שוונומה וסטיבולרית הדרך הטבעית המסייעת והמשלימה

גידול שפיר אקוסטיק נוירומה (Acoustic neurinoma)

גיוס כל הכוחות – הדרך הטבעית והמשלימה

שוונומה הינה גידול שפיר אשר נובע מאחד ממספר הענפים הנוירולוגיים של עצב השמיעה ושווי המשקל. גידול שפיר הינו התרבות תאים שהינם חלק מרקמה בריאה המשנה את אופייה ופוסקת להיות חלק מהבקרה של הגוף. בניגוד לגידול הממאיר, אין הגידול השפיר הורס את הרקמה וכמובן אינו מייצר גרורות לאזורי גוף. למרות היותו שפיר, עלול הגידול ליצור נזקים באיברים ורקמות סמוכים וזאת מעצם הלחץ שהגידול מפעיל על האיבר הבריא אך גם מהפוטנציאל הפרשתי שלו וכוונתי להפרשה הורמונאלית וזאת בעת שהינו בלוטה אנדוקרינית. שוונומה וסטיבולארית, או כפי שנהוג לכריתה אקוסטיק נוירומה הינה גידול שמקורו בדרך כלל במעטפת של ההתפצלות העליונה של העצב הקריניאלי השמיני שהינו העצב כנ”ל. הגידול אכן יכול להיות ללא פרוגרסיה אך גם, וזאת ללא התראה מוקדמת יכול הגידול להיות פרוגרסיבי ולגדול לממדים מסוכנים הגורמים שתסמינים קשים ונזק רקמתי.

קצב הגדילה שונה מחולה לחולה. במהלך גדילתו של הגידול השפיר (שוונומה) נגרמים תסמינים ופגיעה בדומה לטנטון, סחרחורות, חוסר יציבות, פגיעה ביכולת השמיעה ועוד. הטיפול הרפואי מתבטא בכמה אפשרויות. האחת, מעקב השנייה, ניתוח כירורגי, והשלישית הקרנה שהינה רדיו כירורגיה (SRS). המושג מעקב הינו מושג מתעתע שהרי מעקב, משמעותו, בוא ונמתין עד שיתפתח הגידול או לא. וודאי שבנושא זה הרפואה הטבעית בעלת יכולת רבה ליצור תהליך טבעי לעצירת הפרוגרסיה. הניתוח שהינו כריתה מיקרו כירורגית פתוחה בעל מספר וריאציות אך בעל אחוזי פגיעה פוטנציאלים (למעלה מ60%) בשמיעה ועצב הפנים.

הגישה הרדיו כירורגית הינה העברה של קרינה ממוקדת ובעוצמה גבוהה מאד אל הגידול וזאת ללא אקט פולשני.

לציין שקיימים נזקים לטווח הארוך ובאחוזים מסוימים עלולה להיווצר פגיעה. תסמינים שכיחים מאד של ההקרנה הינם כאבי ראש, חולשה קשה, בחילות הקאות, פעימות לב מואצות, הישנות של הגידול, נפיחות בפנים, כפיון ועוד. מצבך בעת זו מאופיין בטנטון, פגיעה בשמיעה, אי יציבות או ערפול. היקף הגידול הינו 1.2 ובמצב זה קיימות המלצות רבות כאשר רובן ממליצות הקרנות, אך גם המלצה כירורגית.

שוונומה וסטיבולרית – גידול שפיר

בכל הקשור לגידול שפיר קיימים מספר שלבים. להלן השלבים:

שלב הראשון – שלב ההתחלה

בתא קיימים אמצעי הגנה ובקרה אשר מונעים ממנו חלוקה נטולת תכלית. אלו עוסקים בתיקון נזקים אשר נגרמו לתא וכאשר אין הם מצליחים לתקן, משמיד התא את עצמו. בעת כישלון מנגנוני ההגנה, הבקרה וההכחדה מתרחש תהליך שהינו שלב ההתחלה אשר בו הופך התא הרגיל לתא לגידול שפיר. מצב זה יוצר אפיק עצמאי אשר הפך לנטול שליטה על ידי מנגנוני ההגנה ולפיכך מממש הגידול השפיר את אפיונו ומתחלק ללא הרף.

כאמור, בשלב ההתחלה הופך התא לגידול שפיר דרך מספר שלבים.

כתמיד, מצבים אלו חייבים מערכת חיסון חזקה

השלב השני הינו הבשלת הגידול השפיר.

שלב זה נוצר לאחר שמנגנוני ההגנה נכשלו אל מול התפתחות הגידול השפיר. בשלב זה מתרחש עימות בין התאים הגדלים לבין מנגנוני ההגנה והביקורת של הגוף. מנגנונים אלו אמורים לעצור את התקדמות הגדילה של התאים. שלב זה ארוך ויכול להימשך כחודשים עד שנים רבות. ניסיונם של התאים להתפתחות שפירה אל מול ההגנה העיקשת של הגוף עלול להימשך זמן רב עד כי קצב התרבות התאים יכול להיות איטי מאוד. קבוצת התאים הופכת לעצמאית וחיה. שלב זה יכול להסתיים בניצחון הגוף אך גם בתבוסתו. מתוך כך חשוב להבין ששלב זה הינו בר שינוי.

השלב השלישי הינו שלב ההשלכות של הגוף.

שלב זה הינו שלב פרוגרסיבי ואגרסיבי.

התאים הגדלים ללא ביקורת גברו על מערכת החיסון ולפיכך פתוחה הדרך בעבורם להתרבות במקום. בשלב זה הופך התא לקבוצה המכונה“ גידול שפיר” ומתחיל להתפשט ולהפריע לרקמות הסמוכות ולתפקודיהן.

לסיכום

כאשר המערכת החיסונית מובסת נגרמת חלוקה חוזרת ונשנית. תהליך הגידול השפיר הינו רב שלבי ואכן, ריבוי השלבים מאפשר אפשרויות ריפוי רבות.

הגורמים לגידול שפיר ושוונומה

בדומה למחלות קשות נוספות, לא נמצאו גורמים אשר יכולים להעיד על היותם הסיבה המובהקת להתפתחות גידול שפיר. ההתפשטות הלא מבוקרת נשארה עלומה ולפיכך סביר להניח שאין גורם אחד האחראי על להתפתחות הגידול השפיר כי אם מספר רב של גורמים ותנאים הנובעים ממקורות רבים להתפתחות הגידול השפיר.

להלן סקירה של חלק מהגורמים

גורמים גנטיים ותורשתיים

וירוסים

מצבי מתח ולחץ עקב חוסר איזון של מערכת העצבים

הצטברות רעלים בכבד, תפקוד כבד לקוי

זיהום אויר

מערכת חיסון חלשה

תזונה לקויה ולא מיטבית

ליקויים במערכת העיכול

עישון אקטיבי ופסיבי

העדר פעילות גופנית נכונה ומיטבית

גוונים של רכיבי קפאין

חסרים תזונתיים

סמים

זיהומים שונים

השמנת יתר

חשיפה מרובה לרדיקלים חופשיים

שימוש בתרופות

אורח חיים לקוי

חשיפה לחומרים כימיים

מצבי דכדוך מצבי דיכאון

אי איזון פנימי

אי איזון עיכולי

מחלות שונות

דלקות שונות

מחלת מעיים דלקתית

חשיפה לקרינה (סלולרית)

שחמת כבד

 בלוטת הערמונית (הגדלה)

חשיפה לרכיבי מזון לא מיטיבים

בדומה לחומרי שימור, צבעי מאכל וכד’

 כיבים עיכוליים

פוליפים למיניהם

ארבעה כללים חשובים ביותר לדרך הטבעית שוונומה

  • כאשר נוצר גידול שפיר הגוף מבקש להבריא, שהרי הבריאות הינה המצב הטבעי. כאשר האיזון הטבעי מופר, קיים כוח גדול המבקש לאזן. הדרך הטבעית מעניקה כוח רב יותר לסיוע.
  • התהליך הטבעי המשלים וזאת מעבר לטיפול הרגיל החשוב, נעשה דרך הכוח הטבעי של הגוף ותלוי בחוסנו ובריאותו  – הגוף חייב לעשות את העבודה. הכוח הטבעי הינו הכוח המסייע והוא אכן חשוב.
  • הגוף הינו מארג הוליסטי הקשור לכל מערכותיו הדרך הטבעית רואה את הגוף כשלם. האיזון הרב מערכתי חשוב שכן אנו מטפלים בשלם.
  • הגוף, מערכת העצבים וההכרה הינם שתי פנים של מציאות אובייקטיבית אחת –  הדרך הטבעית מנחה לאיזון פנימי ולהפגת מתחים באמצעים שונים .

מארג הדרך הטבעית בצוף צמחים הינו מארג סינרגי הניתן כהנחיה אישית ומלווה בהנחיות מקיפות וזאת דרך נתיבי טיפול רבים.

לציין ששוונומה הינה גידול שפיר המחולל את עצמו. כוונתי, שמה שהשתבש הם התאים של הגוף. אין פולש חיצוני או אורגניזם זר. זה מצב עם רצון משלו. הוא פעיל ובכך מעורר אוסף של תאים המכונים גידול. ברוב המקרים, שים לב, היא מוכנע ע”י מנגנוני החיסון של הגוף ונעלם. במקרה הזה מצליח הגידול להתגבר על שומרי הסף. כלומר, משהו במנגנוני ההגנה שלך נחלש ונוצר תפקוד לקוי. מתוך כך חשוב להבין שהדרך הטבעית אמורה להעניק לגוף את הכלים לחיזוק ושפעול מנגנוני ההגנה שהרי בעת זו הם מבקשים כוח לחימה וזאת נעשה.

גידול שפיר נוצר ומאופיין בכך שאינו נשמע לפיקוח הגוף ובכך יחסי הגומלין שלו אל מול סביבתו איבדו את ההיררכיה הנכונה. הגידול השפיר, מגלם במהותו דרמה קלינית בכך שהוא מתפתח לאורך זמן רב. הדרך הטבעית מהווה סיוע נכון דרך הפרוטוקול שאפרט בהמשך.

כאמור, חשוב ליצור מבנה חכם, מושכל ומותאם לדרך נכונה ואכן נעשה זאת. כוונתי לסיוע נכון של מיצוי צמחים טבעיים, אך גם תנועה, יציבה, נשימה וטיפולים בקליניקה.

את הסיוע בשוונומה אני אכן מכנה “גיוס כל הכוחות”. הקרב מול הגידול השפיר אינו סוג של התנהלות כנגד בעיה בחלבון או מוטציה סרטנית כי אם מלחמה אשר יש בה חזיתות רבות שאותן חשוב לתקוף בכל הצבא האפשרי שנמצא תחת ידינו.

המטרה בדרך הטבעית דרך הקליניקה הינה לרתום, לגייס ולהפעיל באופן המיטבי ביותר את המערכת הטבעית בגוף תוך מבנה פרוטוקול מותאם ומושכל. יש להעצים את יכולת החיסון וליצור שיפור בחיזוק ויכולת התנגדות של הגוף בכל הרמות: הגופנית, הפסיכולוגית והרוחנית וזאת החל מרמת התאים, הרקמות, אברי ומערכות הגוף כולו וכמובן ההיבטים הנפשיים והרוחניים. חשוב מאוד ליצור דרך טבעית, לשם ההתמודדות עם השוונומה.

הדרך הטבעית תומכת ומעניקה דרך חשובה ומשלימה לשפר ולעמוד טוב יותר וחזק יותר בקרב הקשה ביותר. ניצור את האינטגרציה הקלינית היעילה ביותר וזאת דרך מיצוי צמחים, ההנחיה התזונתית, ההנחיה לפעילות גופנית, תוספי תזונה, שיטות הרפיה וחיזוק, הפחתת הדחק ועוד.

ניצור חזית מסייעת טבעית וזאת תוך התאמה אישית לחולה.

לטיפול בשוונומה יש לסייע ע”י מספר גישות טבעיות וקיומיות המשתלבות בניהן ובכך והופכות לכוח סיוע טבעי אדיר. להלן מספר דרכים:

הדרך הראשונה: דרך טבעית לאורח חיים מיטבי ניצור שינויים נוחים וחשובים בקיום היומי בדומה לתזונה מיטבית יותר, יכולת הגופנית, שיטות הרפיה, שיפור איכות השינה. בתרפיה בתנועה ועוד.

הדרך השנייה: העצמה וחיזוק של מערכות הגוף השונות, חשוב להזין את הגוף במיצוי צמחים טבעיים, תוספי תזונה וזאת כדי לחזק את מערכות הגוף ולהפחית את תופעת הלוואי.

פוטנציאליות. חוק זה הינו איזון וחיזוק מערכת החיסון של הגוף.

חשוב לזכור, שוונומה יכולה להיות אגרסיבית ולא מבוקרת.

גוף חזק המלווה במערכת חיסון חסונה, ערכי סוכר נורמאליים, תזונה נכונה, הזנה נכונה, מיצוי צמחי טבעיים מובילים, פעילות גופנית ועוד ייצור סיוע חשוב עד מאד למלחמה בבעיה.

נקפיד במהלך תקופת הטיפול “להילחם” בבעיה במלוא עוצמתו הטבעית של הגוף אך ללא פגיעה באיכות החיים.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית?
לשיחת ייעוץ טלפוני - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן