוב לקרוא את השורות הבאות היטב!!!

תנאים וגורמים חיצוניים מהווים יסוד ברור הגורם לפגיעה בגרעיני הבסיס במוח. הרדיקליים החופשיים אשר נוצרו בתהליך רעלני, חיצוני ופנימי, גורמים לפגיעה חמצונית אשר יוצרת נזק במפעל האנרגיה בגוף המכונה מיטוכונדריה, דבר המוביל לעומס רב על הגוף ותאיו ובכך יוצרת מצב דלקתי ופגיעה בגרעיני הבסיס במוח. נוגדי חמצון משפרים ומעכבים האצה פרוגרסיבית וזאת דרך סינרגיה של מיצוי צמחים טבעיים, תזונה ודיקור סיני.

מי הם הרדיקלים החופשיים אשר פוגעים בתאים השונים?

רדיקלים חופשיים הינם סוג של פעילות הגורמת לתגובת שרשרת כימית ושלילית אשר יוצרת נזק ביולוגי לגוף בכלל ולתאי המוח בפרט. תהליך החמצון (OXIDATION) של תאי המוח נוצר פעילות הרדיקלים החופשיים היוצרים תהליך המכונה חיזור (REDUCTION) ובכך פוגעים וגורמים למוות תאי מוח.

 מי הם נוגדי החמצון?

נוגדי החמצון גורמים להפחתה ניכרת של הרדיקלים החופשיים המחמצנים את תאי המוח ובכך מונעים נזק בתאי המוח. במחלת הנטינגטון זקוק הגוף לכמות רבה של נוגד חמצון בצורה של מיצוי צמחים טבעיים ייחודיים, ויטמינים, מינראליים, תזונה נכונה ופעילות גופנית.

לזכור,

הנגטינטון הינה מחלה כרונולוגית ולפיכך קשורה בקשר חזק לגיל האדם. המחלה מתפתחת בעת הבגרות המאוחרת זמן בו מתרחשים נזקים של הרדיקלים החופשיים בDNA. הגדלת הנזקים והחשיפה למצבים חמצוניים תזרז, ללא כל ספק את ביטוי המחלה. טיפול בגוף בתוכנית טבעית ומושכלת תעכב, תאט את התפרצות המחלה.

תחתית הטופס

דרך הטיפול – נוגדי החמצון ותוספי התזונה

ננחה ונספק לגוף את המקורות הנכונים ביותר של נוגדי החמצון והמינון המדויק לנטילת וזאת דרך מיצוי צמחים טבעיים עשירים בנוגדי חמצון ויטמינים ומינראליים בדרך מושכלת לחיזוק הגוף ונזין את הגוף בוויטמינים, מינרלים וחומצות שומן חיוניות.

נתיב התזונה להנטינגטון

ננחה לתזונה מיטבית ועשירה בנוגדי חמצון ולחליפין תזונה היפו אלרגנית נטולת רעלים. תזונה קלינית טבעית הינה דרך נוספת וחשובה מכל! התזונה מהווה נתיב סינרגי רב עוצמה. בחירתכם התזונתית תקבע בעבורכם את מהלך המחלה. הנחיה לתזונה נכונה ורחבת היקף תיצור עוצמה של הגוף מול המחלה. אנו נעניק תפריט מיטבי הרווי בנוגדי חמצון וזאת כדי ליצור עוד נתיב סינרגי להתמודדות מול הפגיעה ב DNA אשר מהווה גורם להופעת המחלה.

 פעילות גופנית מתונה

הפעילות הגופנית המתונה מהווה נתיב סינרגי חשוב ונוסף בהנטיגטון. הפעילות הגופנית בהנחיה מושכלת תיצור כוח חשוב נוסף למניעת נזק וחמצון ב DNA הגורם להנטיגטון.

 תהליכי ניקוי רעלים

אין ספק שמצבור הרעלים בגוף מהווה סביבה קשה ומסוכנת עד מאוד לפרוגרסיה של מחלת ההנטינגטון. תהליך ניקוי הרעלים יערך כשלושה שבועות ולאחר תהליך זה ננחה לשימור הגוף מהצטברות הרעלים, אך גם לשכלול מנגנון סילוק הרעלים.

דיקור סיני ומגע

הדיקור הסיני והמגע חשוב ורב משמעות תרפויטית. הוא מאזן, מחזק, מזרים ומעניק לגוף את היסוד הטוב למימוש היכולת האורגנית שלו.

איזון פנימי שלווה ורוגע

תהליכים מטבוליים רבים ונזקים חמצוניים קשים נובעים מלחץ נפשי. הלחץ פוגע ואי איזון של מערכת העצבים יוצר תשתית רחבה לסינרגיה השלילית בגוף. הדרך הטבעית תיצור את הבסיס המאוזן והשלכתו תוך עמידה אל מול לחץ הקיום.

לסיכום

מחלת הנטינגטון הינה מחלה קשה הנובעת מהיבטים גנטיים מובהקים, אך לכל הדעות, וללא כל ספק ניתן לסייע לה בדרך הטבעית ובכך לעכב את התפרצותה. יינתנו כמוסות ומיצויים ממיצוי צמחים טבעיים ספציפיים לבעיה ובליווי ויטמינים, מינראליים וחומצות שומן חיוניות. במקביל תינתן הנחיה ברורה דרך תיק תזונה קלינית טבעית והנחיה לפעילות גופנית. הקשר עם הקליניקה יהיה דרך פגישות וקשר טלפוני. המעקב הרפואי כמובן חשוב מאוד. רדיקליים החופשיים שהינם גורמי חמצון מסוכנים יוצרים עומס חמצוני בדומה למצבי חמצון חיצוניים אשר יוצרים השחרה של תפוח לאחר קילוף, מצבים של קמטים בפנים, השחרה של אבוקדו אשר נמנעת כאשר מפזרים עליו לימון) ויטמין C  נוגד חמצון) וכדומה. חמצון הינו תגובה כימית הנעשית בכל מקום כחלק מהמצב הביולוגי הטבעי. במצבים של העדר איזון הופכים הרדיקלים החופשיים לזוללי אלקטרונים ושודדי ממולקולה אלקטרון ובכך גורמים למות דרך הרס של דנ”א, נזק לקרומי התאים במוח ועוד.

סיכום היעדים

 

ניצור מארג סיוע תוך אספקת מיצוי צמחים טבעיים ובליווי הנחיות תזונה בשלושה שלבים שהינם שלב א’ ניקוי רעלים, שלב ב’ איזון והזנה, שלב ג’ תזונה קבועה לכל החיים. יינתנו טיפולים בדיקור ומגע המהווים גם הם רכיב סינרגי רב משמעות וחשיבות דרך מגוון נתיבים אשר יהוו מארג שלם תחת מעקב.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית?
לשיחת ייעוץ טלפוני - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן