הטיפול הטבעי באורטיקריה פיגמנטוזה U.P – URTICARIA PIGMENTOSO

אורטיקריה פיגמנטוזה הינה מחלת עור בעיקרה המתלקחת כתוצאה מגדילת יתר ושגשוג תאים המכונים תאי פיטום (MAST CELLS) תוך שהם מצטברים ברקמות שונות בגוף. מתוך כך נוצר תהליך של ביטוי קליני שהינו תוצר של מתווכי תאי פיטום. מצב זה מתרחש בעת הפרשה מוגברת של המתווכים או לעיתים בגלל נזק ברקמות שונות הגורם להצטברות טבעית של תאי פיטום.

מה הם תאי פיטום?

תאי פיטום (MAST CELLS)  הינם תא דם לבן (לויקוציט) השייך למערכת החיסון לשם הגנת הגוף מפני פולשים או מזיקים. תאים אלו מיוצרים בתוך מח העצמות. תא פיטום הינו חלק מרקמות החיבור שהינן רקמות התומכות באיברים שונים. תאי פיטום מכיל היסטמינים ופארין. היסטמין הינו תרכובת אורגנית שתפקידה ליצור מעורבות בתגובת נגד של מערכת החיסון. 

ההיסטמין גורם להרחבת כלי דם, כיווץ השריר החלק ומשתחרר בעת תגובה אלרגית ואחרת. הפארין מהווה בין היתר גם חומר נוגד קרישה ומופרש למחזור הדם רק בשעת פציעה. תאי הפיטום בעלי חשיבות פיזיולוגית להגנה של הגוף מפצעים ומפטוגנים שהינם מחוללי בעיות. לעיתים נוצרת הפרעה בתאי הפיטום והם עלולים ליצור חלוקת תאים מהירה וגורמת לבעיות עוריות ועוד. אורטיקריה פיגמנטוזה הינה פתולוגיה המכונה מסטוציטוזיס אך באופן מפושט יותר, לעיתים בגוף כולו. מחלת העור מתבטאת בתופעות עוריות שלעיתים בעת גירוד עלולה להופיע פריחה חזקה יותר ונפיחות בצקתית.

מסקנה חשובה

מתברר שהגורם העיקרי למחלה הינו התהליך החיסוני אך לא רק הוא, דבר היוצר חוסר איזון כללי במערכת החיסון ונובע גם מגורמים רבים בדומה לקשיי עיכול, קשיי ספיגה, אלרגיה למזון, עצירות, רגישות תזונתית, תפקוד לא תקין של הכבד,מתח קיומי ונפשי, העדר פעילות אירובית, חסרים תזונתיים ,תורשה, מצבי דכדוך, תזונה חסרה ולא מיטבית ועוד.

הטיפול הטבעי באורטיקריה פיגמנטוזה בצוף צמחים

אורטיקריה פיגמנטוזה נגרמת מתוך היבטים מולטיפקטוריאלים (תסמינים הנובעים מסיבות רבות), לפיכך הרפואה הטבעית בצוף צמחים נוקטת באסטרטגיה הטיפולית ההוליסטית ובהתאמה אישית וזאת כדי למגר את יסוד המחלה ולשלוט באמצעות גישה טבעית על היבטיה הכרוניים. לזכור שהמחלה נפוצה באזורי שפע ונדירה בחברה “פרימיטיבית”. המחלה התגלתה בארצות הברית באמצע המאה העשרים וזאת דרך עלייה רבה בצריכה המערבית הקלוקלת.

אסטרטגיה טיפולית במרפאה

קיים קשר הדוק בין תזונה לקויה העשירה בשומנים רווים,מזונות מעובדים ורכיבים לא טבעיים לבין אורטיקריה פיגמנטוזה כמו כן קיים קשר הדוק בין מצבים של אלרגיה למזון, רדיקלים חופשיים במזון, חסרים תזונתיים ואורח חיים לא בריא כמו עישון ואלכוהול לבין התפתחות המחלה.

בהיבטים המנטאליים אנו נתקלים בקשר ישיר הנובע מקורלציה בין מתח נפשי וחוסר שקט פנימי לבין התפתחות המחלה. מתוך כך אנו מעניקים את נתיבי הטיפול הנכונים ביותר ובהתאמה אישית וזאת לשם הלחימה וריפוי המחלה.

הטיפול ברפואה הטבעית באורטיקריה פיגמנטוזה

הרפואה הטבעית מהווה מענה חשוב למיגור המצבים הכרוניים של המחלה. הרפואה הטבעית מביטה בשלם תוך גישה תבונית לגורמים והתנאים אשר יצרו את הבעיה הקשה הזו. הרפואה הרגילה בישראל אינה מבקשת לדעת על אורח חיים של החולה. הרופא אינו שותף אודות התזונה והמצבים הנפשיים וכן עברו של החולה. הרופא אינו יכול ליצור חשיבה החורגת מסל התרופות אשר הוא נותן. גם הרופא המומחה או הפרופסור אינו נוטה לראות את הגוף כמערכת שלמה המאופיינת בתלות פנימית והדדית.

חשוב לציין שמסגרות רפואיות המובילות בעולם בדומה להרווארד, דיוק, ייל וסטנפורד פתחו מרכזים לרפואה טבעית לטיפול בילפת שטוחה דרך תזונה, צמחי מרפא, פעילות גופנית, תוספי מזון, שיטות הרפיה, דיקור סיני ומגע.

גישתנו ההוליסטית לטיפול במחלה מהווה את הנתיב לריפוי, הקלה ומניעה של אורטיקריה פיגמנטוזה ומהווה עבורי יעד חשוב ואין ספק שהמחלה מתלקחת מגורמים סיבות ותנאים ברורים הנובעים מפגישתנו.

אין ספק שמהלך המחלה ברור ומגלה החמרה והתלקחות. אין בי ספק בדבר היכולת ליצור טיפול נכון ומושכל וזאת לאחר עיון מעמיק בתכני פגישתנו. הגורמים והתנאים להיווצרותה והחרפתה של אורטיקריה פיגמנטוזה גלויים וברורים ולכן האסטרטגיה הטיפולית תיצור שינוי דרמטי. נעשה זאת דרך קשר יומי והנחיות ברורות וקלות וכן נטילת כל התכשירים לטיפול פנימי וטיפול חיצוני .

ניתן לטפל באורטיקריה פיגמנטוזה. ניתן ליצור הפוגה. ניתן גם למנועה החרפה, התלקחות וגלישה קלינית לבעיות נוספות. אסור לך לוותר שהרי המחלה הינה פרוגרסיבית .

כאמור, ניתן לטפל במחלה ובכך גם ליצור איזון חשוב לגוף בדומה למערכת העצבים, העיכול, וכדומה וזאת, כאמור, למגר את הנגעים המפושטים.

ניתן לציין שהקסם הטמון ברפואה הטבעית הינה התועלת הרבה לגוף כולו.

חשוב ליצור טיפול עמוק תוך מניעת ההיבט הפרוגרסיבי של הפסוריאזיס וזאת כדי להוביל לאיזון נכון, ריפוי והפוגה.

על אף שאני שומע הערות שונות ומשונות שלא ניתן לעצור את המחלה ואת ההיבט הכרוני שלה, תשובתי תמיד: “לא מוחלט” מטופלים רבים הגיעו למצבי הפוגה מוחלטת וזאת דרך טיפול טבעי מושכל, חיצוני ופנימי אך כמובן תהלך הדורש התמרה.

לצמחי מרפא המיוצרים במעבדתנו השפעות חשובות על התפתחות המחלה חשוב ליצור התאמה קלינית אינדבדואלית שהרי הטיפול הצמחי באורטיקריה פיגמנטוזה יהיה מותאם אישית ולכן ניצור טיפול בהתאם.

צוף צמחים לרפואה טבעית – סיכום מחלת האורטיקריה פיגמנטוזה

הרפואה הטבעית בצוף צמחים מנחה לשיפור משמעותי ולטיפול פנימי באורטיקריה פיגמנטוזה דרך צמחי מרפא, טיפול תזונתי, תוספי מזון ודיקור. הגישה ההוליסטית מהווה תמיכה סימפטומאטית אך נוגעת גם ביסודות אשר גרמו להתפתחות המחלה. אין ספק שעמידה במטלות תגרום להקלה וריפוי של המחלה אורטיקריה פיגמנטוזה שהרי השלכותיה חמורות ולכן יש למהר ולטפל. (הטיפול הטבעי נטול כל תופעות לוואי ומסייע לריפוי הוליסטי)

בצוף צמחים מקפידים על מערך טיפול יסודי תוך מעקב, שינוי תזונתי, ייעוץ בלתי פוסק ופגישה שבועית עד להטבה ומניעה.

ניתן לטפל באורטיקריה פיגמנטוזה ולהגיע להפוגה רבת שנים!

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

לחץ נפשי, דכדוך, מצבי עקה ואורטיקריה פיגמנטוזה

חשוב לציין את הקורלציה בין לחצים נפשיים, אורטיקריה פיגמנטוזה ובעיות עור בכלל – חד משמעית!!! 

לחץ פוגע במערכת החיסון. 

לחץ פוגע בתפקוד החיסוני.

לחצים אף מאטים את קצב ההחלמה של הגוף. ילדים החיים בלחץ מהווים קטגוריה של סיכון גבוה לפתח בעיות במערכת החיסון. יש קשר ישיר בין לחץ לתמותה. הלחץ מהווה גורם דומיננטי להיווצרות של המחלה האוטואימונית אורטיקריה פיגמנטוזה. הלחץ יוצר תגובה אבולוציוניות בתאי הגוף בכך שכאשר אנו לחוצים הורמוני יותרת הכליה מייצרים הורמונים המכונים אדרנלין וקורטיזון. בסיסו של הלחץ במוח באזור המכונה היפותלמוס.

אזור זה אחראי על ויסות חום הגוף מערכת הנשימה, ויסות הרעב, מצבי שינה, תפקוד מיני, לחץ דם אך גם סוג של מערכת השומרת על הגוף מסכנות.

בעת לחץ נותן המוח הוראה ליותרת הכליה להציף את הדם באדרנלין ולהגביר את קצב הלב להזרמת חמצן נוסף למוח. הלחץ מציף גם את הגוף בהורמון לחץ המכונה קורטיזול החיוני להישרדותנו. שהינו

סוג של תנועה הורמונאלית מוגברת (חלק מהגורמים למחלה הינו אי איזון הורמונאלי.)

ההצפה החוזרת והנשנית בקורטיזון קשורה באופן ישיר לתגובת מערכת החיסון ובכך הופך הקורטיזון במצבו הכרוני למאיץ את מערכת החיסון.

אכן כן, הקורטיזון בעוצמתו הלא מבוקרת והכרונית כתוצאה ממתח נפשי משפעל את כל תאי החיסון למלחמה וזאת דרך קשרי הלימפה. בעת לחץ כרוני גדל מספרם של תאי החיסון אך גם גדלה שחיקה מהירה של יכולת ההתבוננות הנכונה של מערכת זו.

במצב זה מתעייפים ונשחקים תאי מערכת החיסון וגורמים להאטה חיסונית אך גם התגובה החיסונית משנה באופן טראגי ודרמתי את פעילות תאי T וגורמת ליציאה משליטה. אכן כן, אנשים לחוצים מגיעים לרמות גבוהות של ציטוקינים דלקתיים בדם ולשיבוש תקשורת תאי החיסון.

השיטות הרגילות להורדת מתח ומיגור מצבי דיכאון מלוות בתרופות אנטי פסיכוטיות ואנטי חרדתיות הגורמות לתופעות לוואי קשות והתמכרות תוך הגברת המינון מעת לעת וזאת בניגוד לפורמולות הצמחיות אשר מהוות אמצעי אדיר לאיזון פנימי ולטיפול טבעי בדיכאון וחרדות.

 

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים

פיקנוגנול

PYCNOGENOL FRENCH MARITIME PINE מבית היוצר של “צוף צמחים” פיקנוגנול הינו רכיב אנטי אוקסידנטי חזק המופק

קרא עוד »

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן