הטיפול הטבעי והשלם בסקלרודרמה  SCLERODERMA

סקלרודרמה הינה מחלה המוגדרת גם “כטרשת רקמת חיבור”. המחלה שייכת לקבוצת המחלות הדלקתיות האוטואימוניות ובעלת מהלך כרוני מתקדם. המחלה פוגעת בדרגת חומרה שונה בעור אך עלולה לגלות ביטוי חמור יותר תוך פגיעה בכלי דם ומערכות פנימיות רבות. סקלרודרמה הינה מחלה בעלת מנגנון מורכב וזאת דרך תהליכים דלקתיים ויצירת נוגדנים המכונים עצמיים.

בסקלרודרמה נוצרת הצטלקות המכונה גם פיברוזיס כתוצאה מהדלקת והפגיעה בסוגים של כלי דם . לסקלרודרמה יש שתי מופעי ביטוי עיקריים- סקלרודרמה מורפיאה (limites cutaneous scleroderma) שהינה מחלה בדרגה קלה ומבטאת את עצמה בגפיים ובפנים בעיקר וסקלרודרמה מפושטת(Systemic scleroderma) שהינה בעלת דרגת חומרה קשה ופוגעת באיברים רבים בדומה לכליות, וושט, לב, ריאות ומסוכנת יותר.

חשוב לציין שהפרוגנוזה של סקלרודרמה מורפיאה אכן חיובית אך פרוגנוזה של הסקלרודרמה המפושטת שלילית יותר. המחלה מאופיינת דרך מופעים של אזורי עור שהינם קשים יותר או רכים בעלי גוון אופייני אשר מעניקים לעור מראה של עור צפוד וקשה. החלוקה למחלה מוגבלת או מפושטת מגלה חומרה של מעורבות עורית או מהלך קשה יותר.

חשוב להבין שהמחלה המוגבלת עלולה בשנים מאוחרות יותר ליצור סיכון בדומה ללחץ דם ריאתי. וודאי שקיים מכנה משותף בין שתי צורות המחלה בדומה לתסמונת רינו שהינה סוג של התקפים בדומה לחיוורון או כיחלון של אצבעות הידיים והרגליים. לציין שהקפי רינו נובעים מהפרעה של הספקת דם לאיזורים היקפיים. גם תסמונת רינו הינה בדרגות חומרה שונות עד להופעת כיבים הנובעים מאיסכמיה (אי זרימה) בקצות האצבעות או בעור מעל המפרקים. תסמינים משותפים נוספים  האופייניים לשתי הקטגוריות הינם בעיות במערכת העיכול (דיספפסיה) בדומה לכאבים בוושט, קיבה מצבי שלשול או עצירות, גזים, כאבי בטן, נפיחות וכדומה וכן כאבים ודלקת מפרקם וגידים.

לסיכום

סקלרודרמה הינה מחלה כרונית דלקתית ואוטואימונית בעלת מבנה מורכב הפוגעת בעור אך גם במערכת נוספת. חשוב, הכרחי ודרמטי ליצור טיפול דרך הרפואה הטבעית שהרי המחלה הינה  פרוגרסיבית ומשנה את דרגות החומרה, כיוונה ואופיה.

סקלרודרמה הינה מחלה אוטואימונית לעיתים קרובות קיימות סיבות נוספות

>>  תוכלו להרחיב בקישור הבא, הקריאה על טיפול במחלות אוטואימוניות ותאי ה-T

הגורמים לסקלרודרמה

שים לב למתאם בין הגורמים לנתוני פגישת האבחון;

יסוד גנטי – עדיין אין מחקר ברור המציין נתון גנטי למחלה אך ידוע שהמחלה תוקפת יותר (פי חמישה) יהודים וכן ב- 20-40% מתגלה המחלה במשפחה.

גורמים רעלניים וזיהומיים – הגוף נחשף לרעלים רבים וזאת דרך מקור חיצוני ומטבוליזם פנימי לקוי. וכן סוגים שונים של מיקרואורגניזמים המהווים יסוד פוטנציאלי למחלה.

העדר עצימות חיסונית – מערכת החיסון,במצבה הטבעי,מהווה את חומת המגן להתפתחותן של בעיות בדומה בסקלודרמה .יש כיום הוכחות מדעיות ברורות על מערכת חיסון לקויה אצל הלוקים בסקלודרמה

תזונה לקויה – מתוך סטטיסטיקה ומחקרים ברורים שהמחלה נדירה בתרבויות פרימיטיביות אשר תזונתן מתבססת על מזון מלא ולא מעובד לכן ניתן להבין את אחד היסודות החשובים לטיפול במחלה-תזונה.את מחלת הקרוהן  והקוליטיס לא הכירו בארצות הברית עד לאמצע המאה ה-20 אך לאחר התפתחות צריכת המזון המעובד והלקוי הופיעה המחלה.אין ספק ששכיחות המחלה נוסקת בתרבויות מערביות,שהרי המזון מהווה יסוד עיקרי לסביבת המעיים. תזונה לא נכונה משמשת יסוד ודאי לקרוהן ולקוליטיס כיבי.

תפקוד לקוי של תאים מפרישים;

רדיקלים חופשיים – מסייעים להתפתחותן של מחלות רבות וכן גם מחלות מעיים.לפיכך העצמת הנוכחות של האנטיאוקסידנטים ,כשלב בטיפול,חשוב וזאת דרך תוספים לתקופה קצרה.

מחסורים ברכיבי תזונה – לציין שהמחסור ברכיבי תזונה חיוניים גבוה אצל חולי קרוהן וכוליטיס כיבי,בדומה למחסור בברזל,רמה נמוכה של ויטמין B12 בנסיוב, רמה נמוכה של אשלגן,רמה נמוכה של אבץ ועוד.

תפקוד לא נכון של ריריות המעיים שהרי הן מהוות רקמה חיסונית חשובה

מתח פנימי – המתח הפנימי מהווה יסוד חשוב לכל הפרעות המעיים בעוד שעצם התפרצות המחלה מהווה גורם נוסף היוצר מתח קיומי רב.

פעילות גופנית – הפעילות הגופנית משפרת את פעילות המעיים,יוצרת סירקולציה דמית החשובה לאזור,משפרת את יכולת הלב לספק דם אל אברי הגוף, משמשת מכשיר חשוב לניקוי רעלים דרך הריאות והעור ומפיגה מתחים.העדרה משמש יסוד להאצת המחלה.

מנגנוני בקרה לא תקינים במעיים.

 • חוסר איזון הורמונאלי
 • היפסקות מוקדמת של המחזור החודשי
 • מצבי לחץ, דכדוך
 • חסרים תזונתיים
 • תסמונת ריינו

לסיכום

הגורמים הנ”ל מהווים את יעד הטיפול העיקרי וסקירה מעמיקה שלהם יכולה להבהיר לנו את החשיבות של תהליך הריפוי אך גם את הקשיים העלולים להתלוות למערך הטיפול.הקשיים הינם ההכרח ליצור שינוי רדיקלי באורח החיים, אך חייבים לקחת התחייבות לשינוי!!!.

רק כך ניתן יהיה להתגבר על המחלה ועל תופעות הלוואי הקשות שעלולות להתפתח מתסמיניה.

הטיפול הקונבנציונאלי בסקלרודרמה

נכון להיום לא נמצאה דרך קונבנציונאלית ברורה לריפוי בסקלרודרמה אך משתמשים באסטרטגיות טיפוליות ספציפיות להפחתת הדלקת ולהקלה סימפטומאטית. במקרים רבים נוטל החולה תרופות מסוג אנטי כולינרגיות,קורטיזון,סטרואידים ואף תרופות אנטיביוטיות בעלות טווח רחב של פעולה.אין ספק שתרופות מסוג קורטיקוסטרואידיות מפחיתות באופן משמעותי את הסימפטומים השונים אך יש לזכור היטב שהשימוש בקורטיקוסטרואידים ובשאר התרופות הקונבנציונאליות יוצר תופעות לוואי חמורות מאוד ולא מטפל במקור הבעיה והשיפור חל רק לאחר תקופה ארוכה אשר במהלכה,כאמור,נוצרות תופעות לוואי חריפות.

הטיפול הטבעי בסקלרודרמה

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

ודאי בסקלרודרמה כיבי נגרמת מתוך היבטים מולטיפקטוריאלים (תסמינים הנובעים מסיבות רבות),לפיכך הרפואה הטבעית בצוף צמחים נוקטת באסטרטגיה הטיפולית ההוליסטית ובהתאמה אישית וזאת כדי למגר את יסוד המחלה ולשלוט באמצעות גישה טבעית על היבטיה הכרוניים.לזכור שהמחלה נפוצה באזורי שפע ונדירה בחברה “פרימיטיבית”.המחלה התגלתה בארצות הברית באמצע המאה העשרים וזאת דרך עלייה רבה בצריכה המערבית הקלוקלת.

האסטרטגיה הטיפולית במרפאת צוף צמחים

קיים קשר הדוק בין תזונה לקויה העשירה בשומנים רווים, מזונות מעובדים ורכיבים לא טבעיים לבין קוליטיס כיבי.

כמו כן קיים קשר הדוק בין מצבים של אלרגיה למזון,רדיקלים חופשיים במזון, חסרים תזונתיים ואורח חיים לא בריא כמו עישון ואלכוהול לבין התפתחות המחלה.

בהיבטים המנטאליים אנו נתקלים בקשר ישיר הנובע מקורלציה בין מתח נפשי וחוסר שקט פנימי לבין התפתחות המחלה. מתוך כך אנו מעניקים את נתיבי הטיפול הנכונים ביותר ובהתאמה אישית וזאת לשם הלחימה וריפוי המחלה.

הטיפול בתרופות הרגילות גורם להתפרצות של מחלות אוטואימוניות אחרות תוך פגיעה חיסונית נוספת.

רבים מאנשי המקצוע הבכירים בעולם טוענים שהתרופה הרבה ביותר מזיקה מהמחלה.

במקרים רבים, במהלך השנים, ארגון FDA תרופות רבות לאחר שהתברר שהן מזיקות.

האפשרות הטיפולית הקונבנציונאלית העומדת היום לרשות החולים בסקלרודרמה והמחלות האוטואימונית מסוכנת.

גם התרופות החדשות מהוות סיכון רב לכבד להתפתחות סרטן ולתופעות לוואי רבות.

 

הטיפול ברפואה הטבעית  בסקלרודרמה

הרפואה הטבעית מהווה מענה חשוב למיגור המצבים הכרוניים של המחלה האוטואימונית. הרפואה הטבעית מביטה בשלם תוך גישה תבונית לגורמים והתנאים אשר יצרו את הבעיה האוטואימונית בכלל וקוליטיס.

הרפואה הרגילה בישראל אינה מבקשת לדעת על אורח חיים של החולה. הרופא אינו שותף אודות התזונה והמצבים הנפשיים וכן עברו של החולה. הרופא אינו יכול ליצור חשיבה החורגת מסל התרופות אשר הוא נותן. גם הרופא המומחה או הפרופסור אינו נוטה לראות את הגוף כמערכת שלמה המאופיינת בתלות פנימית והדדית.

חשוב לציין שמסגרות רפואיות המובילות בעולם בדומה להווארד, דיוק, ייל וסטנפורד פתחו מרכזים לרפואה טבעית לטיפול בסקלרודרמה דרך תזונה, צמחי מרפא, פעילות גופנית, תוספי מזון, שיטות הרפיה, דיקור סיני ומגע.

גישתנו ההוליסטית לטיפול במחלה מהווה את הנתיב לריפוי, הקלה ומניעה.

מטרת הטיפול הטבעי הינה שליטה על תסמיני המחלה, מניעת התקפים, היפטרות מהתרופות, איזון חיסוני ועוד.

 

אסטרטגיית טיפול בצמחי מרפא – סקלרודרמה

 • צמחי מרפא לטיפול ישיר בסקלרודרמה
 • צמחי מרפא נוגדי דלקת
 • צמחי מרפא לטיפול במחלה אוטואימונית
 • צמחי מרפא מחזקים
 • צמחי מרפא לטיפול בכאבי גפיים
 • צמחי מרפא לחיזוקו ועמידותו של הגוף
 • צמחי מרפא לאיזון פנימי ושקט נפשי
 • צמחי מרפא להיצרות כלי דם
 • צמחי מרפא מחזקים ומאזנים חיסונית

נקפיד להגיע למימוש היעדים וזאת כדי ליצור נתיב חדש לריפוי , הקלה ומניעה והחזרת החיוניות לגוף תוך שיקום ואיזון בריאותך.

נקפיד לאזן את מערכת העצבים בטיפול פנימי אך ניצור סינרגיה טיפולים הכוללות שיפור בהזנת  הגוף, איזון מערכת העיכול ותהליכים של ניקוי רעלים. התהליך יתמקד גם האנרגטית והמטבוליזם בגוף. מצבים של איזון והרגעת ” ים המחשבות” והטלטלה שחווה ההכרה. אנו ננחה לאורח חיים מיטבי הכולל מצבי רוגע, פעילות גופנית, שיפור איכות השינה ומצבים קוגנטיבים.

חשוב לדעת – ניתן לטפל בסקלרודרמה אך זה דורש שינוי.

זה חשוב! וזו הדרך היחידה להפוך את המחלה לפסגה אשר בה מתגלים החיים האוטנטיים והבריאים.

ארגון הבריאות העולמי קבע שהרפואה הטבעית מסייעת ומרפאה עשרות מחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות.

צוף צמחים מהווה עבור החולים במחלות אלו נתיב לטיפול הוליסטי רב מערכתי תוך הקפדה של דרך מושכלת  ונתיבי גישה איכותיים בדומה לצמחי מרפא המדהימים בהשפעתם על כל מערכות הגוף, טיפול מגע ודיקור סיני להקלה וריפוי, תוספי מזון, הנחיה לתזונה ספציפית ולא מייסרת, שיטות הרפיה  איזון פנימי ועוד.

לסיכום

הגשתי סקירה קצרה של מהות המחלה האוטואימונית ומחלת סקלרודרמה תוך דוגמאות מעטות מתוך רבות לסיבות ולדרך הטיפול.

 

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:

המלצתה של ענת על טיפול טבעי בפריון

טיפול טבעי בפריון שלום,                                                                                                                                                                                                                                                    27.3.22 בעלי ואני ניסינו במשך כמעט שנתיים להרות.  שנתיים שבהן לא

קרא עוד »
מאמרים ומוצרים אחרונים

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן