פלאבה

PITYRIASIS LICHENOIDES ET VARIOLIFORMIS – PLEVA

הדרך הטבעית המשלימה והמסייעת

ל PLEVA קיימים גוונים של חומרה אך חשוב בכל עת להבין את שורשיה האוטואימוניים והסיבות להתלקחות. המחלה הינה אוטואימונית הנובעת מתוקפנות לא מבוקרת תוך טעות בזיהוי גורמים מזיקים של מערכת החיסון. המחלה מאופיינת בפריחות ונגעים קטנים אך גם קצת יותר גדולים על העור. המחלה יכולה להיות מפושטת מאוד וקשה אך גם תחומה לאזורים ספציפיים. לציין שאין קיום עצמאי לכל בעיה בכלל ולמחלות עור בפרט ולכן PLEVA הינה מחלת עור אוטואימונית הנובעת מהתהוות התלויה בגורמים, סיבות ותנאים.

הטיפול המקובל הינו באנטיביוטיקה ופוטותראפיה השילוב בין פוטותראפיה ואנטיביוטיקה חזקה הינו שילוב ידוע.

המחלה נקראת על שם רודולף הברמן שהינו רופא עור גרמני וויקטור מוצ’ה המכונה גם בשם PLEVA לציין ש PLEVA הינה מצב עור דלקתי ואשר עלול לגרום גם לגרד קשה מאוד ותחושת בערה ולפיתוח זיהומים וחום וכן מצבי זיהום מוגלתיים ברחבי הגוף. PLEVA מהווה גם בסיס לדלקת מפרקית וכאבי מפרקים וכאמור נוצרת מתוך תגובה חיסונית תוקפנית לזיהום, אלרגיה וגורמים נוספים. ההיבט החשוב מכל הינו מורכב מכמה שלבים:

 • הראשון, איזון מערכת החיסון והתקיפה האוטואימונית
 • השני, סיוע של השלכות המחלה של העור
 • השלישי, סיוע בגורמים והתנאים לאי איזון מערכת החיסון
 • הרביעי, ביטול הפרוגרסיה של המחלה
 • החמישי, הגעה לרימסיה ללא טיפול קונבנציונלי

לעיתים הסיבות הינן אכן זיהומיות דרך חיידקים המכונים טוקסופלזמה גונדי, וירוסאפשטיין בר, HIV , ציטומגלווירוס, סטפילוקוקוס אאוראוס, סטרפטוקוצ’י, אך יש שהבעיה נובעת מהפרעה לימפופוליפרטיבית שפירה. בכל מקרה, קיימים גורמים רבים.

 PLEVA הינה מחלת עור קשה אוטואימונית

ממהותם של ההיבטים הללו, חייבת להיות חשיבה קלינית הרואה את השלם לסיוע PLEVA ובכך להעביר מסר חשוב האומר שאסור להזניח את הבעיה הזו או לנסות להיפטר ממנה בקרם זה או אחר. אני מדגיש זאת שכן נכון לעת זו, PLEVA  הינה מחלת עור קשה אוטואימונית, ובעלת השלכות אגרסיביות ופרוגרסיביות וכן השלכות קשות לדלקת מפרקית.

חששותיי הינם הגעתה להתפרצות קשה ובעלת רבדים קשים והתפשטות של המחלה לפנים, לקרקפת וכדומה. הדרך הטבעית תעניק גם תכשירי עור חיצוניים מצוינים, בריאים ואפקטיביים מאוד אך חייב להיות תהליך פנימי לאיזון התקיפה החיסונית האוטואימונית וההיבט הדלקתי. זו הרי דלקת. שהרי זו תקיפה חיסונית.

הדרך הטבעית חייבת להיות מותאמת ומסייעת, חייבת להיות גישה נכונה. וודאי שגם סיוע חיצוני ופנימי, וכוונתי למניעת תוקפנות חיסונית אוטואימונית לגורמים אשר מעניקים “סביבה תומכת” למחלה וחיצוני דרך קרמים לאזורים השונים, תרחיץ מתאים, פילינג מתאים, קרם המתאים לעורך.

חשוב להבין את ההתהוות התלויה בגורמים, סיבות ותנאים.

צוף צמחים – הדרך הטבעית

מחלות אוטואימוניות נגרמת מתוך היבטים מולטיפקטוריאלים (תסמינים הנובעים מסיבות רבות), לפיכך הדרך הטבעית בצוף צמחים נוקטת באסטרטגיה מסייעת הוליסטית ובהתאמה אישית וזאת כדי לסייע ליסוד המחלה באמצעות גישה טבעית על היבטיה הכרוניים. לזכור שהמחלה נפוצה באזורי שפע ונדירה בחברה “פרימיטיבית”. המחלה התגלתה בארצות הברית באמצע המאה העשרים וזאת דרך עלייה רבה בצריכה המערבית הקלוקלת.

צוף צמחים

קיים קשר הדוק בין תזונה לקויה העשירה בשומנים רווים, מזונות מעובדים ורכיבים לא טבעיים לבין מחלות אוטואימוניות כמו כן קיים קשר הדוק בין מצבים של אלרגיה למזון, רדיקלים חופשיים במזון, חסרים תזונתיים ואורח חיים לא בריא כמו עישון ואלכוהול לבין התפתחות המחלה האוטואימונית.

בהיבטים המנטאליים אנו נתקלים בקשר ישיר הנובע מקורלציה בין מתח נפשי וחוסר שקט פנימי לבין התפתחות המחלה. מתוך כך אנו מעניקים את נתיבי הדרך הטבעית הנכונים ביותר ובהתאמה אישית.

חשוב לציין את הקורלציה בין לחצים נפשיים PLEVA

חד משמעית!!! לחץ פוגע במערכת החיסון. לחץ פוגע בתפקוד החיסוני. לחצים אף מאטים את קצב ההחלמה של הגוף. ילדים החיים בלחץ מהווים קטגוריה של סיכון גבוה לפתח בעיות במערכת החיסון. הלחץ מהווה גורם דומיננטי להיווצרות של המחלה האוטואימונית. הלחץ יוצר תגובה אבולוציוניות בתאי הגוף בכך שכאשר אנו לחוצים הורמוני יותרת הכליה מייצרים הורמונים המכונים אדרנלין וקורטיזון. בסיסו של הלחץ במוח באזור המכונה היפותלמוס.

אזור זה אחראי על ויסות חום הגוף מערכת הנשימה, ויסות הרעב, מצבי שינה, תפקוד מיני, לחץ דם אך גם סוג של מערכת השומרת על הגוף מסכנות.

בעת לחץ נותן המוח הוראה ליותרת הכליה להציף את הדם באדרנלין ולהגביר את קצב הלב להזרמת חמצן נוסף למוח. הלחץ מציף גם את הגוף בהורמון לחץ המכונה קורטיזול החיוני להישרדותנו. שהינו סוג של תנועה הורמונאלית מוגברת (זוכרים? חלק מהגורמים למחלה הינו אי איזון הורמונאלי). ההצפה החוזרת והנשנית בקורטיזון קשורה באופן ישיר לתגובת מערכת החיסון ובכך הופך הקורטיזון במצבו הכרוני למאיץ את מערכת החיסון.

אכן כן, הקורטיזון בעוצמתו הלא מבוקרת והכרונית כתוצאה ממתח נפשי משפעל את כל תאי החיסון למלחמה וזאת דרך קשרי הלימפה. בעת לחץ כרוני גדל מספרם של תאי החיסון אך גם גדלה שחיקה מהירה של יכולת ההתבוננות הנכונה של מערכת זו.

במצב זה מתעייפים ונשחקים תאי מערכת החיסון וגורמים להאטה חיסונית אך גם התגובה החיסונית משנה באופן טראגי ודרמתי את פעילות תאי T וגורמת ליציאה משליטה. אכן כן, אנשים לחוצים מגיעים לרמות גבוהות של ציטוקינים דלקתיים בדם ולשיבוש תקשורת תאי החיסון.

הדרך הטבעית בPLEVA-

ניתן לציין שהקסם הטמון בדרך הטבעית הינה התועלת הרבה לגוף כולו.

על אף שאני שומע הערות שונות ומשונות שלא ניתן לעצור את המחלה ואת ההיבט הכרוני שלה, תשובתי תמיד: “לא מוחלט” מטופלים רבים הגיעו למצבי הפוגה וזאת דרך סיוע טבעי מושכל, חיצוני ופנימי אך כמובן תהלך הדורש התמרה. למיצוי צמחים טבעים של צוף צמחים השפעות חשובות על התפתחות המחלה חשוב ליצור התאמה קלינית אינדיבידואלית שהרי הסיוע הצמחי ב PLEVA יהיה מותאם אישית ולכן ניצור סיוע בהתאם.

חשוב לעיין בהסבר המקוצר הבא

לציין שרקמת העור הינה רקמה מערכתית לימפתית המשתרעת בכל הגוף ומכילה אלמנטים חיסוניים רבים. מבנה זה מאפשר לרקמה זו ליצור מנגנון בקרה יעיל. ברקמת העור קיימים מרכיבים פונקציונליים רבים בדומה לתאים המציגים אנטיגנים (גורמי סיכון ומחלה) למערכת החיסון, ציטוקנינים, בלוטות לימפה, מקרופאבים, גרנוליציטים, פיביברובלסטים, תאי T ועוד.

רקמת העור מהווה גם גורם תחושתי ומוטורי בר חשיבות למערכות חושיות דרך קצוות עצבים אשר ממוקמות בכל שטח העור.

מתוך כך אנו מבינים שיש קשר פונקציונאלי ברור בין מערכת העצבים בעור לבין מערכת החיסון. העור מגיב כנגד גירויים שונים בדומה לבקטריות, רעלים, כימיקלים, קרינות, אלרגיה, מזון ומשמש גם כמפריש מלחים, כימיקלים וכדומה. אחד החומרים המופרשים בעור מכונה ציטוקין (CYTOKIN) לצורך תהליך ביולוגי מסוים. במצבים בהם הגירוי העצבי אינו מאוזן נוצר העדר איזון בייצור הציטוקינים ונוצרת בעיה בדומה לפגיעה ברקמות והתפרצות ב PLEVA מתרחשת גם פגיעה של מערכת החיסון בתאי הדרמיס בעור, דבר התורם להתחדשות מהירה של תאי עור באזור הנגוע ובכך רקמת העור מתחדשת מהר אל מול הרקמה הישנה שעדיין לא נעלמה. מתוך כך נוצרת תמונה קלינית של קשקשת או רבדים בצבע כסוף על העור.

פרוטוקול הדרך הטבעית השלם

 

 • הנחיות תזונתיות אישיות המותאמת לאורח חייך ולהרגלי תזונתך.
 • שינוי ושיפור עקרונות קיומיים.
 • דיקור סיני ומגע מודרני ומסורתי.
 • שימוש מושכל בתוספי תזונה.
 • מסייעים חיצוניים.
 • הנחיה לפעילות גופנית.
 • הנחיה לשיטת הרפיה.
 • סיוע בקליניקה בשמנים ייחודיים המותווים ל PLEVA , לריכוך וחיטוי.
 • סיוע בקליניקה במגע ודיקור סיני רב מערכתי חשוב מאד כחלק מהמניעה.
 • סיוע ב YNSA-

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
Search
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן