אלרגיה
האלרגיה הינה סוג של תגובה הנובעת ממערכת החיסון וזאת לאחר זיהוי מוטעה של גורמים אשר אינם מזיקים אך מזוהים כשליליים ומגיעים ממקור פנימי או חיצוני.
“הגורם המאיים”, כפי שהוא נתפש על ידי מערכת החיסון, מכונה אלרגן. המערכת החיסונית מפרישה חומרים שונים וביניהם חומר המכונה היסטמין . חומרים אלו יוצרים תגובה היוצרת יסוד לתסמינים רבים,קשים ומגוונים באף, בסינוסים, בגרון וכן סימפטומים של מצבי ליחה מוגברים, מצבים של שינוי פני העור, כאבי ראש, תגובות עיכוליות מעיקות ועוד סימפטומים רבים מאוד (ראה פירוט בהמשך).

לציין שתגובות חיסוניות אלו אכן חשובות בעת כניסת גורם זר ומזיק אך במצבים אלרגיים מופנית התגובה , לעיתים בעוצמה רבה ומסוכנת, אל גורם אשר  אינו מהווה סיכון למערכות השונות.

אלרגיה – הסבר
המערכת החיסונית  מגנה על גופנו מגורמים פוטנצייאלים לנזק. לתאי מערכת החיסון יש כושר טבעי המאפשר להם להכיר ולהילחם בכל מה שמזוהה כמזיק בדומה לחיידקים, נגיפים, רעלים, פטריות ועוד. . קטגוריה זו מכונה “קבוצת האנטיגנים”. המערכת נוקטת בסדרת פעולות ונשלטת על ידי שני סוגים מיוחדים של תאי דם לבנים המכונים לימפוציטים B או תאי B ולימפוציטים T או תאי T אשר מקורם בבלוטת הטימוס. השילוב של שניהם יוצר את ההתנגדות אל האנטיגנים.
תאי B מאוחסנים בלימפה ובמח העצמות. מאזורי האחסון משוגרים חלבונים מיוחדים אשר אמורים להילחם באנטיגן ומכונים נוגדנים.בתוך כך נכנסים לפעולה תאי T הנלחמים באנטיגנים הפולשים בכך שהם יוצרים שינוי בתא לצורך לחימה בטוחה יותר.

הנוגדנים שהינם גופי חיסון מכונים אימונוגלובולין אשר מחולק לחמש קבוצות – אימונוגלובולין A                ( igA) ,אימונוגלובולין D ( igA), אימונוגלובולין E ( igE) , אימונוגלובולין G ( igG) ואימונוגלובולין M ( igM).הקבוצות שצוינו בעלות כושר ליצור מגוון של נוגדנים וזאת על פי הזמנה ומתפתחים אף ללא חשיפה מוקדמת לאנטיגן.לפיכך,הנוגדנים מסוגלים ליצור זיהוי מוקדם של אויב או גורם מזיק.

לציין שתאי B, בעת ההתנגדות לאנטיגן אשר זוהה כאויב,הופכים להיות בחלקם לתאי זיכרון המצויים בבלוטות הלימפה ובכל כניסה חוזרת של אותו אנטיגן תתרחש תגובה אלרגית מהירה או מאוחרת.

במהלך ההתרחשות האלרגנית,מזהים הלימפוציטים שהינם תאי B חומר תקין כאויב ופועלים להחשת הנוגדנים אשר מקורם,בדרך כלל,בקבוצת igE. הנוגדנים נאחזים בשני סוגים של תאים בגוף – הבאזופילים שהינם תאי כדוריות הדם הלבנות המצויים בדרכי הנשימה, הווה אומר,אף, גרון וריאות וכן בדרכי העיכול ובעור.התאים באזורי גוף אלו גדושים בתאי igE ומפתחים רגישות לאלרגן נתון הנחשב בטעות כאויב.

כאשר מתרחשת היתקלות באלרגן, משחררים התאים אשר פיתחו רגישות לאנטיגן חומרים טבעיים,כאשר הדומיננטי בהם הינו ההיסטמין ומגוון מתווכי אלרגיה נוספים. כאשר הכמות מאוזנת אין היא מזיקה, אך כאשר אין היא מאוזנת גורמת היא לתסמינים רבים בדומה להרחבת כלי דם,דלקת והרגשה כללית רעה.לציין שאם התאים מצויים באף, בעיניים או בסינוסים הופכים תאים אלו למשחררי חומרים וגורמים לכל התסמינים המוכרים באזורים אלו בדומה להתעטשות, גירויים בעיניים ועוד.

לזכור
תגובה אלרגנית יכולה להתבטא באופן מיידי וזאת תוך שניות או דקות, אך יכולה גם להיווצר לאחר כיום או יומיים.לעיתים התגובה האלרגנית מסוכנת מאוד ואף מחייבת עזרה רפואית דחופה. לעיתים התגובה החזקה  (הלם אנאפילקטי)  מסוגלת אף לגרום למוות
לעיתים, אין האלרגיה מוחשית, אך קיימת.ולאחר מספר שנים, וזאת דרך מגע חוזר ונשנה עם האלרגן, מתפתחת לפתע רגישות ותחושה קשה של הסימפטומים השונים. לציין גם שאלרגיה אחת מהווה בסיס להחרפת אלרגיה אחרת גם כאשר אין קשר בין השתיים.

איתור גורם האלרגיה
אין ספק שבדיקה יסודית ותשאול היסטורי מהווים את השלבים היסודיים לאבחנת האלרגיה אצל האדם. קיימים גם מבדקים קונבנציונאליים בדומה למבדקי עור לזיהוי אלרגניים וזאת דרך מריחה של כמות זעירה של אלרגנים בדומה לאבק או אבקני פרחים ועוד.לעיתים אף מוזרקים לתוך העור חומרים לשם בדיקת התגובה האלרגנית.ניתן לבצע גם אלמינציה וזאת תוך השמטת מזונות חשודים לזמן מסוים על מנת לבחון אפשרות לאלרגיה ממזון מסוים. הדעות חלוקות בכל הקשור לאמינות הבדיקות ומתברר שאנשים רבים עברו מבדקי אלרגיה אשר לא בוצעו כהלכה או שפורשו לא נכון.

בצוף צמחים לרפואה טבעית נוקטים בגישה שונה,בטוחה ואישית
אנו רואים בפגישת האבחון את השלב החשוב ביותר וזאת דרך הבנת ההיסטוריה הרפואית המלאה, תוך התייחסות רבה לתזונה ולרכיביה. אנו רואים באדם השלם את המדד הנכון להבנת המצב האלרגני ולכן הרפואה הטבעית מגלה מקורות אלרגניים שלעיתים קרובות נמנע מהרפואה הרגילה להיות מודעים להם וזאת משום שאין הרפואה הרגילה יוצרת התייחסות לאדם כשלם.
אנו מתרכזים באדם ורואים באקולוגיה את אחת היעדים להבנת האלרגיה. אנו מבקשים בדרך הטיפול שלנו להקדיש תשומת לב לאורח החיים וזאת דרך תקופה מסוימת של בדיקה והשמטה. אנו מבקשים מהמטופל לתת לנו נתונים רבים ביחס להיסטוריה האישית שלו,אך גם ביחס לחיי היום יום במהלך זמן מסוים. דרך הגישה של הרפואה הטבעית אנו לומדים את חייו של האדם בכל הקשור למקום עבודתו, התרופות שהוא נוטל, המים שהוא שותה, האוכל אותו הוא צורך ,אזור מגוריו ועוד.
אנו מצליחים דרך שיטה זו ודרך טיפול פנימי לשכך תסמינים של אלרגיות רבות, לחלוטין או בחלקן במהלך זמן קצר. כאמור,אנו עושים זאת דרך טיפול פנימי ושינויים בהרגלי החיים. אין אנו מתנגדים לרפואה הרגילה ולפיכך יש והטיפול הטבעי בא במגביל לטיפול הקונבנציונאלי תוך תהליך אשר מאפשר להיגמל מהטיפול הקונבנציונאלי הרווי בתופעות לוואי.

לזכור
עבורנו האלרגיות הינן אתגר מיוחד ואנו מודעים לכך שניתן להביס אותן.
לכן – כדאי להתאמץ ולנסות את הדרך הטבעית.

פרופיל הלוקים באלרגיה
אין ספק שלנטייה הגנטית יש יסוד להתרחשות אלרגית ברובדים שונים. ודאי שאם הוריך לא לוקים באלרגיות, סיכוייך ללקות בכך נמוכים יותר מאדם שהוריו בעלי רקע אלרגני. לעיתים אנו נושאים בגופנו היבטים תורשתיים אשר משמשים יסוד לאלרגיה.
גם המפגשים התכופים עם חומרים הידועים כמעוררי אלרגיה יוצרים יסוד פוטנציאלי רב יותר.
בכל הקשור לילדים, יש משקל רב לאלרגיה בקרב ילדים ביחס לסביבתם.לדוגמא, הורים המעשנים על יד ילדיהם מגבירים את הפוטנציאל לרגישות אלרגנית. אין כל ספק, וזאת דרך אישורים של מחקרים מדעיים רבים, שאורח החיים בדומה לתזונה לא נכונה,לקיחת תרופות, מתחים שונים ועוד מהווים סיבה להתפתחות אלרגיות.

אלרגיות כתוצאה מלקיחת תרופות
מתוך מחקרים רבים מתברר שתרופות שונות מהוות יסוד לתגובות אלרגיות ברמות שונות.לעיתים התגובה יכולה להתבטא בגירויי עור, אך לעיתים התגובה יכולה להיות קטלנית יותר.לכל תרופה אשר אתה נוטל יש מגוון תופעות לוואי בדומה לגירוד, אורטיקריה, תפרחות, בצקות,פקיעת נימים, רגישות במערכת העיכול, התקלפות העור ועוד. מגוון התרופות רב וזאת בדומה לאינסולין, אספירין, מגבירי השתנה, נאפרוקסין, מתוטראקסאט ועוד.

הטיפול הקונבנציונאלי התרופתי
זכור- תרופות קונבנציונאליות אינן מרפאות אלרגיה. הן אולי מקלות, אך אין ספק שבכל התרופות קיים פוטנציאל רב לתופעות לוואי לא נעימות ואף מסוכנות מאוד.
זכור אין כל תרופות בטוחות לאלרגיה!!! כולן מסוכנות!!! מלבד התכשירים הטבעיים.

להלן מספר תרופות ותופעות הלוואי המלוות אותן
• אנטיהיסטמינים- מכילים אלקילאמין, אתנולאמין, אתולציאמין, פנותיאזינים היוצרים סוגים של סרפדת,אקזמה,אלרגיה בדרכי העיכול ,מועקה בבטן ויובש בפה.
• מרחיבי סימפונות- בדומה לאגוניסטין,אפדרין, אפינפרון ועוד יוצרות בעיות בעור,חוסר מנוחה,חרדה,סחרחורת,בחילה ונדודי שינה.
• קורטיקוסטרואידים- יוצרים יובש בפה,צרידות, זיהומים פטרייתיים, עלייה במשקל, שיעור יתר, חוסר שינה, התכווצות ברגליים, בעיות עור (צריבה,גירוי,גירוד,יובש,אקנה,דלקת)
• משפרי גודש- יוצרים תופעות לוואי כמו עצבנות,סחרחורות,בחילות ופעימות לב מואצות.
• תרופות מפרישות ליחה- יוצרות בחילה,כאבי בטן,שילשול,טעם מתכתי וצריבה בפה.

צוף צמחים לרפואה טבעית – הטיפול הטבעי באלרגיה
הגישה הסימפטומאטית לטיפול באלרגיה על פי הרפואה הרגילה גדושה בתופעות לוואי ואינה מתמקדת בשורש הבעיה.
תופעות הלוואי הנלוות אל התרופות מעיקות וגורמות לנזקים ברמות חומרה שונות.
הטיפול הטבעי במרכז אלאיה קליניק רווי ביתרונות בדומה ליעילות רבה,היעדר תופעות לוואי, הקלה משמעותית בתסמינים השונים, היעלמותם וגם מניעתם. אנו בתהליך הטיפול מבקשים לדעת היטב את מארג קיומו של המטופל ומתמקדים בהרחקת האלרגן, חיזוק מערכת החיסון (כל מערך הלחימה באנטיגן הינו דרך מערכת החיסון), שיפור פעולת העיכול ועוד.
הטיפול יתבטא גם באיתור אלרגיות לגורמים סביבתיים תוך הקלה של התסמינים ודיכוי הנטייה לאלרגיה שכן לא ניתן להרחיק את האלרגן הסביבתי לחלוטין. אין כל צורך להיות מכור לתופעות לוואי וזיהומי כימיקאלים.

אלרגיה – תסמינים
האם יש בנו תגובות אלרגניות של מערכת החיסון?
האם יש בנו תסמינים קלאסיים של אלרגיות שונות?
ואם כן,מה מקור האלרגיות שבנו?

לזכור שהעור,המעיים ודרכי הנשימה הינם הסביבה הנפוצה ביותר להתרחשות אלרגיות מהסוג השכיח – igE.מתוך כך אנו ערים לכך שאלרגיה גורמת לפריחה,אקזמה,הקאות,בחילות, קשיי עיכול, שלשול ,צרבת, אסטמה וכדומה.
בדפים הבאים יש ליצור נתיבי הבנה ובדיקה להבנת אופי ההתרחשות האלרגית בכלל ובגופך בפרט.

אלרגיה- תסמינים ושאלון
תסמין סמן “וי” אם ישנו הערות
עיניים דומעות,אדומות ומגורות
רצון לשפשף את העיניים,האוזניים והאף
אף גדוש ונוטף
שיעול מלווה בנשימה כבדה
נשימה דרך הפה
צליל קול מאנפף
כעכוח תמידי
שקיות סביב העיניים
שינויי צבע בעיניים
פרכוס של העפעף
הפרשה מזווית העין
ציסטות
קשקשים לבנים לאורך הקצה התחתון של העפעף
קמט באף
גירוי בחייך או בגרון
צלצולים באוזניים או באוזן אחת
ראש כבד
אוזניים סתומות
כאבי ראש
פנים חיוורות
פריחה בלחיים
פצעונים סביב הפה והסנטר
פריחות וגירויים בעור
אורטיקריה
בעיות עור שונות
שפתיים נפוחות
נקודות רגישות בגוף
ידיים וכפות רגליים קרות
אצבעות נפוחות בבוקר
ריח גוף מוזר
עוויתות מעיים בילדות

קשיי עיכול
בחילה, הקאות, שלשול, גזים
עייפות לאחר האוכל
תחושה טובה שמדלגים על ארוחה
נפיחות לאחר האוכל
תחושות חזקות יותר של ריחות דוחים ונעימים
ריחות בושם מטרידים
כישלונות המתחלפים בהצלחה
עליה במשקל
אגירת נוזלים
בלבול, שכחה, דיכאון, לחץ
כיבים בפה, בחלל הפה ובשפתיים
מיחושים ונפיחות במפרקים, מיחושי שרירים
העדר ריכוז
נמנום
נדודי שינה
אסטמה
עייפות כרונית
כאבי ראש
אנמיה

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

תסמינים של הצטברות נוזלים

תסמין סמן “וי” אם ישנו הערות
תנודות במשקל
נפיחות בפנים
שקיות מתחת לעיניים
בטן נפוחה וגדושה בנוזלים
נפיחות בידיים
נפיחות בקרסוליים
עור יבש וקשקשת

תסמיני אלרגיה ואי סבילות לגלוטן
תסמין סמן “וי” אם ישנו הערות
בעיות בדרכי הנשימה העליונות
עייפות כרונית
כיבים בפה
אנמיה וערכי ברזל נמוכים
דלדול עצם
ירידה במשקל
שלשולים
עצירות
נפיחות בבטן
עצבות
הפרעות קשב וריכוז

חשוב לדעת
לאלרגיה יש לבוש מגוון. היא משתחררת במגוון תסמינים ומחלות, גם כאשר אין היא הגורם היסודי למחלות מסוימות,עדין משמשת היא כמסייעת להחרפתה. להלן מגוון המחלות אשר יכולות להיות מסתור לאלרגיה אך גם מחריפות בשל הימצאותה:

דלקת באזניים                                        עקרות                                             דלקות עור
אקנה                                                   צליאק                                              אכילה כפייתית
דיספפסיה (הפרעות עיכול)                      מגרנות וכאבי ראש                             התנהגות תוקפנית
גירודים                                                משקל עודף                                       חרדות
אי שקט פנימי                                        נדודי שינה                                        בעיות עור קשות
סינוסיטיס                                             סוכרת                                              אפטות
דלקת בנרתיק                                        סחרחורות                                         אולקוס
דלקת בורידים                                       עייפות                                              בעיות בכיס מרה
לחץ דם גבוה                                        מחלות ילדות                                      בעיות כליתיות
עצירות                                                דלקות מעיים

לסיכום
בצוף צמחים מטפלים במגוון הסימפטומים הנובעים מאלרגיה ואי סבילות למזון. לציין שבעיות רבות יכולות להיפטר דרך הטיפול הטבעי.
חשוב להסתייע ברפואה הטבעית ולא “לספק” לגוף את כל אותן תופעות לוואי הנובעות מתרופות שאינן נוגעות בשורש הבעיה.
ניתן למנוע את אי הנוחות הרבה וקשיי הקיום דרך הרפואה הטבעית בצוף צמחים.

בברכה,
צוף צמחים
טל איתן CL.H-הרבליסט קליני

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן