הטיפול הטבעי השלםבנויטרופניה – NEUTROPENIA

נויטרופניה הינה תהליך בו קיימת ירידה בערכי הנויטרופילים. נויטרופניה מוגדרת כליקוי ואי איזון המוביל לכשל חיסוני (בעיה גרנולוציטית) ובכך קטגוריות של מחלות בהן נגרמת פגיעה קשה ביכולתה, תפקודה וחוסנה של מערכת החיסון. הנויטרופילים (NEUTROPHILS) הינם תאים השייכים ומייצגים את מערכת החיסון ותפקידם פגיעה, חיסול ובליעה של מזהמים בדומה לחיידקים, נגיפים ופטריות ובכך להגן על הגוף מהשלכתם. הנויטרופילים מהווים כ 65%-75% מסך תאי הדם הלבנים ובכך מהווים את קיר המגן החשוב ביותר מפני מזהמים. במקרה שלך, עלולה להיות השפעה שלילית רבה יותר. אין ספק, שמצבי לחץ, אי שקט, לחצי קיום ועבודה אך גם אימון גופני ספציפי וכוונתי לא ממוקד כאימון רב מערכתי בדומה להזרמת חמצן ודם אל מערכות הגוף. צריכת חלבונים רבה ועוד מהווים סיבה לחולשה חיסונית אך גם לנויטרופניה מתקדמת. גם רמת הטרנספרין אצלך נוטה להיות נמוכה (196). לדעתי טיפול טבעי עבורך במהלך כ-45 יום יעניק את מימוש חזון הטיפול הטבעי ובכך עלייה ברמת הנויטרופילים ויציאה מאזור הסכנה לדרדור פתולוגי. ניתן לטפל במקרה שלך בנויטרופניה.

דרגות נויטרופילים נמוכות החל מ 1500-1800 ומטה מהוות סכנה שמשמעותה חשיפה ופגיעה ממזהמים שונים. מצב זה עלול לגרום לפגיעה קשה וגם לנכויות ומוות. נויטרופניה הינו תהליך פרוגרסיבי אשר מקבל התייחסות רפואית בעת שהמצב “מצדיק זאת”. אני מציין זאת באופן כזה שכן חובה על החולה בנויטרופניה לא להיות שבוי ל”מעקבים רפואיים”, לבדיקות אחר בדיקות כי אם גם לדינמיקה של טיפולים מותאמים טבעיים. הסיבה לזיהומים הינה רבת משמעות שכן בגופנו אנו משכנים כמות חיידקים, מזהמים, וירוסים, פטריות, פרזיטים ועוד שלא ורגע אחד בלבד נהיה חשופים ללא הגנה חיסונית אנו עלולים להיפגע קשה. החיידקים והווירוסים הינם בדרגות חומרה קשות בדומה לקורונה אך גם סטרפטוקוקוס קלבסיאלה ומצבים זיהומים קשים וכן הרפס, פפילומה וירוס, קנדידה ועוד. הסכנה בנויטרופניה הינה חוסר הידיעה היומית של דרגת הדרדרות של הערכים שכן לא ניתן לבצע בכל יום בדיקה ולכן חייבת להיות דרך טבעית נכונה ומותאמת. קיימות סכנות נוספות וכוונתי להגעה ל”אלח דם” שהינו מצב מסכן חיים שנובע מתגובות חיסוניות לא מבוקרות והגעה למצב של ספסיס, ספטיסמיה או סוג של הרעלת דם שמשמעותו זיהום חיידקי החודר למערכת הדם או ויראלי ופטרייתי. חשובה ההתייחסות הטיפולית לנויטרופניה כבר בעת היותה בתחילתה אך כמובן בכל שלב.

נויטרופניה דרגות חומרה

 • נויטרופניה קלה והתחלתית 1550-1000 ANC – קיים סיכון לזיהומים אך קל יותר.
 • נויטרופניה בינונית 1000-500 ANC – סיכון מוגבר לזיהומים.
 • נוטרופניה ANC 500 – סכנה חמורה ומידית לזיהום.

יש לשים לב, יתכן וזה שכיח, מצב שגם נויטרופניה קלה תגרום לזיהום קשה מאוד

התסמינים היחידים והעיקריים הינם זיהומיים בדומה לדלקות פשוטות כמו דלקת אוזניים, דלקת גרון, הצטננות, ברונכיטיס קשה מהרגיל, חום, כיבים בפה, בעיות עיכוליות, תרופת שתן וצריבת שתן, דלקות שיש סביבן נפיחות וכאבים, גודש תמידי ועוד ועוד. אפטות, דלקות חניכיים, דלקות בבלוטת הלימפה.

 

נויטרופניה – אטיולוגיה (סיבות)

 • מחלות ויראליות בדומה למונונוקלאוזיס, הפטיטיס, לופוס, השימוטו, וסקוליטיס, סרקואידוזיס, קרוהן, קוליטיס
 • חוסר ב B12
 • מחלות אוטואימוניות
 • זיהומים בקטריאליים
 • שפעת
 • קנדידה
 • תגובה אלרגנית
 • העדר אימון גופני
 • לחצי קיום – מחליש את המערכת
 • חרדות ואי שקט – מחליש את המערכת
 • מצבי לחץ – מחליש את המערכת
 • עקה ודכדוך – מחליש את המערכת
 • הצטברות רעלים
 • תזונה לקויה

טיפולים אונקולוגיים שונים

 • סרטן

חשוב להימנע הן מהשלכות המחלה הקשה הזו והן מהזרקות של GCSF לגירוי מח העצם או תהליך טיפול ב IVIG ודיכוי חיסוני.

 

צוף צמחים הטיפול הטבעי

הטיפול הטבעי יינתן מבית היוצר של מעבדת “צוף צמחים” וכולל שימוש בצמחי מרפא המסייעים לאיזון והמרצת מערכת החיסון, העצמת הדם, טיפול בגורמים ובסינרגיה החיובית, תזונה ופעילות נכונה ומעצימת סם, טיפולי דיקור ומגע והמרצת מערכת הדם והחיסון, צמחי מרפא מאזני וממריצי חיסון, תערובת מיוחדת מבית היוצר שלנו, תוספי תזונה ממקור טבעי, קורס מעמיק בנשימה נכונה להעצמת דם, איזון הגוף, רוגע, שלווה ועוד. 

לגיל ולתהליך הנפשי יש חשיבות בטיפול ולציין שלחץ מבטל הגנות טבעיות ובכך פגיעה באיכות הדם. הטיפול שנעשה יהיה מקיף, כולל, עמוק ובכך ניצור חזון לטיפול בנויטרופניה.

 

צוף צמחים

המרכז לרופאה טבעית, היחיד בישראל המטפל דרך הרפואה הטבעית, שכן חייבים “לגייס את כל הכוחות” ויפה שעה אחת קודם.

הביולוגיה של הדם – מבוא

הדם הינו נוזל המורכב מתאים ומיני חלקיקים הדומים לתאים וזורם דרך כלי הדם הגדולים (עורקים) וכן בנימים ובוורידים.

הדם מהווה ספק חשוב של חמצן בליווי חומרים חיוניים לגוף וכן מסלק מהגוף מאגרים של סוגי פסולת ודו תחמוצת הפחמן.

ניתן לציין שלפחות מחצית מהדם מורכבת מפלסמה שהינה נוזל המכיל מלחים וחלבונים מומסים.

בפלסמה יש חלבון עקרי המכונה אלבומין שהינו חלבון מסיס במים אשר נוצר בכבד וחשוב מאוד לשמירה על לחץ אוסמטי תקין.

בדם קיימים חלבונים נוספים המכונים אימונוגלובילינים שהינם חלבונים הקשורים אל מערכת החיסון וכן חלבוני קרישה.

הפלסמה מכילה בין היתר גם הורמונים שונים, אלקטרוליטים, שומנים, סוכרים, מינרלים וויטמינים. נוזל הפלסמה בדם אמור לספק גם מים לרקמות, מניעה של סתימת כלי דם, איזון לחץ הדם וביקורת על התנועה המחזורית של הדם בגוף.

הנוגדנים בפלסמה מהווים אמצעי הגנה אל מול גורמי סיכון בדומה לנגיפים, חיידקים, פטריות שונות וכן תאים סרטניים. בפלסמה קיים גם חלבון קרישה אשר מפקח על ביקורת הלחימה אל מול מצבי דימום. הפלסמה בדם גם מצננת ומחממת את הגוף ואת דרכי ההסתגלות לסביבתו בכל הקשור לטמפרטורה.

 

רכיבים תאיים המצויים בדם

תאי דם אדומים (אריתרוציטים) מהווים את הקבוצה הגדולה בדם. תאים אלו רווים בהמוגלובין שהינו רכיב הנושא חמצן אל הדם ואל הרקמות השונות ונוטל דו תחמוצת הפחמן מהרקמות אל הריאות ואל מחוץ לגוף.

תאי דם לבנים – (לויקוציטים) משמשים כמערך הלוחם בזיהומים השונים וזיהוי נוגדנים.

תאי הדם הלבנים כוללים חמישה סוגים חשובים:

 • נויטרופילים המסייעים להגנה מפני חיידקים ופטריות ומשמשים כבולענים של פסולת זרה.
 • לימפוציטים המגנים על הגוף מזיהומים נגיפיים וכן גילוי והשמדה של תאים סרטניים. הלימפוציטים גם משמשים ליצירת נוגדנים (תאי B).
 • מונוציטים תאים המכילים תאים מתים או תאים פגומים וכן מגנים בפני אורגניזם ומזהמים
 • אאוזינופילים משמידים טפילים, תאים סרטניים, מהווים חלק מתגובות אלרגיות.
 • טסיות הדם המכונות תרומבוציטים הינם חלקיקי תאים קטנים מתאי הדם האדומים והלבנים ומהווים רכיב המגן על הגוף מפני דימומים. טסיות הדם גם מתקבצות באזור הדימום אליו הן נשלח והופכות להיות דביקות ומתחברות זו לזו ובכך נוצר חסם המסייע לאטימת כלי הדם. במקביל משחררות הטסיות חומרים ביו כימיים הגורמים לקרישה.

 

היכן נוצרים תאי הדם

מקור יצירת תאי הדם הינו במוח העצם שם מיוצרים תאי הדם הלבנים, האדומים והטסיות. הלימפוציטים, חשוב לציין, מיוצרים בבלוטות הלימפה ובטחול ולימפוציטים מסוג T מיוצרים וזאת תוך הבשלה בטימוס (בלוטת ההרת) שהינה סוג של בלוטה זעירה יחסית הקרובה ללב ופועלת בעיקר אצל ילדים ומתבגרים. בתוך מוח העצם קיימים תאים המכונים תאי נבט. כל תא נבט הופך תחילה לתא אדום אך עדיין לא בשל לתפקוד המיועד עבורו וכן לתא לבן ולתא המייצר טסיות. בשלב מאוחר יותר התאים הלא בשלים מתחלקים ומבשילים ובכך הופכים לתאי דם לבנים, אדומים או טסיות. לזכור: קצב, אופן והחלוקה של מידת התאים מבוקר ע”י צרכי הגוף.

 

הטיפול ברפואה הטבעית

הרפואה הטבעית מהווה את התשובה למיגור המצבים הכרוניים וסכנותיה. הרפואה הטבעית מביטה בשלם תוך גישה תבונית אל הגורמים והתנאים אשר יצרו את הבעיה.

הרפואה הרגילה בישראל אינה מבקשת לדעת על אורח חיים של החולה. הרופא אינו שותף אודות התזונה והמצבים הנפשיים וכן עברו של החולה. הרופא אינו יכול ליצור חשיבה החורגת מסל התרופות אשר הוא נותן. גם הרופא המומחה או הפרופסור אינו נוטה לראות את הגוף כמערכת שלמה המאופיינת בתלות פנימית והדדית.

חשוב לציין שמסגרות רפואיות המובילות בעולם בדומה להווארד, דיוק, ייל וסטנפורד פתחו מרכזים לרפואה טבעית דרך תזונה, צמחי מרפא, פעילות גופנית, תוספי תזונה, שיטות הרפיה, דיקור סיני ומגע.

ארגון הבריאות העולמי קבע שהרפואה הטבעית מסייעת ומרפאה עשרות מחלות כרוניות ומחלות דם.

מרפאת צוף צמחים מהווה עבור החולים טיפול הוליסטי רב מערכתי תוך הקפדה של דרך מושכלת ונתיבי גישה איכותיים בדומה לצמחי מרפא המדהימים בהשפעתם על כל מערכות הגוף, טיפול מגע ודיקור סיני להקלה וריפוי, תוספי תזונה, הנחיה לתזונה ספציפית ולא מייסרת, שיטות הרפיה איזון פנימי ועוד.

 

צוף צמחים – הטיפול הטבעי

הטיפולים במרפאה שלנו מותאמים ישירות להיבט האישי ולצרכיו של כל מטופל. אין אנו רואים ברפואה הטבעית מבנה קבוע אשר אליה אנו מתאימים את המטופל. כל מטופל הינו יחידה עצמאית וככזו אנו מחויבים לטיפול טבעי ואישי.

 

הטיפול הקונבנציונאלי

תחילה אציין עובדה חשובה: אין לרפואה הרגילה תשובה לנויטרופניה. הטיפול התרופתי ” מעניק” תרופות הניתנות כטיפולים מונעים וכרוכים בתופעות לוואי מסוכנות. לא קיימת חשיבה מושכלת ומבוקרת לטיפולים הרפואיים המדכאים חלקים רבים ממערכת החיסון. התרופות הנמצאות כיום בשוק התרופות לטיפול במחלות הללו הורסות או מדכאות חלקים רבים במערכת החיסון. תרופות אלו נושאות הבטחה רוויה בתקווה לחולים אך מתברר שהן עתירות תופעות לוואי. אכן הן גורמות להקלה אך בה בעת מגדילים בצורה מדהימה את הסיכון לפתח סרטן ומחלות נוספות.

הטיפול בתרופות הרגילות גורם להתפרצות של המחלות הללו אחרות תוך פגיעה חיסונית נוספת. רבים מאנשי המקצוע הבכירים בעולם טוענים שהתרופה הרבה ביותר מזיקה מהמחלה.

במקרים רבים, במהלך השנים, ארגון FDA תרופות רבות לאחר שהתברר שהן מזיקות.

גם התרופות החדשות מהוות סיכון רב לכבד להתפתחות סרטן ולתופעות לוואי רבות.

אין כדור קונבנציונלי לטיפול בנושא.

 

טיפול ברפואה הטבעית בנויטרופניה

הרפואה הטבעית מהווה מענה חשוב למיגור המצבים הכרוניים של המחלה. הרפואה הטבעית מביטה בשלם תוך גישה תבונית לגורמים והתנאים אשר יצרו את הבעיה.

הרפואה הרגילה בישראל אינה מבקשת לדעת על אורח חיים של החולה. הרופא אינו שותף אודות התזונה והמצבים הנפשיים וכן עברו של החולה. הרופא אינו יכול ליצור חשיבה החורגת מסל התרופות אשר הוא נותן. גם הרופא המומחה או הפרופסור אינו נוטה לראות את הגוף כמערכת שלמה המאופיינת בתלות פנימית והדדית.

חשוב לציין שמסגרות רפואיות המובילות בעולם בדומה להווארד, דיוק, ייל וסטנפורד פתחו מרכזים לרפואה טבעית דרך תזונה, צמחי מרפא, פעילות גופנית, תוספי תזונה, שיטות הרפיה, דיקור סיני ומגע.

גישתנו ההוליסטית לטיפול במחלה מהווה את הנתיב לריפוי, הקלה ומניעה.

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן