וסקוליטיס (דלקת כלי דם) 

וסקוליטיס – VASCULITIS (דלקת בכלי הדם) הינה מחלה שמשמעותה דלקת בכלי הדם.
וסקוליטיס הינה קטגוריה של מחלות דלקתיות של כלי הדם ברמת דפנות כלי הדם, עורקים וורידים.

המחלה מהווה גם בסיס לדלקת במעברי הלימפה. ההיבט הדלקתי של וסקוליטיס מגלה דרגות חומרה שונים ולעיתים דרגת החומרה קשה עד כדי סיכון למוות. למחלת הוסקוליטיס סיבות רבות כאשר הדומיננטית בניהן הינה מחלה אוטואימונית, מצב בו מערכת החיסון תוקפת את כלי הדם.

מחלות אוטואימוניות הן מארג של מחלות אשר סיבותיהן מעורפלות אך ניתנות לאבחון, הבנה וסיוע דרך הפרספקטיבה של הדרך הטבעית.

מערכת החיסון משרתת את גופנו בדומה לצבא המגן מפני מזהמים שונים, חיידקים, וירוסים, פטריות, רעלים וכדומה. ללא תפקוד נכון או בהעדר עוצמה מספקת של מערכת החיסון הגוף חשוף ללא הרף להתפתחותן של בעיות ומחלות, קשות וקלות. המערכת החיסונית מגנה על גופנו כאשר בראשותה “צבא” אדיר של חומרים ביוכימיים רבים המהווים את קיר המגן והכוח התוקף אל מול הבעיות השונות.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

יש לציין שאנו מנהלים את חיינו בתוך יער עבות של חומרים רעילים וזאת דרך המזון הקלוקל שאנו צורכים, העדר הפעילות הגופנית הנכונה, מתחים הפוגעים בנו קשה, מצבנו ההורמונאלי הלקוי ועוד. 

אנו מבססים את חיינו על מאכלי “ג’אנק” ואוכלים מזונות מעובדים, בצקים, חומרים משמרים, עוגות, עוגיות, דגני בוקר עתירי סוכר, חטיפים מלוחים, בשרים מעובדים, בשרים “על האש” מזון משומר, משקאות מוגזים, הורמונים, צבעי מאכל ועוד.

חשוב להבין שלאנשים בעלי נטייה גנטית ואורח חיים לא מיטבי קיים פוטנציאל הגורם למחלה אוטואימונית בכלל ולוסקוליטיס בפרט.

 

הגורמים האפשריים לוסקוליטיס בפרט ולמחלה אוטואימונית בכלל

 • פגיעה חיידקית.
 • זיהומים הנובעים מנגיפים.
 • זיהומים הנובעים מפטריות.
 • פגיעה של מערכת החיסון בכלי הדם בעת ניסיון למגר מצבים זיהומיים.
 • מחלת חיסון עצמי (אוטואימונית) הגוף מפתח נוגדנים עצמיים כנגד כלי דם.
 • תגובה למצבי דלקת בגוף.
 • היבטים דלקתיים וזיהומים הנובעים מחיידקים. מיקובקיריום שהינו חיידקי בעלי עמידות גבוהה ואלימים במיוחד.
 • מחלה בעלת אופי אימונולוגי (חיסוני) בכך שהאזור הנגוע בחלקי מערת העיכול מפריש אימונוגלובולינים לקויים וחסר חוסר IGE בתאים ובכך מאפשר חדירה של גורמים מזיקים לרירית הגורמים להתנגדות חיסונית אלימה. תהליך זה יקצר מצבים דלקתיים במעיים.
 • סיבה נגיפית – סוג של נגיפים הגורמים לגרנולומות.
 • ספיגה של רעלים מהמזון.
 • פגמים מטבולים.
 • גורמים פסיכולוגים.
 • יסוד גנטי.
 • גורמים רעלניים וזיהומיים – הגוף נחשף לרעלים רבים וזאת דרך מקור חיצוני ומטבוליזם פנימי לקוי. וכן סוגים שונים של מיקרואורגניזמים המהווים יסוד פוטנציאלי למחלה.
 • העדר עצימות חיסונית – מערכת החיסון, במצבה הטבעי, מהווה את חומת המגן להתפתחותן של בעיות בדומה לוסקוליטיס. יש כיום הוכחות מדעיות ברורות על מערכת חיסון לקויה אצל הלוקים בוסקוליטיס.
 • תזונה לקויה – מתוך סטטיסטיקה ומחקרים ברורים שהמחלה נדירה בתרבויות פרימיטיביות אשר תזונתן מתבססת על מזון מלא ולא מעובד לכן ניתן להבין את אחד היסודות החשובים לטיפול במחלה – תזונה. את מחלת הוסקוליטיס לא הכירו בארצות הברית עד לאמצע המאה ה-20 אך לאחר התפתחות צריכת המזון המעובד והלקוי הופיעה המחלה. אין ספק ששכיחות המחלה נוסקת בתרבויות מערביות, שהרי המזון מהווה יסוד עיקרי לסביבת המעיים. תזונה לא נכונה משמשת יסוד ודאי לוסקוליטיס.
 • רדיקלים חופשיים – מסייעים להתפתחותן של מחלות רבות וכן גם לוסקוליטיס. לפיכך העצמת הנוכחות של האנטיאוקסידנטים חשוב וזאת דרך תוספים לתקופה קצרה.
 • מחסורים ברכיבי תזונה – לציין שהמחסור ברכיבי תזונה חיוניים גבוה אצל חולי וסקוליטיס, בדומה למחסור בברזל, רמה נמוכה של ויטמין B12 בנסיוב, רמה נמוכה של אשלגן, רמה נמוכה של אבץ ועוד.
 • מתח פנימי – המתח הפנימי מהווה יסוד חשוב המחלות האוטואימוניות בעוד שעצם התפרצות המחלה מהווה גורם נוסף היוצר מתח קיומי רב.
 • פעילות גופנית – הפעילות הגופנית משפרת את פעילות המעיים, יוצרת סירקולציה דמית החשובה לאזור, משפרת את יכולת הלב לספק דם אל אברי הגוף, משמשת מכשיר חשוב לניקוי רעלים דרך הריאות והעור ומפיגה מתחים. העדרה משמש יסוד להאצת המחלה.

לסיכום
הגורמים הנ”ל מהווים את יעדי הסיוע העיקריים וסקירה מעמיקה שלהם יכולה להבהיר לנו את החשיבות של התהליך, אך גם את הקשיים העלולים להתלוות למערך. הקשיים הינם ההכרח ליצור שינוי רדיקלי באורח החיים
אכן כן!!! חייבים לקחת התחייבות לשינוי!!!.

וסקוליטיס – פתולוגיות
כאמור, וסקוליטס הינה תהליך המאופיין בדלקת וגרימת נזק לכלי הדם וכן להיצרות כלי הדם, תהליך העלול לגרום לאיסכמיה (חסימה) המופע הקליני מתגלה ביחס לגודל כלי הדם ומיקומם בגוף. המחלה יכולה להיות מחלה בפני עצמה (ראשונית) או מחלה הנגרמת ממחלות אחרות.

וסקוליטס – תסמינים ראשוניות

 • גרגרומת וגנר (WEGENERS GRANULOMATOSIS) הינה פתולוגיה של דרכי הנשימה העליונות והתחתונות תוך תסמינים מגוונים בדומה להפרשה מוגלתית, הרס סחוסים, קוצר נשימה, פגיעה בעיניים ועלול להגיע גם לאי ספיקת כליות.
 • דלקת אלרגית של כלי הדם מערכות גוף שונות אך בעיקר של הריאות תוך אפיוניי אסטמה, אאוזינפוליה גבוהים בדם.
 • פוליארטריטיס נודוזה פגיעה בדומה למפרצת, עורקי כליה, כבד, מערכת העיכול.
 • פוליאנגאיטיס פגיעה בכלי דם קטנים תוך פוטנציאל פגיעה בכליות וריאות.
 • דלקת עורקים גדולים עורקי הצדע ועורקים גדולים תוך תסמינים אופייניים של כאבי ראש, רגישות בקרקפת, חום גבוה ועיניים.
 • דלקת עורקים (טקיאסו) – שכיח אצל צעירות תוך תסמינים דלקתיים ואיסכמיים בזרועות ובצוואר ואי ספיקה של המסתם האאורטלי.
 • HENOCH SCCHONIEIN PURPURA מעורבות של העור, מערכת העיכול (שכיחה אצל ילדים).
 • ווסקוליטיס אדיופטית של העור, דלקת כלי הדם.

ווסקוליטיס משנית

 • ווסקוליטיס – כתוצאה מתרופות
 • מחלת נסיוב
 • מצבי זיהוים
 • מחלות ממאירות

יש לזכור – הדרך הטבעית בצוף צמחים במחלת הווסקוליטיס מהווה סיוע לבעיה ולשיפור רדיקלי בחדוות הקיום.

הדרך הטבעית בוסקוליטיס בקליניקת צוף צמחים

ווסקוליטיס נגרמת מתוך היבטים מולטיפקטוריאלים (תסמינים הנובעים מסיבות רבות), לפיכך הדרך הטבעית בצוף צמחים נוקטת באסטרטגיה הוליסטית וזאת כדי להתמודד עם יסודות המחלה ולסייע באמצעות גישה טבעית על היבטיה הכרוניים. לזכור שהמחלה נפוצה באזורי שפע ונדירה בחברה “פרימיטיבית”. המחלה התגלתה בארצות הברית באמצע המאה העשרים וזאת דרך עלייה רבה בצריכה המערבית הקלוקלת.

האסטרטגיה בצוף צמחים
קיים קשר בין תזונה לקויה העשירה בשומנים רווים, מזונות מעובדים ורכיבים לא טבעיים לבין וסקוליטיס.
כמו כן קיים קשר בין מצבים של אלרגיה למזון, רדיקלים חופשיים במזון, חסרים תזונתיים ואורח חיים לא בריא כמו עישון ואלכוהול לבין התפתחות המחלה.
בהיבטים המנטאליים אנו נתקלים בקשר ישיר הנובע מקורלציה בין מתח נפשי וחוסר שקט פנימי לבין התפתחות המחלה.

הרפואה הטבעית בצוף צמחים מנחה לשיפור דרך מיצוי צמחים טבעיים, תזונה, דיקור, מגע ותוספי תזונה. הגישה ההוליסטית מהווה תמיכה סימפטומטית אך נוגעת גם ביסודות אשר גרמו להתפתחות המחלה.

הדרך הטבעית הינה נטולת כל תופעות לוואי ומסייעת רבות. 
בצוף צמחים מקפידים על מערך יסודי תוך מעקב, שינוי תזונתי, ייעוץ בלתי פוסק ופגישות עד להשגת היעדים.

וסקוליטיס ולחצים נפשיים

וסקוליטיס הינה מחלה אוטואימונית המגלה אופי כרוני ותוקפני. המתאם בין המצב הנפשי להיבטים הגופניים נחקר עשרות שנים ובכל פעם מתגלה קשר מובהק, דרמטי וקריטי בין לחצי קיום וטראומות שונות לבין התלקחות של וסקוליטיס. החמרה תקופתית, מחזורית, אפיזודית ובדרגות חומרה שונות קשורים ללא ספק להתהוותה מחלה אוטואימונית.

חד משמעית! – לחץ פוגע במערכת החיסון!! לחץ פוגע בתפקוד החיסוני!!

לחצים אף מאטים את קצב ההחלמה של הגוף. בעת לחץ נותן המוח הוראה ליותרת הכליה להציף את הדם באדרנלין ולהגביר את קצב הלב להזרמת חמצן נוסף למוח. הלחץ מציף גם את הגוף בהורמון לחץ המכונה קורטיזול החיוני להישרדותנו. שהינו סוג של תנועה הורמונאלית מוגברת, ההצפה החוזרת והנשנית בקורטיזון קשורה באופן ישיר לתגובת מערכת החיסון ובכך הופך הקורטיזון במצבו הכרוני למאיץ את מערכת החיסון.

אכן כן, הקורטיזון בעוצמתו הלא מבוקרת והכרונית כתוצאה ממתח נפשי משפעל את כל תאי החיסון למלחמה וזאת דרך קשרי הלימפה. בעת לחץ כרוני גדל מספרם של תאי החיסון אך גם גדלה שחיקה מהירה של יכולת ההתבוננות הנכונה של מערכת זו.
במצב זה מתעייפים ונשחקים תאי מערכת החיסון וגורמים להאטה חיסונית אך גם התגובה החיסונית משנה באופן טראגי ודרמתי את פעילות תאי T וגורמת ליציאה משליטה. אכן כן, אנשים לחוצים מגיעים לרמות גבוהות של ציטוקינים דלקתיים בדם ולשיבוש תקשורת תאי החיסון.

הדרך הטבעית בצוף צמחים מביטה בשלם תוך גישה תבונית לגורמים והתנאים אשר יצרו את הבעיה האוטואימונית בכלל ווסקוליטיס בפרט.

חשוב להגיע לפגישת ייעוץ ואבחון 

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן