קונדילומה

יבלות על איברי המין – קונדילומה (CONDYLOMA)

HPV-HUMAN PAPILOMA VIRUS

קונדילומה הינה תופעה של יבלות על איברי המין (קונדילומה אקומינטה) הממוקמות בתוך הנרתיק, הפין או החלחולת אך גם באזורים סמוכים. הקונדילומה נגרמת על ידי נגיף המכונה פפילומה (פפילומה וירוס) והיא מועברת, בדרך כלל, דרך מגע מיני.

קונדילומות הינן תופעה שכיחה ועלולה ליצור סיבוכים קשים מאוד בדומה למחלת הסרטן ולפיכך מעוררת דאגה. הקונדילומה מעידה על מצב של כשל חיסוני הנובע מחולשה של מערכת החיסון ובכך המערכת אינה יכולה למנוע את ביטוי הווירוס מצב זה עלול כאמור לגרום לבעיות קשות. הקונדילומה מתגלה לעיתים קרובות ביותר על שטחי פנים ברקמות לחות וחמות של הגוף. אצל גברים האזורים הללו הם קצה הפין והאזור מתחת לעורלה.

היבלות מופיעות, בדרך כלל, כחודש עד חצי שנה לאחר ההידבקות.

הקונדילומה לא פוסחת על שני המינים אם כי נפוצה יותר בקרב נשים אך גם אצל גברים. אצל נשים מהווה הקונדילומה בסיס להיווצרותו של סרטן ואצל גברים עלולה המחלה לגרום לסרטן באיברי המין (לציין שהסיכון גדל ב50% אצל גברים כאשר היא מופיעה במחזורים רבים).

לציין שאצל נשים, הבעיה הממארת (סרטנית) עלולה להתפתח מתוך בסיס המחלה באיברים פנימיים. אצל גברים מתפתח הסרטן על איברי המין: שק האשכים, אזור הפה ואזור פי הטבעת.

הקונדילומה מופיעה בדרך כלל כסוג של גידול קטן בעור בקוטר של מילימטר או יותר ובעלת מראה הדומה לכרובית. לעיתים מופיעה יבלת נוספת בחלקים חיצוניים או פנימיים.

האבחון הינו חזותי וזאת עקב תלונה של ממצא חשוד על איברים מסוימים.

קונדילומה כגורם לסרטן בפי הטבעת

בדרך כלל סרטן פי הטבעת מופיע בגיל מתקדם בסביבות גילאי 60 ומעלה. אך כיום עקב תופעות רבות של זיהומים הנגרמים מווירוס הפפילומה בצעירים וצעירות ירד גיל הלוקים בסרטן הנובע מקונדילומה ל-30 ומעלה. שהרי כ-90% ממקרי הסרטן פי הטבעת נגמרים מנגיפי הפפילומה (HPV) .

בדומה לסרטן פי הטבעת, גם אזור הפה והלוע עלולים לחלות בסרטן אצל צעירים.

הסבר נוסף:

נגיפי HPV ממוקמים בשכבה החיצונית ביותר של רקמת העור והריריות בחלל הפה, איברי המין, לחוחית העין, פי הטבעת, צינור השתן והתעלה האנאלית. אך אינם חודרים לזרם הדם.

הלחימה בנגיפים הללו מתבצעת מול מערכת החיסון של הגוף.

הדרך הטבעית בצוף צמחים מסייעת באופן עמוק בבעיה ומקפידה על חיזוק מערכת החיסון.

מעבר להיותה מחלה ויראלית היא נגרמת על ידי מספר זנים של הנגיף המכונה HUMAN PAPILLOMA VIRUS  או בכינויו המקוצר .HPV :ביטויי המחלה הינם חיצוניים אם כי בהיבטים הפנימיים הביטוי הינו פוטנציאלי לבעיות קשות אחרות. הביטוי החיצוני מתגלה כיבלת או סוג של גידול בעל חספוס במרקם הדומה לכרובית. היבלת עלולה להופיע על איברי המין או באזור פי הטבעת אך גם באזורי גוף נוספים.

חשוב לציין ששליש ויותר מהנגיפים הללו הינם בעלי יכולת ממאירה.

כאמור, לנגע הקונדילומה קיים פוטנציאל להפוך לגידול ממאיר וזאת מעבר לאי הנוחות האסטטית והכאבים שלעיתים מתלווים לנגעים אלו.

הווירוס נפוץ יותר באוכלוסייה צעירה אך נמצא במצב “רדום” ללא ביטוי חיצוני או קליני. הווירוס אינו עובר דרך אוויר, רוק, דם, מגע או אסלות. זמן דגירתו הינו כשלושה עד ארבעה חודשים אך אין כל אפשרות למנוע את מועד ההדבקות וזאת כאמור, בגלל היותו במצב רדום שנים רבות. ההתפרצות יכולה לנבוע מתוך מצבי דחק, לחץ נפשי, ירידה בעוצמה החיסונית, תזונה לא נכונה, העדר פעילות גופנית, מצבי קיום לחוצים בדומה לשעות עבודה קשות, מצבי עצירות ועיכול לקויים – דבר היוצר ספיגה של רעלים ועוד.

ההדבקה נעשית במגע ישיר עם היבלות אך לעיתים ניתן להדבק גם בווירוס רדום.

 

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן