יבלות על איברי המין – קונדילומה (CONDYLOMA)

HPV-HUMAN PAPILOMA VIRUS

קונדילומה הינה תופעה של יבלות על איברי המין (קונדילומה אקומינטה) הממוקמות בתוך הנרתיק, הפין או החלחולת אך גם באיזורים סמוכים. הקונדילומה נגרמת על ידי נגיף המכונה פפילומה (פפילומה וירוס) והיא מועברת, בדרך כלל, דרך מגע מיני או מגע מיני בנגע.

קונדילומות הינן תופעה שכיחה ועלולה ליצור סיבוכים קשים מאוד בדומה למחלת הסרטן ולפיכך מעוררת דאגה. הקונדילומה מעידה על מצב של כשל חיסוני הנובע מחולשה של מערכת החיסון ובכך המערכת אינה יכולה למנוע את ביטוי הוירוס מצב זה עלול כאמור לגרום לבעיות קשות. הקונדילומה מתגלה לעיתים קרובות ביותר על שטחי פנים ברקמות לחות וחמות של הגוף. אצל גברים האיזורים הללו הם קצה הפין והאיזור מתחת לעורלה.

היבלות מופיעות, בדרך כלל, כחודש עד חצי שנה לאחר ההידבקות.

הקונדילומה לא פוסחת על שני המינים אם כי נפוצה יותר בקרב נשים אך גם אצל גברים. אצל נשים מהווה הקונדילומה בסיס להיווצרותו של סרטן ואצל גברים עלולה המחלה לגרום לסרטן באיברי המין.(לציין שהסיכון גדל ב50% אצל גברים כאשר היא מופיעה במחזורים רבים)

לציין שאצל נשים, הבעיה הממארת (סרטנית) עלולה להתפתח מתוך בסיס המחלה באיברים פנימיים. אצל גברים מתפתח הסרטן על איברי המין: שק האשכים, איזור הפה ואיזור פי הטבעת.

הקונדילומה מופיעה בדרך כלל כסוג של גידול קטן בעור בקוטר של מילימטר או יותר ובעלת מראה הדומה לכרובית. לעיתים מופיעה יבלת נוספת בחלקים חיצוניים או פנימיים.

האבחון הינו חזותי וזאת עקב תלונה של ממצא חשוד על איברים מסויימים.

קונדילומה כגורם לסרטן בפי הטבעת

בדרך כלל סרטן פי הטבעת מופיע בגיל מתקדם בסביבות גילאי 60 ומעלה. אך כיום עקב תופעות רבות של זיהומים הנגרמים מווירוס הפפילומה בצעירים וצעירות ירד גיל הלוקים בסרטן הנובע מקונדילומה ל-30 ומעלה. שהרי כ-90% ממקרי הסרטן פי הטבעת נגמרים מנגיפי הפפילומה (HPV).

בדומה לסרטן פי הטבעת, גם איזור הפה והלוע עלולים לחלות בסרטן אצל צעירים.

הסבר נוסף:

נגיפי HPV ממוקמים בשכבה החיצונית ביותר של רקמת העור והריריות בחלל הפה, איברי המין, לחוחית העין, פי הטבעת, צינור השתן והתעלה האנאלית. אך אינם חודרים לזרם הדם.

הלחימה בנגיפים הללו מתבצעת מול מערכת החיסון של הגוף.

הרפואה הטבעית במרפאת צוף צמחים מטפלת באופן עמוק בבעיה ומקפידה על חיזוק מערכת החיסון ומיגור הבעיה .

קונדילומה הינה מחלה ויראלית ובכך חשוב להבין שהרפואה הקונבנציונלית אינה יכולה להתמודד מול מצבים ויראלים אלו.

מעבר להיותה מחלה ויראלית היא נגרמת על ידי מספר זנים של הנגיף המכונה HUMAN PAPILLOMA VIRUS או בכינויו המקוצר : HPV. ביטויי המחלה הינם חיצוניים אם כי בהיבטים  הפנימיים הביטוי הינו פוטנציאלי לבעיות קשות אחרות. הביטוי החיצוני מתגלה כיבלת או סוג של גידול בעל חספוס במרקם הדומה לכרובית. היבלת עלולה להופיע על איברי המין או באיזור פי הטבעת אך גם באזורי גוף נוספים.

חשוב לציין ששליש ויותר מהנגיפים הללו הינם בעלי יכולת ממאירה.

כאמור, לנגע הקונדילומה קיים פוטנציאל להפוך לגידול ממאיר וזאת מעבר לאי הנוחות האסטטית והכאבים שלעיתים מתלווים לנגעים אלו.

הווירוס נפוץ יותר באוכלוסיה צעירה אך נמצא במצב “רדום” ללא ביטוי חיצוני או קליני. הווירוס אינו עובר דרך אוויר, רוק, דם, מגע או אסלות. זמן דגירתו הינו כשלושה עד ארבעה חודשים אך אין כל אפשרות למנוע את מועד ההדבקות וזאת כאמור, בגלל היותו במצב רדום שנים רבות. ההתפרצות יכולה לנבוע מתוך מצבי דחק, לחץ נפשי, ירידה בעוצמה החיסונית, תזונה לא נכונה, העדר פעילות גופנית, מצבי קיום לחוצים בדומה לשעות עבודה קשות, מצבי עצירות ועיכול לקויים – דבר היוצר ספיגה של רעלים ועוד.

ההדבקה נעשת במגע ישיר עם היבלות אך לעיתים ניתן להדבק גם בוירוס רדום.

הטיפול דרך הרפואה הקונבנציונלית הינו כימי בעיקרו ואינו מעניק מענה לבסיס הבעיה כי אם לביטוייה החיצוניים.

הטיפול הכימי לקונדילומה (הטיפול הרגיל)

  • תמיסת קונדילוקס  – תרופה רעילה בשיעורי ריפוי נמוכים אך ברעילות נמוכה יחסית.
  • תמיסת פודופילין – פוגעת בהתחלקות התא וזאת דרך היצרות כלי דם אך בעלת רעילות רבה ומסוכנת לשריר הלב, העצב, כליות, מערכת העיכול, ועוד. מתוך כך אסור לעשות בה שימוש נרחב.
  • תמיסת חומצה טריכלורואצטית – גורמת להשמדת התא המכיל את הנגיף.
  • קרם אפודיקס – הורג את התא המכיל וירוס בעל תופעות לוואי.
  • אידוי וחיתוך דרך לייזר – סכנה לסרטן וכוויות.
  • הקפאה על ידי חנקן נוזלי.
  • צריבה של הרקמה.
  • חיתוך הרקמה.

לסיכום – טיפול טבעי בקונדילומות: 

הטיפול הרגיל אינו מעניק מענה לסילוק הקונדילומה ואכן גם הרפואה הרגילה מבינה שהגוף, הוא ורק הוא, חייב להתגבר על הבעיה.

חשוב לציין שקונדילומה בעלת איפיונים כרוניים כפי שאכן ניתן לראות זאת בהיסטוריה הרפואית שלך בהקשר לזה ניתן לזהות גורם הקשור לעמידות הגוף, יציבותו ולחצים שונים. חשוב ליצור דגש גם כאן בעת הטיפול.

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים

פיקנוגנול

PYCNOGENOL FRENCH MARITIME PINE מבית היוצר של “צוף צמחים” פיקנוגנול הינו רכיב אנטי אוקסידנטי חזק המופק

קרא עוד »

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן