מהי מחלת הנטינטון

מחלת הנטינטון הינה מחלה קשה הגורמת לתהליך של אטרופיה (ניוון) בתאי המוח. המחלה תורשתית מאוד, פרוגרסיבית ומלווה בתסמינים רבים וקשים המקדימים את התפרצותה ומלווים אותה במהלכה. המחלה מהווה יסוד, בן יתר התסמינים הרבים,למצבים קשים של דמנציה ואי איזון קוגנטיבי. המחלה תוקפת כ 4-7 אנשים מתוך 100000 . שמה של המחלה ניתן על שמו של רופא אמריקאי – גורג’ הנטינגטון אשר תיאר אותה על כל שלביה.תסמונת הנטינגטון פוגעת בגרעיני הבסיס של המוח בהיבט הניווני.

גרעיני הבסיס  BASAL GANGLIA

גרעיני הבסיס הינם סוג של קבוצת גנגלונים או  צברים של גופי תאי עצב במוח הגדול. גרעיני הבסיס הינם חלק אינטגראלי ממערכת המכונה אקסטרה פירמידלית וזאת בנוסף למוח הקטן וקבוצת גרעינים בגזע המוח. בין יתר תפקודיה, המערכת האקסטרה פירמדלית אחראית על הקואורדינציה של התנועה שהרי השפעתה נובעת מהמערכת הפירמידלית הבנויה מסיבי עצבים אשר יורדים מקליפת המוח  אל תעלת השדרה ודרכה לשרירי הגוף.

הסבר פעילות גרעיני הבסיס

גרעיני הבסיס מהווים  מוקד השפעה בקליפת המוח בחלק האחורי של האונה המצחית. לציין שאיזור זה כולל חלקים מוטוריים של מבנה המוח. אזורים אלו מהווים בסיס יוזם של תנועה ושולחים מידע אל גרעני הבסיס ואל המוח הקטן.

בגרעיני הבסיס מתקבלות החלטות ביחס לתנועה, לאיכותה ,למהירותה, מיקומה וכדומה. גם המידע התחושתי בדומה לראיה ושמיעה קשור לפקודה המוטורית לביצוע תנועות. במהלך תנועה מוטורית קיים פיקוח של גרעיני הבסיס והמוח הקטן השולט על פעילות השרירים תוך פיקוח והנחיה לביצוע תנועה מדויקת ורלוונטית. פעילותם של גרעיני הבסיס נובעות ממצבים מעורבים של פונקציות תנועתיות וזאת כדי ליצור אפשרות של ריכוז תוך ביצוע פעולה מוטורית יזומה. לדוגמא: כאשר אתה הולך אתה יוזם פעילות מוטורית ולפיכך מעכב באופן בלתי מודע פעילות לא רלוונטית בדומה לנפנוף ידיים וכדומה בהנטינגטון משתבשת פעילות גרעיני הבסיס ולפיכך התנועה הקאורדנטיבית היזומה הופכת להיות חלק מתנועות רבות נטולות שליטה ולא רלוונטיות.

לציין דבר חשוב: גרעיני הבסיס מכילים שלושה מוליכים עצביים חשובים- דופמין, אציטילכולין וגאבא, דבר היוצר כשל בעבודתם של מוליכים אלו והיותם אחראים על תפקודים רבים אחרים בגוף. תסמונת הנטינגטון  הינה מחלה אשר בה נפגעים תאים המפרישים אצטיל כולין וגאבא בגרעיני הבסיס ומתבטאת בתנועה לא רצונית, אובדן זיכרון, שטיון ותסמינים רבים הנובעים מכך.

הנטינגטון – ההיבט הגנטי

תסמונת הנטיגטון מתפרצת ומועברת בתורשה דומיננטית .התגלה שמספיק אלל ALLELE של מבנה פגום של גן על מנת שהמחלה תפרוץ. הפגם התורשתי יוצר גן לקוי הממוקם על כרומוזום ומקודד לסוג חלבון המכונה הנטינגטין. המצב הלקוי גורם להצטברות של החלבון ( הנטינגטין) הגורם לפגיעה קשה בתא. נכון להיום לא קיימת הבנה מדעית ברורה של התהליך אך התגלה בברור סוג של נזק ישיר בתא. המחלה מוגדרת כתהליך הפוגע קשה בגרעיני הבסיס במוח בצורה של אטרופיה (ניוון) ( ראה הסבר גרעיני בסיס)

אבחנת המחלה

תחילה נציין שההבחנה הינה דרך היבטים תורשתיים, היסטוריים ,סימפטומים אופייניים, בדיקת MRI של המוח וכמובן בדיקה גנטית אשר יכול להתגלות כחיובית בכל הקשור לחזרות רבות של הגן הרלוונטי.

ההיבט הכרונולוגי 

תסמונת הנטינגטון הינה תופעה אגרסיבית ופרוגרסיבית וללא תהליך של טיפול ומניעה עלולה לפרוץ מגיל 35 וזאת בהופעת תסמינים מקדימים בדומה לשינויים מנטאליים הגורמים  לאי שקט פנימי, חרדות, דכדוך, עצבנות, מצבי תעוקה, דיכאון, העדר סבלנות, נדודי שינה ועוד.

התסמונת פרוגרסיבית וללא הפסקות אך אין ספק שאורח חיים בריא וממוקד מקל על מהלכה ואף מעכב  ומאט את התפרצותה .תהליך המחלה הינו בין 15-20 שנה ובמהלך התקדמותה יוחרפו התסמינים בדומה לתנועה לא רצונית המתחילה באזורי שרירי הפנים, אצבעות הידיים ועוברות לגוף כולו וזאת בליווי שיטיון, בעיות קשות מאוד בתהליכי הזכירה , קשיים בדיבור, דיכאון עמוק, יציבה קשה וכן ריתוק למיטה וכשלים נוספים עד לקריסה מלאה של מערכות הגוף. השינויים בתסמונת הנטינגטון מבטאים את עצמם בהיבטים המוטורים, הנפשיים והקוגנטיבים.

הטיפול הטבעי בתסמונת הנטינגטון

חשוב לציין שהטיפול הקונבנציונאלי הינו סימפטומטי בלבד וזאת כדי להקל על התסמינים התפקודיים הנובעים מהמחלה. הטיפול הטבעי הינו צורך אינטגראלי, דרמטי וחשוב לשיפור אורח החיים, להאטה של התסמינים, לדחייה משמעותית של מהלכיה הפרוגרסיביים ואולי לעיכוב רב שנים. הטיפול הטבעי יתמקד באורח חיים, תזונה נכונה, חיזוק חיסוני ויעניק דגש חשוב עד מאוד לטיפול ב OXIDATIVE STRESS שהינו עקה חמצונית .התפרצות הרדיקלים החופשיים גורמת להחרפה, זרז, והאצת הפרוגרסיביות של המחלה וקצב התפתחותה. הרדיקליים החופשיים פוגעים בשרשרת הגנטית ( DNA) ובכך מזרזים את המחלה.

חשוב לזכור!!! עיקרי הטיפול שציינתי הינם עיקריים אינטגראליים מאורח החיים ולא תקופתיים.

חייבת להיות תוכנית טיפול ברפואה טבעית דרך תבנית ומארג מושכלים וקבועים השזורים ביום יום.

נתיבי הטיפול הטבעי בתסמונת הנטינגטון

הטיפול הטבעי מגוון ובן היתר עושה שימוש בנוגדני החמצון (אנטי אוקסידנטים) דרך לקיחה ישירה, תזונה, דיקור סיני ומגע רפואי שהינו רב חשיבות ומשמעות והנחיות קיומיות.

 חשוב לקרוא את השורות הבאות היטב!!!

תנאים וגורמים חיצוניים מהווים יסוד ברור ומסוכן הגורם לפגיעה בגרעיני הבסיס ( ראה הסבר) במוח. הרדיקליים החופשיים אשר נוצרו בתהליך רעלני, חיצוני ופנימי, גורמים לפגיעה חמצונית אשר יוצרת נזק במפעל האנרגיה בגוף המכונה מיטוכונדריה, דבר המוביל לעומס רב על הגוף ותאיו ובכך יוצרת מצב דלקתי ופגיעה בגרעיני הבסיס במוח. נוגדי חמצון משפרים, מעכבים ואף מונעים האצה פרוגרסיבית והתפתחות של מחלת הנטינגטון וזאת דרך סינרגיה של צמחי מרפא, תזונה ודיקור סיני.

מי הם הרדיקלים החופשיים אשר פוגעים בתאים השונים?

רדיקלים חופשיים הינם סוג של פעילות הגורמת לתגובת שרשרת כימית ושלילית אשר יוצרת נזק ביולוגי לגוף בכלל ולתאי המוח בפרט. תהליך החמצון ( OXIDATION ) של תאי המוח נוצר פעילות הרדיקלים החופשיים היוצרים תהליך המכונה חיזור (REDUCTION) ובכך פוגעים וגורמים למוות תאי מוח.

 מי הם נוגדי החמצון?

נוגדי  החמצון גורמים להפחתה ניכרת של הרדיקלים החופשיים המחמצנים את תאי המוח ובכך מונעים נזק בתאי המוח. במחלת הנטינגטון זקוק הגוף לכמות רבה של נוגד  חמצון בצורה של צמחי מרפא ייחודיים, ויטמינים, מינראליים, תזונה נכונה ופעילות גופנית.

לזכור,

הנגטינטון הינה מחלה כרונולוגית ולפיכך קשורה בקשר חזק לגיל האדם. המחלה מתפתחת בעת הבגרות המאוחרת זמן בו מתרחשים נזקים של הרדיקלים החופשיים ב DNA. הגדלת הנזקים והחשיפה למצבים חמצוניים תזרז, ללא כל ספק את ביטוי המחלה. טיפול בגוף בתוכנית רפואית טבעית ומושכלת תעכב, תאט ואף תמנע את התפרצות המחלה.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

דרך הטיפול – נוגדי החמצון ותוספי התזונה

ננחה ונספק לגוף את המקורות הנכונים ביותר של נוגדי החמצון והמינון המדויק לנטילת וזאת דרך צמחי מרפא עשירים בנוגדי חמצון ויטמינים ומינראליים בדרך מושכלת לחיזוק הגוף ולמניעת ההתפרצות ונזין את הגוף בויטמינים , מינרלים וחומצות שומן חיוניות.

נתיב התזונה להנטינגטון

ננחה לתזונה מיטבית ועשירה בנוגדי חמצון ולחליפין תזונה היפו אלרגנית נטולת רעלים. תזונה קלינית טבעית הינה הדרך הנוספת החשובה מכל! התזונה מהווה נתיב סינרגי רב עוצמה. בחירתכם התזונתית תקבע בעבורכם את מהלך המחלה. הנחיה לתזונה נכונה ורחבת היקף תיצור את העוצמה למלחמת מנע של גוף מול המחלה. אנו נעניק תפריט מיטבי הרווי בנוגדי חמצון וזאת כדי ליצור עוד נתיב סינרגי למניעת פגיעה ב DNA אשר מהווה את הגורם להופעת המחלה.

 פעילות גופנית מתונה

הפעילות הגופנית המתונה מהווה נתיב סינרגי חשוב ונוסף ללחימה בהנטיגטון. הפעילות הגופנית בהנחיה מושכלת תיצור כוח חשוב נוסף למניעת נזק וחמצון ב DNA הגורם להנטיגטון.

 תהליכי ניקוי רעלים

אין ספק שמצבור הרעלים בגוף מהווה סביבה  קשה ומסוכנת עד מאוד לפרוגרסיה של מחלת ההנטינגטון.תהליך ניקוי הרעלים יערך כשלושה שבועות ולאחר תהליך זה ננחה לשימור הגוף מהצטברות הרעלים, אך גם לשכלול מנגנון סילוק הרעלים.

דיקור סיני ומגע רפואי

במהלך הטיפול חשוב ליצור מעקב של  טיפולי דיקור סיני ומגע רפואי. הטיפול חשוב ורב משמעות תרפויטית. הוא מאזן, מחזק, מזרים ומעניק לגוף את היסוד הטוב ביותר למימוש היכולת האורגנית שלו.

איזון פנימי שלווה  ורוגע

תהליכים מטבוליים רבים ונזקים חמצוניים קשים נובעים מלחץ נפשי . הלחץ פוגע ואי איזון של מערכת העצבים יוצר תשתית רחבה לסינרגיה השלילית בגוף. הטיפול הפנימי יצור את הבסיס המאוזן והשלכתו תוך עמידה אל מול לחץ הקיום.

לסיכום

מחלת הנטינגטון הינה מחלה קשה הנובעת מהיבטים גנטיים מובהקים, אך לכל הדעות , וללא כל ספק ניתן לטפל בה ברפואה טבעית ובכך לעכב את התפרצותה ואף להאט וליצור אשראי זמן מספיק  עד לביטוי מחקר מדעי שייתן מענה קונבנציונאלי בעתיד. הטיפול יינתן כמארג הוליסטי. יינתנו כמוסות ומיצויים מצמחי מרפא ספציפיים לבעיה ובליווי ויטמינים, מינראליים וחומצות שומן חיוניות. במקביל תינתן הנחיה ברורה דרך תיק תזונה  קלינית טבעית והנחיה לפעילות גופנית. הקשר עם המרפאה יהיה דרך פגישה שבועית וקשר טלפוני יומי. המעקב הרפואי חשוב מאוד. רדיקליים החופשיים שהינם גורמי חמצון מסוכנים יוצרים עומס חמצוני בדומה למצבי חמצון חיצוניים אשר יוצרים השחרה של תפוח לאחר קילוף, מצבים של קמטים בפנים, השחרה של אבוקדו אשר נמנעת כאשר מפזרים עליו לימון ( ויטמיןC נוגד חמצון) וכדומה. חמצון הינו תגובה כימית הנעשית בכל מקום כחלק מהמצב הביולוגי הטבעי. במצבים של העדר איזון הופכים הרדיקלים החופשיים לזוללי אלקטרונים  ושודדי ממולקולה אלקטרון ובכך גורמים למות דרך הרס של דנ”א, נזק לקרומי התאים במוח ועוד

סיכום היעדים

ניצור מארג טיפול תוך הספקת כל התכשירים ובליווי הנחיות תזונה בשלושה שלבים שהינם שלב א’ ניקוי רעלים, שלב ב’ איזון והזנה , שלב ג’ תזונה קבועה לכל החיים. במהלך הטיפול יינתנו טיפולים בדיקור ומגע המהווים גם הם רכיב סינרגי רב משמעות וחשיבות הטיפול הניתן הינו הטיפול האולטימטיבי לתמיכה במחלת הנטינגטון ודרך מגוון נתיבים אשר יהוו מארג שלם תחת מעקב.

 

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:

המלצתה של ענת על טיפול טבעי בפריון

טיפול טבעי בפריון שלום,                                                                                                                                                                                                                                                    27.3.22 בעלי ואני ניסינו במשך כמעט שנתיים להרות.  שנתיים שבהן לא

קרא עוד »
מאמרים ומוצרים אחרונים

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן