אפשר להיפטר מ o.c.d

מבוא – הטיפול הטבעי השלם

גם כאשר ההגדרה הרפואית הינה O.C.D עדיין אין אני רוצה להביט בקטגוריה הזו דרך הבנה אין סופית של מגוון פתולוגיות המייצגות הפרעות נפשיות. אני מתכוון לכך שבבסיס ההתנהגויות השונות והקשות, קיימות סיבות ותנאים להיווצרותה של הבעיה ובכך אנו חייבים בעת זו להעניק תשומת לב לפתרון ולא לבחוש בבעיות ובהיסטוריה המלווה אותן. מצבי OCD  אינם קלים ופרוגרסיביים ובכך עלולים להוביל למקומות קשים יותר, תרופות קונבנציונאליות ואף חשש למסגרות כפויות.

הרפואה הטבעית במרפאתי מבקשת להביט באדם השלם ובכך ליצור סינרגיה טיפולית רחבה, מושכלת ומותאמת. נעשה זאת דרך טיפול תרופתי מצמחי מרפא מותאמים וזאת דרך מספר מנגנונים. אין ספק שתסמינים רבים מעידים על הפרעת דחק, דיכאון ועקה, התקפי חרדה וכדומה כבסיס ל  O.C.D. בעת O.C.D נוצרות מחשבות טורדניות כפייתיות המובילות למצבים טקסיים בדומה לחזרה על תנועות וכדומה וזאת כדי ליצור הפניית התודעה המיוסרת מהמחשבות הקשות אל פעילות חזרתית ולא נשלטת. הטיפול התרופתי הינו בנוגדי דיכאון ואינו פותר את הקונפליקט הפנימי הקשה.

הטיפול הטבעי

מטרת הטיפול הינה ליצור התמרה במצבים הדיכאוניים והחרדתיים המהווים בסיס ל-O.C.D  .נעשה זאת תוך טיפול בגורם לבעיה, אך גם הקניית כלים להתמודדות עם מצבים אלו. הטיפול הטבעי במרפאתנו יתמקד באיזון וחיזוק של מערכת העצבים וזאת גם לאפשר למטופל מהבחינה הנפשית והפיזית להתמודד בצורה מיטבית עם התקפי החרדה. חשוב ליצור את זיהוי הגורם לבעיה ולעקרו מהשורש. נעשה זאת באמצעות צמחי מרפא, תוספי מזון, טכניקות טיפול בדומה למגע, תרגול נשימות, יוגה, דיקור, תזונה, תנועה ועוד.

O.C.D – הסבר

ההפרעה המכונה O.C.D שהינה הפרעה טורדנית כפייתית הינה מצב שכיח ובדרגות חומרה משתנות. הבעיה מהווה בסיס לסבל קשה, טרדה יומית, תסכול ופגיעה במסלול חייו של האדם. אין ספק ש O.C.D גורמת למצבים קשים ואף לנכות נפשית. בבסיס מסווגת הבעיה כהפרעת חרדה מאופיינת במחשבות לעיתים קשות תוך העדר יכולת של הלוקה בה על פי רצונו ובכך הופכות לפולשניות, טורדניות ומעיקות. במצב זה המחשבות הופכות ל”תקועות” במוח של הנער ואל אף ניסיונותיו להרחיקן אין המאמצים מגלים פרי ואף קיימת העצמה של המחשבה הטורדנית .ניתן לדמות זאת כמו מפל ענק של מים או סופת שלגים שמציפים את מוחו של החולה תוך גילו תסמיני חרדה וברובן הינן סיטואציות שלא שזור בהן הגיון. מצד אחר המטופל מבין שהמחשבות, הטרדה, החרדה והפחד אינם מעוגנים בהגיון, אך מהצד השני הוא חש פחד קשה, מועצם, חרדתי ואינטנסיבי. חייבים להיות מספר תנאים ברורים לכך, האחת האם קיימות מחשבות ללא שליטה ומטרידות וכן כפייתיות לא נשלטת. בדומה למחשבות, דחפים שונים, תמונות, אי רציונאל, מחשבה נטולת הגיון, אי נוחות, חרדה, תסכול, שיבוש חברתי, שיבוש בלימודים, דחייה עצמית ועוד.

השנייה האם קיימת התנהגותית כפייתית ובלתי נשלטת במגוון הפעילות שהאדם מבצע וזאת כדי להסיט את מודעותו מהמחשבות הקשות ומתחושות החרדה הנלוות להן. הפעילות לעיתים חסרות הגיון וחוזרות על עצמן והופכות למפלט זמני ומאופיינות בחזרות של תנועות גוף, ידיים, רגלים, וכדומה.

הטיפול הרפואי הרגיל

הטיפול הרגיל הינו הטיפול התרופתי וההתנהגותי, הרכיב הפעיל העיקרי בתרופות הפסיכיאטריות הינו מעכבי סרוטונין או נוגדי דיכאון. כאמור,בעיות OCD, המלוות בדיכאון ודכדוך ואי איזון פנימי קשה מחייבות פתיחות והתבונות של המטפל .התמימות או הרצון להכחשה אשר יוצר מחשבה של פתרון הבעיה דרך כדור של רופא אינו מבוסס לחלוטין. חייב להיות סיוע טבעי רב תחומי. הטיפול התרופתי הרגיל מוציא את ראש המתבגר מהמים העמוקים אך ספינת המפלט אל היבשה המיוחלת לא תופיע דרך הטיפול הרפואי הרגיל. הטיפול הטבעי בצוף צמחים הינו טיפול קיומי משולב. השילוב מהווה יסוד לשינוי רב משמעות ואף להיפסקות התלות הפרוגרסיבית בטיפול הכימיקלי. טיפולי הדיקור הסיני והמגע המלווים בפורמולות צמחי מרפא, תזונה, תוספי מזון והנחיות קיומיות מהווים גורם אינטגראלי מתהליך הריפוי, ההקלה והמניעה.

יסוד הבעיות

הגורמים והתנאים רבים בכל הקשור לתופעות של חרדה OCD, דיכאון, דכדוך אי שקט קשה ועוד. להלן פירוט חלקי של הגורמים והתנאים.

 • תקופות של מתח ולחץ נפשי
 • לחצים סביבתיים רבים
 • בעיות אמוציונאליות ממושכות ללא פיתרון
 • קשיים
 • בעיות פיזיולוגיות
 • קשיים בהכלה של אי הצלחה, בקורות, כישלונות ועוד
 • כאבים כרוניים
 • בעיות איזון בנוירוטרנסמיטורים (סרוטונין, גאבא, דופאמין)
 • העדר איזון הורמונאלי
 • תסמונת ווסתית מעיקה
 • מחלות קודמות וחרדה אשר מתלווה לדיכאון
 • תת פעילות בלוטת התריס
 • תזונה לקויה
 • בעיות משקל חמורות
 • אלרגיות למזון / אי סבילות
 • רמות סוכר בדם
 • חסרים תזונתיים
 • תרופות להורדת לחץ דם, נוגדות דלקת, נרקוטיות ופסיכיאטריות
 • הצטברות רעלים בגוף
 • פטריית קנדידה
 • הפרעות שינה
 • זהות מינית לקויה
 • אנמיה
 • העדר איזון פנימי
 • דימוי עצמי נמוך – אני שמן, אני מכוער, אני לא מושך

הרפואה הטבעית משמשת יסוד לשינוי רב תחומי בנקודות הנ”ל ,לשיפור ואף לריפוי מלא  של התופעה.

ניתן להתגבר על מצבי דיכאון, OCD וחרדה.
חשובה התאמה נכונה, מארג נכון של טיפול, סינרגיה יעילה, אמפטיה ופורמולות מותאמות.

הטיפול ב-o.c.d באמצעות צמחי מרפא

קטגוריות טיפול

אלו הקטגוריות החשובות מכל

 1. צמחי מרפא מרגיעים
 2. צמחי מרפא מרוממי רוח
 3. צמחי מרפא אדפטוגניים ( חיזוק, עמידות והסתגלות הגוף)
 4. צמחי מרפא מאזני מערכת העצבים
 5. צמחי מרפא מחזקי מערכת העצבים.

אין בי ספק בהצלחת הטיפול ובאחריות הדדית. חשוב מאוד למנוע ויפה שעה אחת קודם את ההידרדרות למחוזות קשים יותר.

O.C.D אצל נערים ובוגרים 

גיל הבגרות מאופיין בשינויים מהירים וחדים. ההתמרה בחשיבה ובגוף נעשית בקצב מואץ ומודעות לזהות האישית ביחס לקיום החיצוני מהווה חלק חשוב בדפוסי המחשבה והקשיים הנובעים מכך בגיל זה. היותם עדיין מתבגרים ולא מבוגרים יוצר עימות פנימי הנובע מהרצון העז לעצמאות אל מול התלות הרבה בהורים ובתמיכתם הפיזית, הרגשית והרוחנית. הרצון לייחודיות מתעמת אם הרצון להיות ככל החברה ועל פי כל צו תרבותי ובכך התקשורת עם ההורים הופכת להיות לקויה ומהולה בחשש רב מאי שביעות רצון ההורים. המתבגרים מבקשים שליטה בחייהם ומסרבים לשתף את ההורים בבעיותיהם והחיים הופכים להיות חיים של מצבי רוח משתנים, הסתגרות בחדר, עימותים גם על דברים קטנים, הפגנת כעס, העדר נימוסים בסיסיים מגלים מצבי רוח רבים המהולים בעצב, דכדוך, אי שקט,פגיעות ובלבול הורמונאלי והתפתחותי, התפרצות זעם, התנהגות מורדת ועוד.

במהלך השנים עובר המטופל ברגע נתון ממצב אחד לשני במהירות רבה וזאת תוך תחושות אמוציונאליות עזות יותר מהמבוגר. ההתפתחות הופכת להיות רגישה מאוד ותלויה ביום נתון באין ספור של גורמים ותנאים המזמינים לו הכרח לתגובות, לעיתים לא מאוזנים ולא פרופורציונאליים. היציבות הפנימית אצל המתבגר מהווה גורם חשוב להתפתחות מיטבית בדומה ליכולת ליהנות מהחיים, להיות מאושרים, רגועים, אופטימיים ולהצליח להגיע להישגים רבים. ההתפתחות המיטבית גם מאפשרת ביטויים סוציאליים ותחושות של חום , אהבה וקשר עמוק אל המשפחה. גם גופו של המתגבר תוך התפתחות מיטבית אינו מזעזע אותו ויכול להכיל תסכולים רבים ואף מוכן ליצור השקעה רבה להגעה אל הישגים רבים. המצב המיטבי מאפשר למתבגר לא לתת למצבים רגשיים להכניע את רוחו ובכך ליהנות מפעילות אתגרית מגוונת.

ההיבטים הלא מיטביים בגיל הבגרות.

ודאי שההסבר הקודם מהווה יסוד לחזון אולטימטיבי אך לא מציאותי וזאת משום שהמתבגר חי בחברה לעיתים לא רגועה ומאוזנת המעניקה תמיכה, אהבה ואהדה אך רק באופן סלקטיבי. מתוך כך נוצרים מוטיבים של ערך עצמי ירוד דיבור מהוסס, שקט או בקולי קולות, הוא נפגע בקלות ולו רק ממילה, מבט או סתם שתיקה. המתבגר יכול לבכות מכל דבר ואף לצחוק צחוק תיאטרלי לא ברור. הוא חש תחושות של חרדות, דיכאון ואומללות כללית אך חש גם לעיתים קרובות את המוגבלות שבו. לעיתים קרובות והוא מרוכז בעצמו וחש צורך לגונן ללא הרף על “האני” שמיצגו. בהיבטים הסוציאליים קיימים לעיתים קרובות בדידות ואף סוג של ריחוק משפחתי

המלצה לאסטרטגיה טיפולית ברפואה טבעית במצבי לחץ דכדוך, עצבות, O.C.D

מצבי חרדה, OCD, דכדוך ועצבות מהווים את יסוד הבעיה ומלווים ברצון עז לאיזון.

חייב להיות שינוי במהלך הטיפול וזאת כדי ליצור גישה אל מול התסמינים השונים והקשים. שינוי זה יתאפשר דרך מארג סינרגי לטיפול טבעי.אין בי ספק בדבר ההצלחה אשר צפויה וזאת דרך עמידה במטלות הטיפול השונות.ניצור תהליך ריפוי אשר ילווה בצמחי מרפא בדומה לכמוסות, מיצויים וחליטות, תוספי מזון ותזונה נכונה וזאת דרך מועדים של שבועיים,חודש ושלושה חודשים .

הטיפול הינו הוליסטי טבעי ולפיכך יתמקד באיזון האמור להיות בין המערכת הפראסימפטטית לבין המערכת הסימפתטית המהוות את האיזון במערכת העצבים.

אין ספק שניתן ליצור שינוי דרמטי אך כאמור, זה ילווה בשינוי קיומי.

תהליך הריפוי הטבעי במרכז טל לרפואה טבעית רואה בחוק הקיום הטבעי את היסוד לטיפול. נקודת ההנחה אשר מהווה עבורנו חזון הינה:

“גופנו מבקש איזון וחותר באופן טבעי לבריאות והרמוניה בכל גיל ואף יש לו גם את הכלים לכך”

עובדה זו חשובה שהרי להיות בריא זה להיות מאוזן באופן בו המערכות השונות מתפקדות נכון ובהרמוניה.מתוך כך ברור שבכל עת שקיימת סטייה מהאיזון,מבקש גופנו לתקנה ולהחזיר את הגוף אל מצבו הקודם.לגוף יש כוח טבעי המסוגל לרפא,לתקן ולשפר.חשוב להבין זאת,שכן ברפואה הקונבנציונאלית,ההיבט החשוב הינו הטיפול החיצוני והתרופתי העתיר בתופעות לוואי ולחלוטין מהווה תהליך סימפטומאטי בלבד ולא שורשי.הגוף חייב את הסביבה והתמיכה הנכונה וזאת מתוך כמיהה טבעית לאיזון וריפוי-הרפואה הטבעית המעניקה בעבור האדם את מימוש כמיהה זו.

הגוף, כשלם, מהוה מארג סינרגי בסיוע חלקיו השונים ולפיכך ההתייחסות אל השלם בריפוי הטבעי הינה הכרחית שכן אי איזון מהווה יסוד לתסמינים רבים הנובעות מגורמים ותנאים רבים במערכת ומלאה תופעות.

השלם, כמארג המייצג את המצב הגופני,כולל גם את תהליכי ההכרה והרגש. ולפיכך חייב הטיפול הטבעי התייחסות תראפויטית גם למערכת העצבים.לציין גם שתהליך הריפוי חייב אמונה עמוקה בתהליך הטיפול הטבעי, שהרי אמונה משמשת מאגר כוח אדיר לתהליך ריפוי נכון,עמוק וממצה.

הטיפול הטבעי מבקש תמיכה חיצונית וזאת דרך האסטרטגיות השונות,אך עיקרו דרך היכולת הטבעית. רק הכוח הטבעי מהווה את עיקר התהליך וזאת דרך הסיוע הטוב ביותר לתמיכה ומימוש תהליכי הריפוי הטבעי.

הטיפול הטבעי בבעיות חרדה

טיפול טבעי בחרדות הינו חשוב, שהרי תרופות נוגדות החרדה והדיכאון מהוות יסוד לתופעות לוואי ואינן מטפלות בבעיה אשר שימשה בסיס להתפתחות העדר האיזון. הגוף זקוק לטיפול טבעי ולא ממכר היכול להוות חלופה יעילה, טבעית ובטוחה לטיפול התרופתי.

גם הטיפול הטבעי פועל על אותם מסלולים ביוכימיים בגוף בדומה לתרופות הרגילות אך ללא תופעות לוואי.

הטיפול הטבעי הינו מארג הרואה בתזונה , דיקור סיני וטיפולי מגע, תוספי מזון ושינוי באורח החיים חלק אינטגראלי מדרך הטיפול, שהרי בנוסף לאיזון הפנימי, תזונה לא נכונה מעוררת מטבוליזים שלילי המאיץ את הופעת הסימפטומים.

אנו חייבים לספק את אבני הבניין המשמשות לייצור סרוטונין  המיוצרת מרכיבי תזונה בדומה לטופו, אגוזים, זרעים, חסה, שיבולת שועל ושאר המלצות התזונה אשר ניתנו.

אין ספק שמידות הלחץ והחרדה הינן מצבים פנימיים אשר משנים את עוצמתם ואת אופן התגובה שלנו. לעיתים יש בנו תחושה חזקה של עוצמה ועמידות אך לעיתים אנו חשים את עצמנו בדרך לשבר גדול.  התוכנית מבקשת לקחת  אחריות קיומית ובכך ליצור קורלציה בין הקיום המהווה מקור ללחצים לבין היכולת  לשמור ולהגן על האמצעי לקיום שהינו הגוף וכל מערכותיו. במהלך הטיפול חשוב לשזור את הנתיבים השונים של הטיפול הטבעי במהלך מטלות היום.

חובה לחוות שינה מספקת, תזונה מיטבית, פעילות גופנית, מדיטציה ,תוספי מזון וכמובן נטילת התכשירים לטיפול הפנימי.

לסיכום

הטיפול מבקש להתמקד בהבנה מקיפה ביחס לכל אותם יסודות נסתרים וגלויים של הבעיה בדומה לרעלים,זיהומים,אלרגיות,לחץ נפשי,תזונה לקויה וכדומה וזאת דרך האבחון

והתשאול,בדיקות רפואיות ועוד.יחד עם זאת נקפיד ליצור העצמה של מערכת הריפוי הטבעית של הגוף תוך שינוי בתזונה,טיפול פנימי טבעי,טיפולי מגע דיקור ועוד.

לזכור שמערכת חיסונית תקינה, גוף חזק ומערכת עצבים מאוזנת משמשות חומת מגן מול תחלואים רבים,נפשיים ופיזיים.

יש פתרון ל O.C.D – הוא קיים ברפואה הטבעית בצוף צמחים 

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן