הרבה פעמים אנחנו שומעים את הביטוי “הכל בראש שלנו” כשאנחנו מספרים על כך שאנחנו לא מרגישים טוב או שאנחנו חולים. הרבה פעמים אנשים גם לא מאמינים שהבעיה היא לא רק פיזית אלא גם נפשית, מבחינתם אם הם ייקחו כדור או תרופה, הבעיה תעבור. אך כמו שאנחנו יודעים היום, זה לא מדויק. כדור, תרופה או טיפול רפואי לבד לא יכול לפתור את הבעיה, והבעיה איננה נמצאת רק בראש שלנו. מדובר בשילוב בין השניים. לכן גם טיפול רפואי רגיל, מערבי, לא יכול לעזור לנו בהכרח, אנחנו צריכים לחפש טיפול משולב אשר מתמודד גם עם ההיבטים הנפשיים וגם עם ההיבטים הפיזיולוגיים של הבעיה איתה אנחנו מתמודדים. דוגמא טובה לכך היא מחלת פסוריאזיס. על פניו, מדובר במחלת עור, כפי שאנחנו יודעים. מחלה במסגרת העור שלנו נהיה אדום-סגול, אנחנו מתמודדים עם קשקשת. מדובר במחלה נפוצה (עד 4 אחוז מהאוכלוסייה מתמודדים), היא לא מדבקת, אך היא מאוד לא נעימה, והיא יכולה לתקוף אותנו במקומות שונים בגוף, והיא יכולה להשפיע גם על מערכות פנימיות של הגוף. על פניו, מדובר במחלת עור, מחלה שכל הטיפול בה אמור להיות בחלק הגלוי של הגוף. רופאים אגב מתייחסים לכך מעט אחרת, הם מסתכלים על התופעה כמחלה אוטואימונית, כלומר מחלה בה מערכת החיסון עצמה גורמת לבעיה, היא נחלשת ומאפשרת לגוף לתקוף את עצמו. לכן, אם רוצים לטפל בבעיה צריך להגן שהגוף לא יתקיף את עצמו, כלומר לעצור את המתקפה. אך זה לא מדויק, מדובר במחלה שהיא מעבר לכך. במסגרת טיפול טבעי בפסוריאזיס, אנחנו משתמשים בשיטת טיפול משולב, כלומר, גוף ונפש. חשוב להבין את הקשר בין השניים, חשוב להבין שדבר קשור לדבר, ואי אפשר לטפל רק בהיבט אחד בשביל לפתור את המחלה.

כיצד הנפש קשורה לטיפול במחלת פסוריאזיס

התשובה לכך פשוטה, לא פעם הגוף שלנו נחלש כתוצאה מלחצים ומתחים בהם אנחנו נמצאים. כלומר, כתוצאה מכך שאנחנו נמצאים במצב תודעתי מסוים, מצב של מתח, לחץ, חרדות וכדומה, אזי שהגוף שלנו נחלש ועל כן אנחנו צריכים לטפל לא רק בהיבט הפיזי, אלא גם בהיבט הנפשי על מנת להעניק לגוף שלנו אפשרות לרפא את עצמו, להחלים. לשם כך בדיוק, במסגרת טיפול טבעי בפסוריאזיס, אנחנו משתמשים במגוון רחב של טיפולים שקשורים לנפש, למשל, אנחנו משתמשים במדיטציות, יוגה, טיפול טבעי לחרדה, טכניקות של שחרור נשימה ועוד. אלה דברים שנראים פשוטים או לא קשורים, אך אנחנו נוכל לראות שיש קשר ישיר ביניהם לבין החלמה מהמחלה. ככל שנפחית את הלחץ מעצמנו, ככל שנשחרר מתחים, כך יהיה לגוף שלנו הרבה יותר אנרגיה וכוח, לטפל בעצמו וכך נוכל להבריא מהמחלה בצורה נכונה, מבלי שנשתמש בחומרים ומרכיבים שיכולים לייצר תופעות לוואי שיחמירו את המצב.    

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן