קנדידה Candida albicans

קנדידה הינה פטרייה ממשפחת השמרים אשר קיימת, מתפתחת וחיה בעיקר במערכת העיכול, באזורים ריריים אך גם לאורך פתחי הגוף, החל מהפה ועד לפי הטבעת והנרתיק. חשוב לציין שנוכחותה אינה מזיקה כאשר הגוף מאוזן. בגוף האדם קיימים שמרים מסוג קנדידה אלביקנס CANDIDA ALBICANS  החיים בדרך כלל במערכת העיכול. שמרים אלו הינם תת קבוצה הקיימת במה שמכונה קטגוריה של קבוצת העובש. לפטריות אלו אין שורשים והם מנהלים את משק התזונה שלהם מסוגים שונים של חומרים אורגניים אשר מצויים בסביבתם.

הקנדידה הינה סוג של יצור חי ודינמי ולפיכך חייבת להיות ניזונה ואף מפרישה חומרי פסולת שונים. תזונתה של הקנדידה מגוונת וכוללת פחמימות פשוטות, לחם, שמרים המצויים במזונות, אלכוהול לסוגיו, חלבון מן החי וגבינות המכילות סוגים של עובשים, מאכלי פטריות, סוכרים שונים ועוד.

לציין שאנו מקפידים, דרך תזונה לקויה ואורח חיים לקוי, להזין את הקנדידה ולהעצים את כוחה. גורמים נוספים בדומה לאי איזון נכון בין החיידקים הטובים לשליליים מהווים גם הם בסיס להתפתחות הקנדידה. לציין שגופנו מכיל כ 2 קילו חיידקים חיוביים ושליליים במערכת העיכול.

החיידקים החיוביים הינם החיידקים הפרוביוטיים ומהווים אמצעי ללחימה ומניעה להופעה והשפעה של גורמים שונים המעוררים מחלות ממקור פטרייתי, ויראלי או חיידקי. חשוב ליצור איזון נכון בין החיידקים השליליים לחיוביים. שכן החיידקים החיוביים (הפרוביוטיים) משמשים כצבא לוחם נגד חומרים מעוררי מחלות בכך שהם מחזקים את מערכת החיסון. חיידקים אלו משמשים גם כגורם מווסת של כמות הכולסטרול בגופנו, משפרים את פעילות מערכת העיכול ותורמים לספיגת חומרים חיוניים בדומה לוויטמינים, מינרליים ועוד.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

בשנת 1982 גילה מדען בלגי – ד”ר אוריון טראס שהינו מומחה למחלות פנימיות את הקשר בין מערכת חיסון חלשה, תזונה לקויה, לחץ ומיעוט חיידקים חיוביים לבין התרבות יתר של פטריית הקנדידה.

ד”ר טראס גילה תהליך של התפתחות אגרסיבית ושורשית של הפטרייה הנובעת מגורמים בגוף ואורח חיים לקוי. תהליך זה יוצר התפשטות מהירה וזאת דרך ייצור והפרשת רעלים שונים הפוגעים בתפקוד הגוף וגורמים לנזקים בדפנות המעיים ובכך מפחיתים את הסלקטיביות של ספיגת חומרים שליליים. כאמור, בעת החלשות מערכת החיסון ובליווי סיבות נוספות מתפתחת הפטרייה ומפתחת קורים אשר מאפשרים לה חדירה דרך דפנות המעי אל מערכת הלימפה ובכך נודדת בגוף. מצב זה יוצר רובדים פטרייתיים באיברים שונים ופגיעה במערכות הגוף.

הפגיעה במערכת העיכול מתבטאת בדפנות המעי ובכך מתאפשרת כניסה של מזון לא מעוכל אל מערכת הדם והלימפה.

תהליך זה גורם לתגובה אלרגית קשה ואי סבילות למזונות שונים. בנוסף, מפרישה הפטרייה רעלנים הגורמים לסימפטומים קשים במערכות גוף שונות גם כאשר אין קשר בין מערכת אחת לשנייה. מתוך כך נוצרים סימפטומים שונים הגורמים לאי נוחות קשה ויסוד להתפתחותן של מחלות שונות, בעיות זיהומיות וליקויים רבים בתפקוד הכללי.

הפטרייה גם גורמת להפרעה קשה בספיגה של רכיבים תזונתיים ובכך גורמת להיחלשות הגוף. קיימים סוגים רבים של פטריות וכולם מהווים גורם הפוגע, בעת התפתחותו, בבני אדם.

הגורמים לקנדידה רבים אך התסמינים רבים עוד יותר. חשוב לציין שמגוון הסימפטומים גדול ולפיכך נוצר קושי רב באבחון. הסימנים האופייניים לקנדידה מבטאים את עצמם ברבדים שונים, קשים וקלים וגורמים לייסורים רבים.

הסימפטומים לקנדידה:

 • עייפות
 • העדר אנרגיה
 • נדודי שינה
 • תשישות
 • תשוקה עזה לדברי מתיקה
 • מגרנות
 • אנמיה
 • נשירת שיער
 • עיגולים שחורים מתחת לעיניים
 • תחושת ערפל בראש
 • שלשולים רבים
 • עצירות
 • בטן נפוחה וגזים
 • קוליטיס
 • IBS
 • קשיי עיכול של חלבונים
 • ריח רע וטעם מר בפה ועוד רבים.

גם בעיניים יש ביטוי להתפתחות הקנדידה בצורה של הפרשות, גרד ודלקת.

הפטרייה גורמת גם נזק למערכות נשיות בדומה להפרשות מהנרתיק, גרד, צריבה, חוסר איזון הורמונאלי והעדר ליבידו (אנרגיה מינית).

הימצאותה של הפטרייה המשגשגת גורם גם לכאבי שרירים, דלקות מפרקים, דיכאון, חוסר ריכוז, כעסים ועוד.

הדרך הטבעית המסייעת בפטריית הקנדידה

כדי לסייע לטיפול בפטריית הקנדידה יש צורך בדרך טבעית מקיפה וממושכת, עמוקה, קפדנית ומקצועית מאוד.

הסיוע ברפואה הטבעית

תחתית הטופס

קנדידה הינה תופעה של אורח חיים לקוי. פטריית הקנדידה אלביקנס  CANDIDA ALBICANS נחקרת זמן רב ומהווה יעד חשוב לטיפול בדרך הטבעית.

הדרך הטבעית תנחה לתזונה ממוקדת ותפריטים המעודדים צמיחת חיידקים חיוביים ומניעה של תזונה הגורמת לשגשוג הקנדידה. הדרך עמוקה ומקיפה ולפיכך מבקשת סבלנות. לציין שהשיפור בתסמינים מתבטא כבר בשבועיים הראשונים.

לציין גם את הקנדידה כיסוד להתפתחותן של מחלות רבות ולפיכך יפה שעה אחת קודם לטיפול במחלה בעייתית זו.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית?
לשיחת ייעוץ טלפוני - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
Search
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן