מחלת בכצ’ט טיפול, מניעה והפוגה – הטיפול הטבעי השלם

(BEHCIETS  DISEASE)

מחלת בכצ’ט הינה מחלה אוטואימונית שהינה מחלה המאופיינת בכך שתאי מערכת החיסון יוצרים אי סבילות חיסונית, מצב הגורם לתקיפה לא מבוקרת של רקמות גוף. תקיפה חיסונית עצמית זו גורמת להרס רקמתי באזור גוף מסוים. תקיפה חיסונית זו מתבצעת דרך כניסה של לימפוציטים (T) אל הרקמה הנתקפת . לציין שקיימת מערכת חיסון מולדת אך גם נרכשת המתפתחת במהלך השנים דרך חשיפתה לסביבה מגוונת, חיובית ושלילית.

מתוך סיבות אשר לא ידועות לרפואה הרגילה נכשלת מערכת החיסון באבחנתה בין “העצמי” לבין ” הלא עצמי” ובכך יוצרת AUTO ANTIBODIES ( נוגדנים עצמיים) ותאי T ציטוטוקסים התוקפים רקמות. אני מדגיש זאת שכן מחלת בכצ’ט הינה מהקטגוריה האוטואימונית ומכך חשוב להבין גם שסיבותיה הינן, סביבתיות ( פנימית וחיצונית) הורמונאליות, עצביות, מטבוליות וגנטיות. בדרך כלל הבעיה נובעת מסינרגיה שלילית של הגורמים הנ”ל ובכך הרפואה הטבעית וזאת בגישה מושכלת ומותאמת תיצור שינוי חשוב ואני לחלוטין לא מתכוון להקלה בלבד.מחלת בכצ’ט הינה מחלה אוטואימונית רב מערכתית בעלת היבטים דלקתיים שאינם בהכרח מבטאים את עצמם בבדיקות מעבדה. המחלה בעלת מעורבות סיסטמית של  מערכת העור, העיניים, העיכול, העצבים, המפרקים השונים ועוד. אכן קיים בה היבט גנטי שהרי מחקרים רבים מעידים על מקורותיה במזרח התיכון אך גם היבטים  גנטיים אוטואימוניים אינם גזרת גורל ובמקשים טריגרים  להתלקחותם. במחלה קיים מאפיין פתולוגי בדומה לוסקוליטיס שהינה דלקת של כי הדם. לא ארחיב בנושא זה שהרי יש בך מידע רב. אדגיש שהמחלה אכן סיסטמית  במקרה שלך אך ללא מעורבות עיניים. וחשוב לי להדגיש שהמחלה הינה פרוגרסיבית מאוד ועלולה ליצור בסיס לבעיות קשות ובלתי הפיכות. הרפואה הטבעית מתמודדת אל  מול הבעיה הזו.

בכל הקשור לתרופות השונות בדומה לכולכיצין, לציין שכולכיצין הינו בעל רכיבים רעלניים וחשוב ליצור ביקורת נכונה במינונים שלא יהוו בסיס לנזק. התרופה יעילה לשיכוח כאבים ודלקת ולכן נהוג להעניקה לחולי דלקת מפרקים שגרונית. הכולכיצין מטפל גם בקדחת הים תיכונית ואני מציין זאת שכן תפקידה בין היתר הינו הפחתת מצבי דלקת ותדירות התקפים. לכולכיצין קיימות תופעות לוואי רבות בדומה להפרעות עיכוליות וכן ירידה במספר הכדוריות הלבנות, פגיעה במוח העצמות, אנמיה וחשש להרעלה. בנוסף הכולכיצין עלול לפגוע בפוריות הגבר , מכיל לקטוז, גורם לחולשה, ירידה במשקל, כאבי בטן ועוד. וודאי שבעת איזון כללי דרך הטיפול ניצור אפשרות להיפטר מהכולכיצין. השילוב בין כולכיצין ונטילה פוטנציאלית של אימורן מהווה שילוב יעיל באופן זמני אך מסוכן בהיבט הקבוע. אימורן (AZATHIOPRINE) הינה תרופה המדכאת את מערכת החיסון ויוצרת בסיס להתפרצותן של מחלות רבות וכן תופעות לוואי בדומה לבחילה, איבוד שיער, פריחה, זיהומים (פוגעת בפעילות מח עצם) ועוד.

כאמור, לא ארחיב בנושא המחלה אך אדגיש שהרפואה הטבעית מהווה את הכלי החשוב מכל לטיפול, ריפוי, רימסיה ואי הישנות.

אין בי ספק שניתן להיפטר מערב רב התסמינים הקשים אותם אתה חווה וזאת דרך טיפול ארוך טווח מושכל, מותאם ובאחריות הדדית.

מחלת בכצ’ט הינה מחלה אוטואימונית קשה ופרוגרסיבית ויפה שעה אחת קודם לטיפול טבעי.

מהן מחלות אוטואימוניות?

מחלות אוטואימוניות הינן קבוצת מחלות שהרפואה הרגילה אינה מתמודדת איתן אלו מלבד  דיכוי חיסוני ולחימה בדלקת, אנטיביוטיקה, טיפול ופוטותראפיה מונעת. הרפואה הטבעית מהווה את הכלי החשוב מכל להתמודדות אל מול מחלה אוטואימונית.

להמשך קריאה על: הטיפול המחלות אוטואימוניות – לחץ כאן

הטיפול הקונבנציונאלי במחלת בכצ’ט

תחילה אציין עובדה חשובה: אין לרפואה הרגילה תשובה למחלה אוטואימונית בכלל ומחלת בכצ’ט, בפרט.יש תשובה לרפואה הטבעית לבעיה זו.

הטיפול התרופתי ” מעניק” תרופות הניתנות כטיפולים מונעים וכרוכים בתופעות לוואי מסוכנות. לא קיימת חשיבה מושכלת ומבוקרת לטיפולים הרפואיים  המדכאים חלקים רבים ממערכת החיסון. התרופות הנמצאות כיום בשוק התרופות לטיפול במחלות אוטואימוניות הורסות או מדכאות חלקים רבים במערכת החיסון. תרופות אלו נושאות הבטחה רוויה בתקווה לחולים  אך לשווא. הן אכן גורמות להקלה אך בה בעת יוצרות את הסיכון לפתח סרטן ומחלות נוספות.

הטיפול בתרופות הרגילות גורם להתפרצות של מחלות אוטואימוניות אחרות תוך פגיעה חיסונית נוספת.

רבים מאנשי המקצוע הבכירים בעולם טוענים שהתרופה הרבה ביותר מזיקה מהמחלה.

במקרים רבים, במהלך השנים, פסל FDA תרופות רבות לאחר שהתברר שהן מזיקות.

האפשרות הטיפולית הקונבנציונאלית העומדת היום לרשות החולים בבכצ’ט והמחלות האוטואימונית מסוכנת.

גם התרופות החדשות מהוות סיכון רב לכבד להתפתחות סרטן ולתופעות לוואי רבות.

אין כדור קונבנציונלי לטיפול בבכצ’ט גם הטיפול בכולכיצין עתיר תופעות לוואי, לעיתים מסוכנות.

צוף צמחים לרפואה טבעית במחלות אוטואימוניות

הרפואה הטבעית בצוף צמחים מנחה לשיפור משמעותי ולטיפול פנימי ומחלות אוטואימוניות דרך צמחי מרפא, טיפול תזונתי ,תוספי מזון ודיקור.הגישה ההוליסטית מהווה תמיכה סימפטומאטית אך נוגעת גם ביסודות אשר גרמו להתפתחות המחלה.אין ספק שעמידה במטלות תגרום להקלה וריפוי של מחלות אוטואימוניות שהרי השלכותיה חמורות ולכן יש למהר ולטפל. (הטיפול הטבעי נטול כל תופעות לוואי ומסייע לריפוי הוליסטי.)

בצוף צמחים מקפידים על מערך טיפול יסודי תוך מעקב,שינוי תזונתי,ייעוץ בלתי פוסק ופגישה שבועית עד למימוש היעדים ( ראה רשימה)

ניתן לטפל בבכצ’ט ובכך להגיע להפוגה רבת שנים

לחצים נפשיים ומחלת בכצ’ט

חשוב לציין את הקורלציה בין לחצים נפשיים ומחלת בכצ’ט:

חד משמעית!!! לחץ פוגע במערכת החיסון. לחץ פוגע בתפקוד החיסוני.

לחצים אף מאיטים את קצב ההחלמה של הגוף. ילדים ונערים החיים בלחץ מהווים קטגוריה של סיכון גבוה לפתח בעיות במערכת החיסון. יש קשר ישיר בין לחץ לתמותה. הלחץ מהווה גורם דומיננטי להיווצרות של המחלה האוטואימונית. הלחץ יוצר תגובה אבולוציוניות בתאי הגוף בכך שכאשר אנו לחוצים הורמוני יותרת הכליה מייצרים הורמונים המכונים אדרנלין וקורטיזון. בסיסו של הלחץ במוח באזור המכונה היפותלמוס. אזור זה אחראי על ויסות חום הגוף מערכת הנשימה, ויסות הרעב, מצבי שינה, תפקוד מיני, לחץ דם אך גם סוג של מערכת השומרת על הגוף מסכנות.

בעת לחץ נותן המוח הוראה ליותרת הכליה להציף את הדם באדרנלין ולהגביר את קצב הלב להזרמת חמצן נוסף למוח. הלחץ מציף גם את הגוף בהורמון לחץ המכונה קורטיזול החיוני להישרדותנו. שהינו סוג של תנועה הורמונאלית מוגברת ( זוכרים? חלק מהגורמים למחלה הינו אי איזון הורמונאלי.) ההצפה החוזרת והנשנית בקורטיזון קשורה באופן ישיר לתגובת מערכת החיסון ובכך הופך הקורטיזון במצבו הכרוני למאיץ את מערכת החיסון.

אכן כן, הקורטיזון בעוצמתו הלא מבוקרת והכרונית כתוצאה ממתח נפשי משפעל את כל תאי החיסון למלחמה וזאת דרך קשרי הלימפה. בעת לחץ כרוני גדל מספרם של תאי החיסון אך גם גדלה שחיקה מהירה של יכולת ההתבוננות הנכונה של מערכת זו.

במצב זה מתעייפים ונשחקים תאי מערכת החיסון וגורמים להאטה חיסונית אך גם התגובה החיסונית משנה באופן טראגי ודרמתי את פעילות תאי T וגורמת ליציאה משליטה. אכן כן, אנשים לחוצים מגיעים לרמות גבוהות של ציטוקינים דלקתיים בדם ולשיבוש תקשורת תאי החיסון.

השיטות הרגילות להורדת מתח ומיגור מצבי דיכאון מלוות בתרופות אנטי פסיכוטיות ואנטי חרדתיות הגורמות לתופעות לוואי קשות והתמכרות תוך הגברת המינון מעת לעת וזאת בניגוד לפורמולות הצמחיות אשר מהוות אמצעי אדיר לאיזון פנימי.

הטיפול ברפואה הטבעית במחלת בכצ’ט

הרפואה הטבעית מהווה מענה חשוב למיגור המצבים הכרוניים של מחלת בכצ’ט. הרפואה הטבעית מביטה בשלם תוך גישה תבונית לגורמים והתנאים אשר יצרו את הבעיה האוטואימונית. הרפואה הרגילה בישראל אינה מבקשת לדעת על אורח חיים של החולה. הרופא אינו שותף אודות התזונה והמצבים הנפשיים וכן עברו של החולה. הרופא אינו יכול ליצור חשיבה החורגת מסל התרופות אשר הוא נותן. גם הרופא המומחה או הפרופסור אינו נוטה לראות את הגוף כמערכת שלמה המאופיינת בתלות פנימית והדדית.

חשוב לציין שמסגרות רפואיות המובילות בעולם בדומה להווארד, דיוק, ייל וסטנפורד פתחו מרכזים לרפואה טבעית לטיפול במחלה אוטואימונית דרך תזונה, צמחי מרפא, פעילות גופנית, תוספי מזון, שיטות הרפיה, דיקור סיני ומגע.

גישתנו ההוליסטית לטיפול במחלה מהווה את הנתיב לריפוי, הקלה ומניעה.

אין ספק שמהלך המחלה ברור ומגלה החמרה והתלקחות. אין בי ספק בדבר היכולת ליצור טיפול נכון ומושכל וזאת לאחר עיון מעמיק בתכני פגישתנו. הגורמים והתנאים להיווצרותה והחרפתה של מחלה אוטואימונית גלויים וברורים ולכן האסטרטגיה הטיפולית תיצור שינוי דרמטי. נעשה זאת דרך קשר יומי והנחיות ברורות וקלות וכן נטילת כל התכשירים לטיפול פנימי וטיפול חיצוני .

ניתן לטפל במחלת בכצ’ט. ניתן ליצור הפוגה. ניתן גם למנועה החרפה, התלקחות וגלישה קלינית לבעיות נוספות.

אופן הטיפול בבכצ’ט

ניתן לטפל במחלת בכצ’ט ובכך גם ליצור איזון חשוב לגוף בדומה למערכת העצבים,למערכת החיסון,  העיכול, וכדומה וזאת, כאמור, למגר את הפוטנציאל ההתקפי הכרוני.

ניתן לציין שהקסם הטמון ברפואה הטבעית הינה התועלת הרבה לגוף כולו.

חשוב ליצור טיפול עמוק תוך מניעת ההיבט הפרוגרסיבי של בכצ’ט וזאת כדי להוביל לאיזון נכון , ריפוי והפוגה.

אל אף שאני שומע הערות שונות ומשונות שלא ניתן לעצור את המחלה ואת ההיבט האוטואימוני הכרוני שלה , תשובתי תמיד:” לא מוחלט” מטופלים רבים הגיעו למצבי הפוגה מוחלטת במחלות אוטואימוניות הבאות וזאת דרך טיפול טבעי מושכל.

לצמחי מרפא המיוצרים במעבדתנו השפעות חשובות על התפתחות המחלה חשוב ליצור התאמה קלינית אינדבדואלית שהרי הטיפול הצמחי בכצ’ט יהיה מותאם אישית ולכן ניצור טיפול בהתאם.

מסקנה חשובה

מתברר שאחד הגורמים הדומיננטיים למחלה הינו התהליך האוטואימוני, דבר היוצר חוסר איזון כללי במערכת החיסון ונובע גם מגורמים רבים בדומה לקשיי עיכול, קשיי ספיגה, אלרגיה למזון, עצירות, רגישות תזונתית, תפקוד לא תקין של הכבד,מתח קיומי ונפשי, העדר פעילות אירובית, חסרים תזונתיים ,תורשה, מצבי דכדוך, תזונה חסרה ולא מיטבית ועוד.

מחלת בכצ’ט – עקרונות ופרוטוקול טיפול

חשוב ליצור פרוטוקול טיפול מושכל המותאם באופן אישי עבורך שהרי קיימים הבדלים בין אדם לאדם, הן ביחס לגורמים והן ביחס לגופו ומורכבותו.

כאמור, בכצ’ט הינה מחלה אוטואימונית אך גם מחלה מטבולית תוך השפעה רב מערכתית מגוונת.אנו ניצור פרוטוקול טיפול מלא כדי להילחם במחלה ולנצחה.

המערכות המהוות חלק מפרוטוקול הטיפול

ניצור מארג טיפול המבקש לגעת בשלם ובמערכותיו הקשורות לבעיות השונות, להלן המערכות.לציין שהטיפול הינו שלם אך מבקש להגיע לתוצאות חשובות והעלמת הנגעים. ניצור איזון בכל הקשור ל:

 • תפקודי כבד
 • רגישות למזון
 • הפרעות עיכול
 • הפרעות ספיגה
 • מתח נפשי
 • אי איזון חיסוני
 • מצבי לחץ ואי שקט פנימי
 • ניקוי רעלים ועוד
 • חיזוק מערכת החיסון

פרוטוקול הטיפול חייב להיות מבוסס על הגוף כשלם על כל מערכותיו שהרי רק כך ניצור טיפול עמוק , מקיף ורב תועלת.

פרוטוקול הטיפול השלם

 • בניית תבנית טיפולית בהתאמה אישית ולא דרך “תרופת מדף” דרך צמחי מרפא המותאמים לך ותכשירים נוספים.
 • הנחיות תזונתיות אישיות המותאמת לאורח חייך ולהרגלי תזונתך.
 • שינוי ושיפור עקרונות קיומיים.
 • דיקור סיני ומגע רפואי מודרני ומסורתי.
 • שימוש מושכל בתוספי מזון.
 • טיפולים חיצוניים מסייעים.
 • הנחיה לפעילות גופנית.
 • הנחיה לשיטת הרפיה.
 • טיפול בקליניקה בשיטה מסורתית
 • טיפול בקליניקה במגע רפואי ודיקור סיני רב מערכתי חשוב מאד כחלק מהריפוי.
 • טיפול ב YNSA.

 

 

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:

המלצתה של ענת על טיפול טבעי בפריון

טיפול טבעי בפריון שלום,                                                                                                                                                                                                                                                    27.3.22 בעלי ואני ניסינו במשך כמעט שנתיים להרות.  שנתיים שבהן לא

קרא עוד »
מאמרים ומוצרים אחרונים

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן