אלרגיה

האלרגיה הינה סוג של תגובה הנובעת ממערכת החיסון וזאת לאחר זיהוי מוטעה של גורמים אשר אינם מזיקים אך מזוהים כשליליים ומגיעים ממקור פנימי או חיצוני.
הגורם המאיים”, כפי שהוא נתפש על ידי מערכת החיסון, מכונה אלרגן. המערכת החיסונית מפרישה חומרים שונים וביניהם חומר המכונה היסטמין. חומרים אלו יוצרים תגובה היוצרת יסוד לתסמינים רבים, קשים ומגוונים באף, בסינוסים, בגרון וכן סימפטומים של מצבי ליחה מוגברים, מצבים של שינוי פני העור, כאבי ראש, תגובות עיכוליות מעיקות ועוד סימפטומים רבים.

לציין שתגובות חיסוניות אלו אכן חשובות בעת כניסת גורם זר ומזיק אך במצבים אלרגיים מופנית התגובה, לעיתים בעוצמה רבה ומסוכנת, אל גורם אשר אינו מהווה סיכון למערכות השונות.

אלרגיה – הסבר
המערכת החיסונית מגנה על גופנו מגורמים פוטנציאלים לנזק. לתאי מערכת החיסון יש כושר טבעי המאפשר להם להכיר ולהילחם בכל מה שמזוהה כמזיק בדומה לחיידקים, נגיפים, רעלים, פטריות ועוד. קטגוריה זו מכונה “קבוצת האנטיגנים”. המערכת נוקטת בסדרת פעולות ונשלטת על ידי שני סוגים מיוחדים של תאי דם לבנים המכונים לימפוציטים B או תאי B ולימפוציטים  T או תאי T אשר מקורם בבלוטת התימוס. השילוב של שניהם יוצר את ההתנגדות אל האנטיגנים.
תאי B מאוחסנים בלימפה ובמח העצמות. מאזורי האחסון משוגרים חלבונים מיוחדים אשר אמורים להילחם באנטיגן ומכונים נוגדנים. בתוך כך נכנסים לפעולה תאי T הנלחמים באנטיגנים הפולשים בכך שהם יוצרים שינוי בתא לצורך לחימה בטוחה יותר.

הנוגדנים שהינם גופי חיסון מכונים אימונוגלובולין אשר מחולקים לחמש קבוצות –,(igA) ,(igD) ,(igE) ,(igM) (igG) הקבוצות שצוינו בעלות כושר ליצור מגוון של נוגדנים וזאת על פי הזמנה ומתפתחים אף ללא חשיפה מוקדמת לאנטיגן. לפיכך, הנוגדנים מסוגלים ליצור זיהוי מוקדם של אויב או גורם מזיק.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

לציין שתאי B בעת ההתנגדות לאנטיגן אשר זוהה כאויב, הופכים להיות בחלקם לתאי זיכרון המצויים בבלוטות הלימפה ובכל כניסה חוזרת של אותו אנטיגן תתרחש תגובה אלרגית מהירה או מאוחרת.

במהלך ההתרחשות האלרגנית, מזהים הלימפוציטים שהינם תאי B חומר תקין כאויב ופועלים להחשת הנוגדנים אשר מקורם, בדרך כלל, בקבוצת .igE הנוגדנים נאחזים בשני סוגים של תאים בגוף – הבאזופילים שהינם תאי כדוריות הדם הלבנות המצויים בדרכי הנשימה, הווה אומר, אף, גרון וריאות וכן בדרכי העיכול ובעור. התאים באזורי גוף אלו גדושים בתאי igE ומפתחים רגישות לאלרגן נתון הנחשב בטעות כאויב.

כאשר מתרחשת היתקלות באלרגן, משחררים התאים אשר פיתחו רגישות לאנטיגן חומרים טבעיים, כאשר הדומיננטי בהם הינו ההיסטמין ומגוון מתווכי אלרגיה נוספים. כאשר הכמות מאוזנת אין היא מזיקה, אך כאשר אין היא מאוזנת גורמת היא לתסמינים רבים בדומה להרחבת כלי דם, דלקת והרגשה כללית רעה. לציין שאם התאים מצויים באף, בעיניים או בסינוסים הופכים תאים אלו למשחררי חומרים וגורמים לכל התסמינים המוכרים באזורים אלו בדומה להתעטשות, גירויים בעיניים ועוד.

לזכור 
תגובה אלרגנית יכולה להתבטא באופן מידי וזאת תוך שניות או דקות, אך יכולה גם להיווצר לאחר כיום או יומיים. לעיתים התגובה האלרגנית מסוכנת מאוד ואף מחייבת עזרה רפואית דחופה. לעיתים התגובה החזקה (הלם אנפילקטי) מסוגלת אף לגרום למוות .לעיתים, אין האלרגיה מוחשית, אך קיימת ולאחר מספר שנים, וזאת דרך מגע חוזר ונשנה עם האלרגן, מתפתחת לפתע רגישות ותחושה קשה של הסימפטומים השונים. לציין גם שאלרגיה אחת מהווה בסיס להחרפת אלרגיה אחרת גם כאשר אין קשר בין השתיים.

איתור גורם האלרגיה
אין ספק שבדיקה יסודית ותשאול היסטורי מהווים את השלבים היסודיים לאבחנת האלרגיה אצל האדם. קיימים גם מבדקים קונבנציונאליים בדומה למבדקי עור לזיהוי אלרגניים וזאת דרך מריחה של כמות זעירה של אלרגנים בדומה לאבק או אבקני פרחים ועוד. לעיתים אף מוזרקים לתוך העור חומרים לשם בדיקת התגובה האלרגנית. ניתן לבצע גם אלימינציה וזאת תוך השמטת מזונות חשודים לזמן מסוים על מנת לבחון אפשרות לאלרגיה ממזון מסוים. הדעות חלוקות בכל הקשור לאמינות הבדיקות ומתברר שאנשים רבים עברו מבדקי אלרגיה אשר לא בוצעו כהלכה או שפורשו לא נכון.

בדרך הטבעית בצוף צמחים ננקטת גישה בטוחה ואישית
אנו רואים בפגישת האבחון את השלב החשוב ביותר וזאת דרך הבנת ההיסטוריה הרפואית המלאה, תוך התייחסות רבה לתזונה ולרכיביה. אנו רואים באדם השלם את המדד הנכון להבנת המצב האלרגני.
אנו מתרכזים באדם ורואים באקולוגיה את אחת היעדים להבנת האלרגיה. אנו מבקשים להקדיש תשומת לב לאורח החיים וזאת דרך תקופה מסוימת של בדיקה והשמטה. אנו מבקשים מהמטופל לתת לנו נתונים רבים ביחס להיסטוריה האישית שלו, אך גם ביחס לחיי היום יום במהלך זמן מסוים.  אנו לומדים את חייו של האדם בכל הקשור למקום עבודתו, התרופות שהוא נוטל, כמות המים שהוא שותה, האוכל אותו הוא צורך, אזור מגוריו ועוד.
אין אנו מתנגדים לרפואה הרגילה ולפיכך הדרך הטבעית מתנהלת במגביל לטיפול הקונבנציונאלי.

לזכור
עבורנו האלרגיות הינן אתגר מיוחד ואנו מודעים לכך שניתן להקל ולהתמודד איתן.
לכן – כדאי להתאמץ ולנסות את הדרך הטבעית.

פרופיל הלוקים באלרגיה
אין ספק שלנטייה הגנטית יש יסוד להתרחשות אלרגית ברובדים שונים. ודאי שאם הוריך לא לוקים באלרגיות, סיכוייך ללקות בכך נמוכים יותר מאדם שהוריו בעלי רקע אלרגני. לעיתים אנו נושאים בגופנו היבטים תורשתיים אשר משמשים יסוד לאלרגיה.
גם המפגשים התכופים עם חומרים הידועים כמעוררי אלרגיה יוצרים יסוד פוטנציאלי רב יותר.
בכל הקשור לילדים, יש משקל רב לאלרגיה בקרב ילדים ביחס לסביבתם. לדוגמא, הורים המעשנים על יד ילדיהם מגבירים את הפוטנציאל לרגישות אלרגנית. אין כל ספק, וזאת דרך אישורים של מחקרים מדעיים רבים, שאורח החיים בדומה לתזונה לא נכונה, לקיחת תרופות, מתחים שונים ועוד מהווים סיבה להתפתחות אלרגיות.

צוף צמחים – הסיוע הטבעי באלרגיה
הדרך הטבעית בצוף צמחים רוויה ביתרונות בדומה ליעילות רבה, היעדר תופעות לוואי והקלה משמעותית בתסמינים השונים. אנו בתהליך הטבעי מבקשים לדעת היטב את מארג קיומו של המטופל ומתמקדים בהרחקת האלרגן, חיזוק מערכת החיסון (כל מערך הלחימה באנטיגן הינו דרך מערכת החיסון), שיפור פעולת העיכול ועוד.
הטיפול יתבטא גם באיתור אלרגיות לגורמים סביבתיים תוך הקלה על התסמינים שכן לא ניתן להרחיק את האלרגן הסביבתי לחלוטין. 

לזכור שהעור, המעיים ודרכי הנשימה הינם הסביבה הנפוצה ביותר להתרחשות אלרגיות מהסוג השכיח – igE מתוך כך אנו ערים לכך שאלרגיה גורמת לפריחה, אקזמה, הקאות, בחילות, קשיי עיכול, שלשול, צרבת, אסטמה וכדומה.

תחתית הטופס

לסיכום
בצוף צמחים מסייעים למגוון הסימפטומים הנובעים מאלרגיה ואי סבילות למזון. לציין שבעיות רבות יכולות להסתייע דרך הטיפול הטבעי.
ניתן לסייע לאי הנוחות הרבה וקשיי הקיום דרך הדרך הטבעית בצוף צמחים.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית?
לשיחת ייעוץ טלפוני - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן