הטיפול הטבעי השלם בתסמונת גיליאן ברה

G.B.S – GUILLAIN BARRE SYNDROME

תסמונת גיליאן ברה הינה מחלה דלקתית המערבת אזורי עצב רבים ומוגדרת קשה וחריפה. התסמונת הינה אוטואימונית, הווה אומר, מחלת חיסון עצמי ובכך תאי מערכת החיסון בדומה לנוגדנים ולימפוציטים מסוג T מאבדים את איזונם ותוקפים תאים ורקמות של הגוף עצמו.

אחד הביטויים האופייניים למחלות אוטואימוניות הינה פגיעה קשה בתאים ובכך הרס של רקמות בגוף באזורי גוף שונים. במקרה של גיליאן ברה נוצרת פגיעה במעטפת העצב שהינו המיאלין. המיאלין הינו מעטה של חומצות שומן העוטף את מרבית הסיבים העצביים. המיאלין משמש כמגביר בידוד חשמלי של סיב העצב ובכך מאפשר ליצור הולכה של דחף עצבי. הבעיה מתפתחת בדרך כלל בעת זיהום חיידקי או ויראלי המוביל לתגובה חיסונית חריפה.

גיליאן ברה פוגעת במערכת העצבית ההיקפי, הווה אומר תוקפת את העצבים הפריפריים ואת המוטורים אך גם השפעה על העצבים התחושתיים ברגליים. בזמנים רבים תיתכן גם פגיעה של המחלה במערכות עצב נוספות בדומה למערכת העצבים האוטואימונית ובכך סכנה קשה לנכות ומוות שהרי כך נוצרות בעיות בקצב הלב ולחץ הדם וכן שיתוק שרירי המשפיע על הנשימה.

גיליאן ברה – אטיולוגיה (סיבות)

 1. זיהומים ויראליים (בדומה להרפס זוסטר או אפשטיין בר)
 2. מחלת מעיים דלקתית
 3. ניתוחים שונים בדומה לניתוח לב
 4. חיסונים
 5. זיהומים במערכות קשת
 6. מערכת חיסון חלשה
 7. חסרים תזונתיים
 8. העדר פעילות גופנית
 9. לחץ, אי שקט והעדר שלווה
 10. תזונה לקויה
 11. הצטברות רעלים
 12. חולשה עצבית
 13. מצבי עקה ודיכאון
 14. מצב כרונולוגי
 15. חולשה כללית
 16. אי איזון הורמונאלי
 17. מצבים תורשתיים אוטואימוניים

בנוסף, בהיבט האטיולוגי, לעיתים נוצר דמיון ביולוגי ומולוקולרי בין רכיבים שהינם מחוללי זיהום לבין רכיבים הממוקמים במיאלין. בגלל דמיון זה, מערכת החיסון תוקפת גם את המזהם וגם את המיאלין.

הרפואה הקונבנציונאלית אינה מעניקה מענה מלבד טיפול תרופתי ולא מרפא ומעקב. גיליאן ברה הינה מחלה אוטואימונית קשה ומסוכנת ובכך הרפואה הטבעית מהווה את הכלי החשוב ביותר לטיפול ריפוי הקלה ומניעה.

 

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

גיליאן ברה – תסמינים (קליניקה)

 • תחושת נימול
 • עקצוצים
 • זרמים
 • כאבי גפיים עליונות ותחתונות
 • תחושת בערה
 • תחושה ניורולוגית מפושטת ומתפשטת
 • התפשטות מהירה (לעיתים בשעות ודקות)
 • חולשה שרירית
 • שיתוק
 • גפיים שאינן נשמעות למוח
 • חולשת שרירי הנשימה
 • שיתוק הפנים
 • לציין ששיתוק בפנים מסוכן למוח
 • עלייה בלחץ הדם
 • שינוי קצב הלב
 • תחושת חולי
 • בלבול
 • מצבי לחץ ודיכאון
 • קהות תחושה
 • קשיי נשימה
 • קושי בהרמת העיניים
 • קושי בתנועות הפנים
 • קושי בדיבור, לעיסה ובליעה
 • קשי שליטה בשלפוחית שתן
 • קושי שליטה כללי

G.B.S הינה מחלה קשה וחריפה של מערכת העצבים ההיקפית אשר פוגעת קשה ביכולת המוטורית.

הטיפול הטבעי בצוף צמחים אינו מבקש לדכא את מערכת החיסון כי אם לאזנה. וזאת לשם מניעת התקפות קשות של מערכת החיסון הלא מאוזנת על מערכת העצבים. הטיפול מהווה גם אמצעי שיקום רב עוצמה לאזורים אשר נפגעו.

חשובה התייחסות הוליסטית של הבעיה שהרי הגדרות בדומה למחלה אדיופטית, לחלוטין מבססות את הגישה הרב מערכתית והטיפול הטבעי. לציין שלעיתים המחלה תוקפת גם את רקמת המוח וסיכון רב יותר בגילאים מבוגרים. הסיכון להיפגע קשה יותר וזאת בעת מחלת רקע בדומה למחלת לב, בעיות מעיים לחץ דם ועוד.

הטיפול הקונבנציונאלי לגיליאן ברה

תחילה אציין עובדה חשובה: אין לרפואה הרגילה תשובה למחלה אוטואימונית בכלל גיליאן ברה בפרט. יש תשובה לרפואה הטבעית לבעיה זו.

הטיפול התרופתי “מעניק” תרופות הניתנות כטיפולים מונעים וכרוכים בתופעות לוואי מסוכנות. לא קיימת חשיבה מושכלת ומבוקרת לטיפולים הרפואיים  המדכאים חלקים רבים ממערכת החיסון. התרופות הנמצאות כיום בשוק התרופות לטיפול במחלות אוטואימוניות הורסות או מדכאות חלקים רבים במערכת החיסון. תרופות אלו נושאות הבטחה רוויה בתקווה לחולים אך מתברר שהן  עתירות תופעות לוואי. הן אכן גורמות להקלה אך בה בעת יוצרות את הסיכון לפתח סרטן ומחלות נוספות.

הטיפול בתרופות הרגילות גורם להתפרצות של מחלות אוטואימוניות אחרות תוך פגיעה חיסונית נוספת.

רבים מאנשי המקצוע הבכירים בעולם טוענים שהתרופה הרבה ביותר מזיקה מהמחלה.

במקרים רבים, במהלך השנים, פסל FDA תרופות רבות לאחר שהתברר שהן מזיקות.

האפשרות הטיפולית הקונבנציונאלית העומדת היום לרשות החולים בגיליאן ברה והמחלות האוטואימונית מסוכנת.

גם התרופות החדשות מהוות סיכון רב לכבד להתפתחות סרטן ולתופעות לוואי רבות.

אין כדור קונבנציונלי לטיפול בגיליאן ברה.

צוף צמחים – הטיפול הטבעי

מחלות אוטואימוניות נגרמת מתוך היבטים מולטיפקטוריאלים (תסמינים הנובעים מסיבות רבות),לפיכך הרפואה הטבעית בצוף צמחים נוקטת באסטרטגיה הטיפולית ההוליסטית ובהתאמה אישית וזאת כדי למגר את יסוד המחלה ולשלוט באמצעות גישה טבעית על היבטיה הכרוניים.לזכור שהמחלה נפוצה באזורי שפע ונדירה בחברה “פרימיטיבית”.המחלה התגלתה בארצות הברית באמצע המאה העשרים וזאת דרך עלייה רבה בצריכה המערבית הקלוקלת.

צוף צמחים – אסטרטגיה טיפולית

קיים קשר הדוק בין תזונה לקויה העשירה בשומנים רווים,מזונות מעובדים ורכיבים לא טבעיים לבין מחלות אוטואימוניות כמו כן קיים קשר הדוק בין מצבים של אלרגיה למזון,רדיקלים חופשיים במזון,חסרים תזונתיים ואורח חיים לא בריא כמו עישון ואלכוהול לבין התפתחות המחלה האוטואימונית.

בהיבטים המנטאליים אנו נתקלים בקשר ישיר הנובע מקורלציה בין מתח נפשי וחוסר שקט פנימי לבין התפתחות המחלה. מתוך כך אנו מעניקים את נתיבי הטיפול הנכונים ביותר ובהתאמה אישית וזאת לשם הלחימה וריפוי המחלה.

צוף צמחים לרפואה טבעית – אוטואימוניות

הרפואה הטבעית בצוף צמחים מנחה  לשיפור משמעותי ולטיפול פנימי ומחלות אוטואימוניות דרך צמחי מרפא,טיפול תזונתי ,תוספי מזון ודיקור.הגישה ההוליסטית מהווה תמיכה סימפטומאטית אך נוגעת גם ביסודות אשר גרמו להתפתחות המחלה.אין ספק שעמידה במטלות תגרום להקלה וריפוי של מחלות אוטואימוניות שהרי השלכותיה חמורות ולכן יש למהר ולטפל. (הטיפול הטבעי נטול כל תופעות לוואי ומסייע לריפוי הוליסטי.)

בצוף צמחים מקפידים על מערך טיפול יסודי תוך מעקב,שינוי תזונתי,ייעוץ בלתי פוסק ופגישה שבועית עד להטבה  ומניעה.

 

G.B.S ולחץ נפשי

ניתן לטפל בכל מחלה אוטואימונית להגיע להפוגה רבת שנים

עצבים, דאגות, לחציים נפשיים ומחלה אוטואימונית

חשוב לציין את הקורלציה בין לחצים נפשיים וגיליאן ברה

חד משמעית!!! לחץ פוגע במערכת החיסון. לחץ פוגע בתפקוד החיסוני. לחצים אף מאיטים את קצב ההחלמה של הגוף. ילדים החיים בלחץ מהווים קטגוריה של סיכון גבוה לפתח בעיות במערכת החיסון. יש קשר ישיר בין לחץ לתמותה. הלחץ מהווה גורם דומיננטי להיווצרות של המחלה האוטואימונית. הלחץ יוצר תגובה אבולוציוניות בתאי הגוף בכך שכאשר אנו לחוצים הורמוני יותרת הכליה מייצרים הורמונים המכונים אדרנלין וקורטיזון. בסיסו של הלחץ במוח באזור המכונה היפותלמוס.

אזור זה אחראי על ויסות חום הגוף מערכת הנשימה, ויסות הרעב, מצבי שינה, תפקוד מיני, לחץ דם אך גם סוג של מערכת השומרת על הגוף מסכנות.

בעת לחץ נותן המוח הוראה ליותרת הכליה להציף את הדם באדרנלין ולהגביר את קצב הלב להזרמת חמצן נוסף למוח. הלחץ מציף גם את הגוף בהורמון לחץ המכונה קורטיזול החיוני להישרדותנו. שהינו סוג של תנועה הורמונאלית מוגברת (זוכרים? חלק מהגורמים למחלה הינו אי איזון הורמונאלי). ההצפה החוזרת והנשנית בקורטיזון קשורה באופן ישיר לתגובת מערכת החיסון ובכך הופך הקורטיזון במצבו הכרוני למאיץ את מערכת החיסון.

אכן כן, הקורטיזון בעוצמתו הלא מבוקרת והכרונית כתוצאה ממתח נפשי משפעל את כל תאי החיסון למלחמה וזאת דרך קשרי הלימפה. בעת לחץ כרוני גדל מספרם של תאי החיסון אך גם גדלה שחיקה מהירה של יכולת ההתבוננות הנכונה של מערכת זו.

במצב זה מתעייפים ונשחקים תאי מערכת החיסון וגורמים להאטה חיסונית אך גם התגובה החיסונית משנה באופן טראגי ודרמתי את פעילות תאי T וגורמת ליציאה משליטה. אכן כן, אנשים לחוצים מגיעים לרמות גבוהות של ציטוקינים דלקתיים בדם ולשיבוש תקשורת תאי החיסון.

השיטות הרגילות להורדת מתח ומיגור מצבי דיכאון מלוות בתרופות אנטי פסיכוטיות ואנטי חרדתיות הגורמות לתופעות לוואי קשות והתמכרות תוך הגברת המינון מעת לעת וזאת בניגוד לפורמולות הצמחיות אשר מהוות אמצעי אדיר לאיזון פנימי.

הטיפול ברפואה הטבעית במחלות אוטואימוניות

הרפואה הטבעית מהווה מענה חשוב למיגור המצבים הכרוניים של המחלה האוטואימונית. הרפואה הטבעית מביטה בשלם תוך גישה תבונית לגורמים והתנאים אשר יצרו את הבעיה האוטואימונית.הרפואה הרגילה בישראל אינה מבקשת לדעת על אורח חיים של החולה. הרופא אינו שותף אודות התזונה והמצבים הנפשיים וכן עברו של החולה. הרופא אינו יכול ליצור חשיבה החורגת מסל התרופות אשר הוא נותן. גם הרופא המומחה או הפרופסור אינו נוטה לראות את הגוף כמערכת שלמה המאופיינת בתלות פנימית והדדית.

חשוב לציין שמסגרות רפואיות המובילות בעולם בדומה להווארד, דיוק, ייל וסטנפורד פתחו מרכזים לרפואה טבעית לטיפול במחלה אוטואימונית דרך תזונה, צמחי מרפא, פעילות גופנית, תוספי מזון, שיטות הרפיה, דיקור סיני ומגע. גישתנו ההוליסטית לטיפול במחלה מהווה את הנתיב לריפוי, הקלה ומניעה.

אין ספק שמהלך המחלה ברור ומגלה החמרה והתלקחות. אין בי ספק בדבר היכולת ליצור טיפול נכון ומושכל וזאת לאחר עיון מעמיק בתכני פגישתנו. הגורמים והתנאים להיווצרותה והחרפתה של מחלה אוטואימונית גלויים וברורים ולכן האסטרטגיה הטיפולית תיצור שינוי דרמטי. נעשה זאת דרך קשר יומי והנחיות ברורות וקלות וכן נטילת כל התכשירים לטיפול פנימי וטיפול חיצוני. ניתן לטפל במחלה אוטואימונית. ניתן ליצור הפוגה. ניתן גם למנועה החרפה, התלקחות וגלישה קלינית לבעיות נוספות.

הטיפול בגיליאן ברה

ניתן לטפל בגיליאן ברה ובכך גם ליצור איזון חשוב לגוף בדומה למערכת העצבים, העיכול, וכדומה וזאת, כאמור, למגר את הנגעים המפושטים.

ניתן לציין שהקסם הטמון ברפואה הטבעית הינה התועלת הרבה לגוף כולו.

חשוב ליצור טיפול עמוק תוך מניעת ההיבט הפרוגרסיבי של גיליאן ברה וזאת כדי להוביל לאיזון נכון , ריפוי והפוגה.

אל אף שאני שומע הערות שונות ומשונות שלא ניתן לעצור את המחלה ואת ההיבט הכרוני שלה, תשובתי תמיד: “לא מוחלט” מטופלים רבים הגיעו למצבי הפוגה מוחלטת וזאת דרך טיפול טבעי מושכל, חיצוני ופנימי אך כמובן תהליך הדורש התמרה. לצמחי מרפא המיוצרים במעבדתנו השפעות חשובות על התפתחות המחלה חשוב ליצור התאמה קלינית אינדבדואלית שהרי הטיפול הצמחי בגיליאן ברה יהיה מותאם אישית ולכן ניצור טיפול בהתאם.

ניתן לרפא, למנוע, לשקם וליצור הפוגה במחלת גיליאן ברה.

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים

פיקנוגנול

PYCNOGENOL FRENCH MARITIME PINE מבית היוצר של “צוף צמחים” פיקנוגנול הינו רכיב אנטי אוקסידנטי חזק המופק

קרא עוד »

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן