אטופיק דרמטיטיס – הסבר 

מחלת עור אטופטית,דלקתית וכרונית. מוגדרת גם כ “אסטמה של העור” ומתבטאת באי נוחות, לעיתים קשה על אזורים בגוף. כאמור, המחלה בעלת היבטים כרוניים ומתגלה בצורה של פריחה דלקתית אדומה ומגרדת,עור אדום,יבש וצורב אשר לעיתים קרובות בולט משכבת העור הרגילה. המחלה יוצרת דחף חזק ואף בלתי נשלט לגירוד אזור הדלקת,דבר היוצר התפתחות של פצעים ואף זיהומים מגורם חיצוני הנובעים מחיידקים שונים וציפורניים לא נקיות.

הדלקת יכולה להתפתח בנקודה אחת אך גם בנקודות רבות בגוף, בעיקר בחלקי הגוף האחוריים של הברכיים, החלקים הקדמיים של היד, קידמת הצוואר, כפות הידיים ואזורי המפשעה.

כאמור, אטופיק דרמטיטיס הינה מחלת עור דלקתית הגורמת לעור להפוך לדלקתי, אדום, מגרד, יבש, אך גם לח ומפריש ברמות שונות.

חשוב, כחלק מאלטרנטיבה הטיפולית הטבעית, להיות מודעים לגוף וזאת כדי לסייע בידנו להבחין במקור התגובה הדלקתית והשיפור אשר חל ולו שיפור מזערי.

מחקרים בני זמננו מעידים ללא צל של ספק על עלייה דרמטית בהיקף התופעה וכן מגלים מתאם בין הבעיה לבין התזונה, הווה אומר, היבטים אלרגניים, אי סבילות למזון וצריכה לא נכונה של רכיבי מזון.

בעת התפרצות אקזמטית נותן הרופא מרשם לטיפול חיצוני בצורה של קרמים ומשחות על בסיס חומר המכונה “קורטיזון”. חומרים אלו מהווים יעד לשימוש חוזר ונשנה של חולים באקזמה. הטיפול החיצוני הרפואי ניתן דרך מרשם רופא וזאת כדי ליצור הפחתת הדלקת. לעיתים אכן מתרחשת הקלה רבה אך במקביל, תופעות הלוואי הנובעות מהן חמורות ולא רק זאת, אין תרופות אלו מטפלות בשורש הבעיה וכן מתרחשת התפרצות,לעיתים קשה יותר, לאחר נטילת התכשיר הרגיל.

תופעות הלוואי של הטיפול הרפואי החיצוני

 • פגיעה בטווח הארוך בעור הגורמת להיווצרות של מעטה דק הנוטה להתייבשות או היסדקות בדומה לשינויים החלים בעת ההזדקנות.
 • העור הופך להיות חשוף יותר לזיהומים ולפיכך יכולת ההחלמה והריפוי פוחתת
 • המשחה יוצרת מעגל חוזר ונשנה המחמיר את התופעה יותר ויותר.
 • למשחה מוסיפים לעיתים חומר המכונה פלואורין אשר אינו מומלץ לשימוש בטווח ארוך שכן הוא הופך את העור לשביר.

לזכור – התרופות הללו אינן מטפלות בשורש הבעיה

הווה אומר, בכל אותם גורמים ותנאים נסתרים או גלויים המהווים בסיס להתפרצות הדלקת.

“צוף צמחים” לרפואה טבעית מהווה אלטרנטיבה לפתרון טבעי מבלי להסתייע בטיפול הרפואי המזיק וליצור תהליך בריא של ריפוי והקלה.

אקזמה או אטופיק דרמטיטיס הינה תופעה דלקתית כתוצאה מחשיפה לגורמים,לעיתים קרובות כאלה שלא ניתן לזהות, תגובות דלקתיות הנובעות מאי סבילות למזון ואלרגיה, תסמיני לחץ וחרדה וכן רעילות ופעילות לקויה של מערכת העיכול.

התהליך לריפוי טבעי ארוך ועמוק

חייבים סבלנות רבה והימנעות אשר לעיתים מייסרת, מכל אותם גורמים המשמשים סיבה להתפרצות.

כל מאמץ שווה אל מול חזון הריפוי. מטופלינו זוכים לטיפול טבעי,עמוק וזאת כדי לזכות בריפוי ,הקלה ומניעה אך חייבים סבלנות רבה בכל הקשור לטיפול בבעיות עור.

לסיכום

אטופיק דרמטיטיס הינה מחלת עור אלרגנית והשלכותיה מעיקות ומהוות יסוד לערעור הדימוי העצמי והפיזיולוגי וזאת משום העדר האסטטיקה של חלקי העור והגרד המתלווה לכך. יש להקפיד על כללי הריפוי הטבעי לשם השגת התקדמות משמעותית. ודאי שדרך הטיפול לא קלה אך חשובה כתחליף לתרופות כימיקליות אשר גורמות לנזק. לציין שהטיפול הטבעי מעבר להיותו טיפול ספציפי יוצר השפעה טובה על הגוף כולו.

אנו מבקשים שיתוף פעולה ורואים את פניותיכם בפתיחות בכל שעה בשעות היום.

הטיפול הרגיל משמש אמצעי יעיל להקלה על התסמינים בטווח הקצר ועלול להוביל להעצמה של הדלקת ולמגוון תופעות לוואי בטווח הארוך. אנו מייצגים גישה טיפולית טבעית שיכולה גם להיעשות במקביל לטיפול התרופתי,אך גם תוביל להקלה רבה ואפילו לריפוי משמעותי,כטיפול יחיד בטווח הארוך. אל תיכנעו, הדרך אינה קלה אך טבעית ,בריאה ,בטוחה ושורשית.

הטיפול הטבעי בצוף צמחים לרפואה טבעית 

אין ספק שרמת הלחץ והעומס על סביבת הגוף והסביבה החיצונית וזאת דרך תזונה לא מיטבית,הצטברות רעלים,לחץ וקשיים חזקים מהיכולת הבסיסית של הגוף להסתגל לנתונים אלו. התפרצות הדלקת הגורמת לאקזמה נובעת ממאיצים פנימיים ומהעדר יכולת פנימית לאזן ולהתנגד לכך.הטיפול חייב ליצור העצמה של החוסן הפנימי ולהילחם בגורמי הדלקת. הטיפול דרך התזונה חשוב מאוד אך חייב תשומת לב אישית וזאת כדי להנחות לתפריט עשיר ברכיבים בריאים תוך הימנעות מרכיבי תזונה מזיקים המעוררים דלקת.

הטיפול התזונתי אינו קל אך מהווה תנאי יסודי להצלחת תהליך הטיפול.נסתייע גם בצמחי מרפא בצורה של כמוסות,מיצויים וחליטות.הצמחים מהווים נתיב חשוב התומך באופן הכרחי באסטרטגיה להשגת היעדים.צמחי המרפא משמשים את המטפלים מזה כאלפי שנים וחשיבותם כיום רבה יותר שהרי נתמכים הם דרך מחקרים מדעיים וממוצים באופן יסודי יותר.גם הדיקור וטיפולי המגע מסייעים להצלחת הטיפול,שהרי המגע מסייע להזרמה נכונה של אנרגיית בריאות תוך שימוש בשמנים מיוחדים לבעיות העור והדיקור משפעל איברים חשובים ומאזן את מערכת העצבים. למארג הטיפול נוסף גם שימוש מושכל בתוספי מזון,הנחיות קיומיות יסודיות וכן היגיינה סביבתית נכונה.נשפר את תהליך הקלת התסמינים בטיפול חיצוני טבעי דרך שמנים מיוחדים ומשחות טבעיות.

הגורמים לאטופיק דרמטיטיס

 • אלרגיות או רגישות למזון
 • מתח נפשי
 • מערכת חיסון לא מאוזנת
 • חסר ברכיבים חשובים לגוף
 • בעיות במערכת העיכול
 • רמה נמוכה של חומצת קיבה
 • הצטברות של רעלים
 • הצטברות של רעלי מתכת
 • ליקוי של הגוף מניקוי רעלים
 • היבטים אוטואימוניים
 • איזון הורמונאלי
 • אורח חיים

האטופפיק דרמטיטיס הינה מחלת עור מרובת סיבות , גורמים ותנאים. אך ברור לכל ספק שקיימות סיבות להיווצרותה ולפיכך, אם נסלקם מהסביבה הפנימית יתכן תהליך של ריפוי הקלה ומניעה. ניתן לטפל באטופיק דרמטטיס דרך הרפואה הטבעית , אך חייב להיות הליכה בנתיב טיפול עמוק ובליווי סבלנות רבה.

שתי אסטרטגיות טיפוליות חשובות

תזונה – בעיות עור – שיקום מערכת העיכול 

הנחיות התזונה מתבססות על רכיבי מזון מלאים.יש ליצור תפקוד עיכולי תקין שהרי בריאות מערכת העיכול חשובה לכל המתרחש בכל אזורי הגוף.מערכת עיכול תקינה מאפשרת רק לרכיבי תזונה מותמרים להיכנס אל הסירקולציה הדמית.בהעדר תקינות עיכולית נגרם נזק למעטה הרירי של המעיים ומתוך כך חודרים אל זרם הדם רכיבים אשר לא עוכלו לחלוטין.רכיבים לא מעוכלים אלו מעוררים תגובות חיסוניות שגויות התוקפות רקמות גוף שאין לתקוף אותם.התפריט אשר הורגלתם אליו רווי במזונות ריקים בדומה לסוכרים,חלבונים רבים מהחי,פחמימות פשוטות ועוד.תזונה לקויה זו גורמת לנזק רב לחיידקים הידידותיים ולפיכך משבשת את יכולת השמירה של ריריות המעיים.התזונה השלילית גורמת לתופעה המכונה “תסמונת המעי הדליף” ולכן חומרים שונים דולפים אל זרם הדם.מצב זה יוצר,כאמור, ליקוי חמור במערכת החיסון שבגוף אשר מזהה ידידים כאויבים.

חייבים לטפל במערכת העיכול ולטפח את הגורמים והתנאים המונעים חדירה של גורמים זרים (אנטיגנים) אל זרם הדם תוך יצירת תגובה אלרגית – אוטואימונית. ניקיון מערכת העיכול הינו הדבר החשוב מכל וזאת בעזרת תזונה מיטבית ונכונה וטיפול פנימי, לכן ניצור תזונה היפואלרגנית מובהקת וזאת תוך הימנעות ממזונות מסוימים וצריכה של מזונות מיטיבים.

איזון פנימי – יעד חשוב בטיפול

אין ספק שלחצי הקיום מהווים יסוד לפגיעה וליקוי במערכות השונות בכלל ובמערכת החיסון בפרט.

אין גם ספק שמערכת חיסון לקויה מהווה גורם חשוב להיווצרותן של בעיות עור.ההשפעה הקשה הנובעת ממצבי לחץ ברורה היום.בעיות קשות במערכת החיסון יכולות להתבטא בערכים נמוכים של תאי דם לבנים והחרפת התהליך הדלקתי. הלחצים הינם נזקים מצטברים אשר פוגעים בנו בטווח הקצר והארוך כאחד. הלחץ מהווה יסוד ודאי לכל תופעה אוטואימונית, הלחץ יוצר תגובות שרשרת מתגברות דרך חוליות בשרשרת של סיטואציות מלחיצות. הלחץ הגובר גורם לחוסר איזון הורמונאלי, דבר הגורם לייצור מוגבר של אדרנלין וקורטיזול. הלחץ שבתוכנו,מקורו במוח באזור האחראי על וויסות חום הגוף הנשימה, הרעב, השינה, התפקוד המיני ולחץ הדם. המוח הינו גם מערכת התרעה בזמן לחץ המבקשת מהגוף להיות דרוך ולהיות בהכנה לפעולה.

מארג זה של התרחשויות פיזיולוגיות הנובעות מהלחץ, פוגע קשות בתאי החיסון וקשרי הלימפה ויוצר שחיקה קשה של מערכת חשובה זו. ההתשה החיסונית לא מאפשרת לגוף להתגונן ואף משבשת את הזיהוי הנכון של מערכת החיסון.

לפיכך – חשוב ליצור תהליך ריפוי אשר משמעותו איזון פנימי והורדת תגובות הלחץ למתחי הקיום מתוך כך אנו ניצור אסטרטגיה טיפולית אשר מעבר לנתיבים השונים, תיצור תקינות עיכולית ואיזון פנימי.

 

 

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

 

הטיפול הטבעי באטופיק דרמטיטיס

החלק הראשון – הינו החלק האופרטיבי וייערך כשלושה חודשים וזאת דרך תיק הנחיה ופגישות שבועיות הכוללות טיפול דיקור וטיפול פנימי.

החלק השני – ייערך כשישה חודשים וכולל פגישות חודשיות,קבלת תיק תזונה,תפריטים,מתכונים,הנחיות כלליות ודיקור.

הטיפול הינו מארג טיפול טבעי הכולל,את פגישות שבועיות וחודשיות,טיפולי המגע (איורוודה, שיאצו, טווינה, עיסויי שוודי) ודיקור,תיק התזונה על כל שלביו במהלך כתשעה חודשים,חליטת צמחי המרפא וכן התכשירים לטיפול פנימי וחיצוני בדומה לכמוסות,אבקת בריאות, למהלך שלושה חודשים.

להלן תכני התכנית והעלויות

הכנת תיק תזונה רב שלבי-התזונה תחולק לתשעה שלבים.שלושת השלבים הראשונים ייערכו על פני שלושה חודשים בהם יינתנו תיק תזונה לשבועיים,4 שבועות וחודש וחצי.התיקים ילוו בתפריטים ומתכונים שבועיים ושפע של אלטרנטיבות מהן תוכלו לבחור את הנתיב הנוח ואף להחליף מדי פעם בין האלטרנטיבות השונות.

פגישות שבועיות וחודשיות למעקב, הנחיה ומתן תפריטים.

בתום שלושת החודשים תהינה פגישות חודשיות למעקב ומתן תפריטים נוספים והנחיות לטיפול באטופיק דרמטיטיס.

פורמולה ייחודית לטיפול בבעיית אטופיק דרמטיטיס

כמוסות ייחודיות לעמידות,איזון וחיזוק וטיפול מסייע בעור

חליטה מיוחדת של צמחי מרפא לניקוי רעלים,ניקוז והזנה (חד פעמי לחודשיים)

טיפול מגע ואקופונקטורה – ייערכו 8 טיפולים הכוללים מגע בשיטות שונות בדומה לטווינה, שיאצו, איורוודה, עיסוי שבדי להמרצה מטבולית, ניקוי רעלים וכן 8 טיפולי דיקור לוויסות התיאבון, איזון פנימי, חיזוק ועמידות.

ניתן לטפל באטופיק דרמטטיס דרך הרפואה הטבעית, אך חייב להיות הליכה בנתיב טיפול עמוק ובליווי סבלנות רבה.

בהצלחה!

צוף צמחים .

 

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן