אסטמה

מהי אסטמה?

מערכת הנשימה ותנועת האוויר מתחילה באף ובפה ועוברת דרך נתיבי האוויר אל הריאות. בריאות מתקיים תהליך של התמרה בין החמצן באוויר החיצוני ובין הפחמן הדו חמצני המגיע מהרקמות השונות בגוף. הריאות נחלקות לשתיים ומהוות רקמה גדולה הדומה לספוג ורוד אשר ממלא את חלל בית החזה. הריאה השמאלית קטנה מהימנית בגלל קרבתה אל הלב. כל ריאה מחולקת לאונות: שתי אונות בשמאלית ושלוש בימנית.

הנשימה – ביטויי לחיים

הנשימה הינה ביטוי החיים המובהק ביותר. תהליך הנשימה מאפשר לגוף לקבל חמצן ולפלוט CO2 (דו תחמוצת הפחמן). תוצר הלוואי הנפלט הינו סוג של פסולת הנובעת מתהליכים ביולוגיים אשר מתרחשים בתאים. האוויר נכנס אל הריאות ויוצא מהן דרך דרכי הנשימה, והתהליך המטבולי של הגזים מתקיים בריאות עצמן.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

נתיבי הנשימה מורכבים ממספר פתחים ומערכת של צינורות. מערכת הנשימה מתחלקת לשתיים – מערכת הנשימה העליונה הכוללת את הפה, האף ומערות האף, הלוע, הגרון, קנה הנשימה והסימפוניות המהוות סוג של “צנרת” המתפצלות מקנה הנשימה.

מערכת הנשימה התחתונה מורכבת ממספר רב של צינורות אויר זעירים המכונים נאדיות. לציין שבתוך שקי האוויר נוצר תהליך הנשימה.

אל הריאות מגיע דם המכיל CO2 מתאי הגוף וזאת דרך ורידים ועורק הריאה המקבל את הדם מהחדר הימני של הלב. בתוך כך הופך הדם בריאות לרווי בחמצן אשר נשאף מהמקור החיצוני ובמקביל משתחרר CO2 בנשיפה.

בכך נוצר תהליך מחזורי אשר בו הדם חוזר רווי בחמצן אל ורידי הריאות משם אל הצד השמאלי של הלב ובאמצעות כלי הדם מובל לכל הגוף.

ולסיכום, למערכת הנשימה שני תפקידים חשובים – חילוף הגזים בין החמצן והפחמן הדו חמצני, בין הדם ובין האוויר מחוץ לגוף ובין האוויר אשר חדר לגוף אל הדם הוורידי. המערכת גם אחראית על ויסות ויציבות של מצב החומציות PH של נוזלי הגוף וזאת ע”י איזון נכון של כמות הפחמן הדו חמצני.

בעיות במערכת הנשימה

הבעיות השונות רבות ומבטאות את עצמן במערכת הנשימה העליונה והתחתונה. בעיות יכולות להיגרם ממגוון של גורמים, בין היתר, חיידקים, וירוסים, אלרגיה ואי סבילות, מצבי חום וקור, מצבי יובש ולחות, מצבי לחץ נפשיים ועוד. התסמינים השכיחים המהווים הפרעות במערכת הנשימה הינם שיעול, ליחה רבה, קוצר נשימה, כשל נשימתי, דלקות שונות ועוד.

מצבי ליחה, אסטמה וקשיי נשימה תקופתיים

הליחה הינה סימפטום אשר פוגע קשות בקיום היומי. הליחה יכולה להוות תהליך מטריד מאוד המבקש מהאדם מאמצי סילוק אין סופיים של הנגע הליחתי. המאמץ הבלתי פוסק לסלק את הליחה יוצר שפע של תופעות לוואי בדומה לצרידות, כאבי גרון, גירוי בלתי פוסק, חולשה, סחרחורות ועוד. הליחה הינה בעיה שכיחה מאוד הפוגעת קשה באיכות החיים,

ליחה הינה סוג של הפרשה או רצון להפרשה ממערכת הנשימה העליונה, צוואר לוע, גרון ומערכת האף והסינוסים. מקרות הליחה בריריות הלוע והגרון ובכך נוצרת הפרשה מנוזל המגיע מהוושט. מקור נוסף יכול להיות מהריאות וזאת בשל סיבות שונות בדומה לחיידקים אלרגיות ועוד. לציין שהליחה נוצרת מהפרשות של תאי האפיתל. האפיתל הינה רקמת ציפוי המרפדת מקומות חלולים.

תפקידיה שונים ובין היתר היא מגנה מפני חדירה של גורמים העלולים לפגוע אך גם מהווה אמצעי חישה, סופגת חומרים ומפרישה.

ליחה

נהוג להבדיל בין שני סוגים – ליחה צהבהבה ירקרקה ואף חומה הנובעת מבעיה חיידקית וזיהומית, וליחה שקופה שהינה ליחה הנוצרת מתגובה אלרגית.

לציין שהליחה השקופה, הלבנה או המימית אינה שוללת נוכחות של נגיפים שונים. חשוב לדעת שהאלרגיה או הגירוי ממקורות שונים מהווה סיבה מוצקה למצבי ליחה רבים. גם מצבי לחץ מהווים יסוד סינרגי להיווצרותה.

אסטמה – ליחה – גורמים

 1. זיהומי חיידקים
 2. זיהומי נגיפים
 3. גירויי חיצוני – חילופי עונות ומזג אויר
 4. מאמצים גופניים לא מאוזנים
 5. תפקוד לקוי של מערכת העיכול
 6. מתח נפשי
 7. אלרגיות לגורמים חיצוניים ולמוצרי מזון
 8. הצטברות של רעלים
 9. חוסר איזון הורמונאלי
 10. בעיית ניקוז בריאות
 11. בעיות בסינוסים
 12. חולשה חיסונית
 13. תקיעות כבדית
 14. חולשה של הריאות והטחול

ראש הטופס

תחתית הטופס

ההדרך הטבעית באסטמה

הדרך הטבעית המסייעת רואה בשלם את יעד הסיוע. מגוון הגורמים לליחה בדומה לאלרגיות ממזון. אי סבילות למזון, הצטברות רעלים, חולשה חיסונית. מצבי לחץ, העדר איזון עיכולי וכדומה מצריך מארג טיפול הוליסטי יסודי.

אמצעי הדרך הטבעית הינם דרך נתיבים שונים רבי עוצמה המהווים התמודדות קלה יותר לבעיות ליחה ברמות שונות. לציין שהדרך בגורמים השונים הינה סיוע רב תועלת אשר ישפר את חדוות הקיום ובעיות נוספות אשר קיימות. 

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית?
לשיחת ייעוץ טלפוני - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
Search
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן