הליקובקטר פילורי (HP) הינו חיידק שלילי השוכן על פני הרובד הרירי של דפנות הקיבה.
החיידק נמצא בשכיחות גבוהה באוכלוסיה (מעל 90%) אך קיים יותר  אצל גברים ונשים בגילאי 65 ומעלה .

החיידק מתקיים טוב יותר בסביבה בסיסית וחי היטב בגלל יכולתו לפרק חומר המכונה שתנן (UREA) וליצור אמוניה שהינו רכיב בסיסי אשר סותר את חומצות הקיבה ובכך מאפשר לחיידק יכולת קיומית אך בעלת היבט פרוגרסיבי.

החיידק התגלה בשנות השמונים באוסטרליה ובכך יצר את פיזור הערפל סביב מצבים של כיב פפטי בקיבה ובתריסריון.

מחקרים גילו שאצל האנשים הסובלים מכיב קיבה וכיב תריסריון קיימים ערכי הליקובקטר פילורי גבוהים וכאשר הוכחד התגלה תהליך ריפוי אשר נבע מאי המצאות החיידק או הפחתתו.

כיצד נדבקים בהליקובקטר פילורי

חשוב לציין שהאדם הנו המקור העיקרי להידבקות ולפיכך ההדבקה מתרחשת מאדם לאדם וזאת דרך מגורים במחיצת אדם הנושא את החיידק, מגע עם הפרשת צואה (הדבקה פקו אוראלית),

מגע עם נוזלי גוף בדומה לרוק, מי שתייה משמשים גם הם מקור העברה של החיידק, הפרשות שונות, קשר פיזי קרוב בין ההורים לילדיהם ועוד.

השלכות המצאותו של החיידק הליקובקטר פילורי

החיידק גורם לנזקים רבים במערכת העיכול ובדרגות שונות.

להלן התסמינים:

 1. מצבים של דיספפסיה קשה (מיחושים עיכוליים) בדומה לגזים, כאבי בטן, צרבות, נפיחות. עצירות  או שלשול, בחילות והקאות.
 2. פגיעה בפירוק וספיגה של רכיבים חיוניים בדומה לחוסר ויטמין B12 וברזל, דבר אשר מוביל לאנמיה
 3. חולשה ועייפות רבה
 4. נשירת שיער ושבירות של הציפורניים
 5. אלרגיות רבות
 6. ליחה מרובה
 7. היווצרות של תופעות אוטואימוניות
 8. גרימה של כיב קיבה ותריסריון
 9. כאבי אפיגסטרי
 10. אינסומניה (בעיות שינה)
 11. רפלוקס
 12. הרגשת שובע מוקדמת
 13. מלאות בבטן העליונה 

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

כיבים עיכוליים PEPTIC ULCERS

הכיבים שכיחים בעיקר בקיבה ובתריסריון בדומה לגסטריטיס שהינה דלקת ברירית הקיבה, דבר ההופך את הרירית לדלוקה, מגורה וכואבת. היווצרותו של כיב או פצע ברירית הקיבה או התריסריון נובע מגורמים שונים ומנוכחות החיידק הליקובקטר פילורי אשר משגשג בקיבה ומהווה גורם יסודי לבעיה.

הכאבים במצב של כיב קשים ואף מסוכנים.

הישנות הכיבים עלולה ליצור התפתחות של מחלה ממארת בדומה לסרטן הקיבה ולימפומה של הקיבה.

תיאור פעולתו של החיידק הליקובקטר

החיידק באופן טבעי אינו שורד בחומציות גבוהה. חשוב לציין שקיבה חומצית הינה קיבה סטרילית וחשובה. התפתחות החיידק נובעת ממצב של קיבה בסיסית.

החיידק שוהה ומתפתח באזורים הללו והינו בעל מנגנון הישרדות מתוחכם. מתוך כך לומד החיידק להתמודד עם רמת החומציות דרך הפרשת אנזים המייצר בעבורו סביבה בסיסית הדרושה לקיומו והתפתחותו בקיבה. החיידק נמצא על שכבה רירית (מוצין) המכילה פוליסכירידים דבר המאפשר לו תזונה סדירה. בתוך כך נפגעת ונאכלת שכבת המוצין (ריר הקיבה) דבר החושף קצוות עצבים הגורמים לכאבים קשים.

הליקובקטר פילורי – גורמים

 • העדר איזון בין גורמים תוקפניים לגורמים המגינים אשר משפיעים על עמידות הרירית. הפרשות של רירית הקיבה כמו מוצין, פרוסטגלנדינים, ביקרבונט ועוד.
 • מתח רב הינו גורם חשוב בשגשוג החיידק וזאת עקב פעילות יתר של המערכת הסימפתטית.
 • תרופות רבות בדומה לאספירין, נוגדי דלקת וסטרואידים, אדוויל, אדקס, ליקוויג’ל, אטופן, נורופן ועוד
 • תזונה לא מיטבית
 • עישון
 • צריכת אלכוהול
 • גורמים גנטיים
 • העדר רובדי חיידקים חיובים במערכת העיכול ( פרוביוטיקה)
 • העדר פעילות גופנית (סירקולציה דמית)
 • השמנה

הליקובקטר פילורי – דרכי אבחון

 1. בדיקת אבחון נשיפה – שימוש באזוטופ רדיואקטיבי של פחמן או אוריאה. בדיקה זו נעשית דרך נשיפה המודדת את כמות דו תחמוצת הפחמן באוויר הנכנס, דו תחמוצת הפחמן מיוצר על ידי החיידק.
 2. בדיקת דם – הימצאות נוגדנים בדם אל מול החיידק ( בדיקה זו אינה מהימנה)

החיידק הליקובקטר פילורי שוכן בקיבה ומעורר בעיות רבות וקשות. אין ספק שיש הכרח לבדוק את נוכחותו ולהילחם בו ובעיקר בקרב אנשים אשר בני משפחתם חלו בסרטן קיבה, או אנשים החולים בכיבים, נוטלי תרופות המדכאות את חומצות הקיבה כמו אופרדקס ולוסק. חשוב לבדוק חוסרים של ויטמין B12 וכן תופעות של דיספפסיה.

הטיפול הקונבנציונאלי רווי בתופעות לוואי ויוצר מחזוריות מסוכנת תוך הישנות המחלה  וגרימת נזק בלתי הפיך.

הטיפול הרגיל הינו טיפול אנטיביוטי הרווי בתופעות לוואי.

הטיפול בהליקובקטר פילורי הינו סוג של טיפול משולש הכולל PPI, קלריטרומיצין, אמוקסידילין או מטרונידזול במהלך 14 יום. לציין שגם טיפול זה הפך לבעייתי בגלל עמידות החיידק ולחליפין ניתן טיפול מרובע הכולל PPI, ביסמוט, טבדיקליום ומטרונידזול למשך שבועיים.

לעיתים קרובות נכשל הטיפול המשולש או המרובע ומתוך כך נעשות טעויות קשות בכך שהטיפול חוזר על עצמו אל אף שקיימת המלצה מדעית להימנע מכך. תופעות הלוואי של הטיפול התרופתי עלול להיות חמורות.

הטיפול המשולב של אנטיביוטיקה בליווי תרופות נוגדות חומצה הופך למסובך וזאת בגלל יכולת העמידות הרבה של החיידק.

מחקרים קליניים רבים מביעים התנגדות  לטיפול הרגיל וזאת בגלל הנזק הרב למערכות השונות בגוף. הטיפול מגביר את היכולת יכולת החיידקים השליליים.

הטיפול הטבעי בחיידק הליקובקטר פילורי

 • הטיפול הטבעי בחיידק הליקובקטר פילורי  מגלה יעילות רבה ונטולת תופעות לוואי. הטיפול הינו תסמיני אך גם שורשי וזאת כדי למגר את כל אותם מיחושים קשים, את הסיבות ויצירת תהליך חיסון ומניעה.
 • הטיפול יצור איזון במערכת העיכול, חיזוק מנגנוני הגנה של הגוף והכחדת החיידק למימדים לא מסוכנים. התהליכים ברפואה הטבעית ירפאו את הגוף מהשלכות החיידק, הן ברמת הדיספפסיה (מחושים עיכוליים) והן ברמת הפגיעה האורגנית.
 • חשוב לא ללכת שולל אחרי הטיפול הרגיל ובזאת להתעלם משורשי הבעיה.
 • הטיפול יכלול תזונה קלינית טבעית דרך מבנה יומי, שבועי וחודשי וזאת תוך מתן תפריטים, מתכונים, הנחיות וניתוחי מזון.
 • הטיפול יכלול גם טיפול ייחודי בצמחי מרפא בעלי עוצמה רבה לטיפול נקודתי בחיידק ובהשלכותיו.
 • במסגרת הטיפול תינתן המלצה נכונה של תוספי מזון, פעילות גופנית, שיטת הרפיה וטיפולי מגע ודיקור בקליניקה.
 • יינתן מארג טיפול דרך תיקי טיפול אשר יינתנו בשלבים השונים וזאת  תוך מעכב אחרי בדיקות רפואיות.
 • הטיפול בחיידק הליקובקטר פילורי הינו טיפול הוליסטי ולפיכך יעניק הטבות לגוף, חיזוק מערכתי ואף יינתן טיפול בבעיות נוספות וסימפטומים שונים. הרפואה הטבעית הינה קו הלחימה הראשון ולעיתים קרובות האחרון בחיידק הליקובקטר פילורי והשלכותיו.
 • הפורמולות לטיפול בחיידק הליקובקטר פילורי הינן ייחודיות ל “צוף צמחים” ומורכבות על פי ההיבטים האישיים של כל מטופל.

הפורמולה הטבעית לטיפול בהליקובקטר פילורי H.P תערובת צמחי מרפא במיצוי ובכמוסות לטיפול בחיידק הליקובקטר פילורי ותסמיניו. הפורמולה מהווה אמצעי טיפול יעיל, חזק ונטול תופעות לוואי. הטיפול באנטיביוטיקה רווי בתופעות לוואי, מחליש את המערכת החיסונית וגורם לגלגל חוזר ונשנה של הבעיה. הפורמולה בעלת יכולת אנטי בקטריאלית חזקה, מחזקת את מערכת החיסון של הגוף שהרי מערכת זו מהווה את כוח ההתנגדות לחיידק. הפורמולה יוצרת סיכוך (שכבה) נוגדת דלקת ברקמות הקיבה, מעניקה הגנה אנטי דלקתית וזיהומית ורבת תועלת לגוף כולו.

להלן מרכיבי הפורמולות:

PLELODENDRON – צמח מרפא אנטי בקטריאלי, אנטי ויראלי, אנטי פטרייתי, אנטי פרזיטי, מטפל בהליקובקטר פילורי, קנדידה, דלקות במערכת העיכול וזיהומים שונים. הצמח נוגד דלקת, נוגד זיהום, מוריד רמות שומנים בדם.

COPTIS – צמח מובהק לטיפול בהליקובקטר פילורי, אני בקטריאלי, אנטי פטרייתי, אנטי פרזיטי, מפחית ליחה, נוגד זיהומים, דלקת במערכת העיכול (קוליטיס, קרוהן, IBD), מעודד התחדשות רקמות (רירית, מערכת העיכול)

HYDRASTIS (חותם הזהב) – אחד הצמחים החשובים, הנדירים והיקרים ביותר. צמח אנטי בקטריאלי, אנטי פטרייתי, אני פרזיטי, מחזק כלי דם, ממריץ מרה, מעורר התחדשות רקמות, מפחית ליחה, משקם ומזין רקמות ריריות (קיבה) טיפול מוביל בהליקובקטר פולורי, דלקות שונות, סינוסיטיס, מחלת מעי דלקתית, אולכוס, כיבים, נזלת.

PISTACIA (אלת המסטיק) – צמח מרפא לטיפול ספציפי בהליקובקטר פולורי נוגד חימצון, נוגד חיידקים, וירוסים ופרזיטים שונים. הצמח מוריד שומנים בדם, מאזן אברי רבייה, מוריד רמות סוכר בדם, מוריד לחץ דם, מחלות מעי דלקתיות.

ECHINACEA – צמח לטיפול בזיהומים ודלקות, אנטי בקטריאלי, אנטי ויראלי, אנטי פטרייתי, אנטי פרזיטי, מאלחש, מחטא דרכי נשימה, שתן וקיבה. מטפל בדלקת כבד, ריאות, הרפס, דלקת סינוסים, זיהומים קשים וקנדידה.

CORIDOTHYMUS (קורנית מקורקפת) – צמח אנטי מיקרוביאלי חזק ביותר, אנטי בקטריאלי, פטרייתי, פרזיטי, מגביר ייצור והפרשת (HCL), אנטי עוויתי, מטפל בזיהומים עיכוליים ונשימתיים, מחטא וחזק לכל המזהמים למערכת העיכול.

יש ליטול את התכשיר לפי הוראת המטפל. הטיפול ילווה במתן חליטה אנטי תסמינית ואנטי דלקתית, הנחיות לתזונה, הנחיות לתוספי תזונה ועוד. הפורמולה תינתן בליווי חליטה ייחודית לסינרגיה טיפולית.

התוויות החליטה:

 • נוגדת חומצה.
 • מרפאה ריריות.
 • מקלה בהפרעות עיכול.
 • אנטי דלקתית.
 • ריפלוקס.
 • אולקוס.
 • בחילות.
 • הקאות.
 • שלשול.
 • כאבי בטן.
 • נפיחות.
 • גזים.
 • עצירות
 • צרבות.
 • תחושה כללית לא טובה בבטן.

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס

בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C

מבית היוצר של "צוף צמחים"

 • 1000 מ"ג קולגן טהור וייחודי, בתוספת חומצה היאלורונית וויטמין C
 • היחיד המכיל קולגן הדרוליזיט וקולגן פפטיד בתכשיר אחד. 

לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

המלצות מלקוחות:

מאמרים ומוצרים אחרונים

צוף מינרל פלוס

צוף מינראל פלוס: סלניום, מגנזיום, ויטמין E, אבץ פיתוח חדש וייחודי של “צוף צמחים” נבחרת המינרלים

קרא עוד »

IMMUNE B

IMMUNE B – AUTOIMMUNE DISEASE פיתוח חדש וייחודי של צוף צמחים לטיפול במחלות אוטואימוניות.  סיוע טבעי

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן