סקלרודרמה

הדרך הטבעית המשלימה והמסייעת לרפואה הקונבנציונלית בסקלרודרמה  SCLERODERMA-אורח חיים, פעילות יציבה, מיצוי צמחים טבעים ועוד

סקלרודרמה הינה מחלה המוגדרת גם “כטרשת רקמת חיבור”. המחלה שייכת לקבוצת המחלות הדלקתיות האוטואימוניות ובעלת מהלך כרוני מתקדם. המחלה פוגעת בדרגת חומרה שונה בעור אך עלולה לגלות ביטוי חמור יותר תוך פגיעה בכלי דם ומערכות פנימיות רבות. סקלרודרמה הינה מחלה בעלת מנגנון מורכב וזאת דרך תהליכים דלקתיים ויצירת נוגדנים המכונים עצמיים.

בסקלרודרמה נוצרת הצטלקות המכונה גם פיברוזיס כתוצאה מהדלקת והפגיעה בסוגים של כלי דם. לסקלרודרמה יש שתי מופעי ביטוי עיקריים – סקלרודרמה מורפיאה (limites cutaneous scleroderma) שהינה מחלה בדרגה קלה ומבטאת את עצמה בגפיים ובפנים בעיקר וסק לרודרמה מפושטת(Systemic scleroderma)  שהינה בעלת דרגת חומרה קשה ופוגעת באיברים רבים בדומה לכליות, וושט, לב, ריאות ומסוכנת יותר.

חשוב לציין שהפרוגנוזה של סקלרודרמה מורפיאה אכן חיובית אך פרוגנוזה של הסקלרודרמה המפושטת שלילית יותר. המחלה מאופיינת דרך מופעים של אזורי עור שהינם קשים יותר או רכים בעלי גוון אופייני אשר מעניקים לעור מראה של עור צפוד וקשה. החלוקה למחלה מוגבלת או מפושטת מגלה חומרה של מעורבות עורית או מהלך קשה יותר.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

חשוב להבין שהמחלה המוגבלת עלולה בשנים מאוחרות יותר ליצור סיכון בדומה ללחץ דם ריאתי. וודאי שקיים מכנה משותף בין שתי צורות המחלה בדומה לתסמונת רינו שהינה סוג של התקפים בדומה לחיוורון או כיחלון של אצבעות הידיים והרגליים. לציין שהתקפי רינו נובעים מהפרעה של הספקת דם לאזורים היקפיים. גם תסמונת רינו הינה בדרגות חומרה שונות עד להופעת כיבים הנובעים מאיסכמיה (אי זרימה) בקצות האצבעות או בעור מעל המפרקים. תסמינים משותפים נוספים האופייניים לשתי הקטגוריות הינם בעיות במערכת העיכול (דיספפסיה) בדומה לכאבים בוושט, קיבה מצבי שלשול או עצירות, גזים, כאבי בטן, נפיחות וכדומה וכן כאבים ודלקת מפרקם וגידים.

לסיכום

סקלרודרמה הינה מחלה כרונית דלקתית ואוטואימונית בעלת מבנה מורכב הפוגעת בעור אך גם במערכת נוספת. חשוב, הכרחי ודרמטי ליצור דרך טבעית נוספת מסייעת ומשלימה שהרי המחלה הינה פרוגרסיבית ומשנה את דרגות החומרה, כיוונה ואופייה.

סקלרודרמה הינה מחלה אוטואימונית לעיתים קרובות קיימות סיבות נוספות

>>  תוכלו להרחיב בקישור הבא, הקריאה על טיפול במחלות אוטואימוניות ותאי ה-T

הגורמים לסקלרודרמה

יסוד גנטי  עדיין אין מחקר ברור המציין נתון גנטי למחלה אך ידוע שהמחלה תוקפת יותר (פי חמישה) יהודים וכן ב- 20-40% מתגלה המחלה במשפחה.

גורמים רעלניים וזיהומיים – הגוף נחשף לרעלים רבים וזאת דרך מקור חיצוני ומטבוליזם פנימי לקוי. וכן סוגים שונים של מיקרואורגניזמים המהווים יסוד פוטנציאלי למחלה.

העדר עצימות חיסונית מערכת החיסון, במצבה הטבעי, מהווה את חומת המגן להתפתחותן של בעיות בדומה בסקלודרמה. יש כיום הוכחות מדעיות ברורות על מערכת חיסון לקויה אצל הלוקים בסקלודרמה

תזונה לקויהמתוך סטטיסטיקה ומחקרים ברורים שהמחלה נדירה בתרבויות פרימיטיביות אשר תזונתן מתבססת על מזון מלא ולא מעובד לכן ניתן להבין את אחד היסודות החשובים לסיוע במחלה-תזונה. את מחלת הקרוהן והקוליטיס לא הכירו בארצות הברית עד לאמצע המאה ה-20 אך לאחר התפתחות צריכת המזון המעובד והלקוי הופיעה המחלה. אין ספק ששכיחות המחלה נוסקת בתרבויות מערביות, שהרי המזון מהווה יסוד עיקרי לסביבת המעיים. תזונה לא נכונה משמשת יסוד ודאי לקרוהן ולקוליטיס כיבי.

תפקוד לקוי של תאים מפרישים:

רדיקלים חופשיים – מסייעים להתפתחותן של מחלות רבות וכן גם מחלות מעיים. לפיכך העצמת הנוכחות של האנטיאוקסידנטים, כשלב בסיוע, חשוב וזאת דרך תוספים לתקופה קצרה.

מחסורים ברכיבי תזונה לציין שהמחסור ברכיבי תזונה חיוניים גבוה אצל חולי קרוהן וכוליטיס כיבי, בדומה למחסור בברזל, רמה נמוכה של ויטמין B12 בנסיוב, רמה נמוכה של אשלגן, רמה נמוכה של אבץ ועוד.

תפקוד לא נכון של ריריות המעיים שהרי הן מהוות רקמה חיסונית חשובה

מתח פנימי – המתח הפנימי מהווה יסוד חשוב לכל הפרעות המעיים בעוד שעצם התפרצות המחלה מהווה גורם נוסף היוצר מתח קיומי רב.

פעילות גופנית  הפעילות הגופנית משפרת את פעילות המעיים, יוצרת סירקולציה דמית החשובה לאזור, משפרת את יכולת הלב לספק דם אל אברי הגוף, משמשת מכשיר חשוב לניקוי רעלים דרך הריאות והעור ומפיגה מתחים. העדרה משמש יסוד להאצת המחלה.

מנגנוני בקרה לא תקינים במעיים

  • חוסר איזון הורמונאלי
  • היפסקות מוקדמת של המחזור החודשי
  • מצבי לחץ, דכדוך
  • חסרים תזונתיים
  • תסמונת ריינו

הדרך הטבעית והמסייעת בסקלרודרמה

הדרך הטבעית בצוף צמחים נוקטת באסטרטגיה מסייעת הוליסטית ובהתאמה אישית וזאת כדי למגר את יסוד המחלה ולשלוט באמצעות גישה טבעית משלימה על היבטיה הכרוניים. לזכור שהמחלה נפוצה באזורי שפע ונדירה בחברה “פרימיטיבית”. המחלה התגלתה בארצות הברית באמצע המאה העשרים וזאת דרך עלייה רבה בצריכה המערבית הקלוקלת.

האסטרטגיה המסייעת בצוף צמחים

קיים קשר הדוק בין תזונה לקויה העשירה בשומנים רווים, מזונות מעובדים ורכיבים לא טבעיים לבין קוליטיס כיבי.

כמו כן קיים קשר הדוק בין מצבים של אלרגיה למזון, רדיקלים חופשיים במזון, חסרים תזונתיים ואורח חיים לא בריא כמו עישון ואלכוהול לבין התפתחות המחלה.

בהיבטים המנטאליים אנו נתקלים בקשר ישיר הנובע מקורלציה בין מתח נפשי וחוסר שקט פנימי לבין התפתחות המחלה. מתוך כך אנו מעניקים את נתיבי הסיוע הנכונים ביותר ובהתאמה אישית וזאת לשם הלחימה ומניעת המחלה. 

הסיוע המשלים בדרך הטבעית בסקלרודרמה

הדרך הטבעית מהווה מענה חשוב למיגור המצבים הכרוניים של המחלה האוטואימונית. הדרך הטבעית מביטה בשלם תוך גישה תבונית לגורמים והתנאים אשר יצרו את הבעיה האוטואימונית בכלל וסקלרודרמה בפרט.

חשוב לציין שמסגרות רפואיות המובילות בעולם בדומה להווארד, דיוק, ייל וסטנפורד פתחו מרכזים לרפואה טבעית לטיפול בסקלרודרמה דרך תזונה, מיצוי צמחים טבעים, פעילות גופנית, תוספי תזונה, שיטות הרפיה, דיקור סיני ומגע.

גישתנו ההוליסטית לסיוע במחלה מהווה את הנתיב להתמודדות עם המחלה ולהקלה.

מטרת הדרך הטבעית הינה התמודדות עם תסמיני המחלה, ההתקפים, סיוע באיזון חיסוני ועוד.

נקפיד להגיע למימוש יעדים וזאת כדי ליצור נתיב חדש לסיוע, הקלה והחזרת החיוניות לגוף תוך איזון בריאותך.

נקפיד לאזן את מערכת העצבים בסיוע פנימי אך ניצור סינרגיה מסייעת הכוללת שיפור בהזנת הגוף, איזון מערכת העיכול ותהליכים של ניקוי רעלים. התהליך יתמקד גם באנרגטית והמטבוליזם בגוף. מצבים של איזון והרגעת ”ים המחשבות” והטלטלה שחווה ההכרה. אנו ננחה לאורח חיים מיטבי הכולל מצבי רוגע, פעילות גופנית, שיפור איכות השינה ומצבים קוגניטיביים.

חשוב לדעת – ניתן לסייע בסקלרודרמה אך זה דורש שינוי.

זה חשוב! וזו הדרך הנכונה לחיים אוטנטיים ובריאים.

צוף צמחים מהווה עבור החולים במחלות אלו נתיב נוסף לסיוע הוליסטי רב מערכתי תוך הקפדה על דרך מושכלת ונתיבי גישה איכותיים בדומה למיצוי צמחים טבעים המדהימים בהשפעתם על כל מערכות הגוף, דרך מגע ודיקור סיני להקלה, תוספי תזונה, הנחיה לתזונה ספציפית ולא מייסרת, שיטות הרפיה איזון פנימי ועוד.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית?
לשיחת ייעוץ טלפוני - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן