סרטן הערמונית

Prostate Cancer – הדרך הטבעית המשלימה בתנועה, תזונה, נשימה, מיצוי צמחים טבעיים ועוד

גיוס כל הכוחות לסיוע, הקלה והתמודדות בהישנות

סרטן – מבוא

סרטן הינו כינו לקבוצת מחלות המאופיינות בגידול והתפשטות ללא בקרה וריסון של תאי הגוף.

נטורל ויז'ן - החזון הטבעי לסיוע במחלות הסרטן

הדרך הטבעית המשלימה, המסייעת והתומכת במחלות סרטן בשילוב עם הרפואה הקונבנציונלית.

גוף האדם בנוי מרקמות. הרקמות מורכבות מתאים. קיימות רקמות רבות ותאים רבים בחלקי גוף שונים. אל אף היותם באזורים שונים ואף מאופיינים בפונקציות שונות, מתפקדים התאים על פי חוק קיום פיזיולוגי וזאת גם כאשר הם מתפקדים באופן לא זהה. מתוך כך מתחדשים התאים באופן דומה וניתן להגדיר זאת כחלוקה המבוצעת דרך בקרה ופיקוח של הגוף. לעיתים יכולת הפיקוח של הגוף מוגבלת ובכך תהליך התחלקות התאים משתבש ונעדר שליטה.

ללא ביקורת ושליטה הופכים התאים לסוג של ישות עצמאית ומתחלקים ללא ביקורת ופיקוח של הגוף. מתוך כך התרבות התאים הופכת לגוש המכונה גידול. הגידול יכול להיות שפיר או סרטני. גידול שפיר אינו בעל יכולת התפשטות לחלקי גוף שונים אך עלול לגדול באזור בו הוא קיים. מצב זה אכן מבקש התייחסות קלינית שהרי הלחץ על איבר מסוים עלול ליצור הפרעה.

הגידול הסרטני מאופיין בתאים בעלי יכולת התפשטות ובכך פלישה וחדירה לרקמות סמוכות ורחוקות תוך פגיעה קשה ביכולתן. לגידול הסרטני יש יכולת לשלוח גרורות וזאת דרך ניתוק התאים מהגידול הראשוני והעברתם דרך כלי הדם והלימפה לאזורים רחוקים. באזורים החדשים עלול הגידול ליצור מושבה ולגדול. הסרטן הינו מחלה של תאי הגוף. הגורמים לסרטן רבים ומגוונים וכן קיים מספר רב של גידולי סרטן אופייניים. 

מהו סרטן הערמונית – Prostate Cancer

סרטן הערמונית (Prostate Cancer) הינו מחלה שבמהלכה מתפתח גידול ממאיר בפרוסטטה (הערמונית) שהינה בלוטה במערכת הרבייה של הגבר. במהלך המחלה עוברים תאים בערמונית תהליך של גדילת יתר (מוטציה) ובכך הולכים ומתרבים. בשלב מסוים ניטלת ממערכת החיסון היכולת והכוח החיסוני לפקח ולעצור את ההתרבות הלא מבוקרת ובכך מתקיים תהליך של הכפלת תאים וממאירות ללא פיקוח חיסוני. מתוך כך ניתן להבין את חשיבותה של מערכת החיסון בכלל וחוסנו של הגוף בפרט.

אני מדגיש זאת שכן הרפואה הטבעית מעניקה כלים לחוסן כללי הן למניעה והן לסיוע יעיל בסרטן הערמונית. במהלך המחלה יכולה להיווצר פרוגרסיה גרורתית אל מחוץ לגבולות הערמונית הווה אומר, אל אזורים סמוכים וזאת תוך יצירת גרורות לרקמת העצם ולבלוטת הלימפה. הפרוגרסיה הגרורתית קיימת בכל עת ובכך ההמתנה מבדיקה לבדיקה ותהליכי הטיפול והבדיקה המסורבלים מהווים סכנה ברורה. לכן חשוב ליצור נתיב סיוע משלים דרך הרפואה הטבעית.

המחלה מלווה לעיתים בתסמינים בדומה לקשיי הטלת שתן, צריבה, דלקת, הפרעות בזקפה ועוד. סרטן הערמונית שכיח בכך שהוא מתגלה אצל 50% מהגברים מעל גיל 70 ואצל 75% מהגברים מעל גיל 85. לציין שלעיתים המחלה אינה מלווה בתסמינים שכן גידולים בערמונית מתפתחים באיטיות אם כי לחלוטין אין לתת את הביטחון בקביעה קונבנציונאלית זו.

סרטן הערמונית מכונה גם אדנוקרצינומה שפירושו גידול ממאיר של הבלוטה. הערמונית הינה רקמה הנמצאת בשלפוחית השתן (מוצא השלפוחית) ועוטפת את השופכה. תפקידה הינו חלק מרכיבי ויצור נוזלי הזרע. סרטן הערמונית הינו גידול ממאיר ושכיח. לציין ששכיחותו עולה עם הגיל.

סרטן הערמונית מכונה על פי הרפואה הרגילה “הסרטן האיטי” אך לחלוטין, וזאת על פי הדרך הטבעית, אין לראות בגידול ממאיר את “אופיו האיטי”. אני מציין זאת שהרי לכל בעיה שמתהווה קיימים גורמים, תנאים, וסיבות, סביבתיים וחיצוניים המשמשים בסיס תומך או לא תומך להאצת הגידול. התמיכה להאצת הגידול או להיווצרותו תלויה באורח חיים מיטבי או שאינו מיטבי. בתחילה, מיקום הגידול הינו בבלוטה וקצב הגידול הינו אישי. זמן ההכפלה של התאים הממאירים בבלוטה יכול להתרחש בשבועות חודשים ושנים.

אם הגידול אינו מאובחן בזמן או לא מטופל תיווצר פרוגרסיה סרטנית אל מחוץ לערמונית וזאת תוך פלישתו לסביבת הערמונית ובהמשך אל קשרי הלימפה באגן, אל השלד, הכבד וכן לריאות ולמוח.

וודאי ששיטות הטיפול הניתוחית, ההקרנתית, בדומה לשיטה הכימותרפית, האונקולוגית והתרופתית חשובות ואכן מהוות הכרח ולחלוטין אפשר לראות ברפואה הרגילה את הדרך הבלעדית לריפוי. מעורבותה של הדרך הטבעית וצמחי המרפא חשובה ומסייעת.

חשובה ההבנה שהחל מזמן האבחון של תאים ממאירים בערמונית קיימת “דינמיקה ממאירה” אשר קדם לה תהליך טרום ממאיר. קצב ההתקדמות של הגידול הסרטני, לחלוטין תלוי בסביבה “תומכת” א-מונעת.

בלוטת הערמונית וחלבון הPSA

הערמונית, בין יתר תפקידיה, מייצרת חלבון המכונה אנטיגן הערמונית או כפי שנהוג לכנותו PSA חלבון זה תומך ביכולת הזרימה של נוזלי הזרע. בבדיקה נבדק ריכוז PSA שכן PSA בדמם של חולי סרטן הערמונית, בדרך כלל, גבוה יותר.

חשוב מאוד לציין ש-PSA עולה ברמתו גם במצבי דלקת, הגדלה שפירה של הערמונית, ביופסיה של הערמונית, יחסי מין עיסוי הערמונית ועוד. לציין גם שכ-35% מהגברים החולים בסרטן הערמונית אינם חורגים מהערך הנכון.

בנוסף יש לציין את הגיל ושינוי ריכוז PSA מתוך כך ניתן להבין ש- PSA  אינו בהכרח המדד היחיד ובעת היותו מתחת לערך של 3.5 שוב להבין את הכרונולוגיה של המטופל.

 PSA הינו חומר ביוכימי המופרש בבולטת הערמוניות, המסייע להתמרת נוזל הזרע. הוא מיוצר בתהליכים ביוכימיים בגוף האדם בבלוטות הערמונית. ולעיתים מתגלה רמה גבוהה של PSA במצבים של דלקת BPH (פרוסטטה) וסרטן.

לציין שבמהלך ביופסיה יש עליה ברמות PSA תקופת מסיבית לאחר לקיחת הביופסיה.

לאחר כריתה רדיקלית של בלוטת הערמונית, תהליך בו מוסרת הרקמה במלואה, רמת PSA אמורה לרדת ל 0. רמה זו אמורה להישמר כערך קבוע. עובדה זו חשובה לגילוי הפוטנציאל הפרוגרסיבי. לעיתים ניתן לצפות בעליה של PSA מעל לרמה הרצויה וזאת אל אף שאין תסמינים תומכים גם בבדיקות ההדמיה. מתוך כך יש שלעיתים אין ממצאים ברורים. מצב זה מכונה כשלון ביוכימי או PSA-ONLY DISEASE RECURR ENCE מצב זה מגלה שכיחות רבה בשנים האחרונות. המשמעות הקלינית של הכשלון הביוכימי אינה ברורה ולא תמיד קיים מתאם ביחס לגרורות או הישנות ממאירה כתוצאה מעליה בערכי PSA במקרים רבים עליה ב PSA לאחר כריתה אינה מעידה על היבטים סרטניים מתחדשים אך לעיתים סבירות הישנותה גבוהה מאוד. בכל מקרה חשוב להימנע מלהעניק לפוטנציאל הממאיר כוח.

הטיפול הרפואי במקרה של עליה ב PSA שונה מאוד מחולה לחולה וזאת לפי שיקול דעתו של האונקולוג ומצבו של החולה.

השימוש בבדיקת PSA יצר שינוי בכל הקשור לאבחון מוקדם ובכך הגדיל את סיכויי ההחלמה. וודאי ש-PSA אינו ממצא הנובע רק מתאים ממאירים כי אם גם מתאים שפירים. מתוך כך הערך הזה אינו מעיד רק על היבטים סרטניים כי אם גם היבטים דלקתיים של הערמונית. חשוב לציין שגם בעת שערכי ה-PSA נמוכים עדיין קיימת סבירות להופעת סרטן הערמונית.

הגורמים לסרטן הערמונית – אטיולוגיה

בעת שלא קיימות סיבות מובהקות לגורמים לסרטן הערמונית, הדרך הטבעית מביטה אל ההבנה שכל בעיה נובעת מהתהוות שלילית התלויה בגורמים וסיבות בדומה ל:

 • מצבי מתח וסטרס
 • פרוסטטה
 • פרוסטטיטיס
 • שומן טרנס
 • תרופות
 • העדר פליטת זרע מספקת
 • העדר זרימת דם
 • תורשה
 • תזונה לא מיטבית
 • חסרי תזונה
 • חוסר בוויטמינים בדומה ל E-D
 • העדר פעילות גופנית
 • עישון סיגריות
 • הצטברות רעלים
 • נטילת תרופות
 • לחץ תמידי על האשכים ואברי המין
 • העדר מינוני חמצן בגוף

PSA לאחר נתיחת ההסרה של הערמונית וסרטן הערמונית

כאמור, לאחר כריתה של הערמונית וזאת כאשר קיימת הסרה של מלאה של הערמונית, ערכי PSA אמורים לרדת ל-0. מתוך כך זה אמור להיות הערך הקבוע. בדיקות PSA חייבות להיות סדירות. יש ורמת ה-PSA עולה לאחר הטיפול וזאת למרות שאין רמה זו נלווית לזיהוי מוקדי של המחלה או תסמינים מאפיינים. מצב זה מכונה כמוסבר למעלה הישנות מחלה ביוכימית או כישלון ביו כימי. מצב זה אכן שכיח.

המשמעות של כשלון ביו כימי מעורפלת משום שבמצבים רבים עליה ב PSA אינה בהכרח סרטן גרורתי. מתברר שבמקרים רבים, 2500 חולים שעברו כריתה רדיקלית, תוחלת החיים לא השתנתה.

אצל חולים שעברו כריתה בהם היה כשלון ביו כימי ואלו שרמתם לא עלתה. הסיכוי לסרטן ערמונית גרורתי מתהווה דרך מספר סיבות גורמים ותנאים. מתוך כך הדרך הטבעית מהווה נתיב דרמטי וחשוב לסיוע והתמודדות בהישנות.

ניתן לומר באופן חד משמעית שהטיפול במקרה של הישנות ביוכימית אינו ברור ושנוי במחלוקת. בכל אופן, יש וההחלטה הינה במעקב, אך גם הקרנות, תהליך הורמונאלי ועוד. אם אכן קיימת החלטה של טיפול, גם במצב זה הדעות חלוקות לגבי תחילת הטיפול לעיתים ההנחיה הטיפולית ניתנת בהתאם לזמן הכפלת PSA בדומה למצב שבו PSA הכפיל את עצמו פחות מ- 11 חודש.

הדרך הטבעית הינה ההשלמה החשובה הקיימת כיום לסיוע.

הסיוע  לסרטן הערמונית

חשוב ליצור טיפול קונבנציונאלי ממוקד לבעיה הפוטנציאלית הממארת בערמונית. סרטן בלוטת הערמונית מתפתח כגידול בערמונית שהינו סוג של בלוטה במערכת המין הגברית. הסרטן מתפרץ בעת שתאים מסוגים שונים בערמונית עוברים התמרה תוך מוטציה ובכך מתרבים ויוצאים משליטת מערכת החיסון. תאים ממאירים אלו עלולים ליצור התפשטות מעבר לבלוטת הערמונית ובכך ליצור גרורות בעצמות ובבלוטות הלימפה.

ההתפשטות יוצרת מיחושים שונים בדומה לכאבים, קשיים חמורים בהטלת שתן, דם בשתן, כאב בעת מתן שתן, הטלת שתן לילית (עד כ 4-5 ביום). מצבים ממאירים אלו מכונים “אדנוקרצינומה” שהינו גידול בבלוטה. 

הטיפול הקונבנציונאלי בסרטן הערמונית

הטיפול הקונבנציונאלי של סרטן הערמונית בעל קשת של טיפולים בדומה לאפשרויות הבאות:

 1. טיפול “משגיח” הווה אומר מעקב צמוד ללא טיפול אקטיבי ואגרסיבי אך גם טיפול ניתוחי להסרת הבלוטה
 2. טיפול הקרנתי דרך קרינה חיצונית ופנימית (ברכיתראפיה)
 3. טיפול בהקפאה
 4. טיפול הורמונאלי
 5. ופרוטוקולים נוספים

הדרך הטבעית מסייעת אל מול הגורמים הישירים והעקיפים של הבעיה ומטרתו להחזיר את הגוף בכלל לאיזון ולסייע באי הישנות.

במקביל לטיפול הרפואי חשוב לחזק את הגוף ואת מערכת החיסון ובכך לסייע לו ליצור את ההתמודדות הנכונה עם המחלה ואי הישנות. יש ליצור איזון נכון ומושכל בין האנטי-אוקסידנטים שהינם נוגדי חמצון לבין מגוון הרעלנים או כפי שנכנה אותם קרצינוגניים שהינם מחוללי סרטן הפוגעים בגוף בכלל באזור הערמונית בפרט ממקור חיצוני ופנימי.

חשוב לשמור ולהוריד את ערכי PSA שהינו חלבון הנמצא כרכיב טבעי בנוזל הזרע ומקור יצורו הינו בתאי בלוטת הערמונית. PSA שומר על האיכות הנוזלית של הזרע. כמויות של PSA מופרשת גם אל מחזור הדם ומתוך כך חשוב לבדוק את רמתו. לציין שרמה גבוה של PSA אינה בהכרח בעיה אך עלולה להיות סוד של סימן או איתות של בעיה חוזרת וזאת דרך הרפואה הרגילה.

הדרך הטבעית והמסייעת בסרטן הערמונית ובמחלת הסרטן – בקליניקה צוף צמחים

כיום קיימת הסכמה כללית ובינלאומית של חוקרי הסרטן בכך שחשוב ליצור מבנה טיפול טבעי מאורגן המותאם באופן אישי לסיוע בסרטן תוך גישה טיפולית רחבת היקף הניגשת בן היתר לשכלול התפקוד הרב מערכתי, איזון וסיוע בכל אותם גורמים וסיבות אשר יצרו בסיס לסרטן. הדרך הטבעית הינה מענה משלים חשוב, מקל ומשקם.

מיצוי צמחים טבעיים בהתאמה אישית

הסיוע המותאם במיצוי צמחים טבעיים מהווה כלי חשוב, דרמטי והכרחי למתן כוח נוסף לגוף. הצמחים הינם מודל סיוע רב משמעות ודרמטי.

חיזוק ועמידות רב מערכתית לחולי סרטן הערמונית

גוף חזק בהיבט הרב מערכתי הינו ערובה חשובה להתמודדות, מניעה ושיקום של מחלת הסרטן. התערערות הגוף בהיבטים הרב מערכתיים נגרמת מסיבות רבות ובכך תיפגם יכולת ההגנה של מערכת החיסון אל מול מגמה של ההתפשטות הסרטנית. גורמים גנטיים, תזונתיים, הורמונאליים, העדר פעילות, קיום לקוי ועוד מהווים מוקדי השפעה על המערכת הגופנית בהתמודדות שלה אל מול מחלת הסרטן.

הדרך הטבעית מעניקה מענה יעיל דרך תמיכה, שיקום והגנה. המערכות השונות שנפגעו ואף התערערו ונחלשו במהלך שנות חיו של האדם בדומה למצבי דלקת, עצירות, דיספפסיה, מתחים שונים, אי איזון  הורמונאלי, עישון סיגריות, אכילה שגויה, אי איזון סוכרתי, העדר פעילות גופנית וכדומה פוגמים במערכת הגוף. תפקידה של הדרך הטבעית לסייע למערכות הללו, הסיוע יעשה דרך מיצוי צמחים טבעים, הנחיות, פיקוח קיומי, הנחיות להרפיה, לפעילות קיומית נכונה ועוד.

קיימים בצוף צמחים מיצוי צמחים טבעיים המותווים לחיזוק ואיזון רב מערכתי בדומה לפטריות ריישי (GANODERMA) סוגים של ג’ינסינג, אכיניצאה (ECHINACEA) אסטרגלוס (ASTRAGLUS) כורכומין, וויתניה, חבלבל השדה, פורמולה ייחודית (אסייאק) ועוד רבים. ניצור התאמה של מיצויים מצמחים טבעיים דרך ההיבט הספציפי של המחלה וכישוריו של החולה.

הסיוע במצבי מתח, מועקה ולחץ וסרטן הערמונית

המתח הנפשי מהווה גורם רב חשיבות בהחלשת הגוף אל מול המחלה ופרוגרסיה הולכת וגוברת בעת שלבי המחלה שכן מציאות זו הופכת למאיימת ומניבה חזון של חוסר ודאות לחולה ולמשפחתו. חשוב ליצור יכולת הסתגלות ועמידות של הגוף.

רגשות מטרידים רבים מתפתחים במהלך שלב המחלה בדומה למצבי עקה, דיכאון, חרדות קשות אי שקט וכדומה.

זכרו – התמיכה במערכת העצבים ובהיבט הנפשי חשובה, הן לאיכות חייו של החולה אך גם ובעוצמה דרמטית, ליכולת שלו להתמודד אל מול סכנות הסרטן. אנו ניצור התאמה של מיצוי צמחים טבעיים ותוספים נכונים להרגעה, רוממות רוח, חיזוק מערכת העצבים, סיוע בבעיה ודכדוך.

היעדים אותם יש לממש

 1. תמיכה טבעית לרוגע, שלווה ואיזון פנימי כחלק אינטגראלי מהטיפול
 2. תמיכה טבעית לחיזוק מערכת החיסון.
 3. תמיכה טבעית לעמידות וחיזוק הגוף.
 4. העצמה של הפרספקטיבה התזונתית.
 5. תמיכה טבעית בטיפול קונבנציונאלי העתידני על פי החלטת הגורמים והתסמינים לכך במידה ויוחלו.

הסיוע יערך לתקופה כפי שתקבע וזאת כדי ליצור בסיס רחב לאיזון וחיזוק הגוף. חשוב לזכור שבעיה ממארת הינה אגרסיבית ולא מבוקרת ומאופיינת בהתהוות גדילת תאים. הבעיה עלולה לגלות ביטוי בכל רקמה ובהעדר שליטה נכונה עלולים תאי הסרטן בערמונית לגדול ולהתפשט.

גוף חזק המלווה במערכת חיסון חסינה, ערכי סוכר נורמאליים, שינה ערבה, תזונה נכונה, הזנה נכונה, צמחים טבעיים מובילים, פעילות גופנית ועוד ייצור תכנית עימות חשובה עד מאד למלחמה בבעיה.

הטיפול האונקולוגי

הטיפול האונקולוגי נעשה דרך הקרנות, ניתוחים, תהליכי כימותרפיה, טיפולים ביולוגיים ותרופות. הטיפול הרגיל חשוב. חשוב לפני, במהלך ואחרי הטיפולים הללו להעניק סיוע טבעי דרך מיצוי צמחים טבעים, תזונה, פעילות גופנית, תוספים, הנחיות קיומיות, שיטות הרפיה ועוד. הכבד הינו איבר מטבולי, מפנה רעלים, אחראי לאיכות הדם והאנרגיה ובכך מהווה גם גורם חשוב להתערבות של הדרך הטבעית.

מיצוי צמחים טבעיים

הסיוע הטבעי הינו מארג הוליסטי תוך הבנת השלם וסיוע בכל מרכיביו. ההיקף חייב להיות מותאם לחולים ובהתאם למצבו ולאופי הגידול. אנו נשלב צמחים טבעים בעלי מנגנוני פעולה רחבים, עמוקים הנוגעים במערכות גוף רבות.

השינוי חייב להיות כבר בתחילת המחלה אך גם כשלבים בהם עדיין המחלה לא התגלתה, הווה אומר, מניעה!!

שלב א‘ – זמן תחילת המחלה או הפוטנציאל העתידני שלה. שלב זה הינו ההתחלה ולכן חשוב מאוד. בשלב ראשון עדיין הכוונה לטיפול האונקולוגי הקלאסי ויכול להימשך זמן רב אשר במהלכו ניתן ליצור דרך טבעית חשובה ודרמטית מאוד. בשלב זה ניצור מארג סיוע ספציפי לחיזוק כל מערכות הגוף ולהכין את החולה אל מול ההתמודדות הצפויה והקשה של הטיפולים שנכונו לו.

שלב ב – שלב הטיפולים הקונבנציונאליים ובהתאם לפרוטוקול שנקבע ע”י הרפואה. בשלב זה קיימת אפשרות ניתוחית, כימותראפית, הקרנות, תרופות ביולוגיות ועוד. בשלב זה יש ליצור סיוע טבעי מתאים ועל פי הנקודות אשר ציינתי.

שלב ג – שלב שהינו שיא הטיפולים ותופעות הלוואי הנלוות. בתהליך זה נקפיד לחזק את גופו של החולה, לרומם את רוחו ולחזק את מערכת העצבים שלו. בשלב זה נסייע היטב בכשלים אשר התגלו במהלך המחלה אך גם במהלך הטיפולים. בשלב זה יש להקפיד על פינוי רעלים מהגוף וזאת כדי לאפשר לו את הכוח להתמודדות אין סופית עם המחלה.

שלב ד – בשלב זה החולה מסיים את סדרת הטיפולים או ממתין לאפשרות של הסדרה הבאה ולכן יש להמשיך בשגרת הסיוע הטבעי ושיקום רב מערכתי.

שלב ה – שלב ההחלמה, ההתאוששות, השיקום וחזון הריפוי. בשלב זה יש לבחון היטב את הסיוע ותוכנו בהתאם לתוצאת התהליכים הקודמים.

שלב ו – ההנחיות הקיומיות והסיוע המשקם כתמיכה רב מערכתית.

שלב ז – שלב המניעה והעדר ההישנות של המחלה.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

נטורל ויז'ן - החזון הטבעי לסיוע במחלות הסרטן

הדרך הטבעית המשלימה, המסייעת והתומכת במחלות סרטן בשילוב עם הרפואה הקונבנציונלית.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן