מחלת Lichen  Planus pilaris – ילפת שטוחה

מחלת  Lichen  Planus pilaris  מכונה גם” ילפת שטוחה”.

זוהי מחלת עור כרונית לא שכיחה הפוגעת בעור ובריריות תוך תחושה של עקצוץ וגרד, לעיתים קשה ומעיק. המחלה מבטאת את עצמה גם בעור הקרקפת ובכך גורמת לעיתים לנשירת שיער רבה ולאלופסיה (התקרחות).

ההתקרחות הנובעת מילפת שטוחה מכונה התלקחות דלקתית וזאת דרך  התכווצות הרקמה בעור הקרקפת ובכך נגרמת נשירה. Lichen  Planus pilaris הינה מחלה מדורגת אך מהירה יחסית ומתבטאת ברבדים מפושטים ומגרדים ומלווים בסימנים של עקצוץ וגרד.

לעיתים המחלה חולפת מאליה בתוך שבועות אך גם עלולה להוות תהליך כרוני במהלך שנים רבות. לעיתים אחוז ניכר מהחולים חווה את מיגורה של המחלה ( לפחות 65%) והקלה בתסמינים ובמופעים השונים אך דרך ייסורים קשים ומעיקים. אין ספק שהטיפול דרך הרפואה הטבעית מהווה בסיס דרמטי לריפוי.

אפיוני מחלת ילפת שטוחה בהרחבה

במהלך המחלה מופיעים רובדים קטנים וקשקשים בצורה גיאומטרית באזורים שונים בגוף בדומה לגפיים אך גם בריריות הפה, בציפורניים ובקרקפת. לעיתים הגרד והעקצוץ מקדים את הפריחה והנשירה של השיער בקרקפת. חשוב לציין שילפת שטוחה מוגדרת כמחלה אוטואימונית בכך שמערכת החיסון מזהה את העור כבעיה מאיימת ולפיכך תוקפת אותו בעוצמה רבה.

הגורמים למחלה אוטואימונית בכלל וילפת שטוחה בפרט 

 • אי איזון כללי
 • חסרי תזונה
 • תזונה לקוייה
 • העדר פעילות גופנית
 • אי איזון הורמונאלי
 • לחצים קשים
 • לחצי עבודה
 • השמנה
 • ערכי שומנים בדם
 • הצטברות רעלים
 • שינה לקויה
 • מצבי דכדוך ועקה

לסיכום

ילפת שטוחה הינה מחלה כרונית דלקתית ואוטואימונית בעלת מבנה מורכב הפוגעת בעור. חשוב, הכרחי ודרמטי ליצור טיפול דרך הרפואה הטבעית שהרי המחלה הינה  פרוגרסיבית ומשנה את דרך כיוונה ואופיה.

חשוב לציין את הקורלציה בין לחצים נפשיים ו”ילפת שטוחה”

חד משמעית!!! לחץ פוגע במערכת החיסון. לחץ פוגע בתפקוד החיסוני. לחצים אף מאיטים את קצב ההחלמה של הגוף. ילדים החיים בלחץ מהווים קטגוריה של סיכון גבוה לפתח בעיות במערכת החיסון. יש קשר ישיר בין לחץ לתמותה. הלחץ גורם להיווצרות השל המחלה האוטואימונית. הלחץ יוצר תגובה אבולוציוניות בתאי הגוף בכך שכאשר אנו לחוצים הורמוני יותרת הכליה מייצרים הורמונים המכונים אדרנלין וקורטיזון. בסיסו של הלחץ במוח באזור המכונה היפותלמוס.

אזור זה אחראי על ויסות חום הגוף מערכת הנשימה, ויסות הרעב, מצבי שינה, תפקוד מיני, לחץ דם אך גם סוג של מערכת השומרת על הגוף מסכנות.

בעת לחץ נותן המוח הוראה ליותרת הכליה להציף את הדם באדרנלין ולהגביר את קצב הלב להזרמת חמצן נוסף למוח. הלחץ מציף גם את הגוף בהורמון לחץ המכונה קורטיזול החיוני להישרדותנו. שהינו

סוג של תנועה הורמונאלית מוגברת ( זוכרים? חלק מהגורמים למחלה הינו אי איזון הורמונאלי.)

ההצפה החוזרת והנשנית בקורטיזון קשורה באופן ישיר לתגובת מערכת החיסון ובכך הופך הקורטיזון במצבו הכרוני למאיץ את מערכת החיסון. אכן כן, הקורטיזון בעוצמתו הלא מבוקרת והכרונית כתוצאה ממתח נפשי משפעל את כל תאי החיסון למלחמה וזאת דרך קשרי הלימפה. בעת לחץ כרוני גדל מספרם של תאי החיסון אך גם גדלה שחיקה מהירה של יכולת ההתבוננות הנכונה של מערכת זו.

במצב זה מתעייפים ונשחקים תאי מערכת החיסון וגורמים להאטה חיסונית אך גם התגובה החיסונית משנה באופן טראגי ודרמתי את פעילות תאי T וגורמת ליציאה משליטה. אכן כן, אנשים לחוצים מגיעים לרמות גבוהות של ציטוקינים דלקתיים בדם ולשיבוש תקשורת תאי החיסון.

השיטות הרגילות להורדת מתח ומיגור מצבי דיכאון מלוות בתרופות אנטי פסיכוטיות ואנטי חרדתיות הגורמות לתופעות לוואי קשות והתמכרות תוך הגברת המינון מעת לעת וזאת בניגוד לפורמולות הצמחיות אשר מהוות אמצעי אדיר לאיזון פנימי.

הטיפול הקונבנציונאלי

תחילה אציין עובדה חשובה: אין לרפואה הרגילה תשובה למחלה אוטואימונית בכלל וילפת שטוחה בפרט.יש תשובה לרפואה הטבעית לבעיה זו. הטיפול התרופתי ” מעניק” תרופות הניתנות כטיפולים מונעים וכרוכים בתופעות לוואי מסוכנות. לא קיימת חשיבה מושכלת ומבוקרת לטיפולים הרפואיים  המדכאים חלקים רבים ממערכת החיסון. התרופות הנמצאות כיום בשוק התרופות לטיפול במחלות אוטואימוניות הורסות או מדכאות חלקים רבים במערכת החיסון. תרופות אלו נושאות הבטחה רוויה בתקווה לחולים  אך מתברר שהן  עתירות תופעות לוואי. אכן הן גורמות להקלה אך בה בעת מגדילים בצורה מדהימה את הסיכון לפתח סרטן ומחלות נוספות.

הטיפול בתרופות הרגילות גורם להתפרצות של מחלות אוטואימוניות אחרות תוך פגיעה חיסונית נוספת. רבים מאנשי המקצוע הבכירים בעולם טוענים שהתרופה הרבה ביותר מזיקה מהמחלה.

במקרים רבים, במהלך השנים, ארגון FDA תרופות רבות לאחר שהתברר שהן מזיקות.

האפשרות הטיפולית הקונבנציונאלית העומדת היום לרשות החולים במחלת ילפת שטוחה והמחלות האוטואימונית מסוכנת.

גם התרופות החדשות מהוות סיכון רב לכבד להתפתחות סרטן ולתופעות לוואי רבות.

אין כדור קונבנציונלי לטיפול בילפת שטוחה.

הטיפול ברפואה הטבעית ילפת שטוחה

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

הרפואה הטבעית מהווה מענה חשוב למיגור המצבים הכרוניים של המחלה האוטואימונית. הרפואה הטבעית מביטה בשלם תוך גישה תבונית לגורמים והתנאים אשר יצרו את הבעיה האוטואימונית בכלל      וילפת שטוחה בפרט.

הרפואה הרגילה בישראל אינה מבקשת לדעת על אורח חיים של החולה. הרופא אינו שותף אודות התזונה והמצבים הנפשיים וכן עברו של החולה. הרופא אינו יכול ליצור חשיבה החורגת מסל התרופות אשר הוא נותן. גם הרופא המומחה או הפרופסור אינו נוטה לראות את הגוף כמערכת שלמה המאופיינת בתלות פנימית והדדית.

חשוב לציין שמסגרות רפואיות המובילות בעולם בדומה להווארד, דיוק, ייל וסטנפורד פתחו מרכזים לרפואה טבעית לטיפול בילפת שטוחה דרך תזונה, צמחי מרפא, פעילות גופנית, תוספי מזון, שיטות הרפיה, דיקור סיני ומגע.

גישתנו ההוליסטית לטיפול במחלה מהווה את הנתיב לריפוי, הקלה ומניעה.

 

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן