תתרנות – אובדן חוש הריח

לציין שלאחר תופעה ויראלית הכוללת גודש בסינוסים ותסמינים מעיקים של מערכת הנשימה יכולה להיות פגיעה ויראלית במה שמכונה סיומת עצבית ופגיעה בקולטנים של הריח. מעבר לכך, תיתכן גם צמיחה של רקמה חולנית בסינוסים באותם אזורי קולטני ריח.

איבוד של חוש הריח, זמני או קבוע, יכול להיגרם על ידי חסימה של הסינוסים, נזלת, זיהום אך גם דרך פגיעה בקולטני הריח. יש ופגיעה מוחית מהווה גורם לכך וכן סיבות גנטיות. כאמור, חוש הריח נמצא בסמוך לסינוסים של המצח ובעקבות דלקת חריפה או כרונית ניתן לאבד את חוש הריח. במקרים רבים חוש הריח נפגע כתוצאה מעישון כרוני ומסיבי במהלך שנים רבות.

לעיתים נמנע מחלקיקי הריח להגיע לאזור המכונה פקעיות הריח אשר ממוקם במעלה האף וזאת בגלל בצקת בדומה לאף סתום, פוליפ או גודש בריריות. אצל מעשנים כבדים נפגם חוש הריח וכאשר יש שילוב בין חשיפה לגזים או אויר מזוהם קיימת לעיתים פגיעה כרונית, קבועה וקשה. מתברר במחקר שנערך שחוש הריח נפגע גם בעתות לחץ.

חשוב לדעת שניתן לסייע לחוש הריח בדרך הטבעית וזאת בעזרת נתיבים מגוונים ואפקטיביים.

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית?
לשיחת ייעוץ טלפוני - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן