הגדלה שפירה של הערמונית הינה מצב רפואי של הגדלה פרוגרסיבית של מבנים רקמתיים, סיבים בשריר הערמונית ואפיטל בבלוטה. תופעה זו שכיחה בישראל אצל גברים בני 50 ומעלה ומהווה בסיס לדלקת הערמונית וסרטן הערמונית. ההגדלה גורמת ללחץ על השופכה, חסימת דרכי השתן, זרם חלש, התרוקנות לא יעילה, כאבים דוקרים ועוד.

הטיפול הטבעי בצוף צמחים עושה שימוש בטבע. אנו משווקים ומפתחים מאות סוגים של צמחי מרפא ותוספי תזונה באישור משרד הבריאות. מרפאתנו הינה מרפאה עתירת ניסיון. הטיפול הטבעי מעניק הקלה דרמטית ובכך דוחה אפשרות כירורגית ותרופות בעלות תופעות לוואי קשות. אנו תוקפים את בסיס שורש הבעיה. אנו נעניק טיפול טבעי וזאת לשם מניעת הטיפול הקונבנציונאלי אשר רווי בתופעות לוואי וזאת תוך פגיעה וודאית בכושר המיני.

טיפולים מסורתיים המובילים בכל העולם – צוף צמחים: הטיפול הטבעי השלם

מדוע טיפול טבעי לבלוטת הערמונית בצוף צמחים 

חשוב ליצור תהליך טיפול שורשי ולא רק סימפטומאטי למניעה ואי הישנות הבעיה.

 • הטיפול הרפואי הרגיל הינו ניתוח כירורגי פולשני לשם הסרת הערמונית או פגיעה בכלי דם.
 • רבים מהמנותחים מגלים בעיות רבות לאחר הניתוח בדומה לאי מתן שתן, אין אונות, התפתחות סרטנית, כאבים ועוד.
 • אנו עושים שימוש בתרופה טבעית מותאמת עבורך.
 • הטיפול הטבעי מעניק תועלת רבה לחדוות החיים וזאת מעבר לטיפול בערמונית.
 • אבחון וייעוץ מדוייקת מותאם אישית לבעיה
 • מתן פרוטוקול טיפול לאחר פגישה לעיון עוד בטרם טיפול.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

בעיות בבלוטת הערמונית B.P.H 

הסבר:

הערמונית הינה בלוטה בעלת תכונות מפרישות. היא ממוקדת באזור האגן ומתחת לשלפוחית השתן ועוטפת את השופכה. השופכה הינה רקמה בעלת מבנה חלול דרכה עובר הזרע והשתן. הזרע, מקורו באשכים ומטרת השופכה הינה פליטת הזרע והשתן מהפין. בלוטת הערמונית הינה רקמה המייצרת את נוזל הזרע ואכן בצורתה דומה לערמון. הערמונית, כאמור עוטפת את צינור השופכה ואכן, המפגש הפיזיולוגי בין הערמונית לשופכה מהווה בסיס לבעיה.

בלוטת הערמונית עלולה לגרום לבעיות רבות וזאת על אף גודלה הזעיר. הבעיות יכולות להתבטא בצורה של פרוסטטיטיס, הגדלה שפירה של הערמונית ואף סרטן שהינו קרצינומה של הערמונית. סרטן הערמונית הינו הסרטן השכיח ביותר אצל גברים בישראל. סרטן זה אינו פשוט כפי שלעיתים מציגים אותו ומהווה סיבת מוות שכיחה ומקורו בהגדלה שפירה של הערמונית מתוך כך חשיבות הטיפול הטבעי אינה מוטלת בספק וזאת בעצירת הפרוגרסיה וביטול סביבה המעודדת תאים סרטניים. בעת הגדלה שפירה של הערמונית הופך הפוטנציאל לסרטן הערמונית גבוה מאוד וזאת דרך עליה בערכי PSA ומדדים נוספים.

הטיפול הטבעי בבלוטת הערמונית הינו החשוב מכל ויפה שעה אחת קודם! 

אנטומיה ותפקידים של בלוטת הערמונית 

המילה פרוסטטה (Prostate) פירושה שמירה. אכן כן, הערמונית שומרת על הזרע הזורם דרך השופכה בכך שהיא מפרישה נוזל אל צינור השופכה. בעת האורגזמה הגברית נוצר מפגש בין הנוזל המופרש מהערמונית עם נוזל הזרע. השמירה נובעת מעצם התהליך בין הזרע האמור להיכנס אל איבר המין הנשי אשר יש בו חומצה להגנה אל מול מזהמים שונים. החומצה שבאיבר הנשי עלולה לפגוע בזרע החודר אליה. כך עלול להיפגע הפוטנציאל לרבייה. הנוזל המופרש מהערמונית הינו מגן ומנטרל את החומצות באיבר הנשי. הנוזל המופרש מהערמונית מהווה כלי סיוע לתנועת תאי הזרע דרך הנרתיק. בנוסף, זאת גם דרך שמירה מסויימת. לאחר פליטת הזרע, מתכווץ שריר הערמונית ומסייע לפליטה רבה יותר של הזרעים ולא מאפשר את חזרתו של נוזל הזרע לכן חשובה ההבנה שבלוטה קטנה ומזערית זו, בעלת חשיבות רבה לכניסה להריון.

חשוב גם לציין שהנוזל המופרש מהערמונית מכיל בין יתר החומרים גם את המינרל אבץ שהינו מחזק חיסוני ומהווה גורם אנטי חיידקי וויראלי.

בלוטת הערמונית חייבת תמיכה הורמונאלית וזאת לתמיכה של DHT שהינו דהידרוטסטסטורון הנובע מתהליך הייצור של הורמון הטסטסטורון. הטסטסטורון הינו הורמון נפוץ אצל הגבר ובהיעדרו או בהפחתתו נפגעת הבלוטה. אך, שימו לב, אל מול זאת, כאשר קיימת פעילות מוגברת של  דהידרוטסטסטורון בבלוטה נגרמת מחלה בערמונית. מתוך כך חשובה הידיעה שהגברתו של ההורמון הזה גורמת להגדלה של הערמונית, דלקת בערמונית וסרטן. גדילתה נובעת מתזונה לא נכונה של חלבונים מן החי, העדר פעילות גופנית, מתח, עישון, חוסרים ועוד.

חשוב ליצור תהליך טיפול שורשי ולא רק סימפטומאטי למניעה ואי הישנות הבעיה.

מחלות הערמונית

הגדלה שפירה של הערמונית מכונה גם היפרפלזיה (B.P.H) וודאי שקיים תהליך טבעי המשנה את גודלה אך לחלוטין אינו אמור ליצור מחלה ובעיות אף בגיל מבוגר. יותר מכך, אין בעיה זו גזרת גורל כרונולוגי. הערמונית ניתנת לטיפול דרך הרפואה הטבעית.

בתהליך ההיפרפלזיה, הבלוטה מתחילה ליצור לחץ על צינור השופכה ובכך לגרום לבעיות וזאת עד לחסימה מוחלטת ומסוכנת. בנוסף תגרום הבלוטה לזרימה חלשה וכאבים בעת מתן שתן, קימה בלילה מספר רב של פעמים, צריבה, שארית שתן, תכיפות במתן שתן, חוסר יכולת להתאפק, זרימה מקוטעת, מאמץ להטלת שתן, בעיות בחיי המין ועוד.

בתהליך ההתעבות השלילית של הערמונית מתפתחות רקמות גושיות קשות יותר ובהתפתחותן גורמות להגדלת הערמונית. הם הופכות לקשות ומונעות את תהליך הכיווץ וההרפיה החשובים לערמונית. במצב זה נוצר תהליך של הגנה אל מול השריר והרקמות הקשיחות והופכים את שריר שלפוחית השתן, זו שהערמונית מתהדקת עליה, לבעלת שרירים חלשים. במצב זה יוצרים שרירי השופכה טונוס רב והמאמץ הרב מול התהדקות הערמונית גורם להיחלשותם.

הטיפול הטבעי מהווה יסוד לשינוי דרמטי בבלוטת הערמונית ובכל מערכות הגוף! 

הסיבות ותסמינים להגדלה של בלוטת הערמונית 

הרפואה הרגילה, כדרכה, אינה מסוגלת ליצור הבהרה ברורה של הסיבות לבעיה. וודאי שחלקן הורמונאליות, אנרוגניים, אסטרוגני ובעיקר לאותו גורם אנרוגני שהינו ההורמון DHT (ALPHA – REDUCTASE 5) וזאת דרך ההתמרה מההורמון המכונה אסטרוגן. במצב זה, DHT יוצר קשר לקולטנים בערמונית ובכך נוצר תהליך ופגיעה ב-DHT.

מצב זה גורם לעיכוב של תמותת תאים ושגשוג תאים ובכך גורם להגדלתה. מצב זה גורם ליצירת נוגדנים נוספים המתאמים לבלוטה שהינם Prostate Specific Antigen – P.S.A, מחקרים רבים מציגים לחלוטין את הקורולציה בין הגדלה שפירה של הערמונית לבין רמה גבוהה של DHT או לחלוטין, שימו לב, לא רק שהרי לשום דבר ולכל סוג של התהוות אין קיום עצמי.

קיימים גורמים נוספים בדומה לעלייה ברמת האסטרוגן והאסטרדיול. אסטרוגן המקושר לחלבונים בדם יוצר השפעה על הבלוטה. מעבר לגורמים ההורמונאליים המשפיעים על הבלוטה ועלייתם של ההורמונים בדומה לאסטרוגן, פרולקטין, DHT ועוד. מתברר וללא ספק, כפי שציינתי, שמצבים של חיים לא בריאים, תזונה , חלבונים מן החי הכוללים: ביצים, בשר, מוצרי חלב וכדומה. מתח, חוסר בפעילות גופנית, עשן סיגריות, הצטברות רעלים ועוד. גם גורמים ואולי יותר מכל לערמונית מוגדלת.

לאחר שסקרתי עבורכם את ההיבט הפיזיולוגי, הורמונאלי ואנטומי חשוב לדעת את התסמינים השונים:

 • קושי להטיל שתן
 • זרימה חלשה
 • קימה בלילה מספר פעמים
 • כאבים במתן שתן
 • צריבה
 • שאריות שתן
 • טפטוף במתן שתן
 • מתן שתן בתדירות גבוהה
 • חוסר יכולת להתאפק
 • דחף פתאומי לשתן
 • בעיות בתפקוד המיני
 • לחץ להטלה
 • מאמץ להטלת שתן
 • ריכוז להטלת שתן
 • עצירת שתן
 • עליית PSA

כל אלו הינם סימנים הנובעים מהגדלה או היפרפלזיה של הערמונית שבמצב זה מפעילים לחץ על השופכה. השופכה, כפי שציינו נפגעת, נחלשת, מאבדת את גמישותה ומהווה מקור נוסף לבעיות ומחלות.

הטיפול הטבעי הינו הכרחי לפני כל טיפול רגיל ופולשני – אך גם במקביל לטיפול הרגיל. 

נקודה חשובה

חשובה ההבנה שגודלה של הערמונית, לעיתים, לא בהכרח גורם לתסמינים. התסמינים החמורים לא בהכרח יתגלו אצל אדם המאובחן כבעל ערמונית מוגדלת. מתוך כך, לעיתים אין כל תסמינים הנובעים מהערמונית בלבד כי אם שילוב של מספר גורמים, ובעת שנעניק תשומת לב נכונה לסביבת הערמונית הכוללת אנטומיה אך גם אורח חיים אכן ניצור הקלה וריפוי ונמנע מניתוחים קשים.

בנושא הערמונית, ניתן ליצור טיפול טבעי ויעיל אך גם בעל חזון טיפולי. הניסיון לתת לך ליטול תרופות אינו נכון במצבך שהרי טמסולין (TMSULIN) שהינה תרופה החוסמת את הקולטן אלפא 1 ובכך אמורה לשפר את זרימת השתן, תוך הקלה בתסמינים. טמסולין הינה תרופה אשר יוצרת גם תופעות לוואי שכיחות בדומה לכאבי ראש, חולשה, סחרחורת או ערפול, הפרעות שינה, דלקות, שלשול, בחילות, ירידה בחשק המיני ועוד. (ראה עוד הסבר בהמשך)

חוסמי אלפא 1 שהינם גם טמסולין או קסטרל הינם בעלי תופעות לוואי ולכן השימוש בהם פוחת בעולם מלבד בישראל כפי שציינתי, תהליך הפרוגרסיה של הערמונית, וזאת תוך שימוש בתרופות מהווה אשליה של ריפוי במהלך השנים שכן תהליכים רבים עלולים בכל יום להתעורר וזאת ממצב של הגדלה שפירה בדומה לדלקת בערמונית ולסרטן הערמונית. גם כאשר הערמונית מוגדלת, אין היא בהכרח גורמת לתסמינים שווים וקבועים וזאת משום שכל בעיה נובעת מהתהוות של מספר סיבות. טיפול טבעי נכון יכול ליצור התמרה דרמטית בכל הקשור לערמונית. מתוך כך יש ליצור תהליך של חודשיים לטיפול ממוקד בערמונית המוגדלת אך כתמיד, הטיפול הטבעי מעניק תועלת רבה לגוף כולו. חשובה מאוד הגישה הטבעית, המושכלת והמותאמת לבעיות השונות שהועלו שהרי אכן ניתן ליצור הן הקלה תסמינית והן עצירת הפרוגרסיה.

הפרוגרסיה בערמונית קיימת בכל יום ויום וללא טיפול נכון יכולה להיות החמרה אשר תוביל לניתוח ובסיס לבעיות קשות וממאירות. חשוב לא להתקדם לקראת אפשרות ניתוחית בדומה לכריתה סגורה של הערמונית או כריתה פתוחה ופוטנציאל לתופעות לוואי בדומה לפגיעה קשה במערכת השתן וכן למנותחים רבים נגרמת היצרות של צינור השתן עקב, הדלקת מצב שדורש ניתוח, חוזר, כאבים, אובדן שליטה זמני בשלפוחית השתן. פוטנציאל לממאירויות ועוד. הטיפול הטבעי מהווה כלי אדיר ממדים, הן לעצירת הפרוגרסיה והן לתסמינים.

הטיפול הטבעי בבלוטת הערמונית ותסמיניה חייב להיות מושכל ומותאם.

במהלך הטיפול יש להעניק לגוף כשלם טיפול טבעי הן לתמיכה, הן לטיפול בתסמינים אך גם, כאמור, להיבט הפרוגרסיבי. לציין שהתהליך הטבעי מהווה שינוי דרמטי בערמונית ובגוף כשלם. אין ספק שהמערכת האורולוגית מהווה בטיפול זה יעד עיקרי אך גם מימוש יעדים נוספים שאפרט. ניצור תהליך ריפוי טבעי לתסמיני הערמונית. חשוב גם ליצור איזון מיטבי כללי של הגוף שהרי איזון מיטבי של הגוף מהווה גורם משפיע על בריאות הערמונית .

הטיפול הטבעי יפחית כמות PSA אך לחלופין יעצור התקדמות שלילית ופוטנציאלית.

ומהו PSA

PSA הינו חומר ביוכימי המופרש בבולטת הערמוניות. PSA מסייע להתמרת נוזל הזרע. PSA מיוצר בתהליכים ביוכימיים בגוף האדם בבלוטות הערמונית. לעיתים מתגלה רמה גבוהה של PSA במצבים של דלקת, BPH (פרוסטטה) וסרטן. לציין שבמהלך ביופסיה יש עליה  ברמות PSA תקופת מסיבית לאחר לקיחת הביופסיה.

לעיתים ניתן לצפות בעליה של PSA מעל לרמה הרצויה וזאת אל אף שאין תסמינים תומכים גם בבדיקות ההדמיה . מתוך כך יש שלעיתים אין ממצאים ברורים. הטיפול הרפואי במקרה של עליה ב PSA אינו ברור אך חשובה התייחסות קלינית. וודאי שבעליה לא מבוקרת וסדירה וכאשר הינה נוספת לערכים גבוהים יש ליצור טיפול מונע.

כאמור, ואציין זאת שוב, הטיפול הקונבנציונלי כולל תרופות הורמונאליות בעלות תופעות לוואי ומסוכנות.

לקריאה בהרחבה על PSA – לחץ כאן

בעת החרפה החולים מאבדים את חדוות החיים, חייבים להיות בקרבת שירותים, לא ישנים טוב בלילה והתוצאה מכך תשושים ביום וחשופים לחולשה חיסונית ומחלות רבות, הופכים לחסרי שקט ובכך פוגעים בכל מערכות הגוף, לחץ דם ובעיות לב. חשופים, כאמור, להתפתחות דלקתית, אימפוטנציה, סרטן ערמונית וסרטן שלפוחית השתן.

הטיפול הקונבנציונאלי

הטיפול הרגיל מבקש להקל את חומרת התסמינים וזאת באמצעות תרופות,בדיקות פולשניות ולא נעימות וטיפול כירורגי המלווה בתופעות לוואי רבות. הטיפול, בין היתר, כולל תרופות אלפא אדרנרגיות שהינן תרופות אנטי ספזמוטיות (מרפות כיווץ) בדומה ל”דוקסאוזוסין”. תרופות אלו עתירות תופעות לוואי בדומה לירידה חדה של לחץ הדם, הרפיית כלי דם, חולשה, דפיקות לב וכן סיכון גבוה הנובע ממנת יתר.

לעיתים קרובות, אפקט התרופה מבטא את עצמו לאחר כשלושה חודשים בלבד,דבר המעיד על הצורך של הטיפול הטבעי גם במקביל לטיפול הרגיל. לעיתים חייב הרופא להחדיר לגוף צנטר לניקוז השלפוחית ואף ליצור תהליך טיפול מסיבי באנטיביוטיקה. יש וניתוח מהווה את הפיתרון היחיד שבו מעביר הרופא אנדוסקופ דרך השופכה תוך הסרת חלק מבלוטת הערמונית.יש וכ 10-15% מהטיפולים הפולשניים גורמים לבעיות בהטלת שתן ואין אונות, דבר המחייב ניתוחים נוספים במהלך שנים.

חשוב:

בעת לכתו של הגבר אל הרופא וזאת כאשר בעת “חווית התסמינים” מתבקש ליטול תרופה לחלוטין לא מציינים בפניהם שתהליך זה גורם לבעיות נוספות בדומה לסרטן הערמונית, השלפוחית, פרוסטטיטיס ועוד בעיות רבות הנובעות מהגורמים לבעיה זו שהתרופה לחלוטין אינה מטפלת בהם ואף מעודדת את צמיחתם.

הטיפול הטבעי בבלוטת הערמונית הינו הטיפול החשוב מכל.אל תמהר לקבל את ההמלצות הפולשניות של הטיפול הרגיל והתרופות המתלוות לתהליך זה

B.P.H- Benign Prostatic Hyperplasia – הריפוי הטבעי

יש תשובה טבעית להגדלת הערמונית. הטיפול הטבעי מקל ומבטל את התסמינים אך גם נוגע בשורש הבעיה ובכך משפר את חדוות הקיום ותקינות הגוף. אין ספק שהגדלת הערמונית מלווה, בדרך כלל, בערכים גבוהים של שומנים בדם, יתר לחץ דם וכדומה. הטיפול הטבעי מטפל בכל תסמיני הבעיה. הערמונית מגיבה היטב לטיפולים טבעיים בכל הקשור לתזונה, צמחי מרפא ייחודיים, טיפולי מגע, טיפולים מסורתיים, דיקור סיני רב מערכתי ותוספי מזון אך רק דרך שימוש מושכל וחומרים עתירי מרכיבים פעילים.

אנו, בצוף צמחים לרפואה טבעית, ניצור עבורכם מארג טיפול טבעי והוליסטי אשר יבטל את הגישה הפולשנית, המסוכנת והמגבילה ואת הטיפול התרופתי עתיר תופעות הלוואי.

מארג הטיפול הטבעי במרכז טל יצור שינוי דרמטי בכל הקשור לסימפטומים השונים,הן לבלוטת הערמונית והן לגוף על כל מערכותיו. תהליך הריפוי הטבעי מהווה מכשיר אדיר למניעה ולהישנות הבעיה וכן בעיות נוספות.

אנו נעשה שימוש בתחומי התמחותנו וזאת דרך נתיבים של תזונה קלינית מיטבית אשר תכלול גם תיק תזונה קבוע. טיפול בצמחי מרפאאורגאניים וייחודיים בכמוסות, מיצויים וחליטות. טיפולי מגע ודיקור סיני, תוספי מזון וכן טיפולים מסורתיים המובילים בכל העולם.

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן