C.H.E – דלקת כרונית בכפות הידיים

CHRONIC HANDS DERMATITS

גרד קשה בכפות הידיים, גרד לא נשלט, גרד בלילה, יובש קשה בכפות הידיים, כפות ידיים סדוקות פצועות וכואב, קושי בתפקוד, פציעה מהגרד, מצב פרוגרסי והתפשטות לשורש כף היד

לרפואה הטבעית יש את היכולת ליצור טיפול טבעי ולמגר את הדרמטיטיס בכפות הידיים. מצבים של גירודים, ברובם סימטרים בכפות הידיים. במהלך זמן רב הכוללים פרוגרסיה בשתי כפות הידיים המאופיינת בכפות ידיים סדוקות, דלקתיות, כואבות, יבשות מאוד ומגרדות באופן בלתי נשלט.

לעיתים הגירוד כל כך קשה עד כדי כך שקיימת פציעה של כפות הידיים ובכך נגרמת החרפה של הבעיה והפיכתה לזיהומית ודלוקה. לעיתים הגרד תוקף גם בשעות הלילה ואף הבוקר. יש שגם הבקרים מגרדים מאוד. קיימת גם התפשטות לכיוון שורש כף היד והזרועות ובכך, וזאת כפי שאני מציין, קיימת פרוגרסיה. מצב זה עלול ליצור התפשטות רבה יותר והחרפה.

המצב הופך לחלוטין להיות כרוני ובכך ניתן ללא ספק לכנות את המצב כמחלת עור דלקתית כרונית (C.H.E), חמורה בכפות הידיים, אני מציין זאת, וללא ספק, שכן בעת השימוש באליטרינטינואין המכונה טוקטינו המצב מחמיר. חשוב להבין זאת.

טוקטנו הינה תרופה המכילה אלטרינטינואין שהינה חומר כימי לטיפול במחלת עור דלקתית המכונה גם אטופיק דרמטיטיס (דלקת עור). המחלה הינה חיסונית אך וודאי שחייבת טריגרים רבים להתלקחות. המושג דרמטיטיס, משמעותו, דלקת והמושג אטופיק משמעותו סף גירוי אלרגני. אלרגיה מופיעה בעת שמערכת החיסון יוצרת תגובה חיסונית אגרסיבית ובכך גורמת לתסמינים רבים שכמובן מתבטאים בעור.

בדרך כלל האקזמה גורמת לגרד, יובש, דלקת, סדקים בעור, גלדים בעור ומופיעים בדרך כלל בכפות הידיים. במקרים אחרים עלולה הבעיה להתפשט אל שאר חלקי הגפיים. אצל מבוגרים קיימת הופעה של היובש ובגרד ופציעה באזורים בהם העור עבר יותר וכאמור, הגירוד יוצר פצעים וזיהום של פצע פתוח.

כאמור, אקטינו שייכת לקבוצת הרטינואידים שהינן נגזרות של ויטמין A. התרופה בעלת איסורים רבים ואסור ליטול אותה לאורך זמן, גורמת למחלת כבד, כליות, בלוטת התריס, כאב ראש קשה, עלייה ברמות השומנים בדם, ירידה בקרישיות הדם, ירידה במספר תאי הדם האדומים והלבנים, ירידה בבלוטת התריס, דלקת עיניים ועפעפיים, עיניים יבשות ומגורות, כאבי שרירים ומפרקים, איסור של פעילות גופנית ועוד.

וודאי לא מומלץ ליטול תרופה ואני אומר זאת חד משמעית אך חשוב להבין את פעולתה.

הגורמים לגרד, יובש, סדקים ועוד בכפות הידיים הינם פנימיים וחיצוניים. הווה אומר חיצוני בדומה אלרגנים רבים ופנימיים וכוונתי לפעילות של מערכת חיסון תוך מנגנון של תגובת יתר. מצב זה של דלקת עור אטופית עלול להגיע למצב של דלקת עור תת חריפה וכרונית קשה מתוך כך אין בי ספק שתהליך הטיפול הטבעי לחלוטין ימנע את הבעיה ויביא לריפויה. שהרי מנגנון הפעולה הדלקתי ברור לחלוטין.

עצבים, דאגות, לחציים נפשיים ומחלת עור דלקתית בידיים

חשוב לציין את הקורלציה בין לחצים נפשיים ו- C.H.E

חד משמעית!!! לחץ פוגע במערכת החיסון. לחץ פוגע בתפקוד החיסוני. לחצים אף מאטים את קצב ההחלמה של הגוף. ילדים החיים בלחץ מהווים קטגוריה של סיכון גבוה לפתח בעיות במערכת החיסון. יש קשר ישיר בין לחץ לתמותה. הלחץ מהווה גורם דומיננטי להיווצרות של המחלה האוטואימונית. הלחץ יוצר תגובה אבולוציוניות בתאי הגוף בכך שכאשר אנו לחוצים הורמוני יותרת הכליה מייצרים הורמונים המכונים אדרנלין וקורטיזון. בסיסו של הלחץ במוח באזור המכונה היפותלמוס.

אזור זה אחראי על ויסות חום הגוף מערכת הנשימה, ויסות הרעב, מצבי שינה, תפקוד מיני, לחץ דם אך גם סוג של מערכת השומרת על הגוף מסכנות.

בעת לחץ נותן המוח הוראה ליותרת הכליה להציף את הדם באדרנלין ולהגביר את קצב הלב להזרמת חמצן נוסף למוח. הלחץ מציף גם את הגוף בהורמון לחץ המכונה קורטיזול החיוני להישרדותנו. שהינו סוג של תנועה הורמונאלית מוגברת (זוכרים? חלק מהגורמים למחלה הינו אי איזון הורמונאלי). ההצפה החוזרת והנשנית בקורטיזון קשורה באופן ישיר לתגובת מערכת החיסון ובכך הופך הקורטיזון במצבו הכרוני למאיץ את מערכת החיסון.

אכן כן, הקורטיזון בעוצמתו הלא מבוקרת והכרונית כתוצאה ממתח נפשי משפעל את כל תאי החיסון למלחמה וזאת דרך קשרי הלימפה. בעת לחץ כרוני גדל מספרם של תאי החיסון אך גם גדלה שחיקה מהירה של יכולת ההתבוננות הנכונה של מערכת זו.

במצב זה מתעייפים ונשחקים תאי מערכת החיסון וגורמים להאטה חיסונית אך גם התגובה החיסונית משנה באופן טראגי ודרמתי את פעילות תאי T וגורמת ליציאה משליטה. אכן כן, אנשים לחוצים מגיעים לרמות גבוהות של ציטוקינים דלקתיים בדם ולשיבוש תקשורת תאי החיסון.

הטיפול ב C.H.E

ניתן לטפל ב- C.H.E ובכך גם ליצור איזון חשוב לגוף בדומה למערכת העצבים, העיכול, וכדומה וזאת, כאמור, למגר את הנגעים המפושטים.

ניתן לציין שהקסם הטמון ברפואה הטבעית הינה התועלת הרבה לגוף כולו.

לציין שרקמת העור בידיים הינה רקמה מערכתית לימפטית המשתרעת בכל הגוף ומכילה אלמנטים חיסוניים רבים. מבנה זה מאפשר לרקמה זו ליצור מנגנון בקרה יעיל. ברקמת העור קיימים מרכיבים פונקציונלים רבים בדומה לתאים המציגים אנטיגנים (גורמי סיכון ומחלה) למערכת החיסון, ציטוקנינים, בלוטות לימפה, מקרופאבים, גרנוליציטים, פיביברובלסטים, תאי T ועוד.

רקמת העור בידיים מהווה גם גורם תחושתי ומוטורי בר חשיבות למערכות חושיות דרך קצוות עצבים אשר ממוקמות בכל שטח העור.

מתוך כך אנו מבינים שיש קשר פונקציונאלי ברור בין מערכת העצבים בעור לבין מערכת החיסון. העור מגיב כנגד גירויים שונים בדומה לבקטריות, רעלים, כימיקלים, קרינות, אלרגיה, מזון ומשמש גם כמפריש מלחים, כימיקלים וכדומה.

C.H.E – עקרונות ופרוטוקול טיפול

חשוב ליצור פרוטוקול טיפול מושכל המותאם באופן אישי עבורך שהרי קיימים הבדלים בין אדם לאדם, הן ביחס לגורמים והן ביחס לגופו ומורכבותו.

המערכות המהוות חלק מפרוטוקול הטיפול

ניצור מארג טיפול המבקש לגעת בשלם ובמערכותיו הקשורות לבעיית ה- C.H.E, להלן המערכות.

לציין שהטיפול הינו שלם אך מבקש להגיע לתוצאות חשובות והעלמת הנגעים. ניצור איזון בכל הקשור ל:

 • תפקודי כבד
 • רגישות למזון
 • הפרעות עיכול
 • הפרעות ספיגה
 • מתח נפשי
 • אי איזון חיסוני
 • מצבי לחץ ואי שקט פנימי
 • ניקוי רעלים ועוד
 • חיזוק מערכת החיסון

פרוטוקול הטיפול חייב להיות מבוסס על הגוף כשלם על כל מערכותיו שהרי רק כך ניצור טיפול עמוק, מקיף ורב תועלת.

פרוטוקול הטיפול השלם

 • בניית תבנית טיפולית בהתאמה אישית ולא דרך “תרופת מדף” דרך צמחי מרפא המותאמים לך ותכשירים נוספים.
 • הנחיות תזונתיות אישיות המותאמת לאורח חייך ולהרגלי תזונתך.
 • שינוי ושיפור עקרונות קיומיים.
 • דיקור סיני ומגע רפואי מודרני ומסורתי.
 • שימוש מושכל בתוספי תזונה.
 • טיפולים חיצוניים מסייעים.
 • הנחיה לפעילות גופנית.
 • הנחיה לשיטת הרפיה.
 • טיפול בקליניקה בשמנים ייחודיים המותווים לכפות הידיים ולגרד לריפוי, ריכוך וחיטוי.
 • טיפול בקליניקה במגע רפואי ודיקור סיני רב מערכתי חשוב מאד כחלק מהריפוי.

 

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן