C.H.E – דלקת כרונית בכפות הידיים

CHRONIC HANDS DERMATITS

גרד קשה בכפות הידיים, גרד לא נשלט, גרד בלילה, יובש קשה בכפות הידיים, כפות ידיים סדוקות פצועות וכואב, קושי בתפקוד, פציעה מהגרד, מצב פרוגרסי והתפשטות לשורש כף היד.

לדרך הטבעית יש את היכולת ליצור נתיב טבעי ולסייע במיגור הדרמטיטיס בכפות הידיים.

מצבים של גירודים, ברובם סימטרים בכפות הידיים. במהלך זמן רב הכוללים פרוגרסיה בשתי כפות הידיים המאופיינת בכפות ידיים סדוקות, דלקתיות, כואבות, יבשות מאוד ומגרדות באופן בלתי נשלט.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

לעיתים הגירוד כל כך קשה עד כדי כך שקיימת פציעה של כפות הידיים ובכך נגרמת החרפה של הבעיה והפיכתה לזיהומית ודלוקה. לעיתים הגרד תוקף גם בשעות הלילה ואף הבוקר. יש שגם הבקרים מגרדים מאוד. קיימת גם התפשטות לכיוון שורש כף היד והזרועות ובכך, וזאת כפי שאני מציין, קיימת פרוגרסיה. מצב זה עלול ליצור התפשטות רבה יותר והחרפה.

המצב הופך לחלוטין להיות כרוני ובכך ניתן ללא ספק לכנות את המצב כמחלת עור דלקתית כרונית (C.H.E), חמורה בכפות הידיים.

מחלת עור דלקתית מכונה גם אטופיק דרמטיטיס (דלקת עור). המחלה הינה חיסונית אך וודאי שחייבת טריגרים רבים להתלקחות. המושג דרמטיטיס, משמעותו, דלקת והמושג אטופיק משמעותו סף גירוי אלרגני. אלרגיה מופיעה בעת שמערכת החיסון יוצרת תגובה חיסונית אגרסיבית ובכך גורמת לתסמינים רבים שכמובן מתבטאים בעור.

בדרך כלל האקזמה גורמת לגרד, יובש, דלקת, סדקים בעור, גלדים בעור ומופיעים בדרך כלל בכפות הידיים. במקרים אחרים עלולה הבעיה להתפשט אל שאר חלקי הגפיים. אצל מבוגרים קיימת הופעה של היובש ובגרד ופציעה באזורים בהם העור עבר יותר וכאמור, הגירוד יוצר פצעים וזיהום של פצע פתוח.

הגורמים לגרד, יובש, סדקים ועוד בכפות הידיים הינם פנימיים וחיצוניים. הווה אומר חיצוני בדומה לאלרגנים רבים ופנימיים וכוונתי לפעילות של מערכת חיסון תוך מנגנון של תגובת יתר. מצב זה של דלקת עור אטופית עלול להגיע למצב של דלקת עור תת חריפה וכרונית קשה מתוך כך אין בי ספק שתהליך טבעי לחלוטין יסייע במניעת הבעיה וייסייע בריפויה. שהרי מנגנון הפעולה הדלקתי ברור לחלוטין.

עצבים, דאגות, לחציים נפשיים ומחלת עור דלקתית בידיים

חשוב לציין את הקורלציה בין לחצים נפשיים ו- C.H.E

חד משמעית!!! לחץ פוגע במערכת החיסון. לחץ פוגע בתפקוד החיסוני. לחצים אף מאטים את קצב ההחלמה של הגוף. ילדים החיים בלחץ מהווים קטגוריה של סיכון גבוה לפתח בעיות במערכת החיסון. יש קשר ישיר בין לחץ לתמותה. הלחץ מהווה גורם דומיננטי להיווצרות של המחלה האוטואימונית. הלחץ יוצר תגובה אבולוציוניות בתאי הגוף בכך שכאשר אנו לחוצים הורמוני יותרת הכליה מייצרים הורמונים המכונים אדרנלין וקורטיזון. בסיסו של הלחץ במוח באזור המכונה היפותלמוס.

אזור זה אחראי על ויסות חום הגוף מערכת הנשימה, ויסות הרעב, מצבי שינה, תפקוד מיני, לחץ דם אך גם סוג של מערכת השומרת על הגוף מסכנות.

בעת לחץ נותן המוח הוראה ליותרת הכליה להציף את הדם באדרנלין ולהגביר את קצב הלב להזרמת חמצן נוסף למוח. הלחץ מציף גם את הגוף בהורמון לחץ המכונה קורטיזול החיוני להישרדותנו. שהינו סוג של תנועה הורמונאלית מוגברת (זוכרים? חלק מהגורמים למחלה הינו אי איזון הורמונאלי). ההצפה החוזרת והנשנית בקורטיזון קשורה באופן ישיר לתגובת מערכת החיסון ובכך הופך הקורטיזון במצבו הכרוני למאיץ את מערכת החיסון.

אכן כן, הקורטיזון בעוצמתו הלא מבוקרת והכרונית כתוצאה ממתח נפשי משפעל את כל תאי החיסון למלחמה וזאת דרך קשרי הלימפה. בעת לחץ כרוני גדל מספרם של תאי החיסון אך גם גדלה שחיקה מהירה של יכולת ההתבוננות הנכונה של מערכת זו.

במצב זה מתעייפים ונשחקים תאי מערכת החיסון וגורמים להאטה חיסונית אך גם התגובה החיסונית משנה באופן טראגי ודרמתי את פעילות תאי T וגורמת ליציאה משליטה. אכן כן, אנשים לחוצים מגיעים לרמות גבוהות של ציטוקינים דלקתיים בדם ולשיבוש תקשורת תאי החיסון.

הדרך הטבעית – C.H.E

ניתן לסייע ב- C.H.E ובכך גם ליצור איזון חשוב לגוף בדומה למערכת העצבים, העיכול, וכדומה וזאת, כאמור, לסייע במיגור את הנגעים המפושטים.

ניתן לציין שהקסם הטמון בדרך הטבעית הינו התועלת הרבה לגוף כולו.

לציין שרקמת העור בידיים הינה רקמה מערכתית לימפטית המשתרעת בכל הגוף ומכילה אלמנטים חיסוניים רבים. מבנה זה מאפשר לרקמה זו ליצור מנגנון בקרה יעיל. ברקמת העור קיימים מרכיבים פונקציונלים רבים בדומה לתאים המציגים אנטיגנים (גורמי סיכון ומחלה) למערכת החיסון, ציטוקנינים, בלוטות לימפה, מקרופאבים, גרנוליציטים, פיביברובלסטים, תאי T ועוד.

רקמת העור בידיים מהווה גם גורם תחושתי ומוטורי בר חשיבות למערכות חושיות דרך קצוות עצבים אשר ממוקמות בכל שטח העור.

מתוך כך אנו מבינים שיש קשר פונקציונאלי ברור בין מערכת העצבים בעור לבין מערכת החיסון. העור מגיב כנגד גירויים שונים בדומה לבקטריות, רעלים, כימיקלים, קרינות, אלרגיה, מזון ומשמש גם כמפריש מלחים, כימיקלים וכדומה.

C.H.E – עקרונות ופרוטוקול 

חשוב ליצור פרוטוקול  מושכל המותאם באופן אישי, שהרי קיימים הבדלים בין אדם לאדם, הן ביחס לגורמים והן ביחס לגופו ומורכבותו.

המערכות המהוות חלק מתוכנית מהפרוטוקול 

ניצור מארג מגוון המבקש לגעת בשלם ובמערכותיו הקשורות לבעיית ה- C.H.E, להלן המערכות.

לציין שתוכנית הפרוטוקול הינה שלמה אך מבקשת להגיע לתוצאות חשובות ולסייע בהעלמת הנגעים.

פרוטוקול הטיפול חייב להיות מבוסס על הגוף כשלם על כל מערכותיו שהרי רק כך ההתייחסות תהייה עמוקה, מקיפה ורבת תועלת.

נתיבי הפרוטוקול השלם

  • בניית תבנית בהתאמה אישית ולא דרך “תרופת מדף” דרך מיצוי צמחים טבעיים מותאמים ותכשירים נוספים.
  • הנחיות תזונתיות אישיות המותאמת לאורח החיים ולהרגלי התזונה.
  • שינוי ושיפור עקרונות קיומיים.
  • דיקור סיני ומגע מודרני ומסורתי.
  • שימוש מושכל בתוספי תזונה.
  • נתיבים חיצוניים מסייעים.
  • הנחיה לפעילות גופנית.
  • הנחיה לשיטת הרפיה.
  • סיוע בקליניקה בשמנים ייחודיים המותווים לכפות הידיים ולגרד לריפוי, ריכוך וחיטוי.
  • מגע ודיקור סיני רב מערכתי בקליניקה, חשוב מאד כחלק מהתוכנית.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית?
לשיחת ייעוץ טלפוני - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן