תהליך הטיפול בהפטיטיס C מתחיל בתקופה של שבועיים לניקוי הכבד. ניקוי הרעלים מהכבד הינו חשוב וטבעי ומתרחש בגופנו בכל יום דרך מערכות ניקוז נוספת הכוללות את מערכת העיכול, הכבד, הכליות, העור, מערכת הנשימה והמערכת הלימפטית.

מערכת ניקוי הרעלים בכבד זקוקות להגנה , טיפוח, תמיכה,מנוחה ושיקום, וזאת כדי להמשיך ולתפקד ביעילות וכדי ליצור את הפונקציונאליות הנכונה ללחימה בנגיף וביכולת השפעתו. כמות הרעלים הנכנסת אל הגוף יוצרת עומס רב על כל נתיבי ומנגנוני הניקוי. עומס זה מעיק על הגוף ומערכותיו ולכן אין הגוף עומד בעומס המוטל עליו. לציין שכולנו, ממש כולנו, עברנו את גבול יכולת הניקוי הטבעית ולפיכך הפכנו להיות מצבורי פסולת הגורמת לבעיות רבות.

חשוב לנקות רעלים מהכבד כחלק אינטגראלי מהטיפול,כך גם ניפטר ממחושים קשים ואף ניצור תהליך המונע היווצרותן של מחלות קשות בגוף והשלכות נוכחות ההפטיטיס C.

הטיפול הראשוני יצור השפעה מיטבית על התפקוד הטבעי בכל הקשור לניקוי ופינוי הפסולת בגוף. תהליך הניקוי מגרה , מתקן ומשפעל את מערכת העיכול, הכליות והשתן, הכבד, העור והריאות דרך מספר אסטרטגיות טיפוליות חשובות.

אין ספק שהדף קטן מלהכיל את מגוון הסימפטומים הנובעים מהצטברות רעלנית בכבד.

הטיפול בכבד חייב להתחיל בדה- טוכסיפקציה כבדית וזאת כדי ליצור יסוד למיגור הדלקת ולירידה בערכי הבדיקות.

טיפול בכבד – הפטיטיס C

בריאות זו כמיהה אנושית, יסודית וחשובה. להיות בריא, זה להיות מאוזן. להיות בריא, זה לחוות הרמוניה הקיימת בין רכיבי גופך. שלמות הרמונית בין הגוף, ההכרה , מערכת העצבית וההיבט הרוחני. להיות בריא זה לחיות ללא תחושות של כאב. להיות בריא זה לחוש אנרגיה רבה ועייפות רק בעת הליכתך לישון. להיות בריא זה לחוש מוטיבציה המפעמת בתוכך לחיים יצירתיים, אופטימיים, מהנים, רוחניים ומלאי רווחה פנימית. להיות בריא זה תקינות מערכת החיסון. להיות בריא זו המודעות  שבריאות הינה זכותנו מלידה אך זכות זו מבקשת טיפוח אין סופי. בריאות הינה כושר גופני טוב, תזונה נכונה ומיטבית, רווחה רוחנית ונינוחות מנטאלית.

בריאות הינה היכולת ליצור את העמדה והעמידות החיוביות אל מול קשיי הקיום בדומה למחלה, משברים ואי הנוחות היומית.

הגוף – מערכת אורגנית דינמית

הגוף ורכיביו דינאמיים. הסטטיות אינה חיים. השינוי התמידי מייצג חיים.

הגוף נמצא בשינוי בלתי פוסק וזאת תוך פעולות חוזרות, נשנות ומשתנות בערכים הכימיים והפונקציונאליים הקיימים בו. החשוב מכל הינו הבנת הדינאמיקה הפנימית בדומה לתהליכים המטבוליים, שהרי הגוף קולט חומרים ומפרקם ובכל עת מתקיימים בו תהליכים של בניה אך גם הרס. גם הלב שלנו אינו מפסיק לפעום כל עוד אנו חיים ומהווה איבר דינאמי המזין את הגוף כולו. גופנו פועל ללא הרף וזאת מתוך טבעו והכרח קיומו גם בכל הקשור לתהליכי ניקוז פסולת.

הפסולת נוצרת כתוצר לוואי של תהליכים חשובים וחייבת להיות מסולקת מהגוף. לעיתים קרובות אין הגוף מסוגל להיפטר מכל הפסולת ולפיכך מצטברת פסולת עודפת בתאי הגוף והופכת לרעל. הרעל המצטבר גורם למחלות רבות, לתהליכי הזדקנות ולסימפטומים של אי נוחות .

הצטברות הרעלים בגוף

הרעלים (טוכסינים) הינם חומרים הנאגרים בגוף על אף שמקומם מחוצה לו. הצטברות הרעלים בגוף הדרגתית וכוללת גם חומרים חיוביים הנמצאים בגוף בכמות סבירה אך מזיקה כאשר הכמות רבה מדי .

גופנו מורכב מתאים. כל תא מהווה יחידה אוטונומית הקולטת מגוון חומרים. בתא נוצר תהליך סלקטיבי וזאת דרך התמרת המזון וסילוק הפסולת המיותרת. הפסולת הנובעת מתהליך חילוף החומרים הינה פסולת רעילה אשר מקורה בגופנו ומכונה

פסולת אנדוגנית. פסולת זו, מקורה בתהליכים פנימיים המלווים בתוצרי לוואי. הפסולת האנדוגנית חייבת להיות מנוקזת מהגוף דרך מנגנוני הניקוי הטבעיים, אך מצטברת ומעיקה על הרקמות.

יש גם רעלים הנקלטים בגוף מהסביבה החיצונית ומכונים פסולת אקסוגנית. הפסולת החיצונית (האקסוגנית) מקורה ברכיבי המזון שאנו צורכים, האוויר שאנו נושמים ומקורות נוספים. הרעלים מהסביבה החיצונית מכילים חומרים ממקור כימיקלי, הדברתי ותרופתי.

כאמור, התזונה הלקויה מהווה מקור לרעלים הנאגרים, אך גם צריכת יתר של חומרים חיוביים בכמות רבה בדומה לשומנים, חלבונים ופחמימות מהווה מקור לרעלים. לציין שהצטברות רעלים נוצרת גם מהעדר צריכה מספקת של תזונה טבעית, ויטמינים, מינראלים וכדומה שהרי צריכה של רכיבים חיוניים מעודדת ניקוז רעלים ושומרת על בריאות הכבד. אנו, בתרבות שפע זו, צורכים מזונות לא ראויים ובכן גורמים להפרעות חמורות בתאי הגוף. התזונה הלקויה גורמת להפרעות  ומחלות קשות וזאת דרך צבירה של רעלים ופסולת הנצמדים אל רקמות הגוף. הרעלים קיימים בכל מקום – באוויר הנכנס לריאותינו, במזון הרווי בחומרים לא טבעיים, במים המזוהמים, בתרופות העתירות בתופעות לוואי, בסוג של מתכות , חומרי הדברה, נוזלי ניקוי וחיטוי ועוד רבים.

המזון – מקור הרעלים

התזונה שאנו צורכים עתירה ברעלים . המוטיבציה השיווקית הפכה לקבר קיומנו וזאת דרך תהליכים של הפיכת המזון ל” יפה” תוך שיפור הטעם והריח ושיווקו באריזה אטרקטיבית.

דוגמאות למקור רעלני

 1. צבעי מאכל – טרטזין או E-102 המצוי במשקאות, במאפים ,במתוקים ועוד, רכיב זה פוגע במוליכים עצביים במוח וגורם לפעלתנות יתר אצל ילדים. צבע מאכל זה הינו מקור לאלרגיות, כאבי ראש וגידולים סרטניים ומצטבר בגוף.
 2. חומרי שימור טעם וריח מהווים גורם נוסף לרעלים. חומרים אלו גורמים לנזקים קשים ובניהם נציין את הסודיום בנזואת או E-112 ,סולפיטים וכן פיטריטים וניטרוזאמינים. הימצאותם של חומרי טעם וריח מוסיפה עוד רעלים למזון בדומה למונוסודיום גלוטאמט MS6
 3. חומרי הדברה – יסוד נפוץ להצטברות חמורה של רעלים בגוף שהרי אנו צורכים מזון המרוסס על ידי חומרי הדברה בדומה לקוטלי חרקים ועוד.
 4. המים שאנו צורכים מכילים  רעלים בדומה לכימיקלים תעשייתיים, חומרי ריסוס לחקלאות והצטברות של דיאוקסין.הדיאוקסין מוגדר כאחד הרעלים המסוכנים ביותר לאדם והוא מגיע לגופנו מהסביבה, דרך דרכי הנשימה ובאמצעות שרשרת המזון. הדיאוקסין הינו חומר אורגאני רעיל הנוצר בתהליכים תעשייתיים וע”י שריפת פסולת. הוא נספג ברקמות,גורם להתפתחות סוגים רבים של סרטן, הפרעות בהתפתחות, בעיות בפוריות ופגיעה במערכת החיסונית.
 5. האוויר רווי בחומרים רעילים אשר מקורם בתנועת הרכבים, מפעלי תעשיה, תרסיסים לקטילת חרקים, דאודורנטים למיניהם, תכשירים לשיער, וכמובן- סיגריות.
 6. הרעלים מצטברים בגופנו גם דרך העור בדומה לחומרי ניקוי וחיטוי וסוגים רבים של דאודורנטים, סבונים, צבעי שיער, תכשירי שמפו, קרמים שונים ואפילו משחת שיניים. בין החומרים הרעילים נציין את השמן המינראלי  פרופילן גליקול שהנו תוצר לוואי של נפט המשמש בתעשייה הקוסמטיקה, שמן קוקוס המשמש לשטיפת רצפות במוסכים והסרת כתמי שומן וטלק המיוצר מאסבסט. גם פלואוריד המצוי במשחת שיניים מהווה מקור להצטברות רעלנים .

לזכור – הכבד חייב הזנה, חיזוק וניקוי במצבים של הפטיטיס

תרופות

התרופות משמשות יסוד חמור להצטברות רעלים. ודאי שיש הכרח טיפולי בתרופות קונבנציונאליות במצבים קשים, אך הקלות הבלתי נסבלת בנטילת תרופות לכל בעיה יוצרת תופעות לוואי בעלות השלכות טרגיות בעתיד. השימוש המופרז בתרופות נוגדות דלקת, אנטיביוטיקה, תרופות משכחות כאבים ועוד, גורם לחסרונות רבים יותר מהיתרונות! נטילת תרופות מהווה תהליך רעלני מוכח הגורם לבעיות רבות.

מתכות

הצטברות רעלים ממקור מתכתי. חושפת אותנו לרעילות וזאת דרך מקורות הרעלים שפורטו עד עכשיו.הרעלת מתכות מהווה קטגוריה מגוונת. להלן מספר דוגמאות:

הרעלת עופרת, שהינה מתכת רעילה, בדומה  לסיגריות, צינורות, צבעים, דבקים, דלק, פחיות שתייה, צבעים לשיער, העופרת פוגעת בכדוריות הדם האדומות, בכלי הדם ובמערכת העצבים. גם הקדמיום שמקורה בסיגריות, צבעי מאכל ומוצרי פלסטיק והאלומיניום שהינה מתכת רעילה הנאגרת בגוף ופוגעת בעצמות, בהורמונים ומקורה במוצרי אלומיניום בדומה לכלי בישול.

לסיכום המקור החיצוני של הרעלים בכבד

 • רעלים מהמזון שאנו צורכים
 • רעלים מהמים שאנו שותים
 • רעלים מהאוויר שאנו נושמים
 • רעלים הנספגים בעור
 • רעלים שמקורם מנטילת תרופות
 • רעלים ממתכות
 • רעלים מההיבט הקוגנטיבי – האישי והחיצוני (כעסים, מתחים וכדומה)

כמות הרעלים הנכנסים לגופנו רבה עד כי לגוף קשה להיפטר מהם ולפיכך נשארים בתאי הגוף וגורמים לפגיעה קשה בכוח החיים, מערכת החיסון ורקמות הגוף. רעלים אלו פוגעים קשה בחדוות החיים ומלווים בסימפטומים רבים שלעיתים קרובות אין אנו מודעים למקורם .

טיפול טבעי במחלת כבד – הפטיטיס C דרך ניקוי רעלים

הטיפול בכבד ובהפטיטיס (C – HCV) דרך ניקוי הרעלים כשלב א’ של הטיפול;

הכבד נמצא בחלק הימני העליון של הבטן ומהווה את האיבר הגדול ביותר בגוף. תפקידיו של הכבד מורכבים ורבים. חוסנו של האדם, בריאותו ואופן עמידותו מול מצבים קשים וגורמי מחלות נקבע על ידי כבד בריא ונקי.

חשיבות הכבד נובעת מתפקידו כמסלק רעלים מהתאים ומחזור הדם. הכבד מפרק חומרים מזיקים ומסוכנים אשר נספגים דרך מערכת העיכול אל מחזור הדם או מיוצרים בחלקי גוף שונים. הכבד, דרך תפקודו הבריא, מנקה את הגוף מתוצרי לוואי של סוגי תרופות, חיידקים, וירוסים, הורמונים ורעלים שונים המגיעים אל הגוף מהסביבה החיצונית והפנימית.

הכבד מהווה מקור חשוב לבניה ופירוק של סוגי שומנים וכולסטרול. הכבד חשוב גם לעיכול המזון בכך שדרכו קיימת הפרשה של מיצי מרה הגורמת להמסה ולפירוק שומנים.

הכבד הינו מאגר של דם הקולט ואף אוגר ברזל וכן מסנן כליטר דם בדקה ותפקידו גם להרחיק ממחזור הדם סוגים של חיידקים ורעלים מזיקים.

איבר זה חשוב ביותר ולפיכך מהווה יעד בתהליכים של ניקוי הרעלים. הכבד גם משמש כאתר פירוק של גליקוגן לגלוקוז, מייצר חלבונים לקרישת דם, הופך אמוניה לאוריאה, מפרק טריגליצרידים ליצור אנרגיה וכן משמש מאגר לוויטמינים הממיסים בשומן.

תוכנית ניקוי הרעלים תורמת רבות לתפקוד הכבד וזאת דרך ניקיונו ושיקומו ולפיכך מהווה שלב יסוד לחיזוקו ומיגור ההיבט הדלקתי הקיים בו.

 

לסיכום

לכבד תפקיד חשוב ומרכזי במערכת החיסון ואופן עמידתה מול לחצים, רעלים וגורמי מחלה חיצונים ופנימיים.

הכבד מנטרל תוצרי רעלים, אלרגנים, חיידקים, וירוסים, תרופות ומיני חומרים סינטטים ומזיקים. הכבד מהווה איבר המקבל אספקת דם רבה ובא במגע ראשון עם הדם הוורידי הרווי ביסודות מזון מהמעיים.במצבים של הפטיטיס חייב הכבד להיות כשיר במיוחד.

 

הצטברות רעלים בכבד גורמת לתסמינים שונים

 • בעיות עור קשות וקלות בצורה של מחלות עור, פריחות וכד’
 • אלרגיות שונות ואי סבילות למזון
 • תשישות, עייפות והעדר אנרגיה
 • ילדים- היפר אקטיביות, ליקוי חיסוני ועוד
 • בעיות עיכול בדומה לצרבת, כאבים, גזים, עצירות, שלשולים ועוד
 • עודף משקל
 • הופעה של קנדידה
 • בעיות שינה
 • בעיית מיגרנה וכאבי ראש
 • פגיעה במערכת העצבים בצורה של חרדות , דיכאון
 • כאבי ראש
 • בעיית מפרקים – שגרונית, שחיקתית ומטבולית
 • בעיות בשרירים – כאבי שרירים, שרירים תפוסים, עווית בשרירים
 • בעיות גניקולוגיות רבות בדומה לאי פריון , בעיות מחזור ודלקת בשלפוחית השתן
 • הזדקנות
 • מחלות רבות שאין הגוף יכול להתמודד
 • ירידה בכוח החיים וחדוות הקיום
 • הצטננות, בעיות נשימה, שיעול
 • כל סוגי המחלות האוטואימוניות בדומה לקרוהן, פסוריאזיס, לופוס, קוליטיס ועוד

תינתן תוכנית טיפול דרך הנחיות ממוקדות לתזונה נכונה, צמחי מרפא, תוספי מזון, טיפולי דיקור ומגע ואמצעים מסורתיים ומודרניים נוספים.

אנו חייבים לטפל בכבד – הן כטיפול הבא לרפא, להקל ולהיפטר מסימפטומים וערכים רבים הקשורים לכבד אך גם כטיפול מניעתי.

ניקוי רעלים טבעי  DE – TOX וטיפול בכבד, שלבי התוכנית:

 

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

טיפול טבעי בניקוי רעלים

תוכנית ניקוי הטיפול בכבד – שלב א

שלב זה הינו סילוק הרעלים מהמערכות השונות.שלב זה ימשך כשבועיים. בשלב זה הגוף יחווה תהליכים מטבוליים מואצים, תחושה של אנרגיה רבה, חיוניות והטבה בבעיות ותסמינים שונים.

תינתן תוכנית תזונה קלינית לשבועיים לניקוי רעלים אשר תכלול תפריט מפורט  נטול מזון לא בריא , מעובד ואלרגני. נתמקד בתפריט בריא הכולל מזונות פשוטים ומזינים, בדומה לירקות, פירות דגנים וכדומה.

בשלב זה תחווה אנרגיה רבה יותר ומיגור תסמינים מעיקים. התהליך ילווה בנטילת פורמולות מיוחדות מצמחי מרפא אורגניים, חליטת צמחי מרפא, אבקת בריאות, תוספי מזון ,טיפול מגע ואקופונקטורה ( דיקור סיני). תיק התזונה ילווה באלטרנטיבות רבות וידידותיות בבחירת הנתיב המתאים בעבורך.

לציין ששלב זה החשוב ביותר ויניב תוצאות דרמטיות המאופיינות בשיפור משמעותי בהרגשה הכללית ובסימפטומים השונים וכיסוד לטיפול ממוקד בהפטיטיס C.

 

שלב ב’- טיפול בכבד – הפטיטיס C בדרך הטבעית

הנחיה לתזונה עשירה יותר המכילה מזונות רבים וטעימים המספקים לגוף את צרכיו. תכנית זו קלה יותר אך עדיין תכלול הנחיות בנוגע למה שאסור לאכול ומה אנו חייבים לאכול.

יעמדו לרשותכם מגוון משמעותי יותר של מזונות טעימים ועשירים. בשלב זה ניצור הטבה ושיפור של חילוף החומרים, תתרחש הקלה משמעותית בתסמינים ואף יחל תהליך של ריפוי ליקויים שונים וזאת תוך חיזוק מערכת החיסון ואיזון הגוף. גם שלב זה ילווה בפורמולות מצמחי מרפא וחליטות אך הרכבם ישתנה בהתאם ליעדי שלב ב’. בשלב זה יינתן תיק תזונה נוסף בליווי שפע של אלטרנטיבות, מתכונים ותפריטים. שלב זה יערך כחודש עד חודש וחצי.

 

שלב ג’ – התוכנית הקבועה לטיפול בכבד – הפטיטיס C – תחזוקה קבועה

תינתן תוכנית קבועה תוך המלצה על פעילות גופנית, תזונה נכונה, מודעות להרפיה והנחיות קיומיות נוספות.

שלב זה יתקיים לאחר שלב ב’.

בתקופה זו ניקינו את הגוף מרעלים תוך פינוי פסולת דרך איברי ההפרשה. הגברנו את מודעותו לתזונה נקייה, טבעית ולא מעובדת ונמנענו ממרכיבי מזון מעוררי תגובות אלרגניות.

בתקופה זו יצרנו גם איזון וריפוי של הגוף והכבד וזאת דרך החזרת הגוף למצבו הראשוני והבסיסי תוך הקלה על העומס הרב שהוטל עליו.

בשלב התוכנית הקבועה ניצור איזון במערכת העצבים, המשך חיזוק מערכת החיסון והגוף ונקפיד, דרך הנחייה, גם על שגרת חיים בריאה. וטיפול בכבד תוך שיקום והזנה.

תינתן תוכנית תזונה ופגישה חודשית קבועה במהלך חצי שנה לשם מעקב , אבחון וייעוץ.

בשלב זה עדיין נעסוק בתזונה נכונה אך נשלב יותר מזונות. שלב ג’ הינו שלב בו נמזג את שני השלבים הראשונים לשלב התזונה הקבועה. תינתנה הנחיות לדרך חיזוק כוחות הריפוי, הרגיעה והבניה של הגוף וכן הזנה נכונה של הסביבה התאית תוך יצירת איזון פנימי כיסוד להמשך תהליכי הריפוי.

שלב זה ילווה בפורמולה מצמחי מרפא, תוספי מזון וטיפול תלת שבועי.

מארג הטיפול שזור הנתיבי הטיפול המתוארים בחלקם בדפים הבאים. יש לציין את תהליך הדיקור הסיני והמגע הרפואי כחלק חשוב בטיפול ודרך מספר מפגשי טיפול ובנוסף הנחיה לנטילת תוספי תזונה בדומה לויטמינים, מינרלים וחומצות שומן חיוניות.

 

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן