כאשר מדברים על מחלות מעיים דלקתיות הכוונה היא לשתי מחלות עיקריות:

מחלת הקרוהן ו- קוליטיס כיבית.

בשני המקרים, מדובר במחלות כרוניות התוקפות את מערכת העיכול באופן של התפרצויות חוזרות ונשנות, כלומר באופן כרוני. כאשר מחלות המעיים הדלקתיות נמצאות בתקופת ההתפרצות שלהן הן מתאפיינות בתסמינים לכל אורך מערכת העיכול, מחלל הפה ועד לפי הטבעת, אם באופן גורף או חלקי.

בקוליטיס כיבית התסמינים יורגשו במעי הגס באמצעות כיבים הגורמים לעיתים לשלשול דמי, לכאבי בטן ואף לחום. קוליטיס כיבית מתגלה בין הגילאים 13-37 וסיבותיה המדויקות מעורפלות.

בשל חוסר בסיבה מובהקת להופעת המחלה, אפשרויות הטיפול הקונבנציונאלי מאוד מצומצמות.

מחלת הקרוהן מתפתחת בדפנות המעיים, בעיקר בחלקו התחתון של המעי הדק ותחילת המעי הגס. לעיתים היא תופיע גם באזורים נוספים של דרכי העיכול – מאזור חלל הפה ועד לאזור פי הטבעת. מחלת קרוהן הפכה להיות נפוצה בעיקר בארצות מערביות ומתגלה באופן די שווה אצל גברים ונשים.

גם מחלת הקרוהן מאופיינת בחוסר סיבה ברורה להתפרצות המחלה ולכן אפשרויות הטיפול הקונבנציונאלי בה מצומצמות.

במידה ומחלת הקרוהן והקוליטיס כיבית לא מאובחנות או מטופלות כמו שצריך יכולים להיגרם סיבוכים מהתפתחות המחלות עד להידרדרות ואף להתערבות כירורגית.         

מסיבה ברורה זו שתיהן מחייבות התייחסות קלינית רצינית בשילוב עם דרך טיפול טבעית. ישנה חשיבות רבה להתסכלות הוליסטית על המטופל בכדי לבסס תהליך ריפוי עמוק המטפל ומתעמק ביסודות המחלות  ולא רק בתסמינים.

כיצד הפתרון הטבעי מסייע במחלות המעיים הדלקתיות?

הגישה שבה נוקטת הרפואה הטבעית הינה גישה הוליסטית המותאמת אישית למחלה ולאדם החולה בה. מטרתה של אופן האסטרטגיה הטיפולית היא למגר את המחלה מיסודה ולשלוט בה באמצעות גישה טבעית.

התחייבותו ומסירותו של החולה לשינוי עמוק וכלל לא פשוט באורח חייו הינה קריטית להצלחת הטיפול ברפואה הטבעית.

הסיבות להתפרצות שתי המחלות דומות ולכן הטיפול בהן גם דומה.

מבחינת תזונה ואורח חיים – נמצא כי אלרגיה למזונות מסויימים, צריכת אלכוהול, עישון  ותזונה לקויה העשירה בשומנים רווים, מזונות מעובדים ורכיבים לא טבעיים מהווה בסיס להתפרצות הקרוהן והקוליטיס כיבית

עובדה זו מצריכה טיפול טבעי בדגש על ריפוי מערכת העיכול, שינוי תזונה והעלמת המזונות המזיקים למערכת העיכול. תזונה נכונה ומותאמת תקטין את תסמיניהן הכרוניים של המחלות ותעזור במניעת התפתחותן.

מתח נפשי – עלול לגרום להתפרצות אחת מן המחלות ולכן חשוב לשנות את אורח החיים בהתאם כשמתפרצת מחלת מעיים.

באם אובחנתם במחלת הקרוהן או קוליטיס כיבית, פנייה לרפואה הטבעית תביא לשיפור משמעותי במצבכם באמצעות צמחי מרפא, טיפול תזונתי טיפולי מגע ודיקור ותוספי מזון היענו בדיוק על התופעות שאתם חווים ויתנו לכם מענה לשיפור אורח החיים.

 

 

 

 

 

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן