הטיפול האולטימטיבי בבעיות גב ועמוד השדרה

מבנה עמוד השדרה מופלא וייחודי. תבניתו האנטומית מבקשת להגן על חוט השדרה אך לאפשר לו גם תנועתיות במישורי תנועה רבים. חוט השדרה הממוקם לאורכו הפנימי של עמוד השדרה מהווה את הקשר וההמשך האנטומי של המוח. תבנית זו של מוח ועמוד שדרה הינה תבנית רבת חשיבות ומהווה עמוד תווך לקיומנו.

כל ההיבט הפונקציונאלי של גופנו מקורו במוח ובעמוד השדרה. לציין שהמוח שוכן בתוך גולגולת ולפיכך מוגן היטב. אין כל אפשרות להגן על עמוד השדרה בכיסוי קשיח שהרי מידת הגמישות הנוצרת במעברי התנועה תעלם. מעבר לכך, עמוד השדרה, דרך הנקבים הבין חולייתיים שולח את שליחיו העיצביים לכל איברי הגוף וזאת כדי ליצור קומוניקציה נכונה בין המוח והגוף השלם.

עמוד השדרה – מבנה אנטומי.

תחילתו של עמוד השדרה בבסיס הגולגולת האחורי וסופו באזור עצמות הזנב (קוקסיקס). הוא מורכב מ33 חוליות ויש בו שלושה אזורים המכונים שלוש הקשתות. אין ספק שאחד מפלאי הגוף הינו עמוד השדרה אשר מגלה גמישות רבה ובמקביל שומר גם על חוט השדרה.

מבנה שלוש הקשתות חשוב ותחילתו בקשת המקוערת באזור הצוואר והמשכו בקשת החזה הקמורה וסופו בקשת הקעורה שבאזור המותן. מבנה אנטומי מדהים זה נועד ליצור את העוצמה הדרושה והתמיכה החזקה של עמוד השדרה על הגוף ולהעניק עוצמה חשובה ליציבה הכללית, לגמישות ויכולתו הנכונה של הגוף לנוע במישורי התנועה השונים.

זיכרו: פגיעות שונות, טראומטיות או מצטברות פוגעות בעמוד השדרה וגורמות לבעיות קשות.

חוליות עמוד השדרה

עמוד השדרה הינו מבנה חולייתי ומורכב מחוליות עמוד השדרה. הצוואר מורכב מ7 חוליות (Cervical), עמוד השדרה החזי המורכב מ12 חוליות (Thoracic), ועמוד השדרה המותני המורכב מ5 חוליות ( Lumbar). היושבות על עצם העצה המורכב מ5 חוליות המחזיקות את עצם הזנב (קוקסיס) המורכב מ4 חוליות.

תעלת השדרה – ההיבט העצבי.

חוט השדרה הינו יחידת השידור של המוח המרכזי אל אברי הגוף השונים. שידור זה נעשה דרך עצבי חוט השדרה אשר תפקידם העברת מידע אל איברי הגוף השונים לשם יצירת תפקוד נכון.

בעמוד השדרה קיימים נקבים קטנים בין שתי חוליות דרכם יוצאים זוג שורשי עצבים לשני צידי הגוף אל אברי הגוף השונים. שורשי העצבים חשובים ומטרתם ליצור העברת שדרים מהמוח אך גם אל המוח. מבנה טבעי ותקין אשר בו החוליות נמצאות במקומן ומגלות גמישות טבעית הינו מצב בו מעברי העצבים דרך הנקבים  יהיו פנויים מלחץ.רק אז תתאפשר העברה נכונה של אותות אל המוח וממנו אל יתר חלקי הגוף.

הדיסק הבין חולייתי – אנטומיה

הדיסק הבין חולייתי מורכב משני חוליות חשובות:

  1. טבעת סיבית המקיפה את הדיסק (HNNULAR FIBNOSUS).
  2. הדיסק בעל ליבה ג’לנטינית הנמצאת בין החוליות (NUCLLEUS PULPOSUS).

כאמור בין שתי חוליות קיים דיסק שהינו רקמה סחוסית חזקה מאוד המכילה כמות רבה של נוזל ובכך הופך הדיסק כבולם טבעי של זעזועים ומאפשר את הגמישות הדרושה לתנועה.

בעיות בדיסק הבין חולייתי

חשוב לציין שהדיסק הינו רקמה ולכן קיים פוטנציאל רב לבעיות שונות. תגובתו של הדיסק לעומסים והלחצים המופעלים עליו מוגבלת ולכן חשוף הוא לפגיעה. פגיעה בדיסק נגרמת מנזק מצטבר הדרגתי אך גם ממצב של טראומה חריפה. בעת פגיעה עלול להיווצר לחץ על חוט השדרה ובכך נגרם לחץ של שורשי העצבים האמורים ליצור קורלציה בין המוח המרכזי, דרך תעלת השדרה ולכל הגוף. הרקמה העצבית מגלה רגישות רבה מאוד לכל לחץ ולכן נגרם כאב חזק מאוד ומקרין.

אנו מטפלים בכאבי גב עליון, אמצעי וכאבי גב תחתון, כאבי גב ללא הבחנה ספציפית. כאבי גם הנובעים מנזק דיסקאלי.

כאבי גם הנובעים מנזק לרקמות הרכות בדומה לשריריו, כאבי גב הנובעים אורתאוארטריטיס (שחיקת סחוסים), כאבים הנובעים מדלקות שונות, מתח, בעיות אגן ועוד.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

הטיפול הטבעי במרפאתנו מעניק הטבה דרמטית, מיגור כאבים וטיפול משלים בתנועה מתקנת.

השימוש השכיח במשככי כאבים, כדורים אנטי דלקתיים וטיפול כירוגי מהיר ולעיתים קרובות מיותר ומזיק. חשוב ליצור טיפול ברפואה הטבעית אשר לעיתים מספיק כדי למגר כאב ובעיה.

 

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:

המלצתה של ענת על טיפול טבעי בפריון

טיפול טבעי בפריון שלום,                                                                                                                                                                                                                                                    27.3.22 בעלי ואני ניסינו במשך כמעט שנתיים להרות.  שנתיים שבהן לא

קרא עוד »
מאמרים ומוצרים אחרונים

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן