PITYRIASIS LICHENOIDES ET VARIOLIFORMIS – PLEVA

הטיפול הטבעי השלם

טיפול בנגעים (חיצוני ופנימי), עצירת פרוגרסיה, איזון חיסוני, רימסיה

ל PLEVA קיימים גוונים של חומרה אך חשוב בכל עת להבין את שורשיה האוטואימוניים והסיבות להתלקחות. המחלה הינה אוטואימונית הנובעת מתוקפנות לא מבוקרת תוך טעות בזיהוי גורמים מזיקים של מערכת החיסון. המחלה מאופיינת בפריחות ונגעים קטנים אך גם קצת יותר גדולים על העור. המחלה יכולה להיות מפושטת מאוד וקשה אך גם תחומה לאזורים ספציפיים. לציין שאין קיום עצמאי לכל בעיה בכלל ולמחלות עור בפרט ולכן PLEVA הינה מחלת עור אוטואימונית הנובעת מהתהוות התלויה בגורמים, סיבות ותנאים.

הטיפול המקובל הינו באנטיביוטיקה ופוטותראפיה הרווי בסכנות רבות (ראו הסבר בהמשך) ולא מהווה תהליך ריפוי כלל וכלל. השילוב בין פוטותראפיה ואנטיביוטיקה חזקה הינו שילוב פרדוכסלי שכן הטיפול בפוטותראפיה הינו אזורי, מסוכן לעור ובעל היבטים ממאירים והטיפול באנטיביוטיקה פוגע ברובד החיידקים החיוביים ובכך מזעזע את מערכת החיסון, דבר הגורם להחרפה קשה.

המחלה נקראת על שם רודולף הברמן שהינו רופא עור גרמני וויקטור מוצ’ה המכונה גם בשם PLEVA. לציין ש PLEVA הינה מצב עור דלקתי ואשר עלול לגרום גם לגרד קשה מאוד ותחושת בערה ולפיתוח זיהומים וחום וכן מצבי זיהום מוגלתיים ברחבי הגוף. PLEVA מהווה גם בסיס לדלקת מפרקית וכאבי מפרקים וכאמור נוצרת מתוך תגובה חיסונית תוקפנית לזיהום, אלרגיה וגורמים נוספים. ההיבט החשוב מכל הינו מורכב מכמה שלבים:

 • הראשון, איזון מערכת החיסון והתקיפה האוטואימונית.
 • השני, טיפול בהשלכות המחלה של העור.
 • השלישי, טיפול בגורמים והתנאים לאי איזון מערכת החיסון.
 • הרביעי, ביטול הפרוגרסיה של המחלה.
 • החמישי, הגעה לרימסיה ללא טיפול קונבנציונלי.

ההשלכות של PLEVA עלולות להיות קשות וזאת מעבר לנגעים וכוונתי להצטלקות, שינוי צבע עור, כיבים גדולים, מוגלתיים וכואבים, חום שלפוחיות מוגלתיות, בעיות עיכול, הפרעות נויירולוגיות, כאבי ראש, נפיחות לימפתית ועוד. לעיתים הסיבות הינן אכן זיהומיות דרך חיידקים המכונים טוקסופלזמה גונדי, וירוסאפשטיין בר, HIV, ציטומגלווירוס, סטפילוקוקוס אאוראוס, סטרפטוקוצ’י, אך יש שהבעיה נובעת מהפרעה לימפופוליפרטיבית שפירה. בכל מקרה, קיימים גורמים רבים.

לציין גם שקיימים מחקרים ודיווחים שחשוב להתייחס אליהם וכוונתי להתמרה ממאירה של PLEVA ולכן במקומות רבים בעולם מבקשים ליצור מעקב. מחלת העור PLEVA חייבת התייחסות טבעית, הוליסטית, קיומית ודרך צמחי מרפא לריפוי פנימי וחיצוני. מרפאתנו עוסקת בזה עשרות שנים בטיפול במחלת עור אוטואימונית ואחרות ובעלת פרוטוקול טיפול טבעי רב משמעות לרימסיה וטיפול יסודי. הטיפול יכול להתבצע כטיפול אלטרנטיבי אך לא פחות חשוב, גם כמשלים.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

 

PLEVA הינה מחלת עור קשה אוטואימונית

ממהותם של ההיבטים הללו, חייבת להיות חשיבה קלינית הרואה את השלם לטיפול PLEVA ובכך להעביר עבורך מסר חשוב האומר שאסור להזניח את הבעיה הזו או לנסות להיפטר ממנה בקרם זה או אחר. אני מדגיש זאת שכן נכון לעת זו, PLEVA הינה מחלת עור קשה אוטואימונית, ובעלת השלכות אגרסיביות ופרוגרסיביות וכן השלכות קשות לדלקת מפרקית. ברור וללא ספק שהרפואה הרגילה, והרי יש בי הערכה רבה לחשיבותה, אינה מענקיה או תעניק מזור, נהפוך הוא, היא מחריפה וגורמת להתלקחות שהרי המחלה הינה אוטואימונית וכל רצון לדכאה, דרך העור, מפנה אותה לביטוי באזורים רבים.

חששותיי הינם הגעתה להתפרצות קשה ובעלת רבדים קשים והתפשטות של המחלה לפנים, לקרקפת וכדומה. הטיפול הטבעי יעניק גם תכשירי עור חיצוניים מצוינים, בריאים ואפקטיביים מאוד אך חייב להיות תהליך פנימי לאיזון התקיפה החיסונית האוטואימונית וההיבט הדלקתי. זו הרי דלקת. שהרי זו תקיפה חיסונית.

הטיפול חייב להיות מותאם, חייבת להיות גישה קלינית נכונה. וודאי שגם טיפול חיצוני אך טיפול נכון, פנימי וחיצוני, וכוונתי למניעת תוקפנות חיסונית אוטואימונית ומיגור הגורמים אשר מעניקים “סביבה תומכת” למחלה וחיצוני דרך קרמים לאזורים השונים, תרחיץ מתאים, פילינג מתאים, קרם המתאים לעורך.

ניצור, תחילה טיפול ממוקד, מותאם ומושכל וזאת דרך טיפול פנימי בצמחי מרפא, תוספי תזונה, טיפול חיצוני, איזון חיסוני (הבעיה נובעת ממערכת החיסון בן היתר), איזון כללי, טיפול במרפאה ועוד. כאמור, אין בי ספק בדבר הצלחתנו וזאת דרך הנחיות ובכך נממש את היעדים שקבענו (ראי בהמשך).

חשוב להבין את התהוות התלויה של כל כבעיה וזאת בגורמים וסיבות מתוך כך אנו חייבים ליצור גם טיפול לאיזון פנימי.

על הטיפול הקונבנציונאלי במחלות אוטואימוניות בתי T – ניתן לקרוא כאן

תחילה אציין עובדה חשובה: אין לרפואה הרגילה תשובה למחלה אוטואימונית בכלל ו PLEVA בפרט. יש תשובה לרפואה הטבעית לבעיה זו.

הטיפול התרופתי “מעניק” תרופות הניתנות כטיפולים מונעים וכרוכים בתופעות לוואי מסוכנות. לא קיימת חשיבה מושכלת ומבוקרת לטיפולים הרפואיים המדכאים חלקים רבים ממערכת החיסון. התרופות הנמצאות כיום בשוק התרופות לטיפול במחלות אוטואימוניות הורסות או מדכאות חלקים רבים במערכת החיסון. תרופות אלו נושאות הבטחה רוויה בתקווה לחולים אך מתברר שהן עתירות תופעות לוואי. הן אכן גורמות להקלה אך בה בעת יוצרות את הסיכון לפתח סרטן ומחלות נוספות.

הטיפול בתרופות הרגילות גורם להתפרצות של מחלות אוטואימוניות אחרות תוך פגיעה חיסונית נוספת.

רבים מאנשי המקצוע הבכירים בעולם טוענים שהתרופה הרבה ביותר מזיקה מהמחלה.

במקרים רבים, במהלך השנים, פסל FDA תרופות רבות לאחר שהתברר שהן מזיקות.

האפשרות הטיפולית הקונבנציונאלית העומדת היום לרשות החולים ב PLEVA והמחלות האוטואימונית מסוכנת.

גם התרופות החדשות מהוות סיכון רב לכבד להתפתחות סרטן ולתופעות לוואי רבות.

אין כדור קונבנציונלי לטיפול PLEVA.

פוטותרפיה – סכנה

כל מה שלא אומרים לכם

הטיפול המסוכן בפוטותרפיה  PUVA UVB במחלת העור PLEVA ועוד

הקלות הבלתי נסבלת והלא אחראית של הפניה לטיפול אל פוטותרפיה על ידי רופאי העור בישראל – לקריאה מלאה – לחץ כאן.

צוף צמחים – הטיפול הטבעי

מחלות אוטואימוניות נגרמת מתוך היבטים מולטיפקטוריאלים (תסמינים הנובעים מסיבות רבות), לפיכך הרפואה הטבעית בצוף צמחים נוקטת באסטרטגיה הטיפולית ההוליסטית ובהתאמה אישית וזאת כדי למגר את יסוד המחלה ולשלוט באמצעות גישה טבעית על היבטיה הכרוניים. לזכור שהמחלה נפוצה באזורי שפע ונדירה בחברה “פרימיטיבית”. המחלה התגלתה בארצות הברית באמצע המאה העשרים וזאת דרך עלייה רבה בצריכה המערבית הקלוקלת.

צוף צמחים – אסטרטגיה טיפולית

קיים קשר הדוק בין תזונה לקויה העשירה בשומנים רווים,מזונות מעובדים ורכיבים לא טבעיים לבין מחלות אוטואימוניות כמו כן קיים קשר הדוק בין מצבים של אלרגיה למזון, רדיקלים חופשיים במזון, חסרים תזונתיים ואורח חיים לא בריא כמו עישון ואלכוהול לבין התפתחות המחלה האוטואימונית.

בהיבטים המנטאליים אנו נתקלים בקשר ישיר הנובע מקורלציה בין מתח נפשי וחוסר שקט פנימי לבין התפתחות המחלה. מתוך כך אנו מעניקים את נתיבי הטיפול הנכונים ביותר ובהתאמה אישית וזאת לשם הלחימה וריפוי המחלה.

צוף צמחים לרפואה טבעית – אוטואימוניות

הרפואה הטבעית בצוף צמחים מנחה לשיפור משמעותי ולטיפול פנימי ומחלות אוטואימוניות דרך צמחי מרפא, טיפול תזונתי, תוספי תזונה ודיקור. הגישה ההוליסטית מהווה תמיכה סימפטומאטית אך נוגעת גם ביסודות אשר גרמו להתפתחות המחלה. אין ספק שעמידה במטלות תגרום להקלה וריפוי של מחלות אוטואימוניות שהרי השלכותיה חמורות ולכן יש למהר ולטפל. (הטיפול הטבעי נטול כל תופעות לוואי ומסייע לריפוי הוליסטי).

בצוף צמחים מקפידים על מערך טיפול יסודי תוך מעקב, שינוי תזונתי, ייעוץ בלתי פוסק ופגישה שבועית עד להטבה ומניעה.

לחציים נפשיים לחצי עבודה, אחריות רבה, אי שקט ומחלה אוטואימונית

חשוב לציין את הקורלציה בין לחצים נפשיים PLEVA

חד משמעית!!! לחץ פוגע במערכת החיסון. לחץ פוגע בתפקוד החיסוני. לחצים אף מאטים את קצב ההחלמה של הגוף. ילדים החיים בלחץ מהווים קטגוריה של סיכון גבוה לפתח בעיות במערכת החיסון. יש קשר ישיר בין לחץ לתמותה. הלחץ מהווה גורם דומיננטי להיווצרות של המחלה האוטואימונית. הלחץ יוצר תגובה אבולוציוניות בתאי הגוף בכך שכאשר אנו לחוצים הורמוני יותרת הכליה מייצרים הורמונים המכונים אדרנלין וקורטיזון. בסיסו של הלחץ במוח באזור המכונה היפותלמוס.

אזור זה אחראי על ויסות חום הגוף מערכת הנשימה, ויסות הרעב, מצבי שינה, תפקוד מיני, לחץ דם אך גם סוג של מערכת השומרת על הגוף מסכנות.

בעת לחץ נותן המוח הוראה ליותרת הכליה להציף את הדם באדרנלין ולהגביר את קצב הלב להזרמת חמצן נוסף למוח. הלחץ מציף גם את הגוף בהורמון לחץ המכונה קורטיזול החיוני להישרדותנו. שהינו סוג של תנועה הורמונאלית מוגברת (זוכרים? חלק מהגורמים למחלה הינו אי איזון הורמונאלי). ההצפה החוזרת והנשנית בקורטיזון קשורה באופן ישיר לתגובת מערכת החיסון ובכך הופך הקורטיזון במצבו הכרוני למאיץ את מערכת החיסון.

אכן כן, הקורטיזון בעוצמתו הלא מבוקרת והכרונית כתוצאה ממתח נפשי משפעל את כל תאי החיסון למלחמה וזאת דרך קשרי הלימפה. בעת לחץ כרוני גדל מספרם של תאי החיסון אך גם גדלה שחיקה מהירה של יכולת ההתבוננות הנכונה של מערכת זו.

במצב זה מתעייפים ונשחקים תאי מערכת החיסון וגורמים להאטה חיסונית אך גם התגובה החיסונית משנה באופן טראגי ודרמתי את פעילות תאי T וגורמת ליציאה משליטה. אכן כן, אנשים לחוצים מגיעים לרמות גבוהות של ציטוקינים דלקתיים בדם ולשיבוש תקשורת תאי החיסון.

השיטות הרגילות להורדת מתח ומיגור מצבי דיכאון מלוות בתרופות אנטי פסיכוטיות ואנטי חרדתיות הגורמות לתופעות לוואי קשות והתמכרות תוך הגברת המינון מעת לעת וזאת בניגוד לפורמולות הצמחיות אשר מהוות אמצעי אדיר לאיזון פנימי.

הטיפול ברפואה הטבעית במחלות אוטואימוניות

הרפואה הטבעית מהווה מענה חשוב למיגור המצבים הכרוניים של המחלה האוטואימונית. הרפואה הטבעית מביטה בשלם תוך גישה תבונית לגורמים והתנאים אשר יצרו את הבעיה האוטואימונית. הרפואה הרגילה בישראל אינה מבקשת לדעת על אורח חיים של החולה. הרופא אינו שותף אודות התזונה והמצבים הנפשיים וכן עברו של החולה. הרופא אינו יכול ליצור חשיבה החורגת מסל התרופות אשר הוא נותן. גם הרופא המומחה או הפרופסור אינו נוטה לראות את הגוף כמערכת שלמה המאופיינת בתלות פנימית והדדית.

חשוב לציין שמסגרות רפואיות המובילות בעולם בדומה להווארד, דיוק, ייל וסטנפורד פתחו מרכזים לרפואה טבעית לטיפול במחלה אוטואימונית דרך תזונה, צמחי מרפא, פעילות גופנית, תוספי תזונה, שיטות הרפיה, דיקור סיני ומגע. גישתנו ההוליסטית לטיפול במחלה מהווה את הנתיב לריפוי, הקלה ומניעה.

אין ספק שמהלך המחלה ברור ומגלה החמרה והתלקחות. אין בי ספק בדבר היכולת ליצור טיפול נכון ומושכל וזאת לאחר עיון מעמיק בתכני פגישתנו. הגורמים והתנאים להיווצרותה והחרפתה של מחלה אוטואימונית גלויים וברורים ולכן האסטרטגיה הטיפולית תיצור שינוי דרמטי. נעשה זאת דרך קשר יומי והנחיות ברורות וקלות וכן נטילת כל התכשירים לטיפול פנימי וטיפול חיצוני. ניתן לטפל במחלה אוטואימונית. ניתן ליצור הפוגה. ניתן גם למנועה החרפה, התלקחות וגלישה קלינית לבעיות נוספות.

הטיפול הטבעי ב-PLEVA

ניתן לטפל PLEVA ובכך גם ליצור איזון חשוב לגוף בדומה למערכת העצבים, העיכול, וכדומה וזאת, כאמור, למגר את הנגעים המפושטים.

ניתן לציין שהקסם הטמון ברפואה הטבעית הינה התועלת הרבה לגוף כולו.

חשוב ליצור טיפול עמוק תוך מניעת ההיבט הפרוגרסיבי של ה PLEVA וזאת כדי להוביל לאיזון נכון, ריפוי והפוגה.

אל אף שאני שומע הערות שונות ומשונות שלא ניתן לעצור את המחלה ואת ההיבט הכרוני שלה, תשובתי תמיד: “לא מוחלט” מטופלים רבים הגיעו למצבי הפוגה מוחלטת וזאת דרך טיפול טבעי מושכל, חיצוני ופנימי אך כמובן תהלך הדורש התמרה. לצמחי מרפא המיוצרים במעבדתנו השפעות חשובות על התפתחות המחלה חשוב ליצור התאמה קלינית אינדיבידואלית שהרי הטיפול הצמחי ב PLEVA יהיה מותאם אישית ולכן ניצור טיפול בהתאם.

חשוב לעיין בהסבר המקוצר הבא

לציין שרקמת העור הינה רקמה מערכתית לימפטית המשתרעת בכל הגוף ומכילה אלמנטים חיסוניים רבים. מבנה זה מאפשר לרקמה זו ליצור מנגנון בקרה יעיל. ברקמת העור קיימים מרכיבים פונקציונליים רבים בדומה לתאים המציגים אנטיגנים (גורמי סיכון ומחלה) למערכת החיסון, ציטוקנינים, בלוטות לימפה, מקרופאבים, גרנוליציטים, פיביברובלסטים, תאי T ועוד.

רקמת העור מהווה גם גורם תחושתי ומוטורי בר חשיבות למערכות חושיות דרך קצוות עצבים אשר ממוקמות בכל שטח העור.

מתוך כך אנו מבינים שיש קשר פונקציונאלי ברור בין מערכת העצבים בעור לבין מערכת החיסון. העור מגיב כנגד גירויים שונים בדומה לבקטריות, רעלים, כימיקלים, קרינות, אלרגיה, מזון ומשמש גם כמפריש מלחים, כימיקלים וכדומה. אחד החומרים המופרשים בעור מכונה ציטוקין (CYTOKIN) לצורך תהליך ביולוגי מסוים. במצבים בהם הגירוי העצבי אינו מאוזן נוצר העדר איזון בייצור הציטוקינים ונוצרת בעיה בדומה לפגיעה ברקמות והתפרצות PLEVA. מתרחשת גם פגיעה של מערכת החיסון בתאי הדרמיס בעור, דבר התורם להתחדשות מהירה של תאי עור באזור הנגוע  ובכך רקמת העור מתחדשת מהר אל מול הרקמה הישנה שעדיין לא נעלמה. מתוך כך נוצרת תמונה קלינית של קשקשת או רבדים בצבע כסוף על העור.

PLEVA – עקרונות ופרוטוקול טיפול

חשוב ליצור פרוטוקול טיפול מושכל המותאם באופן אישי עבורך שהרי קיימים הבדלים בין אדם לאדם, הן ביחס לגורמים והן ביחס לגופו ומורכבותו.

כאמור, PLEVA הינה מחלה אוטואימונית אך גם מחלה מטבולית תוך השפעה רב מערכתית מגוונת. אנו ניצור פרוטוקול טיפול מלא כדי להילחם במחלה ולנצחה.

המערכות המהוות חלק מפרוטוקול הטיפול

ניצור מארג טיפול המבקש לגעת בשלם ובמערכותיו הקשורות לבעיית ה PLEVA, להלן המערכות. לציין שהטיפול הינו שלם אך מבקש להגיע לתוצאות חשובות והעלמת הנגעים. ניצור איזון בכל הקשור ל:

 • תפקודי כבד
 • רגישות למזון
 • הפרעות עיכול
 • הפרעות ספיגה
 • מתח נפשי
 • אי איזון חיסוני
 • מצבי לחץ ואי שקט פנימי
 • ניקוי רעלים ועוד
 • חיזוק מערכת החיסון
 •  

פרוטוקול הטיפול חייב להיות מבוסס על הגוף כשלם על כל מערכותיו שהרי רק כך ניצור טיפול עמוק, מקיף ורב תועלת.

פרוטוקול הטיפול השלם
בניית תבנית טיפולית בהתאמה אישית ולא דרך “תרופת מדף” דרך צמחי מרפא המותאמים לך ותכשירים נוספים.

 • הנחיות תזונתיות אישיות המותאמת לאורח חייך ולהרגלי תזונתך.
 • שינוי ושיפור עקרונות קיומיים.
 • דיקור סיני ומגע רפואי מודרני ומסורתי.
 • שימוש מושכל בתוספי תזונה.
 • טיפולים חיצוניים מסייעים.
 • הנחיה לפעילות גופנית.
 • הנחיה לשיטת הרפיה.
 • טיפול בקליניקה בשמנים ייחודיים המותווים PLEVA לריפוי, ריכוך וחיטוי.
 • טיפול בקליניקה במגע רפואי ודיקור סיני רב מערכתי חשוב מאד כחלק מהריפוי.
 • טיפול ב YNSA.

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן