הדרך הטבעית באורטיקריה פיגמנטוזה
 U.P – URTICARIA PIGMENTOSO

אורטיקריה פיגמנטוזה הינה מחלת עור בעיקרה המתלקחת כתוצאה מגדילת יתר ושגשוג תאים המכונים תאי פיטום (MAST CELLS) תוך שהם מצטברים ברקמות שונות בגוף. מתוך כך נוצר תהליך של ביטוי קליני שהינו תוצר של מתווכי תאי פיטום. מצב זה מתרחש בעת הפרשה מוגברת של המתווכים או לעיתים בגלל נזק ברקמות שונות הגורם להצטברות טבעית של תאי פיטום.

מה הם תאי פיטום?

תאי פיטום (MAST CELLS) הינם תא דם לבן (לויקוציט) השייך למערכת החיסון לשם הגנת הגוף מפני פולשים או מזיקים. תאים אלו מיוצרים בתוך מח העצמות. תא פיטום הינו חלק מרקמות החיבור שהינן רקמות התומכות באיברים שונים. תאי פיטום מכיל היסטמינים ופארין. היסטמין הינו תרכובת אורגנית שתפקידה ליצור מעורבות בתגובת נגד של מערכת החיסון

ההיסטמין גורם להרחבת כלי דם, כיווץ השריר החלק ומשתחרר בעת תגובה אלרגית ואחרת. הפארין מהווה בין היתר גם חומר נוגד קרישה ומופרש למחזור הדם רק בשעת פציעה. תאי הפיטום בעלי חשיבות פיזיולוגית להגנה של הגוף מפצעים ומפטוגנים שהינם מחוללי בעיות. לעיתים נוצרת הפרעה בתאי הפיטום והם עלולים ליצור חלוקת תאים מהירה וגורמת לבעיות עוריות ועוד. אורטיקריה פיגמנטוזה הינה פתולוגיה המכונה מסטוציטוזיס אך באופן מפושט יותר, לעיתים בגוף כולו. מחלת העור מתבטאת בתופעות עוריות שלעיתים בעת גירוד עלולה להופיע פריחה חזקה יותר ונפיחות בצקתית.

מסקנה חשובה

מתברר שהגורם העיקרי למחלה הינו התהליך החיסוני אך לא רק הוא, דבר היוצר חוסר איזון כללי במערכת החיסון ונובע גם מגורמים רבים בדומה לקשיי עיכול, קשיי ספיגה, אלרגיה למזון, עצירות, רגישות תזונתית, תפקוד לא תקין של הכבד, מתח קיומי ונפשי, העדר פעילות אירובית, חסרים תזונתיים, תורשה, מצבי דכדוך, תזונה חסרה ולא מיטבית ועוד.

הדרך הטבעית באורטיקריה פיגמנטוזה בצוף צמחים

אורטיקריה פיגמנטוזה נגרמת מתוך היבטים מולטיפקטוריאלים (תסמינים הנובעים מסיבות רבות), לפיכך הדרך הטבעית בצוף צמחים נוקטת באסטרטגיה המסייעת ההוליסטית ובהתאמה אישית וזאת כדי למגר את יסוד המחלה ולשלוט באמצעות גישה טבעית על היבטיה הכרוניים. לזכור שהמחלה נפוצה באזורי שפע ונדירה בחברה “פרימיטיבית”. המחלה התגלתה בארצות הברית באמצע המאה העשרים וזאת דרך עלייה רבה בצריכה המערבית הקלוקלת.

אסטרטגיה בדרך הטבעית בצוף צמחים

קיים קשר הדוק בין תזונה לקויה העשירה בשומנים רווים, מזונות מעובדים ורכיבים לא טבעיים לבין אורטיקריה פיגמנטוזה כמו כן קיים קשר הדוק בין מצבים של אלרגיה למזון, רדיקלים חופשיים במזון, חסרים תזונתיים ואורח חיים לא בריא כמו עישון ואלכוהול לבין התפתחות המחלה.

בהיבטים המנטאליים אנו נתקלים בקשר ישיר הנובע מקורלציה בין מתח נפשי וחוסר שקט פנימי לבין התפתחות המחלה. מתוך כך אנו מעניקים את נתיבי הסיוע הנכונים ביותר ובהתאמה אישית וזאת לשם הלחימה ומניעת המחלה.

הדרך הטבעית המסייעת והמשלימה באורטיקריה פיגמנטוזה

הדרך הטבעית מהווה מענה חשוב למיגור המצבים הכרוניים של המחלה. הדרך הטבעית מביטה בשלם תוך גישה תבונית לגורמים והתנאים אשר יצרו את הבעיה הקשה הזו. הרפואה הרגילה בישראל אינה תמיד מבקשת לדעת על אורח חיים של החולה. הרופא אינו תמיד שותף אודות התזונה והמצבים הנפשיים וכן עברו של החולה. הרופא אינו תמיד יכול ליצור חשיבה החורגת מסל התרופות אשר הוא נותן. גם הרופא המומחה או הפרופסור אינו תמיד נוטה לראות את הגוף כמערכת שלמה המאופיינת בתלות פנימית והדדית שכן העומסים עליהם קשים.

חשוב לציין שמסגרות רפואיות המובילות בעולם בדומה להרווארד, דיוק, ייל וסטנפורד פתחו מרכזים לרפואה טבעית לטיפול בילפת שטוחה דרך תזונה, מיצוי צמחים טבעיים, פעילות גופנית, תוספי תזונה, שיטות הרפיה, דיקור סיני ומגע.

גישתנו ההוליסטית לסיוע במחלה מהווה את הנתיב להקלה באורטיקריה פיגמנטוזה ומהווה עבורי יעד חשוב ואין ספק שהמחלה מתלקחת מגורמים סיבות ותנאים.

הגורמים והתנאים להיווצרותה והחרפתה של אורטיקריה פיגמנטוזה גלויים וברורים ולכן האסטרטגיה בדרך הטבעית תיצור סיוע רב. נעשה זאת דרך הנחיות ברורות וקלות וכן נטילת תכשירים לסיוע פנימי וחיצוני .

ניתן לסייע באורטיקריה פיגמנטוזה. ניתן ליצור הקלה. ניתן גם לסייע בהחרפה, התלקחות וגלישה קלינית לבעיות נוספות. אסור לך לוותר שהרי המחלה הינה פרוגרסיבית .

כחשוב ליצור איזון חשוב לגוף בדומה למערכת העצבים, העיכול, וכדומה ולסייע במיגור הנגעים המפושטים.

ניתן לציין שהקסם הטמון בקליניקה הטבעית הינה התועלת הרבה לגוף כולו.

חשוב ליצור סיוע עמוק תוך סיוע בהיבט הפרוגרסיבי של הפסוריאזיס וזאת כדי להוביל לאיזון נכון.

למיצוי הצמחים הטבעיים יש השפעות חשובות על התפתחות המחלה חשוב ליצור התאמה אינדיבידואלית שהרי הסיוע בצמחים באורטיקריה פיגמנטוזה יהיה מותאם אישית ובכך ניצור סיוע נכון.

צוף צמחים בדרך טבעית – סיכום מחלת האורטיקריה פיגמנטוזה

הדרך הטבעית בצוף צמחים מנחה לשיפור משמעותי ולסיוע פנימי באורטיקריה פיגמנטוזה דרך מיצוי צמחים טבעיים, סיוע תזונתי, תוספי תזונה ודיקור. הגישה ההוליסטית מהווה תמיכה סימפטומטית אך נוגעת גם ביסודות אשר גרמו להתפתחות המחלה. אין ספק שעמידה במטלות תגרום להקלה ומניעה של המחלה אורטיקריה פיגמנטוזה שהרי השלכותיה חמורות ולכן יש למהר (הדרך הטבעית נטולת תופעות לוואי ומסייע למניעה הוליסטי).

בצוף צמחים מקפידים על מערך סיוע יסודי תוך מעקב, שינוי תזונתי, ייעוץ בלתי פוסק ופגישות עד להטבה ומניעה.

ניתן לסייע באורטיקריה פיגמנטוזה ולסייע להפוגה רבת שנים!

לחץ נפשי, דכדוך, מצבי עקה ואורטיקריה פיגמנטוזה

חשוב לציין את הקורלציה בין לחצים נפשיים, אורטיקריה פיגמנטוזה ובעיות עור בכלל – חד משמעית!!! 

לחץ פוגע במערכת החיסון.

לחץ פוגע בתפקוד החיסוני.

לחצים אף מאטים את קצב ההחלמה של הגוף. ילדים החיים בלחץ מהווים קטגוריה של סיכון גבוה לפתח בעיות במערכת החיסון. יש קשר ישיר בין לחץ לתמותה. הלחץ מהווה גורם דומיננטי להיווצרות של המחלה האוטואימונית אורטיקריה פיגמנטוזה. הלחץ יוצר תגובה אבולוציוניות בתאי הגוף בכך שכאשר אנו לחוצים הורמוני יותרת הכליה מייצרים הורמונים המכונים אדרנלין וקורטיזון. בסיסו של הלחץ במוח באזור המכונה היפותלמוס.

אזור זה אחראי על ויסות חום הגוף מערכת הנשימה, ויסות הרעב, מצבי שינה, תפקוד מיני, לחץ דם אך גם סוג של מערכת השומרת על הגוף מסכנות.

בעת לחץ נותן המוח הוראה ליותרת הכליה להציף את הדם באדרנלין ולהגביר את קצב הלב להזרמת חמצן נוסף למוח. הלחץ מציף גם את הגוף בהורמון לחץ המכונה קורטיזול החיוני להישרדותנו.

סוג של תנועה הורמונאלית מוגברת (חלק מהגורמים למחלה הינו אי איזון הורמונאלי).

ההצפה החוזרת והנשנית בקורטיזון קשורה באופן ישיר לתגובת מערכת החיסון ובכך הופך הקורטיזון במצבו הכרוני למאיץ את מערכת החיסון.

אכן כן, הקורטיזון בעוצמתו הלא מבוקרת והכרונית כתוצאה ממתח נפשי משפעל את כל תאי החיסון למלחמה וזאת דרך קשרי הלימפה. בעת לחץ כרוני גדל מספרם של תאי החיסון אך גם גדלה שחיקה מהירה של יכולת ההתבוננות הנכונה של מערכת זו.

במצב זה מתעייפים ונשחקים תאי מערכת החיסון וגורמים להאטה חיסונית אך גם התגובה החיסונית משנה באופן טראגי ודרמתי את פעילות תאי T וגורמת ליציאה משליטה. אכן כן, אנשים לחוצים מגיעים לרמות גבוהות של ציטוקינים דלקתיים בדם ולשיבוש תקשורת תאי החיסון.

 

 

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן