וסקוליטיס (דלקת כלי דם) – תסמינים, אבחון וטיפול טבעי

 

וסקוליטיס – VASCULITIS (דלקת בכלי הדם) הינה מחלה שמשמעותה דלקת בכלי הדם.
וסקוליטיס הינה קטגוריה של מחלות דלקתיות של כלי הדם ברמת דפנות כלי הדם, עורקים וורידים.

המחלה מהווה גם בסיס לדלקת במעברי הלימפה. ההיבט הדלקתי של וסקוליטיס מגלה דרגות חומרה שונים ולעיתים דרגת החומרה קשה עד כדי סיכון למוות. למחלת הוסקוליטיס סיבות רבות כאשר הדומיננטית בניהן הינה מחלה אוטואימונית, מצב בו מערכת החיסון תוקפת את כלי הדם.

מחלות אוטואימוניות הן מארג של מחלות אשר סיבותיהן מעורפלות לרפואה הרגילה אך ניתנות לאבחון, הבנה וטיפול מוביל דרך הפרספקטיבה של הרפואה הטבעית.

מערכת החיסון משרתת את גופנו בדומה לצבא הגנה מפני מזהמים שונים, חיידקים, וירוסים, פטריות, תאים סרטניים, רעלים וכדומה. ללא תפקוד נכון או בהעדר עוצמה מספקת של מערכת החיסון לא ניתן לשרוד וכן להיות חשוף ללא הרף להתפתחותו של בעיות ומחלות, קשות וקלות. המערכת החיסונית מגנה על גופנו כאשר בראשותה “צבא” אדיר של חומרים ביוכימיים רבים המהווים את קיר המגן והכוח התוקף אל מול הבעיות השונות.

>>  תוכלו להרחיב בקישור הבא, הקריאה על טיפול במחלות אוטואימוניות ותאי ה-T

יש לציין שאנו מנהלים את חיינו בתוך יער עבות של חומרים רעילים וזאת דרך המזון הקלוקל שאנו צורכים, התרופות, העדר הפעילות הגופנית הנכונה, המתחים הפוגעים בנו קשה, מצבנו ההורמונאלי הלקוי ועוד. הדרך הבטוחה להכנסה של רעלים אוטואימוניים הגורמים לשיבוש ההבחנה של מערכת החיסון הינה דרך מסוכנת אשר עלולה לגרום לתוצאות הרות אסון.

אנו מבססים את חיינו על מאכלי “ג’אנק” ואוכלים מזונות מעובדים, בצקים, חומרים משמרים, עוגות, עוגיות, דגני בוקר עתירי סוכר, חטיפים מלוחים, בשרים מעובדים, בשרים “על האש” מזון משומר, משקאות מוגזים, דוחסים לגופנו כמות של תרופות אנטיביוטיות , הורמונים, צבעי מאכל ועוד.

חשוב להבין שלאנשים בעלי נטייה גנטית ואורח חיים לחוץ, אכילת תפריט עשיר בג’אנק, כימיקליים, צבעי מאכל, חומרי הדברה, תרופות יש פוטנציאל הגורם למחלה אוטואימונית בכלל ובוסקוליטיס בפרט.

וסקוליטיס - טיפול בוסקוליטיס באמצעות הרפואה הטבעית - צוף צמחים

הגורמים לוסקוליטיס בפרט ולמחלה אוטואימונית בכלל

 • פגיעה חיידקית.
 • זיהומים הנובעים מנגיפים.
 • זיהומים הנובעים מפטריות.
 • פגיעה של מערכת החיסון בכלי הדם בעת נסיון למגר מצבים זיהומיים.
 • מחלת חיסון עצמי (אוטואימונית) הגוף מפתח נוגדנים עצמיים כנגד כלי דם.
 • תגובה למצבי דלקת בגוף.
 • תרופות.
 • היבטים דלקתיים וזיהומים הנובעים מחיידקים. מיקובקיריום שהינו חיידקי בעלי עמידות גבוהה ואלימים במיוחד
 • מחלה בעלת אופי אימונולוגי (חיסוני) בכך שהאזור הנגוע בחלקי מערת העיכול מפריש אימונוגלובולינים לקויים וחסר חוסר IGE בתאים ובכך מאפשר חדירה של גורמים מזיקים לרירית הגורמים להתנגדות חיסונית אלימה. תהליך זה יקצר מצבים דלקתיים במעיים.
 • סיבה נגיפית – סוג של נגיפים הגורמים לגרנולומות.
 • ספיגה של רעלים מהמזון.
 • פגמים מטבולים.
 • גורמים פסיכולוגים.
 • יסוד גנטי.
 • גורמים רעלניים וזיהומיים – הגוף נחשף לרעלים רבים וזאת דרך מקור חיצוני ומטבוליזם פנימי לקוי. וכן סוגים שונים של מיקרואורגניזמים המהווים יסוד פוטנציאלי למחלה.
 • העדר עצימות חיסונית – מערכת החיסון,במצבה הטבעי,מהווה את חומת המגן להתפתחותן של בעיות בדומה לוסקוליטיס. יש כיום הוכחות מדעיות ברורות על מערכת חיסון לקויה אצל הלוקים בוסקוליטיס
 • תזונה לקויה – מתוך סטטיסטיקה ומחקרים ברורים שהמחלה נדירה בתרבויות פרימיטיביות אשר תזונתן מתבססת על מזון מלא ולא מעובד לכן ניתן להבין את אחד היסודות החשובים לטיפול במחלה-תזונה. את מחלת הוסקוליטיס לא הכירו בארצות הברית עד לאמצע המאה ה-20 אך לאחר התפתחות צריכת המזון המעובד והלקוי הופיעה המחלה.אין ספק ששכיחות המחלה נוסקת בתרבויות מערביות,שהרי המזון מהווה יסוד עיקרי לסביבת המעיים.תזונה לא נכונה משמשת יסוד ודאי לוסקוליטיס.
 • רדיקלים חופשיים – מסייעים להתפתחותן של מחלות רבות וכן גם לוסקוליטיס.לפיכך העצמת הנוכחות של האנטיאוקסידנטים ,כשלב בטיפול, חשוב וזאת דרך תוספים לתקופה קצרה.
 • מחסורים ברכיבי תזונה – לציין שהמחסור ברכיבי תזונה חיוניים גבוה אצל חולי וסקוליטיס,בדומה למחסור בברזל,רמה נמוכה של ויטמין B12 בנסיוב, רמה נמוכה של אשלגן, רמה נמוכה של אבץ ועוד.
 • מתח פנימי – המתח הפנימי מהווה יסוד חשוב המחלות האוטואימוניות בעוד שעצם התפרצות המחלה מהווה גורם נוסף היוצר מתח קיומי רב.
 • פעילות גופנית – הפעילות הגופנית משפרת את פעילות המעיים, יוצרת סירקולציה דמית החשובה לאזור, משפרת את יכולת הלב לספק דם אל אברי הגוף, משמשת מכשיר חשוב לניקוי רעלים דרך הריאות והעור ומפיגה מתחים. העדרה משמש יסוד להאצת המחלה.

לסיכום
הגורמים הנ”ל מהווים את יעד הטיפול העיקרי וסקירה מעמיקה שלהם יכולה להבהיר לנו את החשיבות של תהליך הריפוי אך גם את הקשיים העלולים להתלוות למערך הטיפול. הקשיים הינם ההכרח ליצור שינוי רדיקלי באורח החיים
אכן כן!!! חייבים לקחת התחייבות לשינוי!!!.
רק כך ניתן יהיה להתגבר על המחלה ועל תופעות הלוואי הקשות שעלולות להתפתח מתסמיניה.

וסקוליטיס – פתולוגיות

כאמור, וסקוליטס הינה תהליך המאופיין בדלקת וגרימת נזק לכלי הדם וכן להיצרות כלי הדם, תהליך העלול לגרום לאיסכמיה (חסימה) המופע הקליני מתגלה ביחס לגודל כלי הדם ומיקומם בגוף. המחלה יכולה להיות מחלה בפני עצמה (ראשונית) או מחלה הנגרמת ממחלות אחרות.

וסקוליטס – תסמינים ראשוניות

 • גרגרומת וגנר (WEGENERS GRANULOMATOSIS) הינה פתולוגיה של דרכי הנשימה העליונות והתחתונות תוך תסמינים מגוונים בדומה להפרשה מוגלתית, הרס סחוסים, קוצר נשימה, פגיעה בעיניים ועלול להגיע גם לאי ספיקת כליות.
 • דלקת אלרגית של כלי הדם מערכות גוף שונות אך בעיקר של הריאות תוך אפיוניי אסטמה, אאוזינפוליה  גבוהים בדם.
 • פוליארטריטיס נודוזה פגיעה בדומה למפרצת, עורקי כליה, כבד, מערכת העיכול
 • פוליאנגאיטיס פגיעה בכלי דם קטנים תוך פוטנציאל פגיעה בכליות וריאות
 • דלקת עורקים גדולים עורקי הצדע ועורקים גדולים תוך תסמינים אופיניים של כאבי ראש, רגישות בקרקפת, חום גבוה ועיניים.
 • דלקת עורקים (טקיאסו) – שכיח אצל צעירות תוך תסמינים דלקתיים ואיסכמים בזרועות ובצוואר ואי ספיקה של המסתם האאורטלי.
 • HENOCH SCCHONIEIN PURPURA מעורבות של העור, מערכת העיכול (שכיחה אצל ילדים)
 • וסקוליטיס אדיופטית של העור, דלקת כלי הדם .
וסקוליטיס משנית
 • וסקוליטיס – כתוצאה מתרופות
 • מחלת נסיוב
 • מצבי זיהוי
 • מחלות ממאירות

הטיפול הקונבנציונאלי בוסקוליטיס

הטיפול הקונבנציונאלי הינו תרופתי בעקרו וזאת דרך מתן פרדניזון, ציקלופוספמיד, מתוטרקסט, אזטיופרין ועוד
התרופות הקונבנציונאליות יוצר תופעות לוואי חמורות מאוד ולא מטפלות במקור הבעיה והשיפור חל רק לאחר תקופה ארוכה אשר במהלכה,כאמור,נוצרות תופעות לוואי חריפות.

יש לזכור – הטיפול בצוף צמחים לרפואה טבעית בוסקוליטיס מהווה יסוד לטיפול עמוק בבעיה ולשיפור רדיקלי בחדוות הקיום של המטופל ולהפוגה רבת שנים

הטיפול הטבעי בוסקוליטיס במרפאת צוף צמחים

ווסקוליטיס נגרמת מתוך היבטים מולטיפקטוריאלים (תסמינים הנובעים מסיבות רבות),לפיכך הרפואה הטבעית בצוף צמחים נוקטת באסטרטגיה הטיפולית ההוליסטית וזאת כדי למגר את יסוד המחלה ולשלוט באמצעות גישה טבעית על היבטיה הכרוניים.לזכור שהמחלה נפוצה באזורי שפע ונדירה בחברה “פרימיטיבית”. המחלה התגלתה בארצות הברית באמצע המאה העשרים וזאת דרך עלייה רבה בצריכה המערבית הקלוקלת.

הטיפול הטבעי יסייע, ללא ספק, בריפוי או לחלופין בהגדרה מקובלת, לרימסיה רבת שנים.

האסטרטגיה טיפולית בצוף צמחים

קיים קשר הדוק בין תזונה לקויה העשירה בשומנים רווים,מזונות מעובדים ורכיבים לא טבעיים לבין וסקוליטיס.
כמו כן קיים קשר הדוק בין מצבים של אלרגיה למזון, רדיקלים חופשיים במזון, חסרים תזונתיים ואורח חיים לא בריא כמו עישון ואלכוהול לבין התפתחות המחלה.
בהיבטים המנטאליים אנו נתקלים בקשר ישיר הנובע מקורלציה בין מתח נפשי וחוסר שקט פנימי לבין התפתחות המחלה.

הרפואה הטבעית בצוף צמחים מנחה לשיפור משמעותי ולטיפול פנימי בוסקוליטיס דרך צמחי מרפא, טיפול תזונתי טיפולי מגע ודיקור ותוספי מזון. הגישה ההוליסטית מהווה תמיכה סימפטומאטית אך נוגעת גם ביסודות אשר גרמו להתפתחות המחלה.

אין ספק שעמידה במטלות תגרום להפוגה, הקלה, שיקום ומתן יסוד חשוב למניעה של מחלת הוסקוליטיס שהרי השלכותיה חמורות ולכן יש למהר ולטפל. (הטיפול הטבעי נטול כל תופעות לוואי ומסייע לריפוי הוליסטי.)
צוף צמחים מקפידים על מערך טיפול יסודי תוך מעקב, שינוי תזונתי, ייעוץ בלתי פוסק ופגישה שבועית עד להשגת היעדים.

וסקוליטיס ולחצים נפשיים

וסקוליטיס הינה מחלה אוטואימונית המגלה אופי כרוני ותוקפני .המתאם בין המצב הנפשי להיבטים הגופניים נחקר עשרות שנים ובכל פעם מתגלה קשר מובהק, דרמטי וקריטי בין לחצי קיום וטראומות שונות לבין התלקחות של וסקוליטיס. החמרה תקופתית, מחזורית, אפיזודית ובדרגות חומרה שונות קשורים ללא ספק להתהוותה מחלה אוטואימונית.

חד משמעית! – לחץ פוגע במערכת החיסון!! לחץ פוגע בתפקוד החיסוני!!

לחצים אף מאיטים את קצב ההחלמה של הגוף. בעת לחץ נותן המוח הוראה ליותרת הכליה להציף את הדם באדרנלין ולהגביר את קצב הלב להזרמת חמצן נוסף למוח. הלחץ מציף גם את הגוף בהורמון לחץ המכונה קורטיזול החיוני להישרדותנו. שהינו סוג של תנועה הורמונאלית מוגברת, ההצפה החוזרת והנשנית בקורטיזון קשורה באופן ישיר לתגובת מערכת החיסון ובכך הופך הקורטיזון במצבו הכרוני למאיץ את מערכת החיסון.

אכן כן, הקורטיזון בעוצמתו הלא מבוקרת והכרונית כתוצאה ממתח נפשי משפעל את כל תאי החיסון למלחמה וזאת דרך קשרי הלימפה. בעת לחץ כרוני גדל מספרם של תאי החיסון אך גם גדלה שחיקה מהירה של יכולת ההתבוננות הנכונה של מערכת זו.
במצב זה מתעייפים ונשחקים תאי מערכת החיסון וגורמים להאטה חיסונית אך גם התגובה החיסונית משנה באופן טראגי ודרמתי את פעילות תאי T וגורמת ליציאה משליטה. אכן כן, אנשים לחוצים מגיעים לרמות גבוהות של ציטוקינים דלקתיים בדם ולשיבוש תקשורת תאי החיסון.

השיטות הרגילות להורדת מתח ומיגור מצבי דיכאון מלוות בתרופות אנטי פסיכוטיות ואנטי חרדתיות הגורמות לתופעות לוואי קשות והתמכרות תוך הגברת המינון מעת לעת וזאת בניגוד לפורמולות הצמחיות אשר מהוות אמצעי אדיר לאיזון פנימי.

הטיפול בוסקוליטיס כולל התמחות בשיטות הרפיה, יציבות ועמידות.

על הטיפול הקונבנציונאלי

תחילה אציין עובדה חשובה: אין לרפואה הרגילה תשובה למחלה אוטואימונית בכלל וסקוליטיס בפרט. יש תשובה לרפואה הטבעית לבעיה זו.

הטיפול התרופתי “מעניק” תרופות הניתנות כטיפולים מונעים וכרוכים בתופעות לוואי מסוכנות. לא קיימת חשיבה מושכלת ומבוקרת לטיפולים הרפואיים  המדכאים חלקים רבים ממערכת החיסון. התרופות הנמצאות כיום בשוק התרופות לטיפול במחלות אוטואימוניות הורסות או מדכאות חלקים רבים במערכת החיסון. תרופות אלו נושאות הבטחה רוויה בתקווה לחולים  אך מתברר שהן  עתירות תופעות לוואי. אכן הן גורמות להקלה אך בה בעת מגדילים בצורה מדהימה את הסיכון לפתח סרטן ומחלות נוספות.

הטיפול בתרופות הרגילות גורם להתפרצות של מחלות אוטואימוניות אחרות תוך פגיעה חיסונית נוספת. רבים מאנשי המקצוע הבכירים בעולם טוענים שהתרופה הרבה ביותר מזיקה מהמחלה.
במקרים רבים, במהלך השנים, ארגון FDA תרופות רבות לאחר שהתברר שהן מזיקות.
האפשרות הטיפולית הקונבנציונאלית העומדת היום לרשות החולים בוסקוליטיס והמחלות האוטואימונית מסוכנת.
גם התרופות החדשות מהוות סיכון רב לכבד להתפתחות סרטן ולתופעות לוואי רבות.
אין כדור קונבנציונלי לטיפול בוסקוליטיס.

הטיפול ברפואה הטבעית – וסקוליטיס

הרפואה הטבעית מהווה מענה חשוב למיגור המצבים הכרוניים של המחלה האוטואימונית. הרפואה הטבעית מביטה בשלם תוך גישה תבונית לגורמים והתנאים אשר יצרו את הבעיה האוטואימונית בכלל ווסקוליטיס בפרט.
הרפואה הרגילה בישראל אינה מבקשת לדעת על אורח חיים של החולה. הרופא אינו שותף אודות התזונה והמצבים הנפשיים וכן עברו של החולה. הרופא אינו יכול ליצור חשיבה החורגת מסל התרופות אשר הוא נותן. גם הרופא המומחה או הפרופסור אינו נוטה לראות את הגוף כמערכת שלמה המאופיינת בתלות פנימית והדדית.

חשוב לציין שמסגרות רפואיות המובילות בעולם בדומה להווארד, דיוק, ייל וסטנפורד פתחו מרכזים לרפואה טבעית לטיפול בוסקוליטיס דרך תזונה, צמחי מרפא, פעילות גופנית, תוספי מזון, שיטות הרפיה, דיקור סיני ומגע.

גישתנו ההוליסטית לטיפול במחלה מהווה את הנתיב לריפוי, הקלה ומניעה.
הרפואה הטבעית במרפאת צוף צמחים הינה הכלי החשוב מכל לטיפול בוסקוליטיס.
חשוב להגיע לפגישת ייעוץ ואבחון במרפאתינו.

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים

פיקנוגנול

PYCNOGENOL FRENCH MARITIME PINE מבית היוצר של “צוף צמחים” פיקנוגנול הינו רכיב אנטי אוקסידנטי חזק המופק

קרא עוד »

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן