הטיפול הטבעי בטרשת עורקים

אטרוסקלורוזיס – ATHEROSCLEROSIS 

הטיפול הטבעי השלם לטרשת עורקים

טרשת עורקים הינה קטגוריה המכילה מספר מחלות כלי דם הגורמות לפגיעה קשה בצרבות חומרה שונות ביכולת הגמישות עבירותם ובריאותם של העורקים תווך היצרות הדרגתית של דפנות העורקים. מתוך מספר מחלות כלי הדם, הנפוצה ביותר הינה טרשת העורקים המכונה אטרוסקלרוזיס (אתרוסקלרוזה). במחלה זו נוצרת חסימה הדרגתית של העורקים וזאת דרך הצטברות חומר שומני. הרכיב השומני מצטבר מתחת לרפידה הפנימית של דפנות העורק. התהליך הטרשתי גורם לריאקציה דלקתית הגורמת לשקיעה של פלאק בדפנות העורקים. הפלאק מורכב משומנים שונים בדומה ל L.D.L תוך שהתגובה הדלקתית גורמת גם להצטברות בעורקים של כדוריות דם לבנות.

טרשת העורקים פרוגרסיבית ומתפתחת בעורקים שונים בגוף ובכך עלולה לפגוע בכל אותם אברים שהינם אברי הזנה בדומה למוח, ללב, כליות וגפיים. הסכנה רבה עלולה להיווצר מהתנתקות של פלאק מדפנות העורקים ובכך לחסום אזורים אחרים, בין היתר בלב, במוח ובכליות.

החשוב מכל הינו העובדה שהתהליך הינו כרוני ובתחילתו גם נטול תסמינים. התהליך מתחיל בגיל מוקדם ומחריף במהלך השנים עד לחסימה מוחלטת. הטרשת יכולה להיות מאופיינת בטרשת כלילת ובכך פוגעת בעורקים המובילים דם ללב או טרשת היקפית של העורקים אשר עלולים לפגוע בכל עורק ובדומה לאבי העורקים התחתונים, עורקי הגפיים, עורקי המוח, עורקי העיניים  ועוד. בעת פגיעה טרשתית בעורקים ההיקפיים עלולה הטרשת ליצור קשיי הליכה קשים וזאת דרך חסימת עורקי הגפיים, קשיי ראייה ואף נמק של אברים בדומה למעיים, טחול, כבד, קיבה , ידיים וכן אירוע מוחי.אין ספק שטרשת הינה בעיה חמורה אשר חייבת טיפול טבעי מושכל.

כאמור, תהליכים טרשתיים אלו מהווים בסיס להתפתחות אגרסיבית ופרוגרסיבית של נגעים טרשתיים ובכך תיווצר חסימת עורקים וירידה, לעיתים מוחלטות, של אספקת חמצן לשרירים ולריקמות הגוף. הנגע הטרשתי יכול להפוך לדינמי ולזרום בזרם הדם לאזורים ואברים מרוחקים ובכך ליצור פקקת או חסימה ולגרום לנכות או מוות.

הגורמים לטרשת עורקים

גורם מספר אחד למקרי מוות ונכות בישראל החל מגיל 35. טרשת עורקים או חסימת כלי דם הינה גורם ראשון למחלה, נכות ומוות בעולם המערבי בכלל ובישראל בפרט. מצבים טרשתיים נגרמים תוך הצטברות של כולסטרול בדפנות העורקים המספקים ומובילים דם אל הלב והמוח. מצבים טרשתיים אלו מהווים יסוד להתקפי לב ואירועים מוחיים (שבץ מוחי CVA) הכולסטרול נדבק ומצטבר בדופן העורק ובכך גורם בהדרגה לסתימתם או היצרותם. במצב זה נגרם, וזאת מתוך מחקרים רבים שאין עליהם כל וויכוח, בגלל בערכים גבוהים של כולסטרול ותהליך חמצונו.

תהליכי ההצטברות והחמצון המהווים גורם לבעיות קשות “נתמכים” דרך צריכה של רעלנים שבדומה לחומרים כימיקלים, תזונה קלינית, עשן, עישון אקטיבי ופסיבי, מיני מזיקים בדומה לווירוסים, חיידקים, פרזיטים ופטריות שונות. תהליכים מסוכנים אלו נוצרים מגורמי סיכון רבים אך העיקרי שבהם הינם רמה גבוהה של כולסטרול בדם. רמה נמוכה של הערך החיובי (HDL) ערכי סוכר לא מאוזנים, יתר לחץ דם ומצבי לחץ קיומיים. לציין שרמות גבוהות של גלוקוז ורמות אנגיוטנסון גבוהים, כתוצאה מלחץ דם גבוה מהווים גורם לנזק בתאי הדופן הפנימי של העורקים.

אטיולוגיות (גורמים)

 • עישון רב שנים
 • השמנה
 • תזונה לא מיטבית
 • חוסר פעילות נכונה
 • יתר לחץ דם
 • תורשה
 • עודף סידן
 • חסרים תזנתיים
 • מצבי לחץ ואי שקט
 • פעילות גופנית לא נכונה
 • הצטברות רעלים
 • כבד שומני
 • עומסים רעלים של הכבד
 • כולסטרול 

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

מדוע הכולסטרול גורם לטרשת עורקים

ניתן לחלק את המתאם בין כולסטרול בדם לבעיות טרשתיות דרך שלושה דרכים.

 1. ערכים תקניים של כולסטרול בדם, אל מול ערכים נמוכים של HDL שהינו רכיב חיובי המשמש גורם אשר מנקה את הכולסטרול מדפנות העורקים.
 2. ערכים גבוהים של כולסטרול בפלסמה וזאת דרך ערכים גבוהים של כולסטרול LDL אשר אמור להסיע את הכולסטרול אל רקמות הגוף ובתוך כך שוקע בדפנות העורקים ולכן מכונה הכולסטרול השלילי.
 3. ערכי הכולסטרול תקינים אך פגיעה קשה באיכות הכולסטרול דרך פעילות יתר של הרדיקלים החופשיים הגורמים לחמצונו.

מדוע עולים ערכי הכולסטרול בדם?

הרמות הגבוהות של כולסטרול בדם נגרמות מגורמים ותנאים רבים אשר ניתן לרכזן בארבע סיבות.

 • הכבד שהינו איבר מטבולי המייצר כולסטרול מהווה יסוד חשוב לתהליכים המטבוליים של הכולסטרול בדם.
 • הנתיב החיצוני (אקסוגני) אשר מקבל דרכו הספקה של רכיבי תזונה רווים בכולסטרול
 • פגיעה ביכולת ניקוז הכולסטרול בגוף. מצבים בה אין סילוק נכון של הכולסטרול.
 • מצבי מתח הגורמים להפרשת קורטיזול וערכי כולסטרול גבוהים.

הטיפול הטבעי לטרשת העורקים

חשוב לטפל ברפואה הטבעית בשלושת הגורמים העיקריים המכילים מספר רב של תתי גורמים ותנאים. יש ליצור שיפור מטבולי וניקוז הכבד וזאת תוך ניקוי מרעלים והגברת יצור חומצת המרה הידועה ה מסיעה כולסטרול מהכבד. חשוב למנוע מהגוף את הספקת הכולסטרול על צורותיו מהמזון וליצור תהליכי סילוק נכונים מהגוף. 

הטיפול הקונבנציונאלי נעשה בדרך כלל דרך  תרופות בדומה למדללי דם ,צנטור או ניתוחים אך לחלוטין לא מטפל בסיבה אשר מהווה גורם עיקרי לטרשת. הטיפול הטבעי הינו הטיפול החשוב ביותר, הן כטיפול משלים והן כטיפול אלטרנטיבי. הטיפול הטבעי נעשה דרך התייחסות אל האדם כשלם תוך הבנת סביבתו ומתן כוח, וכלים לגוף להתמודד עם הבעיה דרך תמיכה בגוף אך גם דרך התייחסות ישירה לרובד הטרשתי.

הטיפול הטבעי חייב ליצור התמקדות בהיפטרות והורדת גורמי הסיכון ובכך למנוע את הטרשת והתפתחותה. הטיפול מהווה תכשיר מניעה דרמטי של הנזקים והסיבוכים הקשים הנגרמים מהטרשת. הטיפול הטבעי מונע היווצרות רבדים טורשתיים ושומר על תקינות וגמישות כלי הדם וזאת דרך צמחי מרפא, הנחיות תזונתיות, פעילות גופנית נכונה, שיטות הרפיה ועוד

צמחי מרפא לטיפול בטרשת עורקים, להלן התוויות צמחי המרפא: 

1.    צמחי מרפא מרחיבי עורקים
2.    צמחי מרפא לטיפול ישיר בטרשת
3.    צמחי מרפא מפחיתים לחץ דם
4.    צמחי מרפא מפחיתים שומנים בדם
5.    צמחי מרפא נוגדי חמצון
6.    צמחי מרפא מחזקי כלי דם
7.    צמחי מרפא אדפטוגנים
8.    צמחי מרפא מאזנים

לסיכום
טרשת עורקים הינה בעיה קשה ומסוכנת ועלולה להוות בסיס לבעיות קשות. חשוב למגר, להיפטר ולמנוע התפתחות, הן של הטרשת והן של הבעיות שנובעות מהתהליך הטרשתי. מתוך כך יש יצור טיפול מקיף דרך התאמה נכונה של צמחי מרפא בכמוסות, מיצויים וחליטת צמחי מרפא וכן תוספי מזון, תזונה, פעילות גופנית וקורס מעמיק בשיטת הרפיה, מדיטציה ונשימה.

הרפואה הטבעית תיצור שינוי מדהים שהרי גם כאשר הרפואה הקונבנציונאלית בעלת ידע רב בכל הקשור לטיפול הכירורגי היא מגלה בורות בכל הקשור לטרשת ולבריאות פיזית ונפשית. הבריאות על פי הרפואה הטבעית הינה העצמה של תסמינים חיוביים אל מול התסמינים המעיקים והשליליים וזאת תוך מתן הזנה וטיפול טבעי לגוף ומיגור מצבים של אי איזון כללי והתפתחות טרשתית.

יש ליצור טיפול מקיף, עמוק ובר חשיבות למיגור הבעיות השונות, הנחיות קיום מיטבית, תזונה הנכונה, שינה איכותית, ביטול מצבי חרדה ודכדוך ועוד. אנו חייבים לראות במושג בריאות  את החשוב מכל שכן בריאות טובה הינה כוח אנרגטי רב המלווה בהניעה בריאה בתחושה של שלווה, מודעות, מצב רוח טוב וחופש רוחני.

בבריאות נאותה אין אנו חווים כאבים שונים. בריאות טובה פוטרת אותנו מכשלים קוגנטיבים אך בהופעתם בדומה להעדר ריכוז, זיכרון לקוי וכדומה יכול האדם בכל גיל ליצור תהליך של שיפור והתמרה. בריאות הינה עור בריא ואיזון משקל הגוף.
איזון נכון הינו מטבוליזים  ומערכת עיכול תקינה והעדר סימפטומים מגבילים במערכת הנשימה. בבריאות טובה אתה ישן היטב ומסופק משנתך. הבריאות הטובה מנחילה לך גם שלווה ,יציבה פנימית והכלה נכונה של חדוות הקיום.לבריאות טובה ניתן להגיע דרך הרפואה הטבעית וזאת תוך שינויים מדהימים ודרמטיים גם בגיל מבוגר.

הטיפול הטבעי במרפאתי יעיל במיוחד בכל הקשור  לתסמינים השונים לבעיות תורשטיות עייפות,עקה, מצבי לחץ ועוד וזאת תוך שמירה על איזון ללא תרופות רגילות או כהשלמה לנטילתן. הנתיב הטבעי לריפוי בטוח ויוצר שינויים דרמטיים. הטיפול הטבעי   נתמך  על ידי מחקרים מדעיים רבים ויוצר שינוי בכל הערכים ובתחושה הכללית.גופנו הינו מארג הוליסטי מושלם המושפע בכל מה שמתרחש בו.

תחילה אציין את היעדים אשר חשוב לממש במהלך הטיפול. יעדים אלו נובעים מתכני פגישת האבחון.

חלק מהיעדים לטיפול 

•    טיפול ישיר בטרשת עורקים היקפית
•    מניעת הפרוגרסיה הטרשתי
•    טיפול לחיזוק כלי הדם
•    טיפול טבעי לגמישות כלי הדם
•    טיפול טבעי לחיזוקו ועמידותו של הגוף
•    איזון עיכולי
•    טיפול לאיזון פנימי, שלווה ורוגע
•    טיפול מניעתי
•    טיפול מאזן טרשתי

הטיפול הטבעי מהווה את היסוד החשוב ביותר לטיפול בטרשת עורקים ומימוש היעדים שציינתי ומעניק חזון, תקווה וריפוי. אנו במרפאתנו מספקים את הנתיבים השונים וזאת תוך אחריות הדדית של צוות הטיפול בראשות טל איתן C.LH .

אין בי ספק בדבר האפשרות ליצור שינוי דרמטי בכלי הדם ולהפיח בגוף רוח חיים חדשה, רעננה וחזקה המאפשרת תפקוד בריא לאורח שנים.

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן