אנמיה המולטית אוטואימונית

אנמיה המולטית אוטואימונית (AIHA) הינה קטגוריה המאספת בתוכה מספר הפרעות הנובעות מנוגדנים חיסוניים עצמיים היוצרים קשר לאריטרוציטים של החולה ובכך גורמים לפגיעה והרס של תאים אדומים. חשוב להבין את תהליכי המחלה וזאת דרך אבולוציה ראשונית ואבולוציה משנית.

התהליך הראשוני (AIHA)

מופיעים נוגדנים הפוגעים בכדוריות האדומות ובכך גורמים לאנמיה המולטית וזאת ללא כל עדות של מחלה סיסטמית. תהליך זה נובע ממספר גורמים בדומה לחולשה, אי איזון חיסוני, מצבי לחץ, מחלות ויראליות, חיידקים, טפילים, מצבי דיכאון, שימוש בתרופות ועוד. אין ספק שתהליך זה נפוץ מאוד ומהווה חלק חשוב לטיפול ואף מאפיין אותן.

התהליך המשני (AIHA)

תהליך זה נובע מבסיס של מחלה סיסטמית בדומה לזאבת (לופוס), בעיה ממאירה, חולשה חיסונית קשה וכדומה. אכן יכולה להיות סבירות גם לסעיף זה בהקשר לבעייתך.

תסמינים של אנמיה המוליטית

אנמיה המולטית הינה מחלה לא צפויה ובדרגות חומרה שונות ואכן חייבת טיפול מושכל ומותאם.

התסמינים הינם בדומה לחולשה קשה, עייפות, כאבי ראש, קשיים בביצוע פעולות, קשיי ריכוז, אי שקט, דיכאון, דפיקות לב מואצות, חיוורון, סחרחורת, קושי נשימה במאמץ, קור בגפיים, פגיעה הורמונאלית.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

השלכות קשות של המחלה והסיכונים הכרוכים בהופעתה

 • שבץ
 • הפרעת קצב לב
 • אי ספיקת לב
 • נזקי כלי דם
 • פגיעה במח העצם
 • כשל כלייתי
 • דימום מוגבר ועוד.

הטיפול הקונבנציונלי

הטיפול הקונבנציונלי הינו טיפול תרופתי המבקש ליצור דיכוי של מערכת החיסון דרך תרופות שונות ובאמצעות סטרואידים.

חשוב לציין שהטיפול הרגיל אכן יוצר שינוי אך לחלוטין לא ריפוי וכן גורם לחשיפה קשה לבעיות הדורשות חוסן חיסוני בדומה לסרטן, מחלות נגיפיות, זיהומים, חשיפה לחיידקים, וירוסים וטפילים למיניהם. מעבר לכך תרופות אלו עתירות בתופעות לוואי קשות, גורמות להשמנה, חוסר איזון כללי ועוד.

המערכות המהוות חלק מפרוטוקול הטיפול

ניצור מארג טיפול המבקש לגעת בשלם ובמערכותיו הקשורות למחלה, להלן המערכות.לציין שהטיפול הינו שלם אך מבקש להגיע לתוצאות חשובות והעלמת הנגעים. ניצור איזון בכל הקשור ל:

 • תפקודי כבד
 • רגישות למזון
 • הפרעות עיכול
 • הפרעות ספיגה
 • מתח נפשי
 • אי איזון חיסוני
 • מצבי לחץ ואי שקט פנימי
 • ניקוי רעלים ועוד
 • חיזוק מערכת החיסון

פרוטוקול הטיפול חייב להיות מבוסס על הגוף כשלם על כל מערכותיו שהרי רק כך ניצור טיפול עמוק , מקיף ורב תועלת.

הטיפול ברפואה הטבעית באנמיה המולטית אוטואימונית

טיפול טבעי באנמיה המולטית אוטואימונית על ידי הרפואה הטבעית מהווה מענה חשוב למיגור המצבים הכרוניים של המחלה האוטואימונית. הרפואה הטבעית מביטה בשלם תוך גישה תבונית לגורמים והתנאים אשר יצרו את הבעיה האוטואימונית. הרפואה הרגילה בישראל אינה מבקשת לדעת על אורח חיים של החולה. הרופא אינו שותף אודות התזונה והמצבים הנפשיים וכן עברו של החולה. הרופא אינו יכול ליצור חשיבה החורגת מסל התרופות אשר הוא נותן. גם הרופא המומחה או הפרופסור אינו נוטה לראות את הגוף כמערכת שלמה המאופיינת בתלות פנימית והדדית.

חשוב לציין שמסגרות רפואיות המובילות בעולם בדומה להווארד, דיוק, ייל וסטנפורד פתחו מרכזים לרפואה טבעית לטיפול בילפת שטוחה דרך תזונה, צמחי מרפא, פעילות גופנית, תוספי מזון, שיטות הרפיה, דיקור סיני ומגע. גישתנו ההוליסטית לטיפול במחלה מהווה את הנתיב לריפוי, הקלה ומניעה. אנמיה המוליטית מהווה עבורי יעד חשוב אך אין ספק שהוא מתלקח מגורמים סיבות ותנאים ברורים הנובעים מפגישתנו.

אין ספק שמהלך המחלה ברור ומגלה החמרה והתלקחות. אין בי ספק בדבר היכולת ליצור טיפול נכון ומושכל וזאת לאחר עיון מעמיק בתכני פגישתנו. הגורמים והתנאים להיווצרותה והחרפתה של בעיה אוטואימונית.

ולכן האסטרטגיה הטיפולית תיצור שינוי דרמטי. נעשה זאת דרך קשר יומי והנחיות ברורות וקלות וכן נטילת כל התכשירים לטיפול פנימי וטיפול חיצוני . ניתן לטפל במחלות אוטואימוניות. ניתן ליצור הפוגה. ניתן גם למנועה החרפה, התלקחות וגלישה קלינית לבעיות נוספות. אסור לך לוותר שהרי המחלה הינה פרוגרסיבית ולפיכך יכולה להתלקח בתדירות קשה יותר ולגרום לבעיות קשות.

כאמור, ניתן לטפל במחלה ובכך גם ליצור איזון חשוב לגוף בדומה למערכת העצבים, העיכול, וכדומה וזאת, כאמור, תוך מימוש היעד. ניתן לציין שהקסם הטמון ברפואה הטבעית הינה התועלת הרבה לגוף כולו. חשוב ליצור טיפול עמוק תוך מניעת ההיבט הפרוגרסיבי של המחלה וזאת כדי להוביל לאיזון נכון , ריפוי והפוגה. אל אף שאני שומע הערות שונות ומשונות שלא ניתן לעצור את המחלה ואת ההיבט הכרוני שלה , תשובתי תמיד:” לא מוחלט” מטופלים רבים הגיעו למצבי הפוגה מוחלטת וזאת דרך טיפול טבעי מושכל. לצמחי מרפא המיוצרים במעבדתנו השפעות חשובות על התפתחות המחלה חשוב ליצור התאמה קלינית אינדיבדואלית שהרי הטיפול הצמחי במחלה אוטואימונית יהיה מותאם אישית ולכן ניצור טיפול בהתאם.

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן