אטופיק דרמטיטיס 

מחלת עור אטופטית, דלקתית וכרונית. מוגדרת גם כ“אסטמה של העור” ומתבטאת באי נוחות, לעיתים קשה על אזורים בגוף. כאמור, המחלה בעלת היבטים כרוניים ומתגלה בצורה של פריחה דלקתית אדומה ומגרדת, עור אדום יבש וצורב אשר לעיתים קרובות בולט משכבת העור הרגילה. המחלה יוצרת דחף חזק ואף בלתי נשלט לגירוד אזור הדלקת, דבר היוצר התפתחות של פצעים ואף זיהומים מגורם חיצוני הנובעים מחיידקים שונים וציפורניים לא נקיות.

הדלקת יכולה להתפתח בנקודה אחת אך גם בנקודות רבות בגוף, בעיקר בחלקי הגוף האחוריים של הברכיים, החלקים הקדמיים של היד, קידמת הצוואר, כפות הידיים ואזורי המפשעה.

כאמור, אטופיק דרמטיטיס הינה מחלת עור דלקתית הגורמת לעור להפוך לדלקתי, אדום, מגרד, יבש, אך גם לח ומפריש ברמות שונות.

חשוב, כחלק מאלטרנטיבה של הדרך הטבעית, להיות מודעים לגוף וזאת כדי לסייע בידנו להבחין במקור התגובה הדלקתית והשיפור אשר חל ולו שיפור מזערי.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

מחקרים בני זמננו מעידים ללא צל של ספק על עלייה דרמטית בהיקף התופעה וכן מגלים מתאם בין הבעיה לבין התזונה, הווה אומר, היבטים אלרגניים, אי סבילות למזון וצריכה לא נכונה של רכיבי מזון.

בעת התפרצות אקזמטית נותן הרופא מרשם לטיפול חיצוני בצורה של קרמים ומשחות על בסיס חומר המכונה “קורטיזון”. חומרים אלו מהווים יעד לשימוש חוזר ונשנה של חולים באקזמה. הטיפול החיצוני הרפואי ניתן דרך מרשם רופא וזאת כדי ליצור הפחתת הדלקת. לעיתים אכן מתרחשת הקלה רבה.

“צוף צמחים” לדרך טבעית מהווה סיוע לפתרון טבעי.

אקזמה או אטופיק דרמטיטיס הינה תופעה דלקתית כתוצאה מחשיפה לגורמים, לעיתים קרובות כאלה שלא ניתן לזהות, תגובות דלקתיות הנובעות מאי סבילות למזון ואלרגיה, תסמיני לחץ וחרדה וכן רעילות ופעילות לקויה של מערכת העיכול.

התהליך דרך הטבע ארוך ועמוק

חייבים סבלנות רבה והימנעות אשר לעיתים מייסרת, מכל אותם גורמים המשמשים סיבה להתפרצות.

כל מאמץ שווה אל מול חזון המניעה. מטופלינו זוכים לדרך טבעית, עמוקה וזאת כדי לזכות במניעה והקלה אך חייבים סבלנות רבה בכל הקשור לסיוע בבעיות עור.

לסיכום

אטופיק דרמטיטיס הינה מחלת עור אלרגנית והשלכותיה מעיקות ומהוות יסוד לערעור הדימוי העצמי והפיזיולוגי וזאת משום העדר האסטטיקה של חלקי העור והגרד המתלווה לכך. יש להקפיד על כללי המניעה הטבעית לשם השגת התקדמות משמעותית. יש לציין שהדרך הטבעית מעבר להיותו סיוע ספציפי יוצר השפעה טובה על הגוף כולו.

אנו מבקשים שיתוף פעולה ורואים את פניותיכם בפתיחות בכל שעה בשעות היום.

הטיפול הרגיל משמש אמצעי יעיל להקלה על התסמינים בטווח הקצר ועלול להוביל להעצמה של הדלקת ולמגוון תופעות לוואי בטווח הארוך. אנו מייצגים גישה טבעית שיכולה גם להיעשות במקביל לטיפול התרופתי, אך גם תוביל להקלה רבה ואפילו למניעה משמעותית, כסיוע יחיד בטווח הארוך. אל תיכנעו, הדרך אינה קלה אך טבעית, בריאה, בטוחה ושורשית.

הדרך הטבעית בצוף צמחים

אין ספק שרמת הלחץ והעומס על סביבת הגוף והסביבה החיצונית וזאת דרך תזונה לא מיטבית, הצטברות רעלים, לחץ וקשיים חזקים מהיכולת הבסיסית של הגוף להסתגל לנתונים אלו. התפרצות הדלקת הגורמת לאקזמה נובעת ממאיצים פנימיים ומהעדר יכולת פנימית לאזן ולהתנגד לכך. הדרך חייבת ליצור העצמה של החוסן הפנימי ולהילחם בגורמי הדלקת. הסיוע דרך התזונה חשובה מאוד אך חייב תשומת לב אישית וזאת כדי להנחות לתפריט עשיר ברכיבים בריאים תוך הימנעות מרכיבי תזונה מזיקים המעוררים דלקת.

הדרך התזונתית אינו קלה אך מהווה תנאי יסודי להצלחת תהליך הסיוע. נסתייע גם במיצוי צמחים טבעיים בצורה של כמוסות, מיצויים וחליטות. הצמחים מהווים נתיב חשוב התומך באופן הכרחי באסטרטגיה להשגת היעדים. מיצוי צמחים טבעיים משמשים את המטפלים מזה כאלפי שנים וחשיבותם כיום רבה יותר שהרי נתמכים הם דרך מחקרים מדעיים וממוצים באופן יסודי יותר. גם הדיקור ודרך המגע מסייעים רבות, שהרי המגע מסייע להזרמה נכונה של אנרגיה תוך שימוש בשמנים מיוחדים לעור והדיקור משפעל איברים חשובים ומאזן את מערכת העצבים. למארג הדרך נוסף גם שימוש מושכל בתוספי תזונה, הנחיות קיומיות יסודיות וכן היגיינה סביבתית נכונה. נשפר את תהליך הקלת התסמינים בסיוע חיצוני וטבעי דרך שמנים מיוחדים ומשחות טבעיות.

הגורמים לאטופיק דרמטיטיס

 • אלרגיות או רגישות למזון
 • מתח נפשי
 • מערכת חיסון לא מאוזנת
 • חסר ברכיבים חשובים לגוף
 • בעיות במערכת העיכול
 • רמה נמוכה של חומצת קיבה
 • הצטברות של רעלים
 • הצטברות של רעלי מתכת
 • ליקוי של הגוף מניקוי רעלים
 • היבטים אוטואימוניים
 • איזון הורמונאלי
 • אורח חיים

האטופפיק דרמטיטיס הינה מחלת עור מרובת סיבות, גורמים ותנאים. אך ברור לכל ספק שקיימות סיבות להיווצרותה ולפיכך, אם נסלקם מהסביבה הפנימית יתכן תהליך של הקלה. ניתן לסייע באטופיק דרמטטיס בדרך הטבעית והמשלימה, אך חייב להיות הליכה בנתיב סיוע עמוק ובליווי סבלנות רבה.

שתי אסטרטגיות מסייעות חשובות

תזונה – בעיות עור – עזרה למערכת העיכול 

הנחיות התזונה מתבססות על רכיבי מזון מלאים. יש ליצור תפקוד עיכולי תקין שהרי בריאות מערכת העיכול חשובה לכל המתרחש בכל אזורי הגוף. מערכת עיכול תקינה מאפשרת רק לרכיבי תזונה מותמרים להיכנס אל הסירקולציה הדמית. בהעדר תקינות עיכולית נגרם נזק למעטה הרירי של המעיים ומתוך כך חודרים אל זרם הדם רכיבים אשר לא עוכלו לחלוטין. רכיבים לא מעוכלים אלו מעוררים תגובות חיסוניות שגויות התוקפות רקמות גוף שאין לתקוף אותם. התפריט אשר הורגלתם אליו רווי במזונות ריקים בדומה לסוכרים, חלבונים רבים מהחי, פחמימות פשוטות ועוד. תזונה לקויה זו גורמת לנזק רב לחיידקים הידידותיים ולפיכך משבשת את יכולת השמירה של ריריות המעיים. התזונה השלילית גורמת לתופעה המכונה “תסמונת המעי הדליף” ולכן חומרים שונים דולפים אל זרם הדם. מצב זה יוצר, כאמור, ליקוי חמור במערכת החיסון שבגוף אשר מזהה ידידים כאויבים.

חייבים לטפל במערכת העיכול ולטפח את הגורמים והתנאים המונעים חדירה של גורמים זרים (אנטיגנים) אל זרם הדם תוך יצירת תגובה אלרגית – אוטואימונית. ניקיון מערכת העיכול הינו חשוב וזאת ניתן לעשות בעזרת תזונה מיטבית ונכונה וסיוע פנימי, לכן ניצור תזונה היפואלרגנית מובהקת וזאת תוך הימנעות ממזונות מסוימים וצריכה של מזונות מיטיבים.

איזון פנימי – יעד חשוב בסיוע

אין ספק שלחצי הקיום מהווים יסוד לפגיעה וליקוי במערכות השונות בכלל ובמערכת החיסון בפרט.

אין גם ספק שמערכת חיסון לקויה מהווה גורם חשוב להיווצרותן של בעיות עור. ההשפעה הקשה הנובעת ממצבי לחץ ברורה היום. בעיות קשות במערכת החיסון יכולות להתבטא בערכים נמוכים של תאי דם לבנים והחרפת התהליך הדלקתי. הלחצים הינם נזקים מצטברים אשר פוגעים בנו בטווח הקצר והארוך כאחד. הלחץ מהווה יסוד ודאי לכל תופעה אוטואימונית, הלחץ יוצר תגובות שרשרת מתגברות דרך חוליות בשרשרת של סיטואציות מלחיצות. הלחץ הגובר גורם לחוסר איזון הורמונאלי, דבר הגורם לייצור מוגבר של אדרנלין וקורטיזול. הלחץ שבתוכנו, מקורו במוח באזור האחראי על וויסות חום הגוף הנשימה, הרעב, השינה, התפקוד המיני ולחץ הדם. המוח הינו גם מערכת התרעה בזמן לחץ המבקשת מהגוף להיות דרוך ולהיות בהכנה לפעולה.

מארג זה של התרחשויות פיזיולוגיות הנובעות מהלחץ, פוגע קשות בתאי החיסון וקשרי הלימפה ויוצר שחיקה קשה של מערכת חשובה זו. ההתשה החיסונית לא מאפשרת לגוף להתגונן ואף משבשת את הזיהוי הנכון של מערכת החיסון.

לפיכך – חשוב ליצור תהליך טבעי אשר משמעותו איזון פנימי והורדת תגובות הלחץ למתחי הקיום מתוך כך אנו ניצור אסטרטגיה מסייעת אשר מעבר לנתיבים השונים, תסייע לתקינות עיכולית ואיזון פנימי.

הדרך הטבעית באטופיק דרמטיטיס

ניתן לסייע באטופיק דרמטטיס בדרך הטבעית והמסייעת, אך חייבת להיות הליכה בנתיב סיוע עמוק ובליווי סבלנות רבה.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית? לשיחת ייעוץ טלפוני – השאירו פרטים,
וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!


077-7502338

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן