הדרך הטבעית המסייעת והמשלימה בסרקואידוזיס

סרקואידוזיס (Sarcoidosis) הינה מחלה המוגדרת כמחלה רב מערכתית בעלת אפיונים אוטואימוניים וזאת דרך מופע של מבנים מעוגלים ברקמות גוף המכונות גרנולומות וכן שכיחות רבה מאוד למעורבות של מערכת הריאה .

במהלך המחלה קיימים תסמינים רבים בדומה לעייפות רבה, חום, ירידה במשקל, שיעול יבש, הספק ריאה קטן, קוצר נשימה במאמץ קל, דלקת עיניים, הפרעות קצב בלב, דלקת מפרקים, פגיעה בעצבים, בעיות בעיניים, פגיעה במערכת העצבים ועוד.

הטיפול בעיקרו הינו דרך סטרואידים ותרופות בדומה למטוטרקסט.

חשוב לי שוב לציין שסרקואידוזיס שייכת גם לקבוצת המחלות האוטואימוניות.

סרקואידוזיס  SARCOIDOSIS

תחילה חשוב לציין את הקורלציה בין לחצים נפשיים לסרקואידוזיס

חד משמעית!!! לחץ פוגע במערכת החיסון. לחץ פוגע בתפקוד החיסוני. לחצים אף מאטים את קצב ההחלמה של הגוף. ילדים החיים בלחץ מהווים קטגוריה של סיכון גבוה לפתח בעיות במערכת החיסון. יש קשר ישיר בין לחץ לתמותה. הלחץ גורם להיווצרות השל המחלה האוטואימונית. הלחץ יוצר תגובה אבולוציוניות בתאי הגוף בכך שכאשר אנו לחוצים הורמוני יותרת הכליה מייצרים הורמונים המכונים אדרנלין וקורטיזון. בסיסו של הלחץ במוח באזור המכונה היפותלמוס.

אזור זה אחראי על ויסות חום הגוף מערכת הנשימה, ויסות הרעב, מצבי שינה, תפקוד מיני, לחץ דם אך גם סוג של מערכת השומרת על הגוף מסכנות.

בעת לחץ נותן המוח הוראה ליותרת הכליה להציף את הדם באדרנלין ולהגביר את קצב הלב להזרמת חמצן נוסף למוח. הלחץ מציף גם את הגוף בהורמון לחץ המכונה קורטיזול החיוני להישרדותנו. שהינו

סוג של תנועה הורמונאלית מוגברת – חלק מהגורמים למחלה הינו אי איזון הורמונאלי.

ההצפה החוזרת והנשנית בקורטיזון קשורה באופן ישיר לתגובת מערכת החיסון ובכך הופך הקורטיזון במצבו הכרוני למאיץ את מערכת החיסון.

אכן כן, הקורטיזון בעוצמתו הלא מבוקרת והכרונית כתוצאה ממתח נפשי משפעל את כל תאי החיסון למלחמה וזאת דרך קשרי הלימפה. בעת לחץ כרוני גדל מספרם של תאי החיסון אך גם גדלה שחיקה מהירה של יכולת ההתבוננות הנכונה של מערכת זו.

במצב זה מתעייפים ונשחקים תאי מערכת החיסון וגורמים להאטה חיסונית אך גם התגובה החיסונית משנה באופן טראגי ודרמתי את פעילות תאי T וגורמת ליציאה משליטה. אכן כן, אנשים לחוצים מגיעים לרמות גבוהות של ציטוקינים דלקתיים בדם ולשיבוש תקשורת תאי החיסון.

סרקואידוזיס SARCOIDOSIS – הדרך הטבעית המסייעת

הדרך הטבעית מהווה מענה חשוב להתמודדות עם המצבים הכרוניים של המחלה האוטואימונית. הדרך הטבעית מביטה בשלם תוך גישה תבונית לגורמים והתנאים אשר יצרו את הבעיה האוטואימונית בכלל וסרקואידוזיס בפרט.

חשוב לציין שמסגרות רפואיות המובילות בעולם בדומה להווארד, דיוק, ייל וסטנפורד פתחו מרכזים לרפואה טבעית דרך תזונה, מיצוי צמחים טבעיים, פעילות גופנית, תוספי תזונה, שיטות הרפיה, דיקור סיני ומגע.

גישתנו ההוליסטית מהווה את הנתיב להקלה ומניעה.

חשוב לדעת – ניתן ליצור דרך מסייעת לסרקואידוזיס, אך זה דורש התמרה בחייך.

זה חשוב! וזו הדרך היחידה להפוך את המחלה לפסגה אשר בה מתגלים החיים האוטנטיים והבריאים.

ארגון הבריאות העולמי קבע שהדרך הטבעית מסייעת לעשרות מחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות.

צוף צמחים מהווה עבור החולים במחלות אלו נתיבים לסיוע הוליסטי רב מערכתיים תוך הקפדה על דרך מושכלת ואיכותית בדומה למיצוי צמחים טבעיים אשר מדהימים ביכולתם להשפיע על כל מערכות הגוף, סיוע במגע ודיקור סיני להקלה, תוספי תזונה, הנחיה לתזונה ספציפית ולא מייסרת, שיטות הרפיה איזון פנימי ועוד.

לסיכום

הגשתי סקירה קצרה של מהות המחלה האוטואימונית ומחלת וסרקואידוזיס תוך דוגמאות מעטות מתוך רבות לסיבות ולדרך הסיוע של הרפואה הטבעית.

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן