טחורים הינם סוג של רקמות אשר התנפחו. הרקמות מכילות כלי דם וממוקמות בדופן החלחולת ופי הטבעת.

הסבר מבנה ותפקוד פי הטבעת והחלחולת

פי הטבעת הינו פתח הממוקם בסוף מערכת העיכול ומשמש ליציאת הפסולת מהגוף (צואה).

החלחולת (רקטום) ממוקמת מעל פי הטבעת והינה רקמה המכילה בלוטות ריריות. איזור החלחולת פחות רגיש לתחושת כאב אך איזור פי הטבעת מגלה רגישות רבה לכאבים.

בפי הטבעת קיימים וורידים היוצאים ומתנקזים אל וריד השער, דרכו אל הכבד ואל מחזור הדם.

הצינורות הלימפתיים באזור החלחולת מתנקזים אל קשרי הלימפה במפשעה.

לפי הטבעת יש שריר סוגר, דבר המאפשר להחזיק את הפתח במצב סגור תוך שליטה לא מודעת של מערכת העצבים האוטונומית אך את חלקו התחתון ניתן להרפות ואף לכווץ.

טחורים – הסבר

כאמור, הטחורים הינם רקמות שהתנפחו המכילות כלי דם בדופן החלחולת ופי הטבעת.

את הטחורים מחלקים לשלושה סוגים:

 • טחורים פנימיים- הטחורים מתפתחים בחלחולת ולפיכך לא ניתן להבחין בהם. הטחורים אינם כואבים בדרך כלל וניתן להכיר בהימצאותם דרך דימום מפי הטבעת.
 • טחורים חיצוניים- הטחורים מתפתחים גם בחלק התחתון של החלחולת ובפתח פי הטבעת. פעמים רבות הופכים הטחורים לדלקתיים ולפיכך כואבים, סגולים ורגישים למגע. לציין שאיזור פי הטבעת רווי בעצבים ולכן הטחורים החיצוניים עלולים להכאיב מאוד.
 • טחורים צונחים- בעת שהטחורים גדלים יכולים הם לצנוח מחוץ לפי הטבעת בדומה לגושים רקמתיים גדולים.הצניחה עלולה לגרום לכאבים עזים.

טחורים – תסמינים

 • הטחורים עלולים לגרום לדימום המתגלה בד”כ לאחר הפרשת צואה, דבר ההופך את המים באסלה לאדומים ומכתים את נייר הניגוב. יש וכמות הדם קטנה אך קיימים גם מקרים בהם יש איבוד דם רב.
 • הטחורים החיצוניים מתגלים כקרישי דם מלאים ( טחור פקקתי)- נוצר בעת שכלי דם טחורי מתפקע ויוצר קריש דם ( פקק) או לחילופין רקמה חיבורית ( טחור עורי)- מורכב מרקמת חיבור סיבית המכוסה בעור פי הטבעת.
 • יש והתסמינים נובעים מטחורים פנימיים וחיצוניים הנראים כמו רקמות נפוחות הדומות לשקים קטנים. טחורים אלו יכולים ליצור דימום ללא כאב אך אם הם צונחים מלווה תהליך זה בכאב ואף יכול להתקדם למצבים חמורים  יותר בכך שטחור שצנח ולא טופל זמן רב גורם לכך שאספקת הדם נעצרה וזאת עקב פעילויות כיווץ של פי הטבעת.טחורים אלו נקראים ” טחורים מפותלים” והם יוצרים כאב עז.
 • התסמינים מלווים בגירוד חזק, כאב שורף, תחושה של דלקת ( נפיחות, אודם, חום, כאב), גירוי עז, דימום והפרשות.

טחורים – ריפוי קונבנציונאלי

הריפוי הקונבנציונאלי יכול להיות פולשני וזאת דרך הזרקה של חומר הגורם לכלי הדם להיחסם ולפיכך יוצר צלקת רקמתית.טיפול זה מכונה “טיפול הטרשה” או “סקלרותרפיה”. יש והטחורים הפנימיים והגדולים נקשרים בסוגים של גומיות ומתכווצים. הטיפול הרפואי הרגיל מבוצע בטחור אחד בכל פעם וזאת דרך מרווחי זמן של שלושה שבועות. אפשר לטפל גם בלייזר, אך לעיתים לאחר כישלון הטיפול נאלצים לנתח.

אין ספק שהטיפול הרגיל הינו סימפטומאטי ובדרך כלל פולשני ואינו נוגע ביסוד הבעיה ולפיכך מזמן למטופל חוויות חוזרות ונשנות של טיפולים ואי נוחות רבה. טחורים המטופלים ברפואה הרגילה דרך תהליך כירורגי, ברוב המקרים הם חוזרים על עצמם.

הגורמים לטחורים

 • חולשה של הוורידים בהיבט הרגיל או הגנטי
 • לחץ ורידי רב בווריד שער הכבד
 • תפקוד לקוי של הכבד
 • היגיינה לקויה באזור פי הטבעת והחלחולת
 • השמנת יתר
 • העדר פעילות גופנית
 • עמידה או ישיבה לפרקי זמן ממושכים
 • הרמת משאות כבדים
 • הריון ולידה
 • עצירות ומאמץ יתר של מערכת העיכול ופעילות הטלת הצואה
 • מצבים של הקאה,שיעול והתעטשויות
 • תשישות גופנית
 • יתר לחץ דם
 • תזונה לא נכונה הדלה בסיבים תזונתיים

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

הטיפול הטבעי בטחורים – להיפטר מהטחורים בדרך הטבעית

הטיפול הטבעי בטחורים מהווה תחליף חשוב לטיפול הפולשני והכימיקלי של הרפואה הקונבנציונאלית וכן מונע הישנות התופעה שהרי הטיפול נוגע הן ביסודות התופעה והן  בהיבט הסימפטומאטי.

אין כל סיבה לסבל הנובע מטחורים. יש להבין את ההיבט הפרוגרסיבי של התופעה ולפיכך את היותה תופעה שעלולה ליצור סיבוכים. מתוך כך חשוב לטפל הן בסימפטומים והן ביסוד התופעה. הגורמים אשר מהווים את הסיבה לטחורים משמשים כר בטוח להתפתחותן של בעיות קשות נוספות בדומה להשמנה, עצירות, מתח רב, אי איזון עיכולי ועוד.

 

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:

המלצתה של ענת על טיפול טבעי בפריון

טיפול טבעי בפריון שלום,                                                                                                                                                                                                                                                    27.3.22 בעלי ואני ניסינו במשך כמעט שנתיים להרות.  שנתיים שבהן לא

קרא עוד »
מאמרים ומוצרים אחרונים

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן